טיולים מאורגנים לאתיופיה

 

אתיופיה היא מדינה מיוחדת בנוף האפריקאי. ראשית, משום שמעולם לא חוותה כיבוש קולוניאלי אשר הותיר את חותמו על שאר מדינות היבשת. שנית, בזכות הנצרות הייחודית שהתפתחה בה במשך מאות שנים, והקשר המיוחד ליהדות. ושלישית, בזכות האתרים והנופים הייחודיים לה, המאופיינים בנופי הבקע הסורי-אפריקאי ומפלי הנילוס הכחול. טיולים מאורגנים לאתיופיה הם חלון לכל האלמנטים המיוחדים של המדינה, החל בסיפור ההסיטוריה שלה ועד התרבות והמנהגים המודרניים, והכול על רקע הנופים היפים שאין שני להם, אשר מלווים את המטיילים עוד זמן רב לאחר חזרתם ארצה. לאתיופיה היסטוריה רצופה עתיקה, והיא מהווה המשך לאימפריה האתיופית שמקורה בקיסרות אקסום. על פי מסורות שונות, אתיופיה היא המשכה של ממלכת שבא העתיקה. הנצרות הגיעה לאתיופיה כבר במאה ה-4 לספירה, והיא מהמדינות הראשונות בעולם שהפכו את הנצרות לדתן הרשמית. במרוצת מאות שנים התפתחה באתיופיה הכנסייה הייחודית לה, והנצרות ניכרת במדינה באתרים ידועים כמו מתחם הכנסיות בלאליבלה, ובאירועים וחגיגות כמו חג הטימקט המתקיים מידי שנה בחודש ינואר.

 

טיולים מאורגנים לאתיופיה: קצת על המדינה ומה נראה בה?

  • מבחינה גאוגרפיה, אתיופיה מאופיינת בשבר הסורי אפריקאי, ברמות הגבוהות ובשטחים מדבריים
  • טיולים מאורגנים לאתיופיה חושפים בפני המטיילים את הנופים המגוונים השולטים במדינה, כולל האגמים, בקע השבר, הערים הגדולות, הרי הסימיאן ועוד
  •  זהו טיול מרתק מבחינה תרבותית, אשר כולל ביקורים בנחלותיהם של שבטים שונים, ביניהם שבט ההמר, הקונסו, הגאלב ועוד.
  • זהו טיול שמתאים גם לחובבי השטח והטבע, שיהנו מימים ברכבי שטח וביקורים בפארקים לאומיים לצפייה בבעלי חיים בסביבתם הטבעית
  • הטיול משובץ הרפתקאות כמו שייט באגמים וביקורים באתרים הכי מיוחדים באפריקה, כמו מתחם הכנסיות של לאליבלה. הנוסעים בחודש ינואר ירוויחו את חגיגות הטימקט, מאורע ססגוני הכולל תהלוכות דתיות, מיסות ודרשות.

קראו מאמרים בנושא אתיופיה