ג'יפים במרוקו - מהרי האטלס אל האטלס והסהרה כולל ערי המלוכה
מספר ימים: 13
טיולי ג'יפים
ההרשמה בעיצומה
צפון אפריקה
מרוקו או בפי הערבים "אל-מגרב אל-אקסה", )הארץ בקצה המערב(, שמשה במשך מאות בשנים כגשר בין יבשות אירופה ואפריקה. סוחרים פורטוגזים אשר באו במגע עם תושבי המדבר הברברים, טרם צאתם למסעות במדבר סהרה, ייצרו מגוון רחב של סחר במדינה. הרוכלים בשווקי קזבלנקה, רבאט ופז סחרו בתבלינים מסתוריים עם הספרדים, דייגי אסווירה מכרו את דגי הים אשר העלו ברשתם לכל מבקש ושמה של כיכר ג'אמע אלפנאע במרקש הגיעה לכל קצוות אירופה. מרוקו היא ללא ספק ארץ של עושר אדריכלי, ערים מתקופת ימי הביניים, השרידים הרומים, המיבצרים הברברים, הארמונות והמסגדים המוסלמים הנחשבים ליפים ביותר בעולם. הטבע במרוקו עוצר נשימה. מפסגות הרי האטלס המכוסות שלג, נהרות סוערים, אגמים אלפינים ועד המרחבים האין סופיים של ארץ מדבר הסהרה. מרוקו מחדדת את ניחוחות ההסטוריה אשר נראים בכל פינה, אם בשווקים או באומנות הארכיטקטונית של ערי המלוכה, הקסבות המדבריות או הקברים העתיקים המקשטים את הגבעות. לעיתים יש תחושה שאם רק נשכים קום נוכל להצטרף לאורחת גמלים ברברית היוצאת לטימבוקטו כדי לסחור בתבלינים וזהב. כזאת היא מרוקו, החובקת בתוכה תרבות, היסטוריה וגיאוגרפיה מופלאים אשר רק מגע ישיר של כל החושבים יגלה את האוצרות הטמונים בה ויעשיר את חוויות החיים.
היתרון של דרכים TRAVEL
ימי סיור מלאים ומרתקים
דרך הקסבות העתיקה
מופע פולקלור
ערב ייחודי במאהל טוארגי
סיורים בערי המלוכה
3 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א – מרקש

בשעות הצהריים נצא בטיסה ישירה מתל אביב למרקש. לאחר קבלת ויזות ומעבר ביקורת דרכונים, נצא בנסיעה למרקש. עם הגעה לעיר נצא לסיור פנורמי בעיר. ארוחת ערב במלון. לינה מרקש.

יום 2: מרקש – קזבלנקה – רבאט

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל קזבלנקה. עם ההגעה נערוך סיור במסגד חסן השני. המסגד הגדול ביותר בעולם שנבנה בראשית שנות התשעים מתרומות פרטיות. המבנה המרשים מעוצב לפי כל כללי העיצוב האדריכלי המסורתי של הזליג‘, הסטוקו ואומנות הנחושת. לאחר מכן נמשיך לסיור בעיר נבקר בכיכר מוחמד החמישי, בה נערכים השווקים המסורתיים וסביבה נמצאים מרכזיים פיננסיים, בנקים, בית משפט העליון ומבנה העירייה וכן סוכנויות נסיעות, בתי קפה, בתי הקולנוע והחנויות. נסתובב בסמטאות החובוס, שנבנה ב- 1923 בסגנון האדריכלות המסורתית: נסתובב בין חנויות, דוכנים, רוכלים המציעים את מרכולם. בין מבוכים וסמטאות, קשתות, דלתות עץ גדולות, סורגים וחלונות מסוגננים, אריחי קרמיקה מזוגגים, עמודים, כותרות ועץ ארז. נמשיך אל באב אל מרקס, המלאח והשוק של קזבלנקה אחר. אחר הצהריים נצא בנסיעה צפונה אל רבאט הבירה. הנסיעה לאורך החוף האטלנטי בתוואי הדרך העתיקה שבין הרי הריף להרי האטלסלינה. לינה רבאט.

יום 3: רבאט – מקנס – פאס (אוטובוס)

בבוקר המשך סיור ברבאט. בצהריים נסיעה למקנס, בירתה העתיקה של מרוקו. העיר בנויה על השוליים הצפוניים של האטלס התיכון, על צומת דרכים חשוב בצפון מרוקו. היא הוקמה במאה ה- 10 ע"י ברברים מהרי הריף ומאז נבנתה ונהרסה כמה פעמים. העיר מוקפת שטחי חקלאות פוריים לגידול ענבי יין, זיתים ופירות הדר. מקנס היא עירו של מולאי איסמאיל, שהיה הסולטן במאה ה- 17, ואחת הערים האימפריאליות המרשימות ביותר. לחיזוק שלטונו בנה מולאי איסמאיל עשרות מבנים. הוא בנה אותם ברוב הוד והדר. בנה חומה מסביב לעיר באורך של 25 קילומטרים, התקין בה 20 שערים ובנה 50 ארמונות עם אורוות שבהם היו יותר מ 12,000 סוסים. מכל הפאר נותר מעט אחרי רעש האדמה של שנת 1755, שהרס ערים רבות במרוקו. מפעלי הבניה המפוארים ורצונו העז של המלך לחזק את קשרי המסחר עם צרפת, הם שהקנו למקנס את הכינוי "וורסאי של מרוקו". את הביקור נתחיל דרך באב אל חמיס, פתח גדול בחומת העיר העתיקה המעוצב בצורת פרסה ועליו מתנוססת הכתובת "אני הוא שער המזל והברכה...". בהמשך ניכנס למדינה, העיר העתיקה, נראה את שרידי האורוות המפוארות, נבקר במלאח, הרובע היהודי העתיק, וכמובן בשווקים הצבעוניים. נסייר בעיר בהתאם ללוח הזמנים ולשעת ההגעה מרבאט. בערב נסיעה לפאס. לינה בפאס.

יום 4: פאס (אוטובוס)

יום המוקדש כולו לבירה הייחודית והמעניינת, המשמרת חדש וישן והינה סמל לבירה הדתית והתרבותית של מרוקו. העיר נוסדה במאה ה- 8 ע"י שושלת האידריסים. פאס היא העתיקה שבערים המלכותיות במרוקו ומשנוסדה שימשה תמיד כבירתה הרוחנית של מרוקו וארצות המגרב כולו. היא מיוחדת בסמטאותיה הצרות, ארמונות, מבני קבורה ועוד. העיר פאס ממוקמת על פרשת דרכים חשובה: נתיבי האורך והרוחב של מרוקו כולה עוברים דרכה. העיר שוכנת באזור חקלאי פורה על הגבעות הרכות של אגן נהר הסבו. את המדינה של פאס משמרת היום אונסק"ו על רחובותיה הצרים ובתי המלאכה שבהם: צבעים, נפחים, בורסקאים וכו'. את הביקור נתחיל בתצפית על קברי השושלות והעיר כולה, על חומותיה וגגותיה הירוקים. נבקר את ארמון המלך הנמצא בשכנות למלאח - הרובע היהודי. נמשיך לבית העלמין היהודי, השמור היטב, כולל ביקור בקברה של הצדקת "לאלה סוליקה", נכנס גם לביקור בבית הכנסת העתיק איבן דאנן ונחלוף על פני שעון המים המפורסם של הרמב"ם. נשוטט בסמטאות הצרות במלאח העתיק ביותר והראשון שהוקם במרוקו. במלאח, בולטים שמות גדולי רוח יהודים כגון: הרמב"ם, ר' יצחק אלפסי, ר' יהודה אבן סוסן ואחרים שהעלו את העיר בימי הביניים לדרגת מרכז תורני מתחרה לאלו של בבל ומצרים. בנוסף, נשוטט בין הסמטאות של המדינה העתיקה, בין בעלי המלאכה והשווקים הצבעוניים והריחניים, סוק אלעטרין - מוכרי התבלינים, סוק אלחינה - שוק הכופר, סוק א-סבעין - שוק צובעי הצמר והבדים, סוק א-דרבעין - שוק הבורסקאים ועוד... ככול שהזמן יותיר לנו. לינה בפאס. בערב נצא למופע פולקלור.

יום5: פאס – בהליל - איפראן – אפורר (אוטובוס)

בדרכנו אל אפורר נבקר בעיירה בהליל, עיירה קסומה המאופיינת ע"י בתיה הצבועים בצהוב, ורוד וכחול בהיר, בנויים בתוך צלע ההר-הציורי. ביניהם אלו שניצלו מערה טבעית ושילבו אותה כחדר הכניסה לביתם, המשמש בדרך כלל כסלון, ואילו חדרי השינה והאגפים הפרטיים בנויים מעליו. נתארח לתה במערתו-ביתו של אחד מהתושבים במקום. נמשיך דרומה לארץ הארזים אשר באטלס התיכון בואכה העיר איפראן, עיר הנופש והקיט של מלך מרוקו המזכירה את אזור האלפים בשוויץ. נטייל אל האגם שבלב העיר ונעלה לתצפית המשקיפה על ארמון המלך הבולט מרחוק. בהמשך, נסיעה ארוכה ומעניינת בין כפרי רועים נוודים הממקמים אוהלים במרומי הרי האטלס. בהמשך נגיע לעיר בני מלאל, עיר שהתפתחה במהירות הודות למפעל המים האדיר בין אל ווידן ונחשבת לבירה החקלאית של האזור. נצא לטיול נחמד לאורך אמת המים המרכזית, דרך מטעי הזיתים שיוביל אותנו לעין אסרדון. המעיין שופע, מימיו צלולים, נופל במפל קטן וזורם באמות מים החוצות גן מרהיב בו נוהגת האוכלוסייה המקומית לבלות בשעות החמות. לקראת ערב נגיע לעיירה אפורר, הממוקמת למרגלות הרי האטלס, טובלת בתוך בוסתני הדרים, פרחי יסמין ועוד מיני גידולים עסיסיים וטעמים. שם נבלה את הלילה במלון מקומי.

יום 6: אפורר - מאגר בין אלווידאן - אימילשיל (ג'יפים)

בבוקר נקבל את הג'יפים ונטפס על האטלס התיכון לכפר אוזוד. נבקר במפלי האוזוד ונצא למסלול הליכה אל תחתית המפלים, ננסה לראות קופים... וכמובן לא נוותר על תה עם נענע מתוק. ניסע דרך העיירה אזילָאל בואכה המאגר הגדול בין אל ווידאן ונצא אל מרומי הרי האטלס. בדרכנו לאימילשיל נחצה מעברי הרים גבוהים, כפרים בֶרבֶרִים ציוריים, יערות ערערים וחרובים ותצורות נוף מיוחדות. לקראת סוף היום נגיע אל כפר ההרים אימילשיל, כפר קטן וציורי המפורסם בזכות פסטיבל הכלות (שידוכין) המתקיים במהלך חודש ספטמבר. לינה באימילשיל. הערה: יתכן כי חלק מהמעברים הגבוהים של האטלס יהיו חסומים בתקופת אפריל/ אוקטובר, אז נצטרך לעקוף אותם, בדרכים חלופיות וכבישים צדדים.

יום 7: אימילשיל – קניון הדאדס – קניון הטודרה (ג'יפים)

לאחר ארוחת בוקר, נבדוק שמן מים ונצא לדרך. יום ארוך לפנינו. נתחיל בסיור באגמים תיסלית ואיסלי (אגמי הדמעות...) ומשם נמשיך בחציית הרי האטלס דרומה. נעבור דרך הכפר אגודל ומשם למעבר ההרים הגבוה טיזי אוואנו, כ-2900 מטר, נחצה את קו פרשת המים ונרד אל צידם המדברי של הרי האטלס, אל קניון הטודרה. הערוץ המיוחד עובר במרחק של 15 קלומטרים צפונית לעיר טינריר בקצה של עמק פורה בו מטעי דקלים מדבריים וכפרים קטנים שבתיהם עשויים לבני בוץ. על המצוק סוגרים פסגות הרים גבוהות, מצוקים ותצורות סלע מרשימות. עומק הערוץ מגיע לפרקים לכ - 300 מטרים ורוחבו כ - 10 מטרים. בתחתית הערוץ זורם נחל צלול המשלים את התמונה הפסטורלית של המקום. נמשיך אל קניון הדאדס המרשים. הקניון מפריד בין הרי האטלס הגבוה בצפון לבין רכס ג'בל סהרו הטרשי בדרום. נעבור בתוך כפרים בֶרבֶרִים נידחים וקסבות אדומות מיוחדות. בערב נראה את השקיעה בקניון ונבלה את הלילה במלון מקומי בעיירה טינריר. ומשם נטפס. את הלילה נבלה במלון מקומי בעיירה טינריר.

יום 8: ז'בל סהרו – עמק דראע – זגורה (ג'יפים)

לאחר ארוחת בוקר נצא דרומה ונטפס על ג'בל סרהרו ונחלוף על פני נופים מיוחדים של סלעי גרניט אדום. בדרכנו אל עמק הדראע המפורסם, נחצה את מעבר ההרים טיזי טזאזרט בגובה של כ-2200 מטרים ונעצור לתצפית נפלאה לעבר הסהרה. עמק הדראע קרוי גם "עמק אלף הקסבות" והוא אחד מהמקומות המרתקים במרוקו. העמק מאופיין בקסבות בוץ אדומות, הטובלות במטעי דקלים ירוקים, לרקעם של מצוקי המדבר המרשימים. לינה בזגורה – מרכז השלטון האיזורי.

יום 9: עמק הדראע הדרומי – מחמיד – שגאגה (ג'יפים)

יום שכולו דיונות וסהרה. נתחיל את היום בסיור בקסבות המיוחדות של עמק הדראע. נמשיך דרומה לעומק המדבר, אל עיירת הרפאים מחמיד, הנותנת תחושה חזקה מאוד של אווירת "סוף העולם"... משם מתחילה ההרפקאה האמיתית – "דרך השיירות" החוצה את המדבר בואך שגאגה. עשרות קילומטרים של דיונות מדבר. את הלילה נבלה במחנה בשגאגה. לינה: אוהל טוארגי במדבר/ או דומה לו. אוהל אירוח מדברי טוארגי, ממוקם בסמוך לדיונות הגבוהות של שגאגה, הלינה באוהלים גבוהים, זוגיים, על מזרנים (עבים), כולל מצעים נקיים. במרכז המאהל רחבה ובה אוהל אירוח טוארגי מסורתי. בלילה חפלה, מדורה, 1000 כוכבים, כמיטב המסורת הטוארגית.

יום 10: שגאגה – מליחת אירקי –פום זגוויד – תאזנח'ת – ווארזאזאת (ג'יפים)

בשעות הבוקר המוקדמות נשכים אל דיונות הזהב של שגאגה למראה זריחת השמש המרשימה. מיד לאחר ארוחת בוקר, נמשיך לשעוט במרחבי מדבר הסהרה. נחצה את מליחת אירקי המרשימה – עשרות קילומטרים של שדה מלח מרשים. לאחר נסיעה של כ–200 קילומטרים בשטח, נגיע חזרה לציווליזציה, לעיירה פום זגוויד. נעשה עצירת התרעננות בכפר תאזֶנאח'ת מרכז לתעשית שטיחים אתניים. בשעות אחר הצהריים נצא בנסיעה צפונה, חזרה אל עמק הדראע ונגיע לווארזאזאת, שם נבלה את הלילה. עם הגעה נתמקם במלון ונצא לסיור בעיר. העיר ווארזאזאת - עיר מדברית מיוחדת במינה ושובת-לב. לא בכדי הפכה לאתר הסרטה לצוותי צילום מכל העולם. העיר נוסדה ב- 1928 בידי הצרפתים, כעיר משמר וכמרכז מנהלי מחוזי. כיום מונה העיר כ – 50 אלף תושבים. בעיר שווקים ריחניים ורחובות צבעוניים ובעיקר אוירה מדברית לבבית ומיוחדת.

יום 11: וארזאזאת – איית בן חאדו - טלוואת – מעבר טיזי טיצ'קה – מרקש (ג'יפים)

את הבוקר נתחיל בסיור באחת הקסבות היפות והשמורות במרוקו – קסבת איית בן חאדו אשר אותה משמרת אונס"קו. לאחר סיור רגלי באתר המרשים, העשוי מבוץ אדום, נטפס אל מרומי הרי האטלס בדרך נופית מרהיבה ומיוחדת. הנוף עוצר נשימה ומרהיב ביופיו. כפרים קטנים, פסגות הרים גבוהות, קניונים, ומראה הסהרה מרחוק. נעצור לביקור בארמון הגלאווים הנטוש בטלוואת. מהארמון נשקף נוף מרהיב. נחזור לדרך המלך המובילה אל מעבר ההרים טיזי טיצ'קה,"מעבר הרועים", בגובה של כ- 2550 מטרים. שם נתוודע לצורת החיים של שבטי הבֶרבֶרִים בהרים הגבוהים המכוסים בשלגים בימי החורף. נסייר בין כפרים קטנים ובוסתני פרי מוריקים. נעצור לתצפיות וטעימה של תה ריחני ומהביל אצל המקומיים. לעת ערב נגיע אל העיר מרקש, שם נחזיר את הג'יפים. לאחר התמקמות במלון וארוחת הערב נצא לכיכר השוק הגדולה ג'אמע אלפנאע - כיכר האבודים. אליה מתנקז המון רב מכל קצווי העיר להנות מדוכני האוכל המעשנים ומוארים במנורות ענקיות וממספרי הסיפורים – חוויה רב חושית מרתקת. לינה במרקש.

יום 12: מרקש – העיר האדומה ( אוטובוס) – ת"א (אוטובוס)

מרקש - הפנינה הירוקה אשר בהרי האטלס הגבוה. נבנתה במאה ה-11. העיר מוקפת חומה ובה שערים מפוארים, על רקע בתיה האדומים. ללא ספק העיר המיוחדת והרבגונית ביותר במרוקו. כיום מרקש היא המרכז המסחרי ומרכז התרבות של דרום מרוקו, המרוקאים מכנים אותה "הלב של מרוקו". העיר עשירה בשווקים, מכל הסוגים וכל המינים, בביניינים ובמונומנטים מדהימים המייצגים את השושלות ששלטו במרוקו. כרך גדול בלבו של מישור חאוז, לרגלי הרי האטלס הגבוה. אוכלוסייתה מונה 1.5 מיליון נפש. המדינה, גרעינה העתיק של העיר, תופסת את חלקה המזרחי והיא מוקפת חומה ובה שערים מפוארים שנשתמרו היטב. במרכזה כיכר השוק הגדולה ג'אמע אלפנאע ובחלקה הדרום מזרחי- המלאח היהודי. ממערב לעיר העתיקה נבנה ב- 1913 רובע חדש בסגנון אירופי ובו שדרות רחבות, רובעי מגורים וגנים ציבוריים. נקדיש יום שלם לאתריה ההיסטוריים: ארמון הבהייה - הארמון נבנה על ידי וזיר הסולטאן, סי אחמד בן מוסא, המכונה "בא חמד" בשנת 1894. בהייה היתה האשה המועדפת עליו בין ארבע נשותיו, היתה יפה ואהובה וגם העניקה לו בן בכור, ולכן קרא לארמון על שמה. בארמון 28 אגפים, 24 לפילגשים וארבעה לנשים הרשמיות. מסגד הכותובייה - מסגד ומינרט (צריח) המתנשא לגובה של 77 מטר, ונצפה מכל מקום בעיר וממרחק קילומטרים רבים ומחוצה לה. ובריכת המנרה המוקפת עצי זית. הגנים, מסביב לבריכה, שימשו את יהדות מרוקו לחגיגות המימונה, משפחות-משפחות היו מגיעות ומתפרסות תחת אותם עצי הזית הרבים הנטועים בגן ועושים פיקניקים משפחתיים. נשוטט בסמטאות המלאח שם חיים עדיין יהודים ונבקר בבית הכנסת הגדול. נחזור אל כיכר הג'אמע אלפנאע הססגונית והמרתקת בשעה בה היא מתעוררת לחיים ומהווה כמעין במה גדולה ללהטוטנים, מרקידי הנחשים לקול צלילי החליל, פותחים בקלפים ומגידי העתידות, מרפאים עממיים ורופאי אליל, עוקרי שיניים, תזמורות, להקות נגנים וקוסמים המהלכים בקסם וחן והמאפיינים את שווקיה של העיר הקסומה. נסתובב בסמטאות השוק המקורה. לינה מרקש.

יום 13: האטלס הגבוה - תל אביב

יום זה יוקדש לאטלס הגבוה. נסיעה לעמק האוריקה, הנמצא למרגלות הר האוקמידון (מהגבוהים שבפסגות האטלס הגבוה), נמשיך לאורך נהר האוריקה, המנקז את רכסי האטלס הגבוהים. הוא זורם צפונה ונשפך לוואדי תנסיפת. מעל לעמק שוכנים כפרים ברבריים בתיהם מגובבים זה על זה , בנויים מאבן מקומית , וטין הוא החומר המחבר בין אבני הבנייה. שם נתוודע לאורח החיים של אותם שבטי הברברים בהרים הגבוהים המכוסים שלגים בימי החורף. סיור רגלי במסלולי הליכה קצרים בעמקים הפוריים, בין בוסתני פירות ושדות מעובדים. משם נצא לעמק האוריקה הקסום, ארוחת צהריים בביתה של זהרה אישה ברברית מיוחדת במינה עם סיפור מרגש, שתלמד אותנו על אורח החיים בהרי האטלס. בדרך חזרה למרקש נעצור לביקור אצל אומנים ובעלי מלאכה מקומיים, חליל הקדר שידגים לנו מנפלאות היצירה הברברית, עד היום משתמש בחרסית אותה הוא מביא מהעמק ובאובניים אותם הוא מניע ברגל. נמשיך אל פטימה המתמחה בהפקת שמן ארגן (המופק מפי עץ הארגן) הידוע בתכונות הטובות שלו. אחר צהריים חזרה למרקש ובהתאם לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה וטיסה לישראל.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
12-10-2022 24-10-2022 $2989 מנחם בר
פופולרי
הזמינו עכשיו
 

מדריכים

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות ישירות של חברת ישראייר.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לינואר 2022).
* לינה: במלונות מדרגה ראשונה/ תיירות טובה בערים ובכפרים/ אירוח מדברי באוהל מאובזר במדבר.
* כלכלה: ארוחת בוקר וערב במקומות הלינה לכל אורך המסלול, ארוחות צהרים – פיקניק בשטח/מסעדות קטנות (תינתן רק בימי הנסיעה עם הג'יפים - סה"כ 6 ימים).
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום).
* צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* תחבורה: ג'יפ למהלך ימי המסע מסוג לאנד קרוזר/ פרדו או דומה לו (ארבעה נוסעים בג'יפ).
* דלק לג'יפים.
* ציוד חילוץ, ערכת ע.ר, מכשירי קשר (מכשיר לכל ג'יפ), ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד...
* אוטובוס/מיניבוס תיירים ממוזג להעברות וסיורים בשאר הטיול.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ויזה למרוקו כולל דמי טיפול. (60$ לאדם)
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* בדיקת קורונה ביציאה ממרוקו – במידה ותידרש.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 100$, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 100$ שלא יוחזרו. מ 30-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 15-29 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר תשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
הערה: בכל מקרה דמי הרישום לא יוחזרו וישמרו כזיכוי לטיול עתידי.

הערות כלליות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 479 $ דולר ארה"ב.
* בין 14-17 מטיילים תוספת: 119 $ לאדם.
* במידה ולא יהיו טיסות ישירות למרוקו או ימי הטיול לא יתאימו לטיסות הישירות נטוס דרך יעד ביניים.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

ג'יפים במרוקו - מהרי האטלס אל האטלס והסהרה כולל ערי המלוכה

מספר ימים: 13, מספר לילות: 12
החל מ-$2989
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול