תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
דרום יוון חצי האי פלופונס
מספר ימים: 8
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מערב אירופה
יוון היא ארץ הררית מבותרת בעלת נוף הרים פראי, מצוקים תלולים וחופי ים מפורצים. זוהי ארצם של אלי האולימפוס הרבים, ארצם של גדולי הפילוסופים והוגים. ארץ בעלת היסטוריה ומורשת עתיקה, שפה קדומה ורעיונות המהווים את ערש תרבות המערב. טיול בהרי יוון יאפשר מפגש מרתק עם התרבות וההיסטוריה היוונית המפוארת, שרידי אדריכלות מרשימה על רקע נופים פראיים, ומפגש חם עם המקומיים.... מסע לחצי האי פלופונסוס שבדרום יוון הוא מסע לעולם אחר - עולם קסום ומרתק, עולם בו הטבע הוא שולט. פסגות הרים מושלגות, מצוקים תלולים, פלגי מים זכים בקניונים ציוריים, יערות עד ואפיקי נהרות צלולים. נופים המתמזגים עם בוסתנים ומטעי זיתים ומקומיים המעבדים את אדמתם בשיטות עתיקות יומין. נרגיש את אווירת הכפרים מאבן והעיירות בדרכי העפר, נפגוש כפריים לבביים ומכניסיי אורחים, נסעד בטברנות בצידי דרכים ונחמם את הלב עם הציפורן המקומי...
היתרון של דרכים TRAVEL
תעלת קורינטוס
רכבת הרים קלבריתה דיאקופטו
הכפרים דימיצנה וסטמיניצה
האצטדיון העתיק באולימפיה
עיר הנמל פיראוס
1 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: תל אביב – אתונה

נצא בטיסת ערב מתל- אביב לאתונה. עם הנחיתה בערב נצא לסיור ראשוני לראות את אתונה במופע האורות הלילי שלה. לינה אתונה.

יום 2: תעלת קורינטוס - חבל ארקדיה ההררי

בבוקר נצא בנסיעה מערבה בכביש המהיר לעבר המפרץ הקורינתי. תעלת קורינתוס מפרידה בין היבשת לחצי אי פלופונס רק מסוף המאה ה 19, ועם זאת היוונים הקדמונים כינו אותו "אי". נעלה לתצפית וסיור קצר על התעלה, ולאחר החציה נעשה את דרכינו לעבר צפון חצי האי פלופונסוס. המסלול שלנו יעבור לאורך קו החוף הקורינטי לעיירת החוף דיאקופטו, שם נעלה על רכבת הרים המפורסמת הנסיעה מטפסת בעמק מרשים כשהנוף עוצר נשימה. התחנה הסופית שלנו בעיירת ההרים קלבריטה בה נטייל ונשמע מסיפורי מלחמת העולם השנייה. לאחר נמשיך במרחב ההרים של חבל ארקדיה למלון שלנו. בהתאם לזמן נעצור לביקור קצר וייחודי במנזר הנשים קרניצ'ה קונברט (Kernitsa Holy Convert). לינה באזור ארקדיה.

יום 3: הכפרים של חבל ארקדיה - אולימפיה – עיר הנמל פילוס

את הבוקר נקדיש לחבל ארקדיה ההררי. החבל הינו הגדול בחצי האי ובירתו הינה טריפולי (Tripolis). החבל ההררי מציע נופים מרהיבים של פסגות מושלגות ומרהיבות, כפרים ציוריים, מים זורמים ומקומיים לבביים. נצא בדרכי הרים מפותלות לכיוון הכפר הציורי דימיצנה (Dimitsana). הכפר בנוי אבן בסגנון אדריכלי מקומי המכונה גורטינייה, על שם האזור, ומחייב מרבית הכפרים בבנייה דומה. הכפר הממוקם בגובה של 950 מטרים ומוקף פסגות גבוהות של רכס מנלו. נצא לסיור בכפר, נבקר במוזיאון אנרגיית המים ונצפה על ערוץ נהר הלוסיוס המרשים. בחלקו השני של היום נצא לביקור באולימפיה (Olympia) העתיקה, בה החלו המשחקים האולימפיים במאה השמינית לפנה"ס ונמשכו ברציפות אחת לארבע שנים במשך 1200! שנים. בסוף היום נרד בנסיעה דרומה לאורך החוף המערבי לכיוון עיר הנמל פילוס (Pylos) הציורית, אשר ידוע גם בשם נוארינו. שם נערך הקרב הימי המפורסם, אחד הקרבות המכריעים במלחמת העצמאות היוונית ע'ותמנית. עם ההגעה לפילוס נטייל בסמטאותיה הציוריות של העיר. לינה באזור

יום 4: שייט אל האי הקסום ספקטיריה – העיירות הונציאניות – קלמטה

הבוקר נצא לשייט לעבר האי הקסום ספקטיריה (Sfactiria) הידוע בנופיו הציוריים ובקרבות אשר אירעו בו. בהמשך ניסע ל"אצבע" המערבית, שהייתה שייכת במשך מאות שנים לאימפריה הוונציאנית. שתי מצודות הוקמו באצבע זו ושימשו עיניים לאימפריה מפני פלישות, תקיפות וסכנות. נבקר במצודת מתוני (Methoni) ובהתאם לזמן גם ב קורוני (Koroni) בהמשך נסיעה קלמטה (Kalamata). עם ההגעה נצא לשוטט במרכז העיר והרובע העתיק של העיר. ארוחת ערב בטברנה מקומית לצלילי מוזיקה יוונית סוערת. לינה בקלמטה.

יום 5: חבל מאני – שייט אל מערות דירוס – העיירה מונמבסיה

בבוקר נצא בנסיעה דרומה לעבר חבל מאני. נתחיל בטיפוס בדרך מרהיבה ביופייה בתחילה חוצה חורש ים תיכוני עתיק ובהמשך בתוך יער אורן אדיר שמתחלף ליער ודולבים וערמונים ולבסוף עצי אשוח גבוהים. נסיעה דרך כפרים ציוריים לעבר העיירה הקסומה סטופה והחופים המפורסמים של קרדמילי. נמשיך לאורך החוף המפורץ עד למערות דירוס המרשימות, נצא בשייט בסירות צרות בין מערות נטיפים מרהיבות, עד ליציאה מהמערה אל מפרץ דירוס הכחול. נבקר בעיירת הדייגים גית'יו (Githio), בירת חבל המאני, משם עד מונמבסיה עיירה צלבנית עתיקה וציורית הבנויה על אי קטן המתרומם מתוך הים על מצוק אדיר. פרוש השם מונמבסיה – כניסה אחת. העיר הציורית ממוקמת על סלע צוק ענק היוצא מהים, העיר העתיקה שחלקה משוחזרת להפליא בנויה ממש על המצוק. האי מחובר ליבשה בלשון צרה. המראה דרמטי ונותן הרגשה של זמנים אחרים בהם ישובים נבנו במקומות בלתי נגישים על מנת להגן על עצמם. לאחר חציית לשון היבשה אל האי נלך בשביל עתיק בו נעלה למרומי המצוק האדיר. הנוף לכל עבר מרהיב. לינה אזור מונמבסיה.

יום 6: המפרץ המסיני – העיר העתיקה מיסטראס – ספרטה – נאפפיליו

בבוקר נצא צפונה לעבר ספרטה. נטפס לתצפית על המפרץ המסיני מגובה של כ 1,100 מטרים. משם נסיעה צפונה וטיפוס לרכס בטייגאטוס. נמשיך למיסטראס, שם נערוך סיור רגלי במורד העיר העתיקה מיסטראס – ערש התרבות המערבית. כנסיות ביזנטיות מרהיבות, ציורי קיר מרשימים, ארמונות ואלפי מדרגות וסמטאות ציוריות. שם נרד במסלול בין המבצרים הארמונות והמנזרים. לאחר נצא בנסיעה על כביש ספרטה – נאפפליו. עם ההגעה נצא לסיורים בעיר נאפפיליו. נאפפיליו הינה עיירת נמל חשובה שיושבת בקצה הצפוני של המפרץ הארגולי ויוצרת בעצמה מפרץ קטן וציורי. העיר שימשה בני אצולה בימי הביניים ומאוחר יותר נמכרה לוונציאנים ובפיהם כונתה – "נאפולי של האימפריה הביזאנטית". במאה ה19 הייתה לבירה של הרפובליקה ההלניסטית הראשונה, כלומר יוון המודרנית, אך עד היום שוררת בה אווירה איטלקית לסיום היום נצא לבילוי בטברנה מקומית עם מופע בוזוקי מסורתי. לינה בנאפפיליו.

יום 7: שייט אל האי הידרה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לאורך החוף מזרחה לאורך המפרץ הסרוני שבים האגאי, לעיר הנמל. עם ההגעה ולאחר התארגנות נצא לשייט לעבר האי הידרה (Hydra) המפורסם. האי הידרה הקרוי על שמה של המפלצת בעלת שבעה ראשים, איתה הרקולס נלחם כאחד משנים עשר מעללי גבורתו. על האי אין אף כביש אחד והמקומיים כמו גם המבקרים מתניידים ברגל או על גבי חמורים. העיירה המרכזית הידרה הינה תוססת ומלאה בבתי קפה, מסעדות ווילות מרהיבות ונחשבת לאתר נופש נחשק בעונת התיירות. לאחר סיור בעיירה נעשה את דרכינו חזרה לנאפפיליו. לינה בנאפפיליו.

יום 8: מצודת פלמידי – מיקנה העתיקה – אתונה - תל אביב

הבוקר נטפס לעבר מצודת פלמידי (Palamidi) ממנה נשקף נוף עוצר נשימה. לאחר שניפרד מהעיירה הקסומה נצא אל מיקנה העתיקה, ערש התרבות היוונית הקדומה. מיקנה בעברה עירו של המלך אגממנון, שעמד בראש המחנה היווני במלחמת טרויה. אזור זה נחשב לאחד האזורים הפוריים – דיוניסוס בעצמו שתה את היין שהופק מענבי האזור והרקולס פסע כאן בין הכרמים. בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה של אתונה ונצא בטיסה חזרה לתל אביב. * סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך הערות
10/06/2024 17/06/2024 1899 גילי חסקין
מקומות אחרונים
הזמינו עכשיו
10/09/2024 17/09/2024 1899 מדריך מצוות דרכים
פופולרי
הזמינו עכשיו
17/10/2024 24/10/2024 1899 מדריך מצוות דרכים
פופולרי
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון למרץ 2024).
* מלונות מצוינים מדרגת תיירות טובה.
* מס תיירים יווני (כ 40 אירו למטייל)
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב - חלק במלון וחלק במסעדות).
* מים מינראליים צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* ימי סיור מלאים כמפורט בתוכנית הטיול ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים", מדריכים מקומיים כנדרש.
* ערכת אוזניות שמע לכל מטייל.
* פגישת הכנה לקבוצה לפני הטיול.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150 €.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150€, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודשיים לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודשיים לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150€ שלא יוחזרו. מ 30-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול, מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 14 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 489 € אירו.
* בין 20-24 מטיילים תוספת: 99 € אירו.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

דרום יוון חצי האי פלופונס

מספר ימים: 8, מספר לילות: 7
החל מ-€1899
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול