ג'יפים בגאורגיה - מהקווקז הנמוך אל הקווקז הגבוה - מסלול GPS לנוסע עצמאי
מספר ימים: 8
טיולי ג'יפים
ההרשמה בעיצומה
מרכז אסיה
ב"דרכים" מחלקה מיוחדת המתמחה בארגון וביצוע טיולים לנוסע העצמאי ולקבוצות קטנות ביעדים שונים ברחבי העולם. הניסיון והידע הרב שרכשנו עומדים לרשותכם! אנו נבנה עבורכם מסלול שיתאים בדיוק לצרכיכם, כולל הזמנת טיסות, מלונות, פעילויות, אטרקציות, הדרכה מקומית, תדרוך מפורט, מפות, התאמת התקציב הפרטי שלכם ועוד. יצאתם – שכחתם...יש מי שדואג לכם. גיאורגיה, שבקרב רבים (ובוודאי בקרב תושבי המקום) נחשבת למדינה היפה ביותר בעולם, היא מדינה בעלת מגוון אין סופי של תרבויות ונופים הממוקמת בצומת הדרכים בה התחברו במשך מאות שנים המשי, הכסף, התבלינים והאבנים היקרות של אסיה עם הסוחרים הנמרצים של אירופה. גיאורגיה היא ארץ מתפתחת המשמרת מנהגים ותרבות עתיקה שעיקרה ערב רב של עמים וצבאות שעברו בסך או הפכו את הרי הקווקז לביתם. בגיאורגיה נפגשים המים החמים של הים השחור עם קרחוני העד, והפסגות מכוסות השלג של הרי הקווקז עם השטיח הירוק של מורדות ההרים, המדבר והעמקים הפוריים. מסע ג'יפים בהרי הקווקז ובפאתי המדבר הגאורגי הוא מסע בזמן לכפרים מרוחקים ונידחים, אוכלוסייה מסורתית ומסבירת פנים, ערים עתיקות, מבצרים נישאים, דרכים חבויות, יין משובח ושמפניה, תושבי קבע לצד נוודים, אנשי הרים לצד אנשי מדבר ונופים עוצרי נשימה. למרות שהמסע עובר במקומות רחוקים ונידחים דרגת העבירות של הדרכים קלה עד בינונית כך שניסיון בנהיגת שטח / ג'יפים לא הכרחי.
היתרון של דרכים TRAVEL
מעבר ההרים בקוריאני
עיר המערות ורדסיה
מעבר ההרים זקארי
 

מסלול הטיול

יום 1/ ת"א – טביליסי

בלילה נצא בטיסה מת"א לטביליסי (Tbilisi/თბილისი), עם הנחיתה העברה למלון. לינה בטביליסי (ללא ארוחת ערב).

יום 2/ הקווקז הנמוך: ארץ האגמים הגבוהים – מעבר צחרה צקארו - בקוריאני

בבוקר נקבל את הג'יפים, נבדוק שמן מים, נתארגן על הציוד נצא לדרך, כיוון מערב. מעט אחרי היציאה מטביליסי והכרך הסואן נתחיל להתוודע לגיאורגיה האמיתית. זו ארץ הררית ומחורצת הזרועה אזורי ספר, שבטים מתורבתים וכפרים מנותקים. נתחיל בטיפוס חד ותלול אל רכס הקווקז התחתון הגעשי על הנופים הפראיים, האגמים והנחלים השופעים הכלואים בתוך הרכס. הדרך חוצה כפרים חקלאיים קטנים, מושבות רועי צאן נודדים המשמרים באורח חייהם את דרך אבותיהם הקדומה. לקראת הצהריים נגיע אל אזור האגמים הגיאורגי, נחצה את האגמים צלקה (Tsalka/წალკა) וטבצקורי (Tabatzkuri) ולקראת סוף היום נחצה את מעבר ההרים הגבוה, צחרה צקארו(Tskhratzkaro) או "בקוריאני פאס" בגובה 2,454 מטר משם נרד לעיירה בקוריאני (Bakuriani/ბაკურიანი) – עם ההגעה לעיירה נוכל לחזות באותו הדר עתיק המפאר חלק גדול מכפריה ועריה של גיאורגיה – זכר לתקופה בה היוותה בקוריאני את אתר הסקי היוקרתי והפופולארי ביותר באימפריה הסובייטית. לינה בבקוריאני.

יום 3/ הקווקז הנמוך: עיר המערות ורדזיה – אחלציחה

יום שטח של יערות מרהיבים ושטחי מרעה, המכסים חלקים גדולים של הקווקז התחתון. נבקר בכפרים קטנים ופוריים לצד עיירות רפאים נטושות ובעיקר נפגוש אנשים שההיסטוריה המפוארת וההווה הקשה ברורים היטב בפניהם. לקראת צהריים נדרים על רמות יבחטי, רמה געשית המתנשאת לגבהים של כ- 2,000 מטרים. הכפריים תושבי המקום רובם ארמנים, על השפה ומנהגיהם המיוחדים. בהמשך מסענו יביאנו אל העיירה אחלקלקי (Akhalkalaki/ახალქალაქი) ממנה נצא בנסיעה אל עיר המערות ורדזיה (Vardzia/ვარძია), אחד מהאתרים החשובים והיפים בגיאורגיה, עיר מערות שלמה החצובה בסלע. העיר נבנתה במאה ה- 12, עבור המלכה תמרה. זהו קומפלקס אדיר של אלפי חדרים הפרוסים על 13 קומות, כולל ציורי קיר ופרסקאות. לינה באחליציחה (Akhaltsikhe/ახალციხე).

יום 4/ הקווקז הנמוך: מעבר זקארי – קוטאיסי – אל הקווקז הגבוה – חבל הסוונטי – מסטיה

יום שטח מרהיב ומאתגר לפנינו – העמק בין הקווקז הגבוה לקווקז הנמוך על שיפוליו המתונים הוא האזור הפורה ביותר בכל המדינה. נצא בנסיעה מערבה לכיוון הפרובינציה המוסלמית אג'רה (Ajara/აჭარა), שלאחר מלחמת האזרחים של שנות התשעים נפרדה מהרפובליקה הגיאורגית, משם נפנה לכיוון צפון אל מעבר ההרים זקארי (Zekari) בגובה של 2,120 מטר, לאחר חציית קו פרשת המים נמשיך בנסיעה צפונה דרך העיירה בגדטי (Bagdati) אחרי נעבור דרך אזורי גידול הגפנים נרד אל עמק נהר ה'אוני' המפריד בין שני הרכסים. נגלוש לקוטאיסי משם מזרחה לאורך הים השחור בנסיעה לחבל סוונטי (Svaneti/სვანეთი). מובלעת כמעט אוטונומית בלב הרי הקווקז הגבוה. למעשה שנים ארוכות לא ניתן היה לטייל באזור בגלל קשיי הדרך ובגלל קשיים אחרים. נעלה צפונה במעלה ההרים דרך העיר זוגדידי (Zugdidi/ზუგდიდი), אל נהר האנגורי שער הכניסה המערבי לאזור. ככל שנעלה יותר גבוה כך תשתנה גם הצמחייה מנוף מיוער וסב-אלפיני לנוף אלפיני חשוף. המקומיים שנפגוש בדרכנו ביום זה הופכים אט אט מחקלאים עובדי אדמה לרועי צאן שרועים את עדריהם על המדרונות המושלגים של ההרים. לקראת שעות הערב נגיע ללינה בעיירה מסטיה (Mestia/მესტია) שתושביו מדברים בשפה הייחודית לאזור (סבנורי) ומשמרים אפילו דת עצמאית המשלבת את האמונה הנוצרית (זרם הכנסייה היוונית אורתודוכסית) עם מוטיבים פגאניים. מהכפר נשקף נוף מרהיב של פסגתו המושלגת של הר טטנולדי Tetnuldi/თეთნულდი)) המתנשא לגובה של כ- 4,800 מטרים. לינה במסטיה. הערה: יתכן כי מעבר ההרים של זקארי יהיה סגור (בעקבות גשם/ שלג), בהתאם ניסע בדרך חלופית.

יום 5/ הקווקז הגבוה חבל סוונטי קרחון מסטיה, אגמי קורולדי, הכפרים של מולאחי

יום מיוחד בחבל סוואנטי בלב הרי הקוקז הגבוה. את הבוקר נתחיל בנסיעה לכוון הר אושבה ומשם נצא במסלול ההליכה אל קרחון צ'לאטי (מסטיה) העובר בתוך יער, לאורך נהר סוער וגועש שיביא אותנו אל תחתית הקרחון. משם נטפס בדרך ג'יפים תלולה (מותנה בהתאם לתנאי הדרך) דרך "הצלב" אל אגמי קורולדי, אגמים קטנים ומרהיבים הנמצאים בגובה 2,740 מטרים, מעל מסטיה. מהאגמים נוף פמוראמי מרהיב של הר אושבה המפורסם בעל שני הראשים, הר טטנולדי והר שחארה. בחלקו השני של היום, נצא לסיור בין הכפרים הציוריים של קהילת מולאחי. את היום נסיים בסיור בכפר מסטיה, במרכז הכפר מתנוססים מספר מגדלי הגנה שהיו נפוצים במחוז ההיסטורי סוונטי. באחד מהם נצא לסיור. מגדלים אלה מתוארכים אחורה למאה ה-12, פנים המגדל השתמר עם עבודות העץ המקוריות שלו, ומתוארכים אף הם לאותה תקופה. לינה במסטיה.

יום 6/ הקווקז הגבוה חבל סוונטי העליון – כפר ההרים אושגולי – הר שחרה

בבוקר נצא בנסיעה אל הכפר אושגולי הדרך קשה (חסומה לחלוטין בשלג בימי החורף) וברוב ימי הקיץ היא אפשרית רק לרכבי 4X4. נעבור דרך רמת אושבה ונהר מולכרה אל אחת מנקודות התצפית היפות ביותר המשקיפה על שלושת הפסגות היפות ביותר בגיאורגיה: אושבה (Ushba/უშბა) המתנשא לגובה של 4,690 מטרים, טטנולדי (Tetnuldi/თეთნულდი) המתנשא לגובה של 4,800 מטרים, ואם יתמזל מזלנו גם של פסגת השחרה (Shkhara/შხარა), הפסגה הגבוהה ביותר בגיאורגיה המתנשאת לגובה של 5,068 מטר. לקראת הצהריים המאוחרות נגיע לכפר אושגולי השוכן בגובה של 2200 מטר. אזור הכפר אושגולי (Ushguli/უშგული) (הכפר הגבוה ביותר באירופה) - הן כפר הקבע והן סביבתו הוכרזו כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו. באזור יותר מ 22 מגדלים ששמשו למסתור והגנה מפני פולשים שהגיעו מהעבר הצפוני של הרי הקווקז (רוסיה) במאה ה 12. הבידוד הגדול של תושבי הכפר הקטן הביאו ליצירת אורח חיים ייחודי, מכניס אורחים וססגוני במידה רבה. כל זאת מול הנוף עוצר הנשימה הנשקף מהכפר. תנאי הלינה באושגולי בסיסיים – אך האירוח הלבבי מחפה על הכול...

יום 7/ הירידה מהקווקז הגבוה – קוטאיסי

בבוקר נשלים את ביקורנו בכפר, נטייל למרגלות הר שחרה הגבוה ונסייר בינות המגדלים המוזרים הנטועים בנוף ההררי. לפני הצהריים, נפרד מגן העדן של סוונטי ונצא דרומה דרך העיירה לנטחי (Lentekhi/ლენტეხი)לכיוון קוטאיסי (Kutaisi/ქუთაისი) כשבדרכנו נחצה מעבר הרים בגובה 2,600 מטרים בדרך הררית ארוכה וקשה העוברת בינות יערות עד אין סופיים ונהרות שוצפים. דומה שאין איש מפר את שלוות היער. בערב נגיע לקוטאיסי. לינה בקוטאיסי. הערה: יתכן כי מעבר ההרים של לנטחי יהיה סגור (בעקבות גשם/ שלג), בהתאם ניסע בדרך חלופית.

יום 8/ קוטאיסי – טביליסי – ת"א

השכמה מוקדמת... היום נסיים את סיורנו בקווקז ונרד בדרך המלך אל טביליסי – הבירה המודרנית של גיאורגיה. עם ההגעה לעיר ההומה נצא לסיור פנוראמי בעיר על שווקיה, כנסיותיה, הרובע היהודי וכמובן המדרחוב שוקק החיים. לקראת ערב הגעה לשדה התעופה של טיביליסי שם נחזיר את הג'יפים ונצא לטיסה חזרה מטיביליסי לת"א.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות. (תמחור נפרד)
* מיסי שדות תעופה (מעודכן ליוני 2021).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: חצי פנסיון, ארוחת בוקר וערב במקומות הלינה לכל אורך המסלול.
* תחבורה: ג'יפ למהלך ימי המסע מסוג טויוטה לאנד קרוזר או דומה (ארבעה נוסעים בג'יפ).
* תכנון המסלול, תדרוך מפורט על אפליקצית GPS ומפות על המסלול.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* דלק לג'יפים (הערכה כ 200 $ לרכב לכל המסלול).
* כניסות לאתרים, אטרקציות.
* הדרכה מקומית.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* בדיקת קורונה ביציאה מגיאורגיה במידה ותידרש.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 100$, יתרת התשלום עד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן, העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית. על תשלום בכרטיסי אשראי תחול תוספת 2%.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 100$ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד בחזרה מהיעד.
2. מטייל חולה קורונה לפני היציאה לטיול או צריך להיכנס לבידוד (נדרש אישור ממשרד הבריאות), החזר מלא על התשלומים לטיול למעט עלות כרטיס הטיסה / יוחזר בהתאם למדיניות חברות התעופה.
3. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
4. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 31 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
5. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

הערות כלליות:
* תוספת לשני מטיילים בג'יפ 239 $ דולר לאדם.
מחיר הטיול לנוסע בחדר זוגי (מבוסס על 4 נוסעים):
מחיר טיסות בינלאומיות: החל מ 300 $ לאדם
מחיר שירותי קרקע: כ- 789 $ לאדם
* ניתן לצרף מדריך מקומי דובר אנגלית – בתוספת תשלום
* תוספת לשני אנשים בג'יפ: 239 $.
* תוספת יולי, אוגוסט, חגים: 99 $.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

ג'יפים בגאורגיה - מהקווקז הנמוך אל הקווקז הגבוה - מסלול GPS לנוסע עצמאי

לפרטים נוספים על הטיול