אינדונזיה - מסע אל הארכיפלג המוזהב
מספר ימים: 19
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
דרום מזרח אסיה
אינדונזיה היא מדינת איים ענקית וקסומה בחלק בו יבשת אסיה נפגשת עם האוקיאנוס השקט. כ- 17,677 (ספירה אחרונה ולא סופית) של איים טרופיים שטופי שמש המשתרעים מצפון ומדרום לקו המשווה ולאורך של למעלה מחמשת אלפים קילומטר. למעלה מ- 220 מיליון תושבים, המחולקים לכ- 100 קבוצות אתניות שונות ודוברים מעל 300 שפות ודיאלקטים שונים. אינדונזיה היא פסיפס אתני שאין כדוגמתו בשום מקום אחר בעולם; מה שהיה ידוע במאה שעברה כ"איי התבלינים" או ה"ארכיפלג המאלאי" ממנו שאבו חומרים לסיפוריהם סופרים כג'וזף קונרד וסומרסט מוהאם הוא עדיין כיום אוסף בלתי נדלה ויוצא דופן של אנשים, מקומות, צלילים, מראות ונפלאות טבע. קרחונים בהרים הנישאים של איריאן ג'איה שם עד לא מזמן הסתובבו שבטים אוכלים אדם, ביצות ענק ויערות גשם ראשוניים בקאלימנטאן (בורניאו) האי השלישי בגודלו בעולם ובסומטרה, האי הרביעי בגודלו. לאורך הארכיפלג יש למעלה מ- 300 הרי געש, כאשר כשני שליש מהם היו פעילים בתקופות ההיסטוריות וחלקם פעילים עדיין כיום! טרסות אורז מדהימות בבאלי, חופים לבנים משובצים בדקלי קוקוס, ריפי אלמוגים מהעשירים בעולם. למרות שהארכיפלג תופש רק קצת למעלה מאחוז אחד של השטח היבשתי בעולם הרי ניתן למצוא כאן אולי את המיגוון העשיר ביותר של צמחיה, זוחלים, דגים וציפורים ביניהם רפלסיה, הפרח הגדול ביותר בעולם ודרקון קומודו, הזוחל הגדול ביותר. הייתה כאן היסטוריה עשירה של שושלות הינדואיות, בודהיסטיות ומוסלמיות. חלקן השאירו מונומנטים כבירים כמו הסטופה הבודהיסטית של בורובודור במרכז יאווה. אחרות כמו סריוויג'איה, אחת המעצמות הימיות הכבירות ביותר בהיסטוריה האנושית, נעלמו כמעט ללא שריד. כבר לפני למעלה מאלף שנים הגיעו לארכפילג סוחרים סינים שבאו לקנות את עץ הסנטאל הריחני ודונג של דבורים. סוחרים אירופאים ניהלו קרבות עקובי דם כדי לשמור על נתיבי מסחר ולזכות בשלל העשיר של תבליני הציפורן ואגוז המוסקט. במשך 350 שנה שלטו כאן ההולנדים וסחטו את לשד הארץ העשירה שאדמותיה הוולקניות נתנו שני יבולי אורז לפחות בשנה לצד יבולי קקאו, קפה, גומי, טבק, סוכר ועצים. אין פלא שהמוטו של אינדונזיה הוא "בינקה טונגאל איקה", שפירושו האיחוד שבגיוון. למרות שזוהי הארץ המוסלמית הגדולה בעולם המוטו נשמר בליברליות מפתיעה ולכן אפשר לראות כנסיה ליד מסגד ואנשים שמתחת לרובד המוסלמי והנוצרי עדיין מקיימים מנהגים רבים של אבותיהם ההינדואים בודהיסטים או אנימיסטיים. לצד ג'אקארטה המתפתחת בצורה מטאורית ניתן למצוא שבטים העוברים רק בימים אלו מתקופת האבן ישירות אל המאה ה-21 ולצד שרידי המנהגים המסוגננים של חצרות הסולטנים בג'אווה את הפולחן הקסום של בני כפר באלינזי.
היתרון של דרכים TRAVEL
האי ג'אווה
ארמון הסולטאן
ארץ הטורג'ה
סינגפור
 

מסלול הטיול

יום 1: תל אביב – סינגפור

מפגש בשדה התעופה ומשם נצא בטיסת צהריים, דרך יעד ביניים, לסינגפור.

יום 2: סינגפור

עם ההגעה בשעות אחר הצהריים, נפגוש את אנשי הקשר המקומיים, נעבור אל המלון להתרעננות ומשם נצא לסיור רגלי באזור המפרץ של סינגפור (מותנה בשעת ההגעה). לינה סינגפור.

יום 3: סינגפור

נתחיל את היום בgarden on the bay הגן המדהים והאקולוגי שהוקם על השטח המיובש, כולל דום הפרחים ויער העננים. נמשיך אל עבר המלון marina bay sands. נמשיך אל הרובע הסיני, נבקר במקדש הבודהיסטי של השן שנמצא במרכזו ובמקדש ההינדואי הססגוני. נערוך סיור רגלי ברובע הקלאסי השל השלטון "סיביק ונבקר בבניין העיריה. בשעות הערב סיור רגלי לאזור המפרץ והנהר, שפע של מראות והליכה טובה. לינה סינגפור. במהלך היום הזה נמסור את הדרכונים לשם קבלת אשרות לאינדונזיה.

יום 4: סינגפור – באלי

ביקור בפארק הציפורים ג'ורונג, שם ניפגש עם עולם עשיר של ציפורים, נחזה במופע הציפורים וניסע ברכבת העילית מעל הפארק הטרופי. בשעות הצהריים נטוס לאינדונזיה. ננחת בבאלי שבה נבצע את סידורי הכניסה. לינה וארוחת ערב באלי.

יום 5: באלי – סוראבאיה – הר הגעש ברומו

בשעת בוקר מוקדמת נטוס לעיר סוראבאיה באי ג'אווה ונתחיל לנסוע לכיוון הר הגעש ברומו. תושבי האזור הם שילוב מרתק ומעניין של הינדואיזם עם אסלאם. נפגוש בדרך את טרסות הירקות המדהימות ועצי הכותנה. נערוך טיול רגלי בכפר השוכן בשיפולי הקלדרה הענקית. א. ערב ולינה ברומו.

יום 6: הר הגעש ברומו - סוראבאיה - ג'וג'קרטה

בשעות בוקר מוקדמת נעלה אל ההר בג'יפים, נחכה לזריחה מהתצפית ולאחר מכן ניסע עם הג'יפים אל ים החולות שבתחתית המכתש. נעלה אל סוסים ועימם נעלה חלק מן הדרך. סיום – עליה אל הלוע הדרמטי המדהים של הר הגעש ברומו. נחזור למלון לארוחת בוקר. לאחר מכן ניסע אל שדה התעופה בסוראבאיה ונטוס אל ג'וגג'קרטה. בערב נצא למופע רמיאנה עם ארוחת ערב. לינה בג'וגג'קרטה

יום 7: ג'וג'קרטה – ג'אווה: הסטופה של בורובודור וטקס ג'אטילאן.

הבוקר נצא לביקור באחד המקדשים החשובים ביותר באינדונזיה: סטופה של ברובודור – המקדש החשוב ביותר באינדונזיה ואתר מורשת עולמי עפ"י אונסק''ו. המבנה האדיר המסמל את התפיסה הקוסמית הבודהיסטית נבנה במאות 8-9. באחד הכפרים בסמוך נראה במופע ריקודי ג'טילן – מופע טרנס שאמאני. ארוחת ערב. לינה בג'וגג'קרטה.

יום 8: ג'וג'גה – אוג'ונג פאדאנג (מקסאר) – האי סולאווסי

ג'וגג'קרטה, ליבו ההומה, הגדוש ואחד המרכזים התרבותיים החשובים ביותר של האי ג'אווה. העיר שימשה כבירת הסולטנות ההינדו-מוסלמית ושימשה כפטרונית האומנויות הג'אווזית. נסייר בריקשות ברחבי העיר, נבקר בארמון הסולטאן, בשוק הציפורים ונתחיל את היכרותנו עם התרבות העשירה ומרקם החיים הסבוך של העם האינדונזי, שאימץ באופן כללי את הדת המוסלמית, אבל אורחות חייו, תרבותו ואמונתו האמיתיים נטועים היטב בעברו הססגוני ההינדואי. נבקר בפרמבנאן, אוסף מקדשים הינדואי מן המאות 8-10, המאופיין, ביחד עם מקדשי האלים סביבו, בארכיטקטורה ותבליטים מיוחדים המתארים את היצירות האפיות של הראמאינה והמהבהרטה. בשעות אחר הצהריים נטוס לאוג'ונג פאנדאנג, באי סולוואסי. א. ערב ולינה אוג'ונג פאדנג

יום 9: אוגו'נג פדאנג – טאנה טורג'ה

טיסת בוקר אל העיר פאלופו, שבחוף המזרחי של סולאווסי, אי פוטוגני שזכה לכינויים כמו "זרועות התמנון" או "עלי הכותרת של הסחלב". לאחר הנחיתה נתחיל לטפס אל מרומי טאנה טוראג'ה, הרמה הגבוהה בה יושבים בני טוראג'ה. נתחיל לראות את הכפרים והבתים המיוחדים נגיע, דרך נופי הרים תמירים, למחוז חפצנו, רנטפאו – עיירת מחוז בלב ארץ הטורג'ה. את הלינות נעשה ברנטפאו.

ימים 11-10: סולאווסי: טאנה טורג'ה

בני עם הטוראג'ה התפרסמו בזכות המסורת העתיקה והמורכבת שלהם, שבאה לידי ביטוי בפולחנים וטקסי הקבורה. בימים הקרובים נסייר בכפרים המשמרים את בתי הטורג'ה שצורתם כסירה המוגבהת על גבי כלונסאות. נמשיך לביקור באתרי הקבורה של בני השבט ונלמד עוד על תרבותם העתיקה. אזור המחייה של בני הטורג'ה מתאפיין בנוף מרהיב ומגוון. כולל תצפית מרהיבה מבאטוטומונגה על ארץ הטוראג'ה. ננצל את הזמן ככל שנוכל לטיולים באזור. לינה רנטפאו.

יום 12: טורג'ה – אוג'ונג פדאנג - באלי

יום של נסיעה ארוכה לאורך החוף. נעשה עצירות תצפית. נראה בית בוגינזי. הבוגינזים הם דייגים מוסלמים יושבי החופים של סולאווסי. נעשה הפסקה בפארה פארה ובשעות אחר הצהריים נגיע באוג'ונג פאדנג ומשם נטוס לבאלי. לינה באלי.

יום 13: האי רינקה ודרקוני הקומודו - פלורס

לאחר ארוחת הבוקר נטוס למערב פלורס עם ההגעה נצא אל המעגן המקומי ממנו נשוט לאי רינקה – אחד מאיי קבוצת קומודו (וזהו כמובן מקור שמם של לטאות הענק). האי הוא המקום היחיד בעולם בו ניתן לצפות בבטחה בלטאות הגדולות ביותר על פני כדור הארץ. דרך הצייד שלהן פשוטה בתכלית: הן אורבות לטרף ליד מקורות מים או ליד נתיבי התנועה ועם הגעתו הן מזנקות ונושכות בחוזקה. רוק הלטאה רעיל ביותר ואחרי יומיים לכל היותר הטרף מוכרע מהנשיכה המזוהמת ומת. אז שבות הלטאות לסיים את הארוחה הדשנה. נטייל בשמורה. בהתאם לזמן נהנה מחוף קטן על אי ואפילו נשרקל בסמוך לריף קטן ומקסים. נשוט בחזרה אל פלורס. א. ערב ולינה פלורס

יום 14: פלורס - באלי: אזור אובוד

בשעות הבוקר נעלה אל אחד מהכפרים המקומיים לחזות במופע ריקוד מקומי הנקרא קאצ'י, ריקוד מלחמה. נשוב אל שדה התעופה ונטוס אל באלי. נמשיך בנסיעה אל עיירת האומנים אובוד, המקום המקסים ביותר בבאלי. א. ערב ולינה אובוד, באלי.

יום 15: באלי- רכבים תיירותיים – טרסות האורז

היום נצא לטיול ברכבים עם גג נפתח, נצא אל הכפרים הרחוקים, אל הדרכים הצדדיות הנסתרות, נכיר את אנשי באלי המקומיים. נבקר בשווקים צבעוניים ובכפרים ציוריים שהזמן עמד בהם מלכת. כולל השוק הססגוני של העיירה טבנאן ומקדש היער בבטקארו השוכן בליבו של יער עבות. נמשיך לטיול רגלי קצר אל טראסות האורז היפות, של ג'אטילאווי, נראה את ריקוד המסכות בחזית ביתו של כהן מקומי ונשתתף בטקס טיהור. לינה אובוד

יום 16: באלי

ניסע לכפר בטובלן ונצפה במופע מסורתי המוקדש למאבק של הטוב ברע (מופע ברונג-רנגדה). נמשיך לכוון הר הגעש באטור, שם נשלב תצפית מרהיבה על אגם באטור מקינטאמני. נבקר במקדש גונונג קאווי, החצוב בסלע בתחתית ערוץ נהר. נמשיך את ביקורנו באזור ונבקר במקדש המעיין המקודש בטירטה אמפול, מערת העטלפים ועוד. לינה באובוד.

יום 17: באלי

נבקר בחצר המשפט בקלונג-קונג, שריד לממלכה האחרונה. נעצור בגואה-גדז'ה, מערה ריטואלית. בעיירה מנגווי בה נבקר במקדש המרכזי המרשים המשויך למשפחת מלוכה עתיקה, נראה את מקדש טאנה לוט שניצב על שן סלע. ונעבור ללינה בקוטה לארוחת סיום חגיגית. לינה קוטה.

יום 18: באלי – סינגפור – ת"א

בוקר חופשי לקניות אחרונות ויש כל כך הרבה מהם כאן בשוק המקומי וסיור עצמי ברחובות העיר, בהתאם לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה בבאלי ומשם נטוס חזרה הביתה דרך סינגפור ויעד ביניים נוסף.

יום 19: באלי – סינגפור – ת"א

בהתאם לשעת ההמראה נחיתה בתל אביב

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
04-07-2022 22-07-2022 $6589 יגאל צור
בהרשמה
הזמינו עכשיו
08-08-2022 26-08-2022 $6589 יגאל צור
בהרשמה
הזמינו עכשיו
 

מדריכים

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות: ת"א (דרך יעד ביניים) סינגפור – אינדונזיה וחזרה.
* טיסות פנימיות: טיסות כמפורט בתוכנית הטיול. – משקל כבודה מקסימלי של 15 ק"ג לאדם
* מיסי נמל, דלק וביטחון (נכון מרץ 2022)
* אוטובוס תיירים ממוזג להעברות ונסיעות כנהוג באינדונזיה.
* כניסה סיורים וביקורים, שייט, ג'יפים, רכבי שטח באתרים השונים - כמפורט בתכנית הטיול.
* כלכלה: חצי פנסיון (למעט ארוחות ערב בסינגפור) ועוד ארוחות נוספות
* לינה: בבתי מלון מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות טובה.
* טיפים לנותני שירותים בחו"ל.
* דמי רישום בסך 250$ שלא יוחזרו.
* מדריך ישראלי מצוות "דרכים".

המחיר לא כולל

* אשרת כניסה לאינדונזיה לבעלי דרכון ישראלי
(סך של 425$ שלא יוחזרו במקרה של ביטול מעבר לתנאי הביטול הרגילים).
* ארוחות מעבר למפורט.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* ביטוח מטיילים אישי.
* תשר למדריך ישראלי מקובל לתת כ- 5 $ ליום לאדם.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 200$, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 250$ שלא יוחזרו. מ- 45-60 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול, מ- 30-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 40% מעלות הטיול, מ 15-29 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 60% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 80% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 889 $ דולר ארה"ב.
* בין 20-24 מטיילים תוספת 149 $ דולר לאדם.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

אינדונזיה - מסע אל הארכיפלג המוזהב

מספר ימים: 19, מספר לילות: 17
החל מ-$6589
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול