ג'יפים בקירגיזסטן – ארץ הנוודים אל לב הרי הטיאן שיאן - לשומרי מסורת
מספר ימים: 11
שומרי מסורת
ההרשמה בעיצומה
מרכז אסיה
בלב אחד מהאזורים דלילי האוכלוסין והפראיים ביותר בעולם שוכנות ארצותיהם של הקירגיזים וטג'יקים, אנשי ההרים הגבוהים של מרכז אסיה. אדם מערבי השומע את שם הרפובליקות הדרומיות של ברה"מ לשעבר, ודאי יחשוב מיד על משטר קומוניסטי מפחיד, קשוח, ומחנות צבא גדולים, שהיוו לא אחת מקור למשברים בין לאומיים שהשפיעו גם על המזרח התיכון. הקומוניזם כבר לא קיים, ובמקום מחנות הצבא נבנים ישובים חדשים. רק פסגות ההרים הגבוהות, האגמים, הנהרות והטבע האין סופי מאופק לאופק, נשארו כאילו לא השתנה דבר במשך דורי דורות. קירגיסטן ארץ ממלכת ההרים הגבוהים של מרכז אסיה, הרי הטיאן שיאן – הרי השמיים בשפה הסינית, מן הרכסים הגבוהים ביותר בעולם. באזור זה משגשגות כמה מן הערים העתיקות ביותר בעולם, שבעברן ריכזו את עיקר המסחר על דרך המשי ההיסטורית שחיברה בין אירופה לסין. תושבי האזור מיצגים פסיפס אנושי רב גוני הכולל בתוכו בליל מעניין של לאומים ושבטים נוודים ופוגש באוכלוסיות מרתקות, קירגיזים שהם שבטים רועים נוודים ממוצא תורכו-מונגולי המסע בקירגיסטן, חוצה פסגות הרים מושלגות, קרחוני עד, קניונים שוצפים חרוצים בין ההרים, אגמים אלפינים גבוהים ומרחבי אחו ירוק ופורה. לאורך הדרך נשלב נסיעה בדרכים הרריות מהגבוהות בעולם, הליכות רגליות, ביקורים באתרים מרתקים על דרך המשי, שווקים מקומיים, כפרים ואוהלי נוודים. חווית חיים גם להרפתקנים שבינינו.
היתרון של דרכים TRAVEL
פנסיון מלא
נהיגה עצמית
בישקק
 

מסלול הטיול

יום 1: יום א' - ת"א - בישקק

טיסה מת"א אל בישקק (דרך יעד ביניים) בירת קירגיסטן. הגעה בשעות הבוקר המוקדמות של היום השני.

יום 2: יום ב' - בישקק – צ'ולפן אתא

בישקק- בירתה המתחדשת של קירגיסטן. העיר הוקמה בשנת 1,878 ובין השנים 1,926 ו-1,991 הייתה ידועה בשם "פרונזה". על שמו של מפקד הבולשביקים, מיכאיל פרונזה, שקבע כי היא תהיה בירת קירגיסטן. בשפה הקירגיזית פירוש המלה בישקק הוא מַחְבֵּצָה שנועדה ליצר תסיסה של חלב סוסים. בישקק ממוקמת על רמה בגובה 800 מטרים בצלם של רכס הרי טיאן שיאן. בישקק היא העיר הגדולה והמאוכלסת ביותר בקירגיסטן, היא מונה כ- 700,000 נפש (כחמישית מאוכלוסיית המדינה). תושבי העיר הם ערב רב של מוצאות אתניים, כשהקבוצה הגדולה היא מהמוצא הקירגיזי - מונגולי והיתר הם מיעוטים רוסים, קזחים ואוזבקים. בעיר מרוכזות כל מוסדות השלטון והיא משמשת כמרכז ניהולי מסחרי לכל רחבי המדינה. בישקק מזכירה את הערים של התקופה הקומוניסטית; היא מלאה כיכרות ענק ומבני שלטון אדירים. לאחר ארוחת הבוקר נחתום על הג'יפים, נבדוק שמן מים, נתארגן על הציוד ונצא לדרך... נחלוף על פני מרכז העיר, נתרשם מהמונומנטים הקומוניסטים המפארים אותה, בהתאם לזמן נעצור לקניות ב"בזאר" השוק הססגוני של העיר. בתחילה נסיעה לכיוון מזרח; על הדרך הראשית המובילה לעיר המחוז קראקול. בדרכנו נעבור בעיירה הצבאית לשעבר טוקמוק Tokmok. נמשיך לביקור במגדל בורנה Burana Tower. המגדל שבמקור הגיע לגובה של כ-45 מטרים הינו מינראט של מסגד ואחד השרידים האחרונים לעיר העתיקה בלסגון Balasagun, אשר נבנתה ע"י השושלת הקרח נידית ששלטה במשך 300 שנה בין סמרקנד ועד קשגאר. נקיף את אגם איסיק קול Issyk kul זהו האגם הגדול בקירגיסטן ואחד מאגמי המים המתוקים הגדולים בעולם! נמצא במרומי הרי טיאן שיאן, בגובה 1,608 מטרים. נמשיך לביקור באתר פטרוגליפים "ציורי סלע עתיקים", בסמוך לעיירה צ'ופלן-אתא השוכנת במרכז החוף הצפוני של האגם. לינה במלון לחוף האגם איסיק קול.

יום 3: יום ג' - אגם איסיק קול – שטח 6X6 אל קניון אלטין ארשאן – הליכות קלות ומעיינות חמים

בבוקר נמשיך בנסיעה על הדרך הראשית מזרחה לאורך האגם. בהמשך נגיע אל עיר המחוז קראקול – עיר ציורית קטנה הידועה בבוסתני התפוחים שלה כמו גם בבתיה הנמוכים. עם ההגעה נעלה עם רכב שטח 6X6 במעלה קניון אלטין ארשאן, עמק אלפיני קניוני ומיוער, מוקף פסגות קרחונים אשר התברך במעיינות חמים. את העלייה לתוך הקניון נעשה ברכב שטח סובייטי קשוח. עם ההגעה נצא לטיול רגלי (קל) עם הרועים הנוודים בעמק המופלא בין מאהלי "הג'יילו" – מאהלי הקיץ הקירגיזי. הליכה בנוף אלפיני עוצר נשימה של נהר גועש, פלגי מים, יער אשוח מרהיב. כולל רחצה במעיינות המים המפורסמים של המקום. אחר הצהריים נרד חזרה לקראקול. עם ההגעה נסיעה למלון והתרעננות, לאחר נצא לטייל בעיירה קרקול. העיר קרקול הינה הרביעית בגודלה בקירגיסטן ובה מגוון אתני עצום. העיר תוכננה בסגנון אירופאי ובין אתריה מוזיאון פרז'בלסקי הכולל יד זיכרון וגן בוטאני אשר נבנה לזכרו של מגלה העולמות. השוק המקומי הגדול והמפורסם שבה, הינו אחד הגדולים במדינה. בקור בו הוא הדרך הטובה ביותר לפגוש ולהכיר את התושבים המקומיים. השוק צפוף, צבעוני וריחני וניתן למצוא בו הכול מתליוני זהב ועד שרוך נעל... גם החלק הקולינארי "חזק" וטעים... בשוק נזכה לראות את האוזבקים מכינים "סמסי" עם בשר כבש, מרק אטריות "אשלנפו" הדונגאני, הלגמן האויגורי ו"קומיס" ו"קורט" מקומי. השוק הומה ביותר ביום א' - בכל יום ראשון השוק מתמלא ברועים מגדלי בהמות ובעלי חיים ומוכרים זנים רבים של כבשים, סוסים, חמורים, פרות ועוד... נמשיך לסייר בעיירה ובאתרים המרכזיים שבה (ככל שהזמן יותיר לנו). לינה קרקול.

יום 4: יום ד' – אל לב הרי הטיאן שיאן

יום שטח מרהיב ביופיו לפנינו. לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה לכיוון המקומות והפסגות הגבוהים ביותר ברכס הרי הטיאן שיאן בקירגיסטאן. נטפס בדרכי רועים נידחים. נחצה את הרכס במעבר הרים המשקיף על הפסגות הגבוהות חלקן מעל 7,000 מטרים (הר פובודה והר טאנגרי) על מפגש הגבולות סין- קירגיסטן- קזחסטאן. את הדרך חזרה נעשה על רמת סארי ג'ז בו נמצאים רבים מהנוודים הקירגיזים עם העדרים שלהם. משם בטיפוס תלול אל מעבר ההרים צ'ון אשו בגובה של 3,825 מטרים. הדרך מרהיבה ביופייה ועוצרת נשימה חושפת בפנינו את המראות הדרמטיים של רכס טיאן שיאן. פסגות הרים מחודדות, מצוקים ותצורות סלע מרהיבות. בהמשך נרד את מורדות ההרים אל הנהר הגדול ומשם חזרה בסוף היום הארוך לקרקול. לינה קרקול.

יום 5: יום ה' - קרקול – שמורת ג'טי אוגוז – שמורת סקזקה – רמת קומטור

מקראקול נסיעה לאורך הגדה הדרומית של אגם איסיק קול. הרי הטיאן שיאן – הרי השמיים בשפה הסינית, מן הרכסים הגבוהים ביותר בעולם ופסגתו הגבוהה מגיעה ל- 7,439 מ' בפסגת הניצחון. הרכס האדיר המהווה חלק מרצועת ההימלאיה נפרס בין טשקנט, בירת אוזבקיסטאן ועד העיר אורומצ'י במערב סין. בדרכינו מערבה נעצור לביקור בשמורת ג'טי אוגוז Jety Oguz ("שבעת השברים") המפורסמת במסלע הייחודי לה. צורות הסלע וצבעי האדום/ חום היוו בסיס לאגדות וסיפורים רבים... בשמורה נפגוש את העיט הצהוב, צייד חד ומהיר שידגים בפנינו את אחת משיטות הצייד העתיקות ששימשו את תושבי ההרים. נמשיך לביקור בשמורת סקזקה המאופיינת בתצורות סלע חול צבעוני המשרה אווירה של אגדה ומכאן שמו "סקזקה" הלקוח מהשפה הרוסית. אם יותיר זמן ניכנס לרמת קומטור, האזור מרהיב ביופיו, רמה קסומה מוקפת פסגות הרים מושלגות, קרחוני עד, אגמים, נהרות זורמים, מפלים שוצפים ופלגי מים. במרחבי האחו המוריקים נראה את הקירגיזים יושבי ההרים במאהלי היורטות הלבנים על שפת האגמים. לעת ערב נגיע לטמגה לארוחת ערב ולינה.

יום 6: יום שישי - מעבר ההרים טוסור - נארין

אחד הימים היפים והאתגריים בטיול... השכמה מוקדמת... ביום זה נחדור אל לב הרי הטיאן-שיאן Tian Shian. השכם בבוקר נטפס בדרך הררית אתגרית ומפותלת מאגם איסיק קול (כ 1,600 מטרים) אל מעבר ההרים טוסור (כ 3,900 מטרים). ללא ספק אחד משיאי הטיול, אחד ממעברי ההרים המוטורים הגבוהים בקירגיסטאן. משם נשקף נוף מרהיב של פסגות הרים מושלגות וקרחוני עד אדירים. בהמשך נרד לעמק ג'ילי סו, שיחשוף בפנינו נוף מרהיב של שטחי מרעה עצומים, אוהלי נוודים קירגיזים (היורטות) ועדרי סוסים המלחחים עשב במרבדים המוריקים. לא נוותר על רחצה במעיינות החמים של האזור. לאחר ארוחת צהריים (פיקניק בשטח) נרד בדרך הרים מפותלת אל הקניון המרשים, העמוק והצר של נהר נארין הקטן ומשם אל העיירה נארין, שם נבלה את השבת. הכנות לשבת, תפילות, קבלת שבת וסעודת ליל שבת. לינה נארין.

יום 7: יום שבת - נארין

תפילות שבת, סעודת שבת, אפשרות לסיור רגלי בעיירה. לינה נארין.

יום 8: יום א' - לב הרי טיאן שיאן – אל "האגם הנעלם" קאל-סו

יום שטח מרהיב ביופיו לפנינו. נצא בנסיעה לעבר "האגם הנעלם" קאל-סו Kel Suu, כשברקע פסגות הרים מושלגות של רכס הטיאן שיאן. האגם האלפיני נמצא סמוך מעבר הגבול הסיני אשר מוביל ישירות אל העיר קשגאר, עיר חשובה על דרך המשי ההיסטורית. האגם הנסתר, חבוי בין המצוקים, אורכו כ 9 קילומטרים ורוחבו לפרקים פחות מ 400 מטרים, ממוקם בגובה של כ 3,500 מטרים. לאחר שנהנה מנופי האגם ועל גדותיו נלגום כוס קפה, נחזור בנסיעת שטח מרהיבה (חוצה מעבר הרים של כ 3,500 מטרים) חזרה לכיוון העיר נאריך.לעת ערב נחזור לעיירה נארין ללינה.

יום 9: יום ב' - אל אגם סונג קול

אחד הימים היפים והמרתקים בטיול... בבוקר נצא בנסיעת שטח אל אגם סונג קול. בדרך אנו חולפים באזורים הנידחים והפראיים בקירגיסטאן. נופי הרים גבוהים ומושלגים, כפרים חקלאים אותנטיים, יורטות נוודים לבנות רועי עדרי יאק, בקר וכבשים. במהלך הנסיעה נעצור אצל המקומיים ונלמד על אורחות חייהם. לקראת צהריים נתחיל בטיפוס תלול שיוביל אותנו לעבר מרחבי העשב האין סופיים שעל שפת אגם סונג קול Son Kul שמו של האגם בקירגיזית "האגם האחרון" גודלו של האגם כגודל הכינרת, ממוקם ברום של כ- 3,016 מטרים ומוקף פסגות הרים גבוהות. בעונת הקיץ שוקק אזור האגם מאהלי רועים-נוודים-דייגים ועדרי סוסים. את הערב נבלה עם הנוודים הקירגיזיים ומשפחותיהם. לינה במחנה יורטות בסונג קול (שירותים ומקלחות מחוץ ליורטה).

יום 10: יום ג' - אגם סונג קול – "ארץ הצבעים" קיזל אוי - עמק סוסמיר - מעבר הרים הגבוהה טו אשו

בבוקר נקום אל הנוף האינסופי, ונצא לסיבוב רכוב באזור האגם. נשלב הליכה רגלית קלה. נטייל בין אוהלי הנוודים והדייגים אשר לחוף האגם ונלמד על אורחות חייהם, האמיצים ילגמו מה"קומיס" חלב סוסות מותסס ויטבלו את הפיתה הקירגיזית בתוך השמנת "קאיימק"! אלה הם המטעמים הלאומיים של אנשי הערבה. לאחר ניפרד מהאגם נסיעה במגמה צפונה טיפוס על הרי מולדו טו וחציית מעבר ההרים קיצ'י קרה כ 3,360 מטרים. נגלוש למטה בתוך עמק מוריק וגבוה, לאורך הדרך מאהלי יורטות, עדרי סוסים, יאק ופרות, על רקע פסגות הרים מושלגות, ללא ספק תפאורה לתמונה מושלמת. בשעות הצהריים נגיע לעיירת הרפאים קיזיל אוי Kyzyl Oi (האדום) הנמצאת בעמק נהר הקיקמרן הסוער, בתוך קניון עמוק בצבע אדמדם. עם ההגעה נצא לטייל בתוך מניפת הצבעים הגולה שהמדבר המקומי מזמן. בהמשך נצא בנסיעה במגמה צפונה. נחצה את העמק המרהיב של סוסמיר, משם נטפס אל מעבר הרים הגבוהה טו אשו Ashu כ-3,586 מטרים. בדרכינו נחצה ערוץ מרשים של נהר ה"קרה בלטה" המוקף הרים מצוקים בצבעים סגולים. הדרך המפותלת והגבוהה תחשוף בפנינו נוף מרהיב של שטחי מרעה עצומים, אוהלי נוודים קירג'יזים (היורטות) ועדרי סוסים המלחחים עשב במרבדים המוריקים. נמשיך על הדרך הראשית המובילה לכוון בישקק הבירה. עם ההגעה, נחזיר את הג'יפים, נתמקם במלון, מקלחת מרעננת ונצא לסיור בעיר היפה והמסקרנת. בערב מסיבת סיום הטיול משולבת בלהקת פולקלור קירגיזית אדירה, שתפליא בריקודים ובמוזיקת הרים מצוינת. לינה בישקק.

יום 11: יום ד' - בישקק – תל אביב

בהתאם לשעת ההמראה, העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לארץ.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
21-08-2022 31-08-2022 $2989 שימי ברס
פופולרי
הזמינו עכשיו
 

מדריכים

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים) מישראל.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון למרץ 2022).
* מלונות מדרגת תיירות טובה/ בסיסית/ בתי אירוח/ אוהלי יורט עם שירותים מחוץ למאהל.
* כלכלה: ע.ב פנסיון מלא (בוקר וערב במקומות הלינה) ארוחות צהריים פיקניק בשטח.
* רכב מנהלות
* צוות מטבח כשר מקומי
* מים מינראלים צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* כניסות לאתרים/ שמורות כמפורט בתוכנית.
* מדריך ישראלי מצוות דרכים, מדריכים מקומיים דוברי אנגלית/ ימי סיור מלאים כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: ג'יפים מסוג טויוטה לנד קרוזר/ סקויה 4 נוסעים בג'יפ.
* דלק לג'יפים.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.

המחיר לא כולל

ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* בדיקת קורונה ביציאה מקירגיסטן (במידת הצורך).
* ביטוח נוסעים.
* רישיון נהיגה בינ"ל.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* תוספת ל 2 מטיילים בג'יפ: 329 $ למטייל.
* תוספת ל 3 מטיילים בג'יפ: 149 $ למטייל.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 150$, יתרת התשלום עד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיסי אשראי, מזומן, העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150$ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.


הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר תשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. במידה ומעבר הגבול למצרים יהיה סגור לתיירים בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו ניתן יהיה לעבור את הגבול הטיול יצא כמתוכנן).
הערה: בכל מקרה דמי הרישום לא יוחזרו וישמרו כזיכוי לטיול עתידי.

הערות חשובות:
* בין 14-17 מטיילים תוספת 149$ דולר ארה"ב למטייל.
* תוספת לאדם יחיד: 389$ דולר ארה"ב

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

ג'יפים בקירגיזסטן – ארץ הנוודים אל לב הרי הטיאן שיאן - לשומרי מסורת

מספר ימים: 11, מספר לילות: 10
החל מ-$2989
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול