הרפתקאות בירדן – משולב הליכות אל הנבטים, פטרה וואדי רם
מספר ימים: 4
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
המזרח התיכון
ירדן טומנת בתוכה הפתעות והרפתקאות אין ספור. ירדן היא המדינה שגבולה הוא הארוך ביותר עם ישראל וסביבו שזורה מסכת של יחסים ארוכים ומפותלים. עוד לפני הסכם השלום שנחתם עם המלך חוסיין בשנת 1994, שררה מערכת יחסים חמימה ואין ספור שיתופי פעולה חשאיים בין המדינות. הזיהוי האתני של תושבי ירדן נע על פני קשת רחבה; רוב האוכלוסייה הם פלשתינאים, שהגיעו לירדן לאחר מלחמת השחרור; חלק גדול אחר מסך האוכלוסייה הם הבדואים שחיים במערב המדינה ובדרומה. רוב תושבי הממלכה מוסלמים סונים אם כי קיים גם מיעוט נוצרי (צצ'נים, צ'רקסים, כורדים, ארמנים ועוד). תושבי ירדן הנם אנשים חביבים ומאירי פנים, נושאים בחובם גינונים ומנהגים עוד מתקופת השלטון הבריטי הטבועים עמוק בתרבותם. כל מפגש עם התייר המזדמן מלווה בברכות, באיחולים לשלום ובחיוכים לבביים. במהלך הטיול נשלב מסלולי הליכה רגליים בדרגש קושי קלה – בינונית במסלולים שבין 2-4 שעות, כ 2-6 קילומטרים.
היתרון של דרכים TRAVEL
פטרה הקטנה - סיק אל בריד
ג'יפים והליכות בואדי רם
פטרה "הסלע האדום"
הליכה בקניון רקבאת
חפלה בדואית במדבר
 

מסלול הטיול

יום 1: מעבר גבול (ערבה) – ג'יפים והליכות בוואדי רם

07:30 מפגש במעבר גבול ערבה ניתן להגיע באופן עצמאי/ אפשרות להסעה שתאורגן על ידי דרכים (תוספת תשלום) מותנה במס' משתתפים חציית גבול ומפגש עם אנשי הקשר הירדנים אל וואדי רם נסיעה ממעבר הגבול בדרך ההר למרכז המבקרים שם נפגוש את רכבי השטח ונצא לסיור בואדי רם המשל הליכות קלות בתוך הקניונים ודיונות החול האדומות. וואדי רם - סלעי אבן החול הצבעונית, דיונות חוליות וקניונים מחורצים. נסיעה במרחבי החולות בדרך שתוביל אותנו לכיוון הקשת הגדולה של ג'בל בורדה. משם נבקר בכמה מהמקומות המפורסמים של ואדי רם: הקשתות, מעיין לורנס, הדיונה הגדולה, נקיק חזאלי, בו נסייר ונצפה בכתובות סלע ומשם נמשיך לעין אל קטר. נמשיך לשוטט בינות הדיונות האדומות והסלעים הציוריים נחפש פינות חמד נסתרות ונלמד על מערכות המים והפיסול בסלע ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. את הלילה נבלה במחנה האוהלים הבדואי. לינה: מאהל בדואי מאובזר, לכל זוג אוהל עם מיטות מסודרות, בערב חפלה וארוחת ערב טעימה, במרכז המאהל מדורת תמיד.

יום 2: ואדי רם – קניון רקבאת – הכפרים של הרמה הירדנית - פטרה

קניון רקבאת נשכים קום ונתעורר לזריחת המדבר... בבוקר נפגוש את רכבי ה 4X4 הפתוחים... ונצא למסלול הליכה מרהיב בקניון רקבאת. המסלול היפייפה של קניון רקבאת Rakabat – פרוש המילה "צוואר", מתחיל בפאתי הכפר רם וחוצה את רכס ג'אבל אום עישרין. המסלול המרהיב שאורכות כ 3 קילומטרים (3-4 שעות), חולף על פני ואדיות, קניונים צרים, תצורות סלע מרהיבות וגבי מים (תלוי בעונה) ומסתיים בדיונות החול האדומות של ואדי אום עישרין. הכפרים של הרמה הירדנית נצא בנסיעה על רמת המדבר (דרך ההר העתיקה), נעצור לסיור וביקור בכפרים ירדנים קטנים הממוקמים בין הואדיות של הרי אדום. שם נפגוש את התושבים המקומיים ונלמד על אורחת חייהם. נגיע לשקיעה באזור פטרה. ארוחת ערב ולינה בפטרה.

יום 3: ואדי מוסא – פטרה – הליכה אל הר הקורבנות

בבוקר נצא לסיור בפטרה – אחד משבעת פלאי עולם... אל פטרה והר הקורבנות עם ההגעה נצא לסיור בעיר המרתקת. מסלול ההליכה שלנו (כ 10 קילומטרים) יתחיל באדי מוסא "הסיק" עד פתח עיר הבירה של הממלכה הנבטית לסיור במבוכי פטרה – "הסלע האדום". נלמד להכיר את סודות העיר המסתורית והמיוחדת; אתר מדהים זה הוכרז לפני זמן לא רב כאחד משבעת פלאי תבל של ימינו. את הסיור נתחיל בהליכה בקניון הסיק הצר והמפותל, בקצהו מתגלה המבנה המפורסם המכונה "אל-חזנה" (באוצר), שבחזיתו תבליטים מפוארים ומכלולי קבורה מפוארים, נבקר בקברים העתיקים, בתיאטרון המיוחד שנבנה בסגנון רומי, נשמע על היסטוריה, אגדות, סיפורים ועוד. משם נחל בעליה דרומה להר הקורבנות. זהו מסלול מרהיב שעורך כ-4-5 שעות המגיע לפסגות ההרים העוטפים את פטרה מדרום. לקראת אחר צהריים ערב נחזור לפטרה. ארוחת ערב ולינה בפטרה.

יום 4: פטרה הקטנה – הערבה הירדנית – עקבה – מעבר גבול ערבה

פטרה הקטנה סיק אל בריד (הנקיק הקר) בבוקר נצא במסלול הליכה כיפי אל סיק אל בריד (הנקיק הקר) בפטרה הקטנה. הואדי והעיר הקסומה נמצאת בתוך ג`בל ביידא, בקצה עמק גדול ופתוח ששימש כנראה כשוק השיירות הגדול של פטרה. יש סוברים שלכאן הגיעו החברה של משה הר ציון ולא לעיר עצמה. המקום נקרא גם פטרה הקטנה ובמידה רבה יש לו מעלות שאין בפטרה. הוא קטן ושמור, ובשל קוטנו אפשר להתרכז בפרטים שקשה לעמוד עליהם בפטרה. מערות הקבורה, המזבחות והמדרגות שייכים למעמד הבינוני, זה שלא יכול היה לקבור את מתיו בפטרה ולפיכך מצא את המקום שבג`בל ביידא. הסבר נוסף למיקומו של סיק אל בריד והקברים שבו אומר כי לשיירות הסוחרים אסור היה להכנס לתוך פטרה. ומשום כך הופנו מהסיק לאורך בקעת תורכמניה לפתחו של סיק אל בריד. נשלב מסלול הליכה של 2-3 שעות הסובב את האתר ואבן החול הצבעונית שמסביב לו. בצהריים נרד בדרך המהירה המובילה מעמן לעקבה, בהתאם לזמן אולי נספיק למבט ואולי לרחצה בים האדום (מפרץ עקבה) ולאכול מנת פלאפל ארונה אצל "המוהנדס" ומשם לקראת ערב למעבר הגבול (ערבה) שם נסיים את הטיול. ניתן לחזור באופן עצמאי/ אפשרות להסעה שתאורגן על ידי דרכים (תוספת תשלום) מותנה במס' משתתפים

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* לינה: במלונות מצוינים מדרגת תיירות טובה בכראק ובפטרה, אוהל בדואי במדבר.
* כלכלה: חצי פנסיון – ארוחות בוקר וערב בבתי המלון (לא כולל בוקר היום הראשון וערב היום האחרון).
* צ'ופארים ופינוקים לאורך המסלול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים.
* אישורי טיול, מדריך ירדני, שוטר ירדני.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום בסך 300 ש"ח.

המחיר לא כולל

* הסעות מ/אל מעברי הגבול.
* דמי מעבר גבול אישיים: ישראל – כ 100 ש"ח, ירדן – 5 דינר (סה"כ כ-25$).
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* בדיקת קורונה ביציאה מירדן – במידת הצורך
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 300 ₪. יתרת התשלום בעד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיסי אשראי, מזומן, העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 300 ₪ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר תשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. במידה ומעבר הגבול לירדן יהיה סגור לתיירים בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו ניתן יהיה לעבור את הגבול הטיול יצא כמתוכנן).
הערה: בכל מקרה דמי הרישום לא יוחזרו וישמרו כזיכוי לטיול עתידי.

הערות חשובות:
* בין 10-14 מטיילים תוספת 289 ₪ לאדם.
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 689 ₪

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

הרפתקאות בירדן – משולב הליכות אל הנבטים, פטרה וואדי רם

לפרטים נוספים על הטיול