תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
אזרבייג'ן – בדרך המשי הקווקזית
מספר ימים: 8
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מרכז אסיה
אזרבייג'ן, המדינה הגדולה ביותר בחלקו הדרומי של הקווקז, ומשתרעת על הגבול בין אסיה ואירופה. היא גובלת ברוסיה הגדולה בצפון והיוותה חלק מבריה"מ עד נפילתה. ממזרח גובלת בגיאורגיה ובדרום מזרח בארמניה, העימות איתה על חבל נגורנו קארבאך עוד לא תם. הגבול הדרומי נפגש עם איראן, מקור ההשפעה התרבותי העיקרי. הים הכספי שמהווה מקור לעושרה נמצא מערבית למדינה. אזרבייג'ן הינה מדינה מלאת ניגודים. תושביה ותרבותה שייכים לאימפריות עתיקות שהתקיימו בשטחה. זו המדינה החילונית והדמוקרטית הראשונה בעולם המוסלמי. היא אומה חדשה שמתאוששת מן ההתרסקות של בריה"מ, כמו כן, זיכרון העימות מול ארמניה עודנו כואב. אזרבייג'ן היא מדינה צעירה שבירתה, באקו, זכתה לתהילה של בירת הנפט העולמית לפני מאה שנה. היא מכונה ארץ הנפט, הזעפרן והקוויאר. מדבר חוצץ בין הים הכספי לרכס הקווקז הגדול והמרשים, נופיה המגוונים ומושכים אליה את המטייל הסקרן. ביום אחד ניתן לטייל ביערות אלונים, להתבונן בנוף מדברי צחיח ולטייל בעמקים מוריקים מוקפים בפסגות המושלגות של הקווקז הגבוה. עם מגוון הנופים, סוגי אקלים ותופעות ייחודיות כגון סלעים בוערים, אמבטיות נפט והרי געש בוציים, זוהי מדינה בתולית שמספר המטיילים בה עדיין איננו רב. במהלך הטיול נטעם מן המגוון הרחב, עושרה ויופייה של המדינה. נתחיל בעיר הבירה באקו, נצא לביקור בשמורת גובוסטאן ונצפה בהרי הגעש הבוציים, אחת מן התופעות הייחודיות של האזור. נעלה צפונה בדרך המשי העתיקה לכיוון רכס הקווקז הגבוהה והמרשים. נצא במסלול ג'יפים 4X4 נבקר בכפרים ציוריים שהזמן עמד בהם מלכת. נבקר את הקהילה היהודית המיוחדת בעיירת ההרים היהודית קרסנה סלובודה ונלמד על עברה המפואר. נצא במסלול דרך המשי, נבקר בערים עתיקות עם שווקים ססגוניים. נטפס אל האזורים הגבוהים שם נגיע ל"אלבניה הקווקזית" מובלעת הנוצרית עם אוכלוסייה ייחודית ומרתקת. נסיים את הטיול בבאקו הבירה ולא בכדי מכונה "דובאי של מרכז אסיה" בה בולט המגוון הארכיטקטוני המרתק של סמטאות עתיקות לצד גורדי שחקים גבוהים. לא נוותר על הפולקלור המקומי, ריקודים קווקזים ססגוניים, הטעמים הייחודיים של האוכל המקומי ונהנה מאווירה לבבית ומכניסת אורחים. חוויה ייחודית בדרך המשי.
היתרון של דרכים TRAVEL
באקו
סיור ברכבי שטח
חאן דרך המשי העתיק בשאקי
 

מסלול הטיול

יום 1: תל אביב – באקו – חצי האי אבשרון - הר הבוער

נצא בטיסה ישירה מת"א לבאקו . עם הנחיתה העברה למלון, בהתאם לזמן נצא לסיור היכרות ראשוני במרכז העיר ובאזור הטיילת. באקו היא בירת אזרבייג'ן. ממוקמת במזרח המדינה על חוף הים הכספי, אזור העיר באקו היה מיושב החל מאלף לפנה"ס, עדויות כתובות על העיר כבר מן המאה ה- 6 לספירה, העיר עברה מיד ליד לאורך ההיסטוריה, חלק ניכר מהזמן שלטו בה הפרסים ומידי פעם השלטון עבר לרוסים וחזר לפרסים. בשנת 1918 הוכרזה העיר כבירת הרפובליקה הדמוקרטית של אזרבייג'ן. הרפובליקה האזרית קיבלה את עצמאותה עם התפרקותה של ברית המועצות באוגוסט 1991. העיר באקו יושבת בסמוך לאזור שדות נפט גדולים, באזור העיר יש למעלה מ-1,000 בארות נפט וגז, מכאן חשיבותה הכלכלית של העיר. לעת ערב נערוך ביקור באתר האש הנצחית שבחצי האי אבשרון – ההר הבוער Yanar Dag. ארוחת ערב ולינה בבאקו.

יום 2: באקו – הכפר חינליק היפה – גובה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעיר הצפונית קובה Quba. העיר ממוקמת בצפון מזרח המדינה כ- 170 ק"מ מבאקו, נמצאת למרגלות המזרחיים של הרי הקווקז הגדול. עם ההגעה נעלה על רכבים קטנים (נהגים מקומיים) וניכנס אל לב ההרים בדרכי הרים משובשות ואיטיות אך בנופי הרי הקווקז המרהיבים (בהתאם לתנאי מזג האוויר). נצא בנסיעה ברכבים קטנים לאורך ערוץ צר לעבר אחד הכפרים חינליק או לאזה הגבוה. שפת התושבים שונה בשל בידודם ולכאורה שייכים לממלכת אלבניה הקדומה. הכפרים ממוקמים בלב הרי הקווקז ומוקפים נוף הררי משגע. תושבי המקום ידועים בזכות טכניקת רקמה ייחודית ובעלת ערך ברחבי המדינה. כמו כן ידועים במנהגים ייחודיים (הביקור באחד הכפרים מותנה בתנאי מזג האוויר) נשוב לקובה ונערוך סיור בעיירה ולינה בגובה.

יום 3: גובה – העיירה היהודית קרסניה סלובודה - באקו

הבוקר נערוך ביקור בעיירה היהודית קרסניה סלובודה (Krasnaya Sloboda), הנמצאת על הגדה הצפונית של נהר Kudyal. היהודים התיישבו במקום במאה ה- 13, ופתחו את המסחר באזור. עד להתפרקות ברית המועצות היו בעיירה קרוב ל- 20,000 יהודים, מתוך 13 בתי כנסת שפעלו בעבר פועלים היום כשישה. במידת האפשר נשלב מפגש עם יהודים שחיים בה עד היום. בסיום נצא בנסיעה לחזרה לבאקו.

יום 4: באקו – מפל מים באוגוז - כפר ההרים קיש – חאן שיירות עתיק בשאקי

בבוקר נצא צפון מערבה כשפנינו לעבר אחת הנקודות החשובות על דרך הסחר העיר שאקי Sheki. בדרך נערוך ביקור בעיירה אוגוז ונהנה מאתנחתא קלה בסמוך למפל KHAL KHAL. נמשיך לביקור בכפר ההרים קיש Kis, שם נכיר את תרבות "אלבניה הקווקזית" - אומה נוצרית אפופת מסתורין ששכנה באזורים אלו בעבר. לאחר הביקור נצא לעבר שאקי. שאקי (Saki) הנחשבת לאחת הערים היפות במדינה. העיר שנמצאת מדרום לרכסי הקווקז, הייתה בעבר תחנת מסחר חשובה על דרך המשי ועסקה בייצור משי, בתקופת השלטון הסובייטי הוקמו מפעלים ליצור משי שעובדים עד היום. בעיר סמטאות, מבנים עתיקים, מסגדים, אורחנים, חמאמים ששימשו בעבר את סוחרי דרך המשי. העיר מפורסמת בדברי המתיקה שמייצרים בה, במיוחד פחלווה מקומית... ארוחת ערב ולינה בשקי.

יום 5: העיר העתיקה שאקי - כפר חרשי הנחושת להיג' – גבלה

לאחר ארוחת הבוקר, נתחיל עם ביקור בשוק הססגוני של שאקי, נבקר בתוך העיר העתיקה המוקפת חומה, נשוטט בין הסמטאות הצרות, נבקר בארמון המפואר שבנה הג'י צ'אליבי, בחאן עתיק הידוע בזכות חזיתו הייחודית המעוטרת בגומחות וצבעים ססגוניים, נמשיך לביקור בבית מלאכה עתיק ליצור הויטראז' האזרי המדהים – שבקה. לא נוותר על החנויות, הדוכנים, בתי הקפה ותושבי העיר הלבביים. ניפרד משקי ונצא בנסיעה לעבר גבלה. נסטה אל לב ההרים בדרך עפר צדדית לכיוון הכפר הקסום להיג' Lahich שתושביו מפורסמים בעבודות הנחושת. עם ההגעה נצא לסיור בין הסמטאות הציוריות של הכפר המשמש כשער לטיולים רגליים בהרים. בסיום נצא אל העיר גבלה שם נעלה ברכבל לתצפית מרהיבה. לינה בגבלה.

יום 6: גבלה- שמאחי – גובוסטן - באקו

בבוקר נעזוב את גבלה ונצא לכיוון העיר שמאחיShamakhi . בדרך נעצור בכפר מרזה Maraza ונבקר במוזוליאום הידוע של דירי באבא Diri Baba שבקומתו העליונה ישב שייך' שיעי המרעיף ברכות חמות על הבאים... בהמשך נצא לביקור בעיר העתיקה שמאחי הינה אחת ממרכזי התרבות והמסחר של אזרבייג'ן. שמאחי הינה אחת הערים הראשונות שנבנו בצפון המדינה, הייתה למרכזה של שושלת המלוכה שירבאנשאה מהמאה ה- 18. נצא בנסיעה לשמורת גובוסטאן. נמצאת דרומית מערבית לבאקו הבירה. נצא לאתר הפטרוגליפים (ציורי סלע), את הציורים החצובים בסלע נמצא בפאתי השמורה השוכנת באזור סלעי בעל אקלים חצי מדברי. הציורים משויכים לתקופת האבן ולאחריה. לעת ערב נגיע אל באקו, בהתאם לזמן נצא לסיור בטיילת של העיר. לינה בבאקו

יום 7: סיור בבאקו

את היום נקדיש לבירה באקו. נפתח בסיור רגלי בעיר הפנימית – העיר העתיקה של באקו – העיר מוקפת חומה בתחומה סמטאות ציוריות דוכני מזכרות ורוכלי עתיקות, מבנים ששימשו כאורחנים, שהומרו למסעדות יפייפות, מוכרי שטיחים והמון הומה. נבקר בארמון שושלת שירוונידית מהמאה ה-15 וממגדל הבתולה מהמאה ה-12. נערוך ביקור במוזיאון השטיחים שם נלמד את מגוון הטכניקות לאריגת שטיחים. אחר הצהריים נערוך סיור ברבוע החדשני של העיר. נתרשם מאחד המבנים הגאוניים שנבנו בשנים האחרונות – נבקר מרכז התרבות על שם היידר עלייב. המבנה שתוכנן ע"י האדריכלית זאהה חדיד, נראה כתופעה חייזרית בלב העיר, מקומרת ומעוקלת ובוהקת בלובנה, מהווה מקום עבור מוסדות תרבותיים רבים בהם ספריה, מוזיאון ומרכז כנסים. לעת ערב נתארגן לארוחת ערב מלווה במופע פולקלור. לינה בבאקו.

יום 8: באקו - ת"א

בבוקר המשך סיור בבאקו עם שיטוט בשוק המקומי ובהתאם לשעת ההמראה נצא לעבר שדה התעופה לטיסה חזרה לת"א. * סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך הערות
30/08/2024 06/09/2024 $1879 איל פרלמן
מסלול מיוחד - בקשו תכנית
הזמינו עכשיו
09/09/2024 16/09/2024 $1879 יובל ארד
פופולרי
הזמינו עכשיו
17/10/2024 24/10/2024 $1979 זאב לוין
סוכות
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות (ישירות).
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון ינואר 2024).
* מלונות מדרגת ראשונה ודרגת תיירות טובה.
* חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב).
* מים מינראליים צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* מערכת אזניות שמע
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית, מופעי פולקלור.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$ דולר.

המחיר לא כולל

* אשרת כניסה לאזרבייג'ן ($30 משולמים בכניסה למדינה או $26 - 72 שעות מראש באתר הרשמי של ביקורת הגבולות לאזרבייג'ן).
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* בדיקות קורונה במידה ויידרש.
* שירותי סבלות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150$ שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודשיים לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודשיים לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150$ שלא יוחזרו. מ 15-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול, מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 14 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות כלליות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 489 $ דולר ארה"ב.
* במקרה של קבוצה בין 20-24 נוסעים תחול תוספת של 99 $ דולר לנוסע

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

אזרבייג'ן – בדרך המשי הקווקזית

מספר ימים: 8, מספר לילות: 7
החל מ-$1879
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול