ג'יפים בגאורגיה - הרי הקווקז כולל חבל סוונטי הפראי
מספר ימים: 8
טיולי ג'יפים
ההרשמה בעיצומה
מרכז אסיה
גאורגיה, שבקרב רבים (ובוודאי בקרב תושבי המקום) נחשבת למדינה היפה ביותר בעולם, היא מדינה בעלת מגוון אין סופי של תרבויות ונופים הממוקמת בצומת הדרכים בה התחברו במשך מאות שנים המשי, הכסף, התבלינים והאבנים היקרות של אסיה עם הסוחרים הנמרצים של אירופה. גיאורגיה היא ארץ מתפתחת המשמרת מנהגים ותרבות עתיקה שעיקרה ערב רב של עמים וצבאות שעברו בסך והפכו את הרי הקווקז לביתם. בגיאורגיה נפגשים המים החמים של הים השחור עם קרחוני העד, והפסגות מכוסות השלג של הרי הקווקז עם השטיח הירוק של מורדות ההרים, המדבר והעמקים הפוריים. מסע ג'יפים בהרי הקווקז הוא מסע בזמן לכפרים מרוחקים ונידחים, אוכלוסייה מסורתית ומסבירת פנים, ערים עתיקות, מבצרים נישאים, דרכים חבויות, יין משובח ושמפניה, תושבי קבע לצד נוודים, אנשי הרים לצד אנשי מדבר ונופים עוצרי נשימה. למרות שהמסע עובר במקומות רחוקים ונידחים דרגת העבירות של הדרכים קלה עד בינונית כך שניסיון בנהיגת שטח / ג'יפים לא הכרחי.
היתרון של דרכים TRAVEL
ארץ האגמים הגבוהים
הקהילה היהודית
כפר המצודות אושגולי
עיר המעיינות בורג'ומי
עיר המערות וארדזיה
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א – טביליסי

בלילה נצא בטיסה מת"א לטביליסי (Tbilisi/თბილისი), עם הנחיתה העברה למלון. לינה בטביליסי (ללא ארוחת ערב).

יום 2: הקווקז הנמוך – ארץ האגמים הגבוהים – מעבר צחרה צקארו - בקוריאני

בבוקר נקבל את הג'יפים, נבדוק שמן מים, נתארגן על הציוד נצא לדרך, כיוון מערב. מעט אחרי היציאה מטביליסי והכרך הסואן נתחיל להתוודע לגיאורגיה האמיתית. זו ארץ הררית ומחורצת הזרועה אזורי ספר, שבטים מתורבתים וכפרים מנותקים. נתחיל בטיפוס חד ותלול אל רכס הקווקז התחתון הגעשי על הנופים הפראיים, האגמים והנחלים השופעים הכלואים בתוך הרכס. הדרך חוצה כפרים חקלאיים קטנים, מושבות רועי צאן נודדים המשמרים באורח חייהם את דרך אבותיהם הקדומה. לקראת הצהריים נגיע אל אזור האגמים הגיאורגי, נחצה את האגמים צלקה (Tsalka/წალკა) וטבצקורי (Tabatzkuri) ולקראת סוף היום נחצה את מעבר ההרים הגבוה, צחרה צקארו(Tskhratzkaro) או "בקוריאני פאס" בגובה 2,454 מטר משם נרד לעיירה בקוריאני (Bakuriani/ბაკურიანი) – עם ההגעה לעיירה נוכל לחזות באותו הדר עתיק המפאר חלק גדול מכפריה ועריה של גיאורגיה – זכר לתקופה בה היוותה בקוריאני את אתר הסקי היוקרתי והפופולארי ביותר באימפריה הסובייטית. לינה בבקוריאני.

יום 3: הקווקז הנמוך - עיר המערות ורדזיה – העיירה היהודית אחלציחה – עיירת המעיינות בורג'ומי

יום שטח של יערות מרהיבים ושטחי מרעה, המכסים חלקים גדולים של הקווקז התחתון. נבקר בכפרים קטנים ופוריים לצד עיירות רפאים נטושות ובעיקר נפגוש אנשים שההיסטוריה המפוארת וההווה הקשה ברורים היטב בפניהם. לקראת צהריים נדרים על רמות יבחטי, רמה געשית המתנשאת לגבהים של כ- 2,000 מטרים. הכפריים תושבי המקום רובם ארמנים, חלקם צוענים שחצו את הגבול. נעצור לביקורים ונלמד על השפה ומנהגיהם המיוחדים. המשך מסענו בדרכים ההרריות יביאנו אל עיר המערות ורדזיה (Vardzia/ვარძია), אחד מהאתרים החשובים והיפים בגיאורגיה, עיר מערות שלמה החצובה בסלע. העיר נבנתה במאה ה- 12, עבור המלכה תמרה. זהו קומפלקס אדיר מרהיב ביופיו של אלפי חדרים הפרוסים על 13 קומות, כולל ציורי קיר ופרסקאות. נצא לסיור רגלי קסום בין החללים והמבוכים החצובים בסלע ונבין את עוצמתו של המקום. נסיעה לאורך פיתולי הקניון של נהר המתקווארי לעיירה העתיקה אחליציחה (Akhaltsikhe/ახალციხე), סיור קצר בעיר, נראה את המצודה אם יתאפשר ניכנס לבית הכנסת העתיק. אחר צהריים נתחיל לרדת מהקווקז הנמוך, בהתאם לזמן, נטפס לקו פרשת המים, נחצה מעבר הרים ונרד לקהילת הכפרים של מיטרבי, משם נרד לעיר המעיינות המפורסמת בורג'ומי, שם נבלה את הלילה. לינה בורג'ומי.

יום 4: אל הקווקז הגבוה חבל סוונטי – קהילת הכפרים של מסטיה

בבוקר נרד מהקווקז הנמוך, נסיעה מפוטלת לאורך הכפרים של נהר מט'קבארי עד דרך המלך המובילה מערבה, נחצה את מעבר ההרים ריקוטי ונגלוש אל עמק נהר ה'אוני' המפריד בין שני הרכסים (הקווקז הגבוה והנמוך). נחצה את העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה, קוטאיסי (Kutaisi) ומשם הדרך פונה צפונה לכוון הרי הקווקז הגבוה, לחבל סוונטי (Svaneti/სვანეთი). מובלעת כמעט אוטונומית בלב הרי הקווקז הגבוה. למעשה שנים ארוכות לא ניתן היה לטייל באזור בגלל קשיי הדרך ובגלל קשיים אחרים, הדרך לעגלות סוסים נכבשה רק במהלך שנות ה 30 של המאה ה 20. בתחילה נסיעה המקבילה לחוף הים השחור עד העיר זוגדידיზუგდიდი) (Zugdidi/, ונהר האנגורי (Anguri River) שער הכניסה המערבי לאזור. ככל שנעלה יותר גבוה כך תשתנה גם הצמחייה מנוף מיוער וסב-אלפיני לנוף אלפיני חשוף. המקומיים שנפגוש בדרכנו ביום זה הופכים אט אט מחקלאים עובדי אדמה לרועי צאן שרועים את עדריהם על המדרונות המושלגים של ההרים. לקראת שעות הערב נגיע ללינה בעיירה מסטיה (Mestia/მესტია) שתושביו מדברים בשפה היחודית לאזור (סבנורי) ומשמרים אפילו דת עצמאית המשלבת את האמונה הנוצרית (זרם הכנסייה היוונית אורתודוכסית) עם מוטיבים פגאניים. מהכפר נשקף נוף מרהיב של פסגתו המושלגת של הר טטנולדי Tetnuldi/თეთნულდი)) המתנשא לגובה של כ- 4,800 מטרים. לינה במסטיה.

יום 5: הקווקז הגבוה חבל סוונטי קרחון מסטיה, אגמי קורולדי, הכפרים של מולאחי

יום מיוחד בחבל סוואנטי בלב הרי הקוקז הגבוה. את הבוקר נתחיל בנסיעה לכוון הר אושבה ומשם נצא במסלול ההליכה אל קרחון צ'לאטי (מסטיה) העובר בתוך יער, לאורך נהר סוער וגועש שיביא אותנו אל תחתית הקרחון. משם נטפס בדרך ג'יפים תלולה (מותנה בהתאם לתנאי הדרך) דרך "הצלב" אל אגמי קורולדי, אגמים קטנים ומרהיבים הנמצאים בגובה 2,740 מטרים, מעל מסטיה. מהאגמים נוף פמוראמי מרהיב של הר אושבה המפורסם בעל שני הראשים, הר טטנולדי והר שחארה. בחלקו השני של היום, נצא לסיור בין הכפרים הציוריים של קהילת מולאחי. את היום נסיים בסיור בכפר מסטיה, במרכז הכפר מתנוססים מספר מגדלי הגנה שהיו נפוצים במחוז ההיסטורי סוונטי. באחד מהם נצא לסיור. מגדלים אלה מתוארכים אחורה למאה ה-12, פנים המגדל השתמר עם עבודות העץ המקוריות שלו, ומתוארכים אף הם לאותה תקופה. לינה במסטיה.

יום 6: הקווקז הגבוה חבל סוונטי העליון – כפר ההרים אושגולי – הר שחרה

בבוקר נצא בנסיעה אל הכפר אושגולי הדרך קשה (חסומה לחלוטין בשלג בימי החורף) וברוב ימי הקיץ היא אפשרית רק לרכבי 4X4. נעבור דרך רמת אושבה ונהר מולכרה אל אחת מנקודות התצפית היפות ביותר המשקיפה על שלושת הפסגות היפות ביותר בגיאורגיה: אושבה (Ushba/უშბა) המתנשא לגובה של 4,690 מטרים, טטנולדי (Tetnuldi/თეთნულდი) המתנשא לגובה של 4,800 מטרים, ואם יתמזל מזלנו גם של פסגת השחרה (Shkhara/შხარა), הפסגה הגבוהה ביותר בגיאורגיה המתנשאת לגובה של 5,068 מטר. לקראת הצהריים המאוחרות נגיע לכפר אושגולי השוכן בגובה של 2200 מטר. אזור הכפר אושגולי (Ushguli/უშგული) (הכפר הגבוה ביותר באירופה) - הן כפר הקבע והן סביבתו הוכרזו כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו. באזור יותר מ 22 מגדלים ששמשו למסתור והגנה מפני פולשים שהגיעו מהעבר הצפוני של הרי הקווקז (רוסיה) במאה ה 12. הבידוד הגדול של תושבי הכפר הקטן הביאו ליצירת אורח חיים ייחודי, מכניס אורחים וססגוני במידה רבה. כל זאת מול הנוף עוצר הנשימה הנשקף מהכפר. תנאי הלינה באושגולי בסיסיים – אך האירוח הלבבי מחפה על הכול...

יום 7: הירידה מחבל סוונטי – קוטאיסי

בבוקר נשלים את ביקורנו בכפר, נטייל למרגלות הר שחרה הגבוה ונסייר בינות המגדלים המוזרים הנטועים בנוף ההררי. לפני הצהריים, נפרד מגן העדן של סוונטי ונצא דרומה כשבדרכנו נחצה מעבר הרים בגובה 2,600 מטרים בדרך הררית ארוכה וקשה העוברת בינות יערות עד אין סופיים ונהרות שוצפים וטבע פראי ולא נגוע. דומה שאין איש מפר את שלוות היער. לאחר כמה שעות של נסיעת שטח מטריפה, נפגוש את הכפרים הראשונים, שם המקומיים חיים בבידוד ומספקים את צרכי עצמם, חלב, ירקות ומשלימים את צרכיהם בשוק המקומי. נחצה את העיירה לנטחי (Lentekhi/ლენტეხი) המרכזת את המסחר של הכפרים באזור. משם נסיעה בכבישים הצדדים של מורדות הקווקז הגבוה חזרה אל העיר קוטאיסי. לינה קוטאיסי. הערה: במידה ומעבר ההרים של אושגולי יהיה סגור נרד בדרך עוקפת דרך קניון מרטווילי (Martvili Canyon) המרהיב ביופיו, נשלב שם סיור רגלי בין מצוקים ומפלוני מים.

יום 8: קוטאיסי – טביליסי – ת"א

השכמה מוקדמת... היום נסיים את סיורנו בקווקז ונרד בדרך המלך אל טביליסי – הבירה המודרנית של גיאורגיה. עם ההגעה לעיר ההומה נחזיר את הג'יפים ונעלה על האוטובוס שייקח אותנו לסיור פנוראמי בעיר על שווקיה, כנסיותיה, הרובע היהודי וכמובן המדרחוב שוקק החיים. לקראת ערב ארוחת סיום חגיגית (משולבת במופע פולקלור) העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה מטביליסי לת"א.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
19-05-2022 26-05-2022 $1589 מדריך מצוות דרכים
פופולרי
הזמינו עכשיו
01-06-2022 08-06-2022 $1689 מדריך מצוות דרכים
פופולרי
הזמינו עכשיו
06-07-2022 13-07-2022 $1589 מדריך מצוות דרכים
פופולרי
הזמינו עכשיו
20-07-2022 27-07-2022 $1689 מדריך מצוות דרכים
פופולרי
הזמינו עכשיו
03-08-2022 10-08-2022 $1689 מדריך מצוות דרכים
פופולרי
הזמינו עכשיו
17-08-2022 24-08-2022 $1689 מדריך מצוות דרכים
פופולרי
הזמינו עכשיו
07-09-2022 14-09-2022 $1589 מדריך מצוות דרכים
פופולרי
הזמינו עכשיו
10-10-2022 17-10-2022 $1689 מדריך מצוות דרכים
פופולרי
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לינואר 2022).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: פנסיון מלא, ארוחת בוקר וערב במקומות הלינה לכל אורך המסלול
ארוחות צהרים – פיקניק בשטח/מסעדות קטנות (למעט ארוחת ערב ביום הראשון).
* מים מינרלים, צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* תחבורה: ג'יפ למהלך ימי המסע מסוג לנד קרוזר (ארבעה נוסעים בג'יפ).
* דלק לג'יפים.
* ציוד חילוץ, ערכת ע.ר, מכשירי קשר ארוכי טווח (מעל 10 ק"מ), ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד...
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ למדריך הישראלי.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 100$, יתרת התשלום עד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן, העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית. על תשלום בכרטיסי אשראי תחול תוספת 2%.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 100$ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר תשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
הערה: בכל מקרה דמי הרישום לא יוחזרו וישמרו כזיכוי לטיול עתידי.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 289 $ דולר ארה"ב.
* בין 14-17 מטיילים תוספת 99 $ דולר לאדם.
* תוספת לשני מטיילים בג'יפ 249 $ דולר לאדם.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

ג'יפים בגאורגיה - הרי הקווקז כולל חבל סוונטי הפראי

מספר ימים: 8, מספר לילות: 7
החל מ-$1589
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול