גאורגיה - מסלול מיוחד כולל עיר החוף בטומי, חבל סוונטי בקווקז הגבוה וקוטאיסי - שומרי מסורת
מספר ימים: 8
שומרי מסורת
ההרשמה בעיצומה
מרכז אסיה
גאורגיה, שבקרב רבים (ובוודאי בקרב תושבי המקום) נחשבת למדינה היפה ביותר בעולם, היא מדינה בעלת מגוון אין סופי של תרבויות ונופים הממוקמת בצומת הדרכים בה התחברו במשך מאות שנים המשי, הכסף, התבלינים והאבנים היקרות של אסיה עם הסוחרים הנמרצים של אירופה. גיאורגיה היא ארץ מתפתחת המשמרת מנהגים ותרבות עתיקה שעיקרה ערב רב של עמים וצבאות שעברו בסך או הפכו את הרי הקווקז לביתם. בגיאורגיה נפגשים המים החמים של הים השחור עם קרחוני העד, והפסגות מכוסות השלג של הרי הקווקז עם השטיח הירוק של מורדות ההרים, המדבר והעמקים הפוריים. מסע בהרי הקווקז ובפאתי המדבר הגאורגי הוא מסע בזמן לכפרים מרוחקים ונידחים, אוכלוסייה מסורתית ומסבירת פנים, ערים עתיקות, מבצרים נישאים, דרכים חבויות, יין משובח ושמפניה, תושבי קבע לצד נוודים, אנשי הרים לצד אנשי מדבר ונופים עוצרי נשימה.
היתרון של דרכים TRAVEL
הקהילה היהודית של לאלישי
אירוח אצל משפחת רטיאני
חוף הים השחור
 

מסלול הטיול

יום 1: יום ד' – 10/8 - ת"א – בטומי - שקיעה על הים השחור

נצא בטיסה מתל אביב לבטומי (גיאורגיה), עם הנחיתה מעבר בקורת דרכונים, נפגוש את אנשי הקשר המקומיים ונצא לטייל בבטומי עיירת הנופש הקסומה שלחוף הים השחור - היוונים קראו לה בטוס, קיצור של "בטוס לימן" שפירושו נמל עמוק. כובשים רבים באו בה, והיא ידעה ביצורים וקרב ות ורוב חייה אמרו לה תהיי נמל ותשתקי. בסוף המאה ה-19 בטומי הוכרזה כעיר וארכיטקטים הובאו לעשות בה מעשיי בניה וארמונות לקרוא אליה את שועי ומתענגי עולם. חלקם משופצים עכשיו והאחרים עדיין עומדים בלויים ודהויים, זכר לשנות הקומוניזם שהתייחסו בתיעוב לכל שריד של הדוניזם. את הסיור בעיר נסיים בשקיעה בטיילת המזמינה של העיר. ארוחת ערב חגיגית לפתיחת הטיול ולאחר נמשיך לסצנות האורות וחיי הלילה התוססים של העיר. לינה בטומי.

יום 2: יום ה' – 11/8 – בטומי – עיירת המבריחים זוגדידי – אל הקווקז הגבוה - מסטיה (חבל סוונטי)

היום נצא צפונה לחבל סוונטי (Svaneti/სვანეთი). מובלעת כמעט אוטונומית בלב הרי הקווקז הגבוה. למעשה שנים ארוכות לא ניתן היה לטייל באזור בגלל קשיי הדרך ובגלל קשיים אחרים, הדרך לעגלות סוסים נכבשה רק במהלך שנות ה- 30 של המאה ה- 20. נעלה מעמק הקוטאיסי אל מרומי הקווקז הגבוה דרך העיר זוגדידיზუგდიდი) (Zugdidi/, ונהר האנגורי (Anguri River), שער הכניסה המערבי לאזור. ככל שנעלה יותר גבוה כך תשתנה גם הצמחייה מנוף מיוער וסבוך, לנוף אלפיני חשוף. המקומיים שנפגוש בדרכנו ביום זה הופכים אט אט מחקלאים עובדי אדמה לרועי צאן שרועים את עדריהם על המדרונות המושלגים של ההרים. אחר צהריים לקראת שבת, נגיע למלוננו בכפר הציורי מסטיה (Mestia/მესტია) שתושביו מדברים בשפה הייחודית לאזור (סבנורי) ומשמרים אפילו דת עצמאית המשלבת את האמונה הנוצרית (זרם הכנסייה היוונית אורתודוכסית) עם מוטיבים פגאניים. מהכפר נשקף נוף מרהיב של פסגתו המושלגת של הר אושבה (Ushba Mountain/უშბა) הנישא לגובה של כ- 4,700 מטרים, מימנו יורד קרחון מרשים אל העמק. לינה במסטיה.

יום 3: יום שישי – 12/8 - הקווקז הגבוה – חבל הסוונטי העליון - אושגולי (רכבי שטח)

יום מיוחד בלב הרי הקוקז הגבוה, מהיפים בטיול כולו: נעלה על רכבי שטח. הדרך קשה (חסומה לחלוטין בשלג בימי החורף) וברוב ימי הקיץ היא אפשרית רק לרכבי 4X4. נעבור דרך רמת אושבה ונהר מולכרה אל אחת מנקודות התצפית המדהימות ביותר המשקיפה על שלושת הפסגות היפות ביותר בגיאורגיה: אושבה (Ushba/უშბა) המתנשא לגובה של 4,690 מטרים, טטנולדי (Tetnuldi/თეთნულდი) המתנשא לגובה של 3,000 מטרים, ואם יתמזל מזלנו גם של פסגת השחרה (Shkhara/შხარა), הפסגה הגבוהה ביותר בגיאורגיה המתנשאת לגובה של 5,068 מטר. נגיע לכפר אושגולי השוכן בגובה של 2,300 מטר. אזור הכפר אושגולי (Ushguli/უშგული) (הכפר הגבוה ביותר באירופה) - הן כפר הקבע והן סביבתו הוכרזו כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו. באזור יותר מ- 22 מגדלים ששמשו למסתור והגנה מפני פולשים שהגיעו מהעבר הצפוני של הרי הקווקז (רוסיה) במאה ה- 12. הבידוד הגדול של תושבי הכפר הקטן הביאו ליצירת אורח חיים ייחודי, מכניס אורחים וססגוני במידה רבה. כל זאת מול הנוף עוצר הנשימה הנשקף מהכפר. אחר צהריים נחזור למסטיה, הכנות לשבת, תפילות, ארוחת ליל שבת. לינה במסטיה.

יום 4: שבת – 13/8 – הקווקז הגבוה – חבל הסוונטי – כפר המצודות מסטיה

לאחר תפילת הבוקר של יום השבת וסעודת שבת, נערוך היכרות רגלית עם בירת חבל סוונטי - מסטיה ונטייל בסמטאותיה; נראה נביעה של מים מוגזים וקניון צפחה מרשים. נטיל סביב הבתים הישנים ומגדלי מבצר המרשימים. נטפס על אחד המגדלים, באזור יותר מ- 22 מגדלים ששמשו למסתור והגנה מפני פולשים שהגיעו מהעבר הצפוני של הרי הקווקז (רוסיה) במאה ה- 12. לינה במסטיה.

יום 5: יום א' – 14/8 - הקווקז הגבוה – תצפית הרכבל – הירידה מחבל סוונטי – קניון מרטווילי – קוטאיסי

בבוקר נשלים את ביקורנו בחבל הסוונטי, נטייל למרגלות הר שחרה הגבוה ונסייר בינות המגדלים המוזרים הנטועים בנוף ההררי. נפתח את הבוקר בנסיעה על רכבל (במידה והוא יפעל) לתצפית מרהיבה על פסגות ההרים שמסביב. נוף פמוראמי מרהיב של הר אושבה המפורסם בעל שני הראשים, הר טטנולדי והר שחארה. לפני הצהריים, נפרד מגן העדן של סוונטי ונחזור על עקבותינו במורד הרי הקווקז בנסיעה דרום מזרח לכוון העיר קוטאיסי. הנסיעה תהייה דרך הכפרים הציוריים של מורדות הקווקז. בדרך נעצור לתצפיות נוף עוצרות נשימה, לסיור בכפרים ולמפגשים בלתי אמצעים עם המקומיים אנשי הערים. נעצור לביקור בקניון מרטווילי (Martvili canyon) המרהיב ביופיו, בריכות מים זכים בצבע קריסטל המזמינים טבילה. נשלב סיור רגלי קצר בין מצוקים ומפלוני מים האמיצים יקפצו גם לשחייה במים הכיפיים של הקניון. אחר הצהריים נגיע לעיר קוטאיסי, העיר השנייה בגודלה בגאורגיה, ללא ספק אחת הערים היפות והעתיקות במדינה. העיר, ששוכנת במערב גאורגיה, על גדות נהר הריוני, שימשה כבירת האזור מספר פעמים במהלך ההיסטוריה והיא עשירה באתרים מרתקים. עם ההגעה נתחיל סיור להרגיש את אווירת העיר המיוחדת ונהנה מחיי הלילה המיוחדים. בערב מופע פולקלור גיאורגי. לינה קוטאיסי.

יום 6: יום ב' – 15/8 - הקהילה היהודית בקוטאיסי – בטומי – רכבל מעל העיר

בוקר נצא לסיור בשוק הצבעוני והתוסס של קוטאיסי, אח"כ באזור בתי הכנסת והק הילה היהודית ההולכת ונכחדת בעיר זו. בהמשך נסיעה מערבה לבטומי. אחר צהריים נגיע לבטומי ונמשיך סיור בעיר. נטייל בין הכיכרות היפות של העיר. כיכר נפטון, שם נראה את בית האופרה, נמשיך ברגל אל עבר כיכר מדיאה ונשמע את הסיפור המיתולוגי הידוע על אפסירטוס ואחותו, הנסיכה מדיאה. נותיר זמן פנוי להסתובב בסמטאות הרובע הטורקי ובשדירת החנויות היוקרתית של העיר. את היום נסיים ברכבל המרהיב שחוצה את העיר מימנו תצפית מרהיבה. לינה בטומי.

יום 7: יום ג' – 16/8 - בטומי – חבל אדג’רה – שלושת המפלים

בבוקר נצא מחוץ לבטומי בדרכינו לשלושת המפלים היפים בחבל אדג’רה. יום טיול שופע מים, נהרות, נחלים, מפלים, הרים וצמחייה מרשימה. נתחיל בביקור במפל האהבה הטובל בירוק עוצמתי, הרים וטבע מרהיב. המפל נמצא בסביבת כפרים מקומיים קטנים שהזמן עמד בהם מלכת. משם נמשיך לביקור במפל המים הגבוה של מחונצטי, שנופל בשאון מים אדיר מגובה של כ-50 מטרים. במרחק הליכה קצר מהמפל נבקר בגשר אבן עתיק (המאה ה-12) החוצה את הנהר. נטפס על הגשר ונוכל לצפות בשפע המים שעוברים תחתיו. בהמשך נצא לכפר מריסי Merisi, לראות את המפל השלישי בסדרה. אחר הצהריים נחזור ללילה אחרון בבטומי. לינה בטומי.

יום 8: יום ד' – 17/8 - בטומי השווקים – תל אביב

בהתאם לשעת ההמראה נצא לשוק הצבעוני של בטומי בהמשך העברה לשדה התעופה ומשם נצא בטיסה חזרה לתל אביב.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
10-08-2022 17-08-2022 $1689 ראובן כהן
פופולרי
הזמינו עכשיו
 

מדריכים

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן ליוני 2022).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה - שלוש ארוחות ביום, ארוחות הצהריים פיקניק או כריכים בהכנה עצמית.
* תחבורה – אוטובוס/מיניבוס תיירים לסיורים, טיולים ולהעברות/ רכבי שטח.
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום), צופרים ופינוקים לאורך המסלול.
*הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ארוחות שאינן כלולות בתוכנית.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת 5$ לאדם ליום.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150$, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150$ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 389 $ דולר ארה"ב.
* בין 25-29 מטיילים תוספת 49 $ דולר לאדם.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

גאורגיה - מסלול מיוחד כולל עיר החוף בטומי, חבל סוונטי בקווקז הגבוה וקוטאיסי - שומרי מסורת

מספר ימים: 8, מספר לילות: 7
החל מ-$1689
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול