גאורגיה מרומי הקווקז כולל קזבגי וחבל סוונטי - שומרי מסורת
מספר ימים: 10
שומרי מסורת
ההרשמה בעיצומה
מרכז אסיה
גיאורגיה, שבקרב רבים (ובוודאי בקרב תושבי המקום) נחשבת למדינה הממוקמת בצומת הדרכים בה התחברו במשך מאות שנים המשי, הכסף, התבלינים והאבנים היקרות של אסיה עם הסוחרים הנמרצים של אירופה. גיאורגיה היא ארץ מתפתחת המשמרת מנהגים ותרבות עתיקה שעיקרה ערב רב של עמים וצבאות שעברו בסך או הפכו את הרי הקווקז לביתם. בגיאורגיה נפגשים המים החמים של הים השחור עם קרחוני העד, והפסגות מכוסות השלג של הרי הקווקז עם השטיח הירוק של מורדות ההרים, המדבר והעמקים הפוריים. מסע בהרי הקווקז ובפאתי המדבר הגאורגי הוא מסע בזמן לכפרים מרוחקים ונידחים, אוכלוסייה מסורתית ומסבירת פנים, ערים עתיקות, מבצרים נישאים, דרכים חבויות, יין משובח ושמפניה, תושבי קבע לצד נוודים, אנשי הרים לצד אנשי מדבר ונופים עוצרי נשימה.
היתרון של דרכים TRAVEL
מצ'חטה הבירה העתיקה
שמורת המעיינות בורג'ומי
כפר המצודות מסטיה
הדרך הצבאית
כפרי ההרים סנו וג'וטה
 

מסלול הטיול

יום 1: יום ג': ת"א – טביליסי

בלילה נצא בטיסה מת"א לטביליסי (Tbilisi/თბილისი), עם הנחיתה העברה למלון (ללא ארוחת ערב). לינה בטביליסי.

יום 2: יום ד': תצפית ג'ווארי (הצלב) – אל הקווקז הנמוך – שמורת המעיינות בורג'ומי – בית הכנסת באחלציחה

בבוקר נעזוב את טביליסי ונעלה לנקודת תצפית בכנסיית ג'ווארי (Jvari Monastry/ჯვარი, ჯვრის მონასტერი) הכנסייה משמשת גם כתצפית מרהיבה אל עבר העיר מצ'חטה היושבת על מפגש הנהרות מט'קבארי Mt'kavri/მტკვარი) ואראגוי (Aragvi River. הכנסייה העתיקה מתוארכת מתקופת ימי הביניים – כנסייה אליה הביאה, ע"פ המסורת הגיאורגית, הקדושה נינו, את הצלב המקורי והציבה אותה על גבעה זו מול ארמון המלך. לאחר לעבר העיר גורי (Gori), עיר הולדתו של סטלין אשר עלתה לכותרות בקיץ 2008 בעת המלחמה עם רוסיה (שם נפצע קשה העיתונאי הישראלי צדוק יחזקאלי). נבקר בקומפלקס האדיר שנבנה סביב בית הולדתו של הרודן ובמוזיאון "שמש העמים" המנציח את פועלו ארוך השנים של המנהיג השנוי במחלוקת. לאחר הביקור נצא אל שמורת המעיינות בורג'ומי (Borjomi) המפורסמת במעיינות שבה. משם נגיע אל העיירה הקטנה והמבוישת אחלציחה (Akhaltzikhe), בה חיה עד לא מזמן קהילה יהודית, ובמידת האפשר נבקר בבית הכנסת, הנמצא הסמוך למבצר, שריד לקהילה היהודית התוססת שחיה בעיר. לינה אחלציחה.

יום 3: יום ה': הקווקז הנמוך – וארדזיה עיר המערות – קוטיאסי

את היום נפתח מוקדם בנסיעה אל עיר החכמים וארדזיה (Vardzia), קומפלקס מרשים החצוב כולו בסלע מתקופת המלכה תמרה – מהמאה ה- 12 לספירה. זהו ללא ספק, אחד מהאתרים המרתקים ביותר בגיאורגיה! מעל ל- 3,000 חדרים החצובים בסלע! באחד מהחדרים אשר שימש ככנסייה, נוכל לראות פרסקו (ציור קיר) נהדר של המלכה תמרה ואביה – הכל בצבעים שנשתמרו בצורה מדהימה כ- 800 שנה. לאחר הביקור המרתק נרד לקוטאיסי (Kutaisi/ქუთაისი) העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה. נצא לסיור בשוק הצבעוני והתוסס של קוטאיסי (בהתאם לשעת ההגעה), אח"כ באזור בתי הכנסת והקהילה היהודית ההולכת ונכחדת בעיר זו. נשוטט ברחובות העיר התוססת ונלמד את חיי היום יום העירוניים הגיאורגים. לינה באזור קוטאיסי.

יום 4: יום שישי: עיר המבריחים זוגדידי – הקווקז הגבוה חבל סוונטי

היום נצא צפונה לחבל סוונטי (Svaneti/სვანეთი). מובלעת כמעט אוטונומית בלב הרי הקווקז הגבוה. למעשה שנים ארוכות לא ניתן היה לטייל באזור בגלל קשיי הדרך ובגלל קשיים אחרים, הדרך לעגלות סוסים נכבשה רק במהלך שנות ה- 30 של המאה ה- 20. נעלה מעמק הקוטאיסי אל מרומי הקווקז הגבוה דרך העיר זוגדידיზუგდიდი) (Zugdidi/, ונהר האנגורי (Anguri River), שער הכניסה המערבי לאזור. ככל שנעלה יותר גבוה כך תשתנה גם הצמחייה מנוף מיוער וסבוך, לנוף אלפיני חשוף. המקומיים שנפגוש בדרכנו ביום זה הופכים אט אט מחקלאים עובדי אדמה לרועי צאן שרועים את עדריהם על המדרונות המושלגים של ההרים. אחר צהריים לקראת שבת, נגיע למלוננו בכפר הציורי מסטיה (Mestia/მესტია) שתושביו מדברים בשפה הייחודית לאזור (סבנורי) ומשמרים אפילו דת עצמאית המשלבת את האמונה הנוצרית (זרם הכנסייה היוונית אורתודוכסית) עם מוטיבים פגאניים. מהכפר נשקף נוף מרהיב של פסגתו המושלגת של הר אושבה (Ushba Mountain/უშბა) הנישא לגובה של כ- 4,700 מטרים, מימנו יורד קרחון מרשים אל העמק. בערב לאחר התפילות, ארוחת ליל שבת. לינה במסטיה.

יום 5: שבת: הקווקז הגבוה – חבל הסוונטי – כפר המצודות מסטיה

לאחר תפילת הבוקר של יום השבת וסעודת שבת, נערוך היכרות רגלית עם בירת חבל סוונטי - מסטיה ונטייל בסמטאותיה; נראה נביעה של מים מוגזים וקניון צפחה מרשים. נטיל סביב הבתים הישנים ומגדלי מבצר המרשימים. לינה במסטיה.

יום 6: יום א': הקווקז הגבוה – חבל הסוונטי העליון - אושגולי (רכבי שטח)

יום מיוחד בלב הרי הקוקז הגבוה, מהיפים בטיול כולו: נעלה על רכבי שטח. הדרך קשה (חסומה לחלוטין בשלג בימי החורף) וברוב ימי הקיץ היא אפשרית רק לרכבי 4X4. נעבור דרך רמת אושבה ונהר מולכרה אל אחת מנקודות התצפית המדהימות ביותר המשקיפה על שלושת הפסגות היפות ביותר בגיאורגיה: אושבה (Ushba/უშბა) המתנשא לגובה של 4,690 מטרים, טטנולדי (Tetnuldi/თეთნულდი) המתנשא לגובה של 3,000 מטרים, ואם יתמזל מזלנו גם של פסגת השחרה (Shkhara/შხარა), הפסגה הגבוהה ביותר בגיאורגיה המתנשאת לגובה של 5,068 מטר. נגיע לכפר אושגולי השוכן בגובה של 2,300 מטר. אזור הכפר אושגולי (Ushguli/უშგული) (הכפר הגבוה ביותר באירופה) - הן כפר הקבע והן סביבתו הוכרזו כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו. באזור יותר מ- 22 מגדלים ששמשו למסתור והגנה מפני פולשים שהגיעו מהעבר הצפוני של הרי הקווקאז (רוסיה) במאה ה- 12. הבידוד הגדול של תושבי הכפר הקטן הביאו ליצירת אורח חיים ייחודי, מכניס אורחים וססגוני במידה רבה. כל זאת מול הנוף עוצר הנשימה הנשקף מהכפר. בערב נחזור ללינה במסטיה. לינה במסטיה.

יום 7: יום ב': הקווקז הגבוה – קרחון מסטיה – קוטאיסי

בבוקר נצא למסלול הליכה לא קשה אל קרחון מסטיה – קרחון עד הממוקם למרגלות ההר אושבה. נשוב אל מסטיה ונטפס על אחד המגדלים, באזור יותר מ- 22 מגדלים ששמשו למסתור והגנה מפני פולשים שהגיעו מהעבר הצפוני של הרי הקווקאז (רוסיה) במאה ה- 12. בצהריים נשלים את ביקורנו בכפר וניפרד מפסגות ההרים הבלתי נשכחות נחלוף על פני הסכר שעל נהר אנגורי (Anguri dam) ונמשיך בנסיעה דרך עיירת המבריחים זוגדידי ზუგდიდი) (Zugdidi/ אל העיר קוטאיסי. לינה קוטאיסי.

יום 8: יום ג': מצ'חטה (הבירה העתיקה) – אל הקווקז הגבוה – הדרך הצבאית – מצודת אננורי – גודאורי

בבוקר נצא לביקור בבירתה העתיקה של גיאורגיה, מצ'חטה (მცხეთა/Mtskheta). השוק התוסס והצבעוני, המוביל לביקור בקתדראלת סווטיצחובלי (Svetitzkhoveli/სვეტიცხოვლის – העמוד החי) שנבנתה על שרידים עתיקים עוד מהמאה ה- 4 לספירה. בהמשך נצא צפונה אל הרי הקווקז, נעלה בדרך הצבאית הגיאורגית (Georgian Military Road/სამხედრო გზა), המחברת את טביליסי עם רוסיה, מהדרכים היפות ביותר באזור הקווקז! בדרכנו לעבר עיירת ההרים גודאורי (Gudauri). נעצור לתצפיות נוף מרהיבות כולל במצודה החולשת על האזור אנאנורי (Ananuri/ანანური), על רקע פסגות הקווקז הגבוהות והאגם המלאכותי ז'ינבאלי (Zhinvali/ჟინვალი). לינה בגודאורי.

יום 9: יום ד': הקווקז הגבוה – הר קזבג – כפרי ההרים סנו וג'וטה (רכבי שטח) - טיביליסי

יום שכולו יוקדש לנופים והאנשים של הקווקז הגבוה. נעלה על רכבי שטח מקומיים ונמשיך את הטיפוס לקווקז הגבוה ולכיוון הגבול עם רוסיה. נעצור לתצפית באנדרטת הידידות (מציינת 200 שנה ליחסים האמביוולנטיים עם רוסיה). נמשיך ב"דרך המלך", נחצה את מעבר ההרים ג'בארי (Jvari Pass) לעבר כפר המבריחים קזבגי (Kazbegi), הנמצא בצילו של אחד ההרים הגבוהים ביותר בקווקז, הר הקזבג המגיע שפסגתו גבוה מ 5,000 מטרים... נעלה לתצפית מרהיבה בדרך ההררית המטפסת אל ההר לגובה של 2,170 מטרים וביקור בכנסיית השילוש הקדוש (The Holy Trinity Church) ממנה נוכל לראות את הר קזבק. משם נמשיך לטיול שטח בין כפרי ההרים הגבוהים, נשלב הליכות רגליות קלות, תצפיות נוף, שם נפגוש את האיכרים המקומיים תושבי ההרים רועים את הבקר ומעבדים את אדמותיהם כמו לפני מאות בשנים. אחר צהריים/ ערב נחזור לטביליסי. סיור ערב הגולש לחיי הלילה ולאורות הצבעוניים המעטרים את העיר. לינה טיביליסי.

יום 10: יום ה': טביליסי סיור עיר ושווקים – מופע פולקלור – תל אביב

בבוקר נצא לסיור בעיר הבירה של גאורגיה טביליסי, העיר היושבת משני גדותיו של נהר המתקאברי (Mt'kavri/მტკვარი); נתחיל בתצפית מרהיבה על העיר (עלייה ברכבל), משם נרד אל מבצר נריקלה (Narikala/ნარიყალა) המשקיף על העיר, נרד אל העיר העתיקה (אבאטובאני), שם נשמע את סיפור הקמתה של העיר. נראה את המסגד היחידי ששרד בגיאורגיה ואת מרחצאות הגופרית העתיקים של העיר... נבקר בקתדרלת סיוני Sioni Cathedral/სიონის ღვთისმშობლის)) מהמאה ה-7 אשר נבנתה כהעתק מושלם לכנסיית "דורמציון" בירושלים ושימשה עד לשנת 2004 כקתדראלה המרכזית של טביליסי. נצא לרובע היהודי ולבית הכנסת הגדול של העיר. נמשיך לביקור במספר שווקים צבעוניים ומרתקים בעיר. את סיום הטיול נחגוג במופע פולקלור גיאורגי מסורתי. בערב בהתאם לשעת ההמראה, העברה לשדה התעופה בטביליסי ונצא בטיסה לתל אביב.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
21-06-2022 30-06-2022 $1789 אסנת פולק
פופולרי
הזמינו עכשיו
09-08-2022 18-08-2022 $1859 רונית סלע
פופולרי
הזמינו עכשיו
16-08-2022 25-08-2022 $1859 אלי קולודנר
פופולרי
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות: מיסי שדות תעופה (מעודכן פברואר 2022).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה - שלוש ארוחות ביום, ארוחות הצהריים פיקניק או כריכים בהכנה עצמית.
* תחבורה – אוטובוס/מיניבוס תיירים לסיורים, טיולים ולהעברות/ רכבי שטח.
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום), צופרים ופינוקים לאורך המסלול.
*הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ארוחות שאינן כלולות בתוכנית.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת בן 4-5 $ ליום לאדם.
* טיפ / תשר למבשלת/אחראית לוגיסטיקה כשרה, נהוג לתת 2-3 $ ליום לאדם.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 100$, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 100$ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 389 $ דולר ארה"ב.
* בין 20-24 מטיילים תוספת 99 $ דולר לאדם.
* התוכנית מתארת את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.
* המחיר אינו כולל כל מס ו/או היטל שיוטלו עד למועד היציאה לטיול.
* מחיר הטיול נכון למחירי הטיסות ושירותי הקרקע הידועים בחודש מאי 2021,
* יתכן ויהיה שינוי במחיר הטיול בעקבות עלית/ ירידת מחירים ושינויי שער דולר/ מטבע מקומי.
* בשל שינויים דחופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
* יש להדגיש, להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינויו/או מחדל הקשור בחברת תעופה כלשהי אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת "דרכים TRAVEL" והאחריות כולה תהיה על חברות התעופה במקרה זה וכי" דרכים" תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
* על הנוסעים להצטייד בביטוח רפואי מתאים הכולל הרחבה להטסה רפואית.
* ניתן לרכוש פוליסות ביטוח לחו''ל לכל הגילאים המותאמת לתקופת הקורונה בעלות של כ- 5-20 $ ליום בהתאם לגיל, מצב בריאותי של המבוטח ותנאי הפוליסה.
* יש לוודא עוד לפני היציאה כי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה וכי ישנם לפחות 4 דפים ריקים בדרכון. מטיילים בעלי דרכונים זרים, מתבקשים לבדוק מול נציגות מדינתם אם יש צורך בוויזה.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. מטייל חולה קורונה לפני היציאה לטיול או צריך להיכנס לבידוד (נדרש אישור ממשרד הבריאות), החזר מלא על התשלומים לטיול למעט עלות כרטיס הטיסה (כ 400 דולר)/ יוחזר בהתאם למדיניות חברות התעופה.
3. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
4. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 31 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
5. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

גאורגיה מרומי הקווקז כולל קזבגי וחבל סוונטי - שומרי מסורת

מספר ימים: 10, מספר לילות: 9
החל מ-$1789
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול