החוויות הבלתי נשכחות באיסלנד, ארץ הקרח והאש

ללא ספק, איסלנד היא מדינה שבה הטבע שולט – מה שמסביר את העניין שמעוררים טיולים מאורגנים לאיסלנד: עם אוכלוסייה של פחות מחצי מליון תושבים הפרושים על פני שטח של כמאה אלף קמ"ר, איסלנד היא המדינה שבה צפיפות האוכלוסין הנמוכה ביותר באירופה.

בין ישוב לישוב, שופעת איסלנד אינספור תופעות טבע מרתקות ומרהיבות, הנובעות מהפעילות הוולקנית הערה המתרחשת תחת פני השטח ללא הרף, מתנאי האקלים ומהגאוגרפיה הייחודית של אי זה. גייזרים מתפרצים בסילוני ענק, שדות לבה, קרחונים עצומים ולגונות של מים תרמליים הם מהתופעות המזוהות ביותר עם איסלנד, שבורכה גם בחופים מרהיבים ומיוחדים.

האמיצים המבקרים באיסלנד בחודשי החורף, החל מאוקטובר, עשויים לזכות בעוד אחת מתופעות הטבע היפות ביותר בעולם – הזוהר הצפוני – הצובע את השמים בגווני ירוק ולעתים גם אדמדם וכחול. ביחד עם האופי הנעים של תושביה, אלו מהווים את גורמי המשיכה העיקריים של איסלנד, שהיא בגדר יעד חובה לכל חובבי הטבע הפראי באשר הם.

לא בכדי קיבלה איסלנד את הכינוי שדבק בה כל-כך – "ארץ הקרח והאש".

 ה"אש" נובעת מהיותה של איסלנד מדינת אי געשי שגילה הגאולוגי צעיר יחסית והפעילות הוולקנית ממשיכה לעצב אותה. הן הנוף מושפע מפעילות זו, וגם אורח חייהם של תושבי המקום. רחצה במקורות מים גיאותרמיים היא חלק חשוב ועיקרי בתרבות המקום, והשימוש באנרגיה זו הוא ממקורות האנרגיה המתחדשת בהם משתמשת המדינה כמעט לכל צרכיה.

ה"קרח" בא לידי ביטוי בקרחוני הענק שהם מסימני ההיכר של איסלנד, וכן בקלדרות הרבות המכוסות שכבה של קרח, וזאת בזכות קרבתה של איסלנד לחוג הקוטב. אחד מהאתרים שאין לפסוח עליהם בטיול לאיסלנד הוא קרחון ואטנאיוקול, הקרחון הגדול ביותר באירופה המכסה כ-8% משטחו של האי, מופע מרשים ומפעים של הטבע במלוא עוצמתו והדרו.

טיול מאורגן לאיסלנד: חוויה בלתי נשכחת

  • בזכות השילוב הקוטבי של קרח ואש, איסלנד משופעת בנהרות, מפלים, אגמים עצומים ומעיינות ונביעות של מים חמים.
  • מפל גודפוס, אגם מיוואטן, מפלי דטיפוס, הלגונה הכחולה ומפל סקוגר הם חלק מאותם מקורות מים מרשימים הנכללים בטיולים הקלאסיים לאיסלנד.
  • לצד אלו, בורכה איסלנד בפיורדים מחורצים שביניהם חבויים כפרי דייגים פסטורליים וגם בעלי חיים שונים, וכן בחופים יוצאי דופן כמו דירהוליי, שם עמודי בזלת מרשימים מזדקרים מתוך הים.
  • תנאי השטח הייחודיים של איסלנד מזמנים חוויות חד פעמיות בטיול, כמו שייט בלגונות ונסיעה ברכבי שלג על גבי קרחונים, וכמובן רחצה במעיינות ובלגונות המים החמים הטבעיים המיטיבה עם הגוף והנפש.

מעבר לטבע ולנופים, טיול מושלם לאיסלנד כולל גם ביקור בעריה הנעימות ובכפרים הקטנים המנקדים אותה.

  • בירת איסלנד היא ריקיאוויק, השוכנת בדרום-מערב המדינה והיא עיר הבירה הצפונית ביותר בעולם.

זוהי עיר נעימה ובטוחה שבה חיים כ-120,000 תושבים בלבד, עובדה המשווה לה אופי נינוח של עיירה שלווה לצד שירותים מתקדמים.

 עיר נוספת שכדאי לבקר בה היא אקוריירי הנחשבת לבירת צפון איסלנד והיא העיר השנייה בגדלה במדינה. מחוץ לערים אלו, איסלנד היא בעיקר מדינה של ישובים כפריים קטנים ושלווים, כמו כפרי הדייגים הציוריים, בהם מתגוררים התושבים באידיליה מושלמת עם הטבע העוצמתי הסובב אותם, ומתקיימים בזכותו ולצדו מבלי לפגוע בו.

מעטות המדינות בעולם בהן ניתן לחוש את עצמתם של איתני הטבע כמו באיסלנד. מטיילים רבים חווים תחושה חזקה של התרוממות רוח אל מול כוחות אלו, הממשיכים לעצב את פני איסלנד מדי יום, שעה ודקה.

יתרה מכך, איסלנד גם מהווה דוגמה ומופת לאופן שבו יכול האדם לרתום את האנרגיה המתחדשת לטובתו, מבלי לפגוע בסביבה ובהרמוניה מושלמת, כך שגם דורות העתיד יוכלו ליהנות מהנופים הנפלאים המהווים את אחת המדינות היפות ביותר בעולם.

הצטרפו אלינו, ואל תרשו לעצמם לפספס את הטיול המאורגן שלנו לאיסלנד!