אזרבייג'ן – בדרך המשי הקווקזית - המסלול המקיף כולל קובה היהודית
מספר ימים: 8
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מרכז אסיה
אזרבייג'ן, המדינה הגדולה ביותר בחלקו הדרומי של הקווקז, ומשתרעת על הגבול בין אסיה ואירופה. היא גובלת ברוסיה הגדולה בצפון והיוותה חלק מבריה"מ עד נפילתה. ממזרח גובלת בגיאורגיה ובדרום מזרח בארמניה, העימות איתה על חבל נגורנו קארבאך עוד לא תם. הגבול הדרומי נפגש עם איראן, מקור ההשפעה התרבותי העיקרי. הים הכספי שמהווה מקור לעושרה נמצא מערבית למדינה. אזרבייג'ן הינה מדינה מלאת ניגודים. תושביה ותרבותה שייכים לאימפריות עתיקות שהתקיימו בשטחה. זו המדינה החילונית והדמוקרטית הראשונה בעולם המוסלמי. היא אומה חדשה שמתאוששת מן ההתרסקות של בריה"מ, כמו כן, זיכרון העימות מול ארמניה עודנו כואב. אזרבייג'ן היא מדינה צעירה שבירתה, באקו, זכתה לתהילה של בירת הנפט העולמית לפני מאה שנה. היא מכונה ארץ הנפט, הזעפרן והקוויאר. מדבר חוצץ בין הים הכספי לרכס הקווקז הגדול והמרשים, נופיה המגוונים ומושכים אליה את המטייל הסקרן. ביום אחד ניתן לטייל ביערות אלונים, להתבונן בנוף מדברי צחיח ולטייל בעמקים מוריקים מוקפים בפסגות המושלגות של הקווקז הגבוה. עם מגוון הנופים, סוגי אקלים ותופעות ייחודיות כגון סלעים בוערים, אמבטיות נפט והרי געש בוציים, זוהי מדינה בתולית שמספר המטיילים בה עדיין איננו רב. במהלך הטיול נטעם מן המגוון הרחב, עושרה ויופייה של המדינה. נתחיל בעיר הבירה באקו, נצא לביקור בשמורת גובוסטאן ונצפה בהרי הגעש הבוציים, אחת מן התופעות הייחודיות של האזור. נעלה צפונה בדרך המשי העתיקה לכיוון רכס הקווקז הגבוהה והמרשים. נצא במסלול ג'יפים 4X4 נבקר בכפרים ציוריים שהזמן עמד בהם מלכת. נבקר את הקהילה היהודית המיוחדת בעיירת ההרים היהודית קרסנה סלובודה ונלמד על עברה המפואר. נצא במסלול דרך המשי, נבקר בערים עתיקות עם שווקים ססגוניים. נטפס אל האזורים הגבוהים שם נגיע ל"אלבניה הקווקזית" מובלעת הנוצרית עם אוכלוסייה ייחודית ומרתקת. נסיים את הטיול בבאקו הבירה ולא בכדי מכונה "דובאי של מרכז אסיה" בה בולט המגוון הארכיטקטוני המרתק של סמטאות עתיקות לצד גורדי שחקים גבוהים. לא נוותר על הפולקלור המקומי, ריקודים קווקזים ססגוניים, הטעמים הייחודיים של האוכל המקומי ונהנה מאווירה לבבית ומכניסת אורחים. חוויה ייחודית בדרך המשי.
היתרון של דרכים TRAVEL
באקו
סיור ברכבי שטח
חאן דרך המשי העתיק בשאקי
 

מסלול הטיול

יום 1: תל אביב – באקו – הר הבוער

נצא בטיסה ישירה מת"א לבאקו (נחיתה אחה"צ). עם הנחיתה העברה למלון, בהתאם לזמן נצא לסיור היכרות ראשוני במרכז העיר ובאזור הטיילת. באקו היא בירת אזרבייג'ן. ממוקמת במזרח המדינה על חוף הים הכספי, אזור העיר באקו היה מיושב החל מאלף לפנה"ס, עדויות כתובות על העיר כבר מן המאה ה- 6 לספירה, העיר עברה מיד ליד לאורך ההיסטוריה, חלק ניכר מהזמן שלטו בה הפרסים ומידי פעם השלטון עבר לרוסים וחזר לפרסים. בשנת 1918 הוכרזה העיר כבירת הרפובליקה הדמוקרטית של אזרבייג'ן. הרפובליקה האזרית קיבלה את עצמאותה עם התפרקותה של ברית המועצות באוגוסט 1991. העיר באקו יושבת בסמוך לאזור שדות נפט גדולים, באזור העיר יש למעלה מ-1,000 בארות נפט וגז, מכאן חשיבותה הכלכלית של העיר. עם הנחיתה נערוך סיור פנוראמי בעיר וסביבתה ולעת ערב נערוך ביקור באתר האש הנצחית – ההר הבוער Yanar Dag. לינה בבאקו.

יום 2: באקו – רכבי שטח – הכפר חינליק – גובה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעיר הצפונית קובה Quba. העיר ממוקמת בצפון מזרח המדינה כ- 170 ק"מ מבאקו, נמצאת למרגלות המזרחיים של הרי הקווקז הגדול. עם ההגעה נעלה על רכבי שטח (נהגים מקומיים) וניכנס אל לב ההרים בדרכי הרים משובשות ואיטיות אך בנופי הרי הקווקז המרהיבים. נצא בנסיעה לאורך ערוץ צר לעבר הכפר חינליק Khinaliq(בהתאם לתנאי מזג האוויר), הכפר הגבוהה באזרבייג'ן וממוקם בגובה של 2,350 מ', שפת תושביו שונה בשל בידודו ולכאורה שייכים לממלכת אלבניה הקדומה. הכפר ממוקם בלב הרי הקווקז ומוקף נוף הררי משגע. תושבי המקום ידועים בזכות טכניקת רקמה ייחודית ובעלת ערך ברחבי המדינה. כמו כן ידועים במנהגים ייחודיים. נשוב לקובה ונערוך סיור בעיירה ולינה בגובה.

יום 3: גובה – העיירה היהודית קרסניה סלובודה - באקו

הבוקר נערוך ביקור בעיירה היהודית קרסניה סלובודה (Krasnaya Sloboda), הנמצאת על הגדה הצפונית של נהר Kudyal. היהודים התיישבו במקום במאה ה- 13, ופתחו את המסחר באזור. עד להתפרקות ברית המועצות היו בעיירה קרוב ל- 20,000 יהודים, מתוך 11 בתי כנסת שפעלו בעבר פועלים היום כשישה. במידת האפשר נשלב מפגש מרגש עם יהודים שחיים בה עד היום. בסיום נצא בנסיעה לחזרה לבאקו.

יום 4: העיר העתיקה שמאחי - כפר חרשי הנחושת להיג' – גבלה

לאחר ארוחת בוקר, נצא בנסיעה מערבה לכיוון העיר שמאחיShamakhi . בדרך נעצור בכפר מרזה Maraza ונבקר במוזוליאום הידוע של דירי באבא Diri Baba שבקומתו העליונה ישב שייך' שיעי המרעיף ברכות חמות על הבאים... בהמשך נצא לביקור בעיר העתיקה שמאחי הינה אחת ממרכזי התרבות והמסחר של אזרבייג'ן. שמאחי הינה אחת הערים הראשונות שנבנו בצפון המדינה, הייתה למרכזה של שושלת המלוכה שירבאנשאה מהמאה ה- 18. בהמשך נסטה צפונה בדרך עפר צדדית לכיוון הכפר הקסום להיג' Lahich שתושביו מפורסמים בעבודות הנחושת. עם ההגעה נצא לסיור בין הסמטאות הציוריות של הכפר המשמש כשער לטיולים רגליים בהרים. את היום אנחנו נסיים בעיירה גבלה. לינה בגבלה.

יום 5: גבלה – כפר ההרים קיש – חאן שיירות עתיק בשאקי

בבוקר נצא צפון מערבה כשפנינו לעבר אחת הנקודות החשובות על דרך הסחר העיר שאקי Sheki. בדרך נערוך ביקור בעיירה אוגוז ונראה את בית הכנסת העתיק. נמשיך לביקור בכפר ההרים קיש Kis, שם נכיר את תרבות "אלבניה הקווקזית" - אומה נוצרית אפופת מסתורין ששכנה באזורים אלו בעבר. לאחר הביקור נצא לעבר שאקי. שאקי (Saki) הנחשבת לאחת הערים היפות במדינה. העיר שנמצאת מדרום לרכסי הקווקז, הייתה בעבר תחנת מסחר חשובה על דרך המשי ועסקה בייצור משי, בתקופת השלטון הסובייטי הוקמו מפעלים ליצור משי שעובדים עד היום. בעיר סמטאות, מבנים עתיקים, מסגדים, אורחנים, חמאמים ששימשו בעבר את סוחרי דרך המשי. העיר מפורסמת בדברי המתיקה שמייצרים בה, במיוחד פחלווה מקומית... ארוחת ערב ולינה בשקי.

יום 6: שאקי – שמורת גובוסטאן

לאחר ארוחת הבוקר, נתחיל עם ביקור בשוק הססגוני, נבקר בתוך העיר העתיקה המוקפת חומה, נשוטט בין הסמטאות הצרות, נבקר בארמון המפואר שבנה הג'י צ'אליבי, בחאן עתיק הידוע בזכות חזיתו הייחודית המעוטרת בגומחות וצבעים ססגוניים, נמשיך לביקור בבית מלאכה עתיק ליצור הויטראז' האזרי המדהים – שבקה. לא נוותר על החנויות, הדוכנים, בתי הקפה ותושבי העיר הלבביים. בסיום נצא בנסיעה לשמורת גובוסטאן. נמצאת דרומית מערבית לבאקו הבירה. בשמורה יש הרי געש בוציים (Mud Volcanoes) רבים וההערכה היא כי מתוך 700 הקיימים בעולם, 300 נמצאים במזרח אזרבייג'ן. בהמשך נצא לאתר הפטרוגליפים (ציורי סלע), את הציורים החצובים בסלע נמצא בפאתי השמורה השוכנת באזור סלעי בעל אקלים חצי מדברי. הציורים משויכים לתקופת האבן ולאחריה. לעת ערב נגיע אל באקו בהתאם לזמן נצא לסיור בטיילת של העיר. לינה בבאקו

יום 7: סיור בבאקו

את היום נקדיש לבירה באקו. נפתח בסיור רגלי בעיר הפנימית – העיר העתיקה של באקו – העיר מוקפת חומה בתחומה סמטאות ציוריות דוכני מזכרות ורוכלי עתיקות, מבנים ששימשו כאורחנים, שהומרו למסעדות יפייפות, מוכרי שטיחים והמון הומה. נתרשם מארמון שושלת שירוונידית מהמאה ה-15 וממגדל הבתולה מהמאה ה-12. נערוך ביקור במוזיאון השטיחים שם נלמד את מגוון הטכניקות לאריגת שטיחים. אחר הצהריים נערוך סיור ברבוע החדשני של העיר. נתרשם מאחד המבנים הגאוניים שנבנו בשנים האחרונות – מרכז התרבות על שם היידר אלאייב. המבנה שתוכנן ע"י האדריכלית זאהה חדיד, נראה כתופעה חייזרית בלב העיר, מקומרת ומעוקלת ובוהקת בלובנה, מהווה מקום עבור מוסדות תרבותיים רבים בהם ספריה, מוזיאון ומרכז כנסים. לעת ערב נתארגן לארוחת ערב מלווה במופע פולקלור. לינה בבאקו.

יום 8: באקו - ת"א

בבוקר המשך סיור בקובה עם שיטוט קצר בשוק המקומי ובהתאם לשעת ההמראה נצא לעבר שדה התעופה לטיסה חזרה לת"א.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון נובמבר 2021).
* מלונות מדרגת ראשונה ודרגת תיירות טובה.
* חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב).
* מים מינראליים צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית, מופעי פולקלור.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 100$.

המחיר לא כולל

* אשרת כניסה לאזרבייג'ן (25 דולר משולמים בכניסה למדינה).
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* בדיקת קורונה ביציאה מאזרבייג'ן במידה ותידרש.
* שירותי סבלות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 100 $, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית. על תשלום בכרטיסי אשראי תחול תוספת 2%, בתשלום דמי הרישום אין עמלת אשראי.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 100 $ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
3. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 31 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
4. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

הערות כלליות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 289 $ דולר ארה"ב.
* במקרה של קבוצה בין 15-19 נוסעים תחול תוספת של 99 $ דולר לנוסע

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

אזרבייג'ן – בדרך המשי הקווקזית - המסלול המקיף כולל קובה היהודית

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה