טיולים מאורגנים לאנטרטיקה

אנטארקטיקה, היבשת החמישית, בה נמצא הקוטב הדרומי של כדור הארץ, היא המקום הקר ביותר בעולם, ורובה ככולה מכוסה קרח לאורך כל השנה. באנטארקטיקה אין תושבי קבע מפאת תנאי מזג האוויר הקשים, אולם ממשלות רבות ברחבי העולם מתחזקות בה תחנות מחקר. אנטארקטיקה היא שטח ניטראלי, אך לא מעט מדינות טוענות לריבונות על שטחים בה. באנטארקטיקה הטבע שולט - רכסי הרים גבוהים, קרחוני עד אין סופיים, מפרצים קסומים, ממלכת חי מדהימה, פינגווינים גולשים להנאתם על השלג, פילי ים מתגוששים, אלבטרוסים בטקסי חיזור מרהיבים - בקצה הדרומי של כדור הארץ מתקיים עולם פראי ויפהפה, ללא מגע יד אדם.
כזאת היא אנטארקטיקה - מרוחקת, מופלאה, כולה אומרת לובן והדר, אך עם זאת היא אכזרית וקשוחה. האכזריות והקשיחות הן שחסמו את הדרך אליה מאות בשנים, וגרמו לכך שזו היבשת האחרונה שנכבשה על ידי בני האדם, היבשת האחרונה שבה מגלי הארצות הניפו בגאווה את דגליהם.
100 שנים לאחר מסעותיהם של החוקרים המפורסמים סקוט ואמונדסן התחילה אנטארקטיקה להיות יעד נחשק לתיירים. המפגש עם אנטארקטיקה בתולי, מסעיר ומרגש. אך למרות הכל, ואולי דווקא בגלל התנאים הקשים, המטיילים שהעזו לבקר בה מספרים על חוויה מרתקת של נגיעה בעולם בלתי נודע.
אפילו כשנמצאים על גבי שוברת קרח קשוחה, עם מנועים ומכשירים משוכללים וצוות מיומן הכולל חוקרים מרתקים ומסבירי פנים, מרגישים קטנים מול עצמתו האין סופית של הטבע. שיטוט בין קרחונים עוצרי נשימה, בקרבת דובי ים, כלבי ים ופילי ים, ממחיש לנו שאנחנו אורחים בביתו של הטבע. זו הרגשה שאין דומה לה בעולם כמו שלנו.
המסע ליבשת נעשה בספינות סיור מאובזרות ומחוממות, בתנאים שמשלבים הרפתקה עם נינוחות. החודשים הטובים ביותר להפלגה הם דצמבר-פברואר, אז הימים ארוכים והנופים מוארים כמעט 24 שעות ביממה, עולם החי עשיר וההמלטות בעיצומן.