ג'יפים בארמניה - מסע אל מרחבי הרמה הארמנית
מספר ימים: 8
טיולי ג'יפים
ההרשמה בעיצומה
מרכז אסיה
ארמניה נמצאת בחבל ארץ יפהפייה ולה תרבות עשירה והיסטוריה עתיקה ומרתקת. הבירה ירוואן שוכנת בגובה של כ-900 מטר מעל פני הים, היא מרוחקת כ- 50 קילומטרים מהר אררט (5,165 מטר) המקודש. רמת ארמניה הגבוהה משתרעת בגבהים שבין 1,000-2,000 מטרים ומבורכת ביערות ירוקים, אגמים וערוצי נחלים זורמים, אשר על מצוקיהם תלויים המנזרים המרשימים של העם הארמני העתיק. ארמניה היא מדינה מבודדת עוד מתקופת התפרקות ברית המועצות, בשל סכסוכים מרים עם שכנותיה. כיום מנסה ארמניה לפתח את קשרי החוץ ופותחת את שעריה לתיירות. ארמניה מציעה, מלבד נופי טבע של פסגות הרים, אגמים ונהרות, גם היסטוריה עתיקה ומפוארת, ערים עתיקות, כפרים, מצודות ומנזרים המנציחים את תלאות העבר של האומה במהלך ההיסטוריה ובמאה ה- 20 בפרט. את ההרפתקה נתחיל בבירת ארמניה, ירוואן, עיר קסומה ותוססת, בה מוזיקה חיה מתנגנת ברחובות, בתי קפה מלאים בצעירים וסצנת אמנות פורחת. העיר מציעה מגוון של אטרקציות בהם נבקר במהלך שהותנו. יש האומרים כי ירוואן היא היפה מבין בירות הקווקז. בהמשך נצא למרחבי הרמה הארמנית. נתחיל בקניון המשושים המרשין אזאט, משם אל אגם סוואן האגם הגדול והיפה בארמניה. בחלקו הבא של הטיול נצא בטיפוס אל מעבר סלים כ 2,400 מטרים ומשם אל הכפרים המבודדים של ארמניה כולל ביקור בבית הקברות היהודי העתיק בירגיס ובכפר ההרים חרמון. נמשיך בגבהים לטיפוס אל הר הגעש ויוצ'סטר ומשם נגלוש לביקור במחוז הדרומי סניוק. כולל נסיעת שטח מרהיבה ביופייה דרך קניון ורטן כפרי אל מנזר טאטב המרשים. נסיים את היום המיוחד בכפר שוכני המערות חאנדזוראק. בחלקו האחרון של הטיול נצא לעיירת המעיינות ג'רמוק ולטיפוס על הר הגעש הגבוה אוחטאסר ומשם נגלוש בחזרה לירוואן דרך עמק היין והמנזר המרשים חור ויראפ מימנו תצפית מרשימה על הר האררט.
היתרון של דרכים TRAVEL
פנסיון מלא
ביקור בבית קברות יהודי
ביקור במנזר חור ויראפ
מופע פולקלור בירוואן
"הר הגמל" וציורי הסלע
4 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: תל אביב – ירוואן

נצא בטיסת צהריים מתל אביב לירוואן. עם הנחיתה נפגוש את אשי הקשר הארמנים ונצא לסיור ראשוני במרכז של ירוואן. ירוואן הינה עיר קסומה ותוססת, ניתן לראות בה את השילוב הייחודי של השפעות סובייטיות לצד בניינים מודרניים מכוניות יוקרה, בתי קזינו מהודרים. עיר בה חיי לילה שוקקים, מוזיקה חיה מתנגנת ברחובות, בתי קפה מלאים בצעירים וסצנת אמנות פורחת. העיר מציעה מגוון של אטרקציות בהם נבקר במהלך שהותנו. יש האומרים כי ירוואן היא היפה מבין בירות הקווקז. את הסיור נתחיל בחלק העתיק והמרתק של ירוואן, נעלה לתצפית מפארק הניצחון, משם נשקף נוף מרהיב של העיר. בהמשך נרד אל הכיכר המרכזית ההומה (אם יתמזל מזלנו נזכה לראות חבורות רחוב, שינגנו מוזיקה ארמנית חיה ותוססת ברחובות העיר... לינה ירוואן.

יום 2: קניון המשושים אזאט – דיליג'אן – אגם סוואן

בבוקר נקבל את הג'יפים, ונצא לשטח, אל מרחבי הרמה הארמנית. נצא בנסיעה צפון מזרחה לכוון אגם סוואן (Sevan) "העין של ארמניה". אגם סוואן הינו אגם אלפיני גבוה, הניזון מנהרות רבים הנשפכים מההרים בסביבתו. גובה פני האגם הוא כ- 1,900 מטרים, מה שהופך אותו לאחד האגמים הגבוהים בעולם. אגם סוואן היה בסכנת שואה אקולוגית (ייבוש), אך ניצל ברגע האחרון עם נפילת האימפריה הקומוניסטית... בהמשך נצא אל המרחבים והכפרים הציוריים של מחוז טאבוש. נשלב אגמים, מסלולי הליכה קלים, מנזרים עתיקים, ביקור בכפרים, נפגוש את המקומיים המעבדים את אדמתם לפני מאות בשנים ונכיר את אורחות חייהם. לקראת סוף היום נגיע אל העיר העתיקה דיליג'אן (בהתאם לזמן) נצא לסיור בעיר נהנה מהאווירה המיוחדת, מהאדריכלות המסורתית של המשלבת מבני אבן עם מרפסות עץ. לינה בצ'חקדזור.

יום 3: מעבר סלים – בית הקברות היהודי בירגיס - מצודת סמבאטברד – כפר ההרים חרמון

צ'חקדזור היא אחד מאתרי הבריאות והסקי הפופולאריים ביותר בארמניה, מוקפת בהרים כרי דשא פרחים ויערות נפלאים נעלה לתצפית ברכבל על מדרון ההר בגובה של 2,819 מטר עם נוף עוצר נשימה ואוויר צלול ונקי נתצפת על כל ארמניה במבט אחד. לאחר מכן נצא בנסיעה לחופו של אגם סוואן לביקור בחצי האי דמוי הצב וביקור במנזר סוונוונק משם תצפית מרהיבה על האגם והפסגות מסביב. נמשיף בדרכנו דרומה, נטפס למעבר הרים סלים ((Selim, בו ממוקם חאן השיירות שנמצא בגובה 2,410 מטרים. אחרי ארוחת צהריים באחד הכפרים נטפס לכוון הכפר ירגיס שבו מלבד כנסיות ובזיליקות, ישנו בית קברות יהודי עתיק, הממוקם מעבר לנהר. באתר מצבות עתיקות מסותתות באבן בסגנות ארמני עם כתובות ופסוקים בעברית. בית הקברות נחקר היום ע"י מומחים מהאוניברסיטה העברית. בהמשך בהתאם לזמן ההגעה נטפס בדרך ג'יפים אתגרית אל מצודת סמבאטברד משם נשקף נוף מרהיב מהיפים ביותר בארמניה. לאחר נרד ונמשיך ללינה בכפר ההרים חרמון. לינה בחרמון.

יום 4: אל הר הגעש ויוצטסאר – חבל סניוק – גוריס

בבוקר נצא אל ארמניה ההררית נטפס בדרכי עפר שעושות דרכם במרומי ההרים, בנופים עוצרי נשימה, נבקר בכפרים ציוריים ונראה איכרים המעבדים את אדמתם כמו לפני מאות בשנים. האזור ידוע כאסם הדבש של ארמניה... שיא היום יהיה טיפוס שטח אל פסגת הר החרוט הגעשי ויוצטסאר, מפסגה תצפית מרהיבה על לוע הגעשי העמוק. אחרי ארוחת צהריים (פיקניק בשטח, כולל קפה, תה ועוגות), נמשיך במגמת ירידה אל הכפר הרהר שם נראה נקיק בזלת מיוחד בתוכו משושים מרהיבים ביופיים. נצא במסלול הליכה קצר עד מנזר "ציון" שנבנה במאה ה 8 לספירה. משם נמשיך במגמת ירידה דרומה לכיוון מחוז סניוק Syunic על דרך המלך בו עברה בעבר דרך המשי העתיקה ומשם ללינה בגוריס/ סיסיאן.

יום 5: קניון ורטן כפרי – מנזר טאטב - כפר שוכני המערות חאנדזורסק

היום נצא אל אחד הימים היפים והמרתקים בטיול... מסלול ג'יפים עוצמתי ומרגש לאורך הקניון המצוקי ורטן כפרי. נסיעת כביש קצרה ומשם ניכנס לשטח בתחילה הדרך תעבור בכפרים ציוריים בהמשך נטפס אל שפת המצוק ונצא בנסיעה מרגשת לאורכו שהנוף ממעל עוצמתי ומטריף! משם נגיע למנזר טאטב (Tatev) המרשים הבנוי על המצוק המרהיב. המנזר שימש כמכללה ללימודי נצרות ומלבד נוכחותו הבולטת בנוף עוצר הנשימה, הייתה לו גם חשיבות רבה בתחום הקניית המסורת ונזיריו נחשבו ל"קדושים חכמים". נעצור "בנקרת השד" ו"גשר השד" הבנוי מסלעים צבעוניים, שיש בו בריכות קטנות וצורות סלע מיוחדות. לאחר ארוחת צהריים, נרד אל כפר שוכני המערות Khndzoresk חאנדזורסק. אחד הכפרים העתיקים בארמניה (ליד העיר גוריס). נסיעת שטח קצרה תביא אותנו אל הכפר ואל המערות בהן התגוררו אנשים עד סוף המאה ה- 20. הכפר ממוקם על חרוטי טוף ענקיים, המזכירים את הנוף בקפדוקיה. שם נצא במסלול הליכה קל בין המערות והחרוטים הציוריים. בערב נחזור למלון שלנו בגוריס/ סיסיאן.

יום 6: הר הגעש אוחטאסר – עיירת המעיינות ג'רמוק

בבוקר נעזוב את מחוז סניוק ונטפס בנסיעה הררית אל הר הגעש אוחטאסר Ughatsar, הר הגעש מהגבוהים בארמניה. נטפס בדרכי עפר שעושות דרכם במרומי ההרים, בין כפרים ציוריים ונופים עוצרי נשימה. נעצור למסלול הליכה רגלי לאתר מדהים של ציורי קיר קדומים, ציורים פטרוגליפים, שנמצאים בגובה של מעל ל 3,000 מטרים. באזור הציורים אגם וולקני קטן ומראה נהדר של הפסגות הגבוהות מסביב ונופיה הנחשקים של נגורנו קארבך שמעבר לגבול.. מאוחר יותר אחרי ארוחת צהריים (פיקניק בשטח, כולל קפה, תה ועוגות), נמשיך אל עיירת המרפא והמעיינות ג'רמוק. עם ההגעה נתחיל עם סיור רגלי בעיירת המרפא והמעיינות ג'רמוק. כולל הליכה קצרה למפל המים "נימפאה" בנמצא בערוץ הנחל בסמוך לעיירה. לינה ג'רמוק.

יום 7: עמק היין – מנזר חור ויראפ – תצפית על הר אאררט – ירוואן

בבוקר נצא בחזרה לכוון הבירה ירוואן. נעבור בעיירה ירגדנזור משם מסלול שטח העובר בכפרים שכוחי אל, מטעי תפוחים, משמש ודובדבנים, משם אל עמק היין/ עמק ארני הפורה בו גידולי הענבים הגדולים של ארמניה. בתחילת הסתיו (סוף אוגוסט-ספטמבר) נוכל לראות את החקלאים המקומיים בוצרים ענבים. נעצור לארוחת צהריים לאחר נשלב ביקור ביקב מקומי ונטעם יין ארמני משובח (לא לנהגים). נצטייד בפירות העונה ולאחר ארוחת צהריים, במידה ויותר לנו הזמן, נמשיך לביקור במנזר המיוחד חור ויראפ Khor Virap, מהמאה השלישית לספירה; על גבול טורקיה ארמניה, ממנו נשקף נופו המרהיב של האררט המקודש. לקראת אחר הצהריים/ ערב נגיע לבירה ירוואן, שם נחזיר את הג'יפים ונצא לחגוג את סיום הטיול במסעדה ארמנית משובחת שם נשלב מופע פולקלור ססגוני... לינה ירוואן.

יום 8: ירוואן – תל אביב

בבוקר העברה לשדה התעופה, לטיסה חזרה הביתה מירוואן לתל אביב.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן מרץ 2022).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: פנסיון מלא ארוחת בוקר וערב במקומות הלינה/ מסעדות לכל אורך המסלול, ארוחות צהרים – פיקניק בשטח/מסעדות קטנות.
* מים מינרלים, צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* תחבורה: ג'יפ למהלך ימי המסע מסוג טויוטה לנד קרוזר / או דומה (ארבעה נוסעים בג'יפ).
* דלק לג'יפים.
* ציוד חילוץ, ערכת ע.ר, מכשירי קשר (מכשיר לכל ג'יפ), ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד...
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* אשרת כניסה קבוצתית לארמניה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* בדיקת קורונה ביציאה מארמניה במידה ותידרש.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 100$, יתרת התשלום עד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיסי אשראי, מזומן, העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית. תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 100$ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
3. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 31 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
4. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

הערות כלליות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 389 $ דולר ארה"ב.
* בין 10-13 מטיילים תוספת 129 $ דולר לאדם.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

ג'יפים בארמניה - מסע אל מרחבי הרמה הארמנית

לפרטים נוספים על הטיול