חופשת פסח של הרפתקאות

שבועיים וחצי נמשכת חופשת פסח במוסדות הלימוד במדינת ישראל. שבועיים וחצי בהם ההורים נטרפים ממאמצים למצוא איך להעסיק את הילדים. הפתרון האידיאלי עבורם הוא פשוט – לנסוע לטייל.

ישנם שני מכשולים שעומדים בפני ההורים. האחד הוא שבתוך המדינה הקטנה שלנו, בה כולם בחופש, העומס בכבישים, באתרי הנופש ובשמורות הטבע מגיע למצבים בלתי נסבלים, שהופכים את החופשה החלומית לסיוט. אם מחליטים ההורים על האופציה השפויה יותר, טיול בחו"ל, הם מייד מסתייגים, כיוון שאין להם זמן לארגן טיול שכזה. בדיוק בגלל מכשולים אלו, טיול מאורגן הוא הפתרון המושלם.

 

חופשת פסח במדינת עולם שלישית

כשניגשים לארגון טיול משפחות, חשוב מאד לזכור לקחת בחשבון את רצונות וצרכי הילדים שלכם. אירופה יכולה להתאים למשפחות עם ילדים צעירים, אבל לילדים גדולים יותר, חשבו על אופציה של טיול בנפאל. 

נאפל מספקת הצצה נדירה לחיים פשוטים יותר, נטולי סמארטפונים וגינונים, ללא מותגים וחומריות. זהו לקח חשוב לילדים של ימינו, שיינתן להם על ידי חוויה, במקום על ידי הטפה.

מה עושים בנפאל עם ילדים?

כמעט כל חברות התיירות מציעות חבילות של טיולים מאורגנים למגוון רחב של יעדים. אתם אומרים להם כמה נפשות אתם, מהם התאריכים האידיאליים והאם יש לכם בקשות מיוחדות, כמו טיול לשומרי מסורת – והם כבר דואגים להכל. לכם רק נותר להגיע לשדה התעופה.

טיול משפחות מאורגן לנפאל

  • קטמנדו:

אחד מהיעדים אליהם תגיעו במסגרת הטיול יהיה קטמנדו, עיר הבירה המדהימה, שכיום גם ניתן לראות את החורבות שהותירה אחריה רעידת האדמה האימתנית של שנת 2015. רחוב הטאמל הסואן מזכיר את נחלת בנימין, עם מגוון של דוכנים, מסעדות ותנועה ערה של מקומיים ותיירים. אגב, כולם מחייכים. תמיד.

  • פוקרה:

עיירת הנופש של נפאל בנויה סביב אגם גדול ויפהפה, אליו מתנקזים כל התיירים, כל השנה. טיולים רגליים סביב פוקרה (אפשר גם לשכור אופניים) יכללו סיבוב מפלים, ביקור בבתי יתומים וטיפוס לנקודת השקיעה היפה ביותר בנפאל. משם גם יוצאים רוב הטראקים המוכרים שיש בנפאל, כמו אנאפורנה, האגמים הקפואים ועוד. יש כמובן, מסלולים מקוצרים וקלים שמתאימים גם לילדים.

  • ראפטינג:

בין קטמנדו לפוקרה תוכלו לעצור לקצת ספורט אקסטרים רטוב במיוחד, בנהר טריסולי. הראפטינג עובר דרך כפרים קטנים ומספק הצצה נדירה לתוך בתיהם של המקומיים העניים, על אורח החיים והמנהגים שלהם. ניתן אף לעצור אצל אחת מהמשפחות לארוחת דאלבאט מסורתית, שמורכבת מאורז לבן, מרק, לחם נפאלי ועדשים.

  • ג'יפים:

למרות כל הטראקים הרגליים שהמדינה מציעה, הרבה צעירים בוחרים לחצות אותה בדרכים יצירתיות. חלקם קונים אופנוע הנפילד ישן וחלק אפילו רוכשים טוקטוק. למשפחות, הדרך המגניבה ביותר לטייל היא על ג'יפ. בטיול ג'יפים מאורגן, יבנו לכם מסלולים מותאמים מראש, כולל מקומות לינה בדרך ועצירה למסעדות אותנטיות ואיכותיות.