האיים הקנריים ספרד - המסלול המקיף כולל הקרנבל בטנריף
מספר ימים: 11
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מערב אירופה
לפני כ- 30 מיליון שנה (זה לא הרבה בגאולוגיה...) פרצו מעל פני האוקינוס האטלנטי הרי געש שיצרו את קבוצת האיים הקנריים. מיקומם המיוחד של 7 האיים הקנריים, מול חופי מרוקו ועל קווי הרוחב של הרצועה המדברית העולמית 27-29 מעלות צפון, העניק להם יתרון נדיר כמקום נופש נפלא. בשנת 1492 כבשו הספרדים את קבוצת האיים ומאז הם שליטיה הבלתי מעורערים. קרנבל בפברואר, חופים יפים, עיירות נעימות ומזג אויר פנטסטי, גורמים לתיירים רבים להגיע לאיזור ולבלות בו את חופשותיהם. האיים הקנריים הם ארכיפלג הנמצא באוקיינוס האטלנטי, מול חופה הדרום-מערבי של מרוקו, והם נמנים על הקהילות האוטונומיות של ספרד. כלכלת האיים מבוססת בעיקר על תיירות. הארכיפלג מורכב משבעה איים ובהם טנריף ולה גומירה בהם נטייל. באיים הקנריים אקלים המתאים לסיורים ונופש לאורך כל השנה ותושבים מסבירי פנים החוגגים כל השנה. למטייל הישראלי יעד חדש זה הוא בגדר הפתעה של גילוי. נופים וולקניים געשיים: לועות של הרי געש, גלישות לבה בצבעים שונים, פיסול טבעי, וצמחייה ייחודית של יערות מחט, יערות סובטרופיים וקקטוסים מדהימים. אקלים נוח וכמעט זהה כל השנה, ים צלול של מפרצים וצוקים, מים צלולים ושפע של דולפינים ואפילו לווייתנים (לפעמים). כפרים היסטוריים דבוקים אל המדרונות, בתי קפה ומסעדות טיפוסיות של דייגים, תרבות ייחודית וקרנבל שלא נופל מזה של ברזיל. אז בואו נצא ונכיר. הקרנבל בטנריף, ללא ספק החגיגה "הפיאסטה", החשובה והססגונית והפופולרית ביותר של השנה, אלפי אנשים לבושים בתלבושות יוצאים לרחובות כדי ליהנות מאירוע של שמחה וטרוף חושים. מלבד המצעד המרהיב והחגיגות העליזות מתקיים גם "מרוץ העקבים הגבוהים" בו גברים מחופשים לנשים מתחרים במרוץ על עקבים שגובהם מגיע ל 30 ס"מ ויותר. "טקס קבורת הסרדין" הוא תהלוכת בה משתתפים "אבלים" (גברים לבושים בגדי אבל נשיים). הם נושאים את הסרדין על מוט אל מקום קבורתו. למעשה, מדובר בשרפת הבובה של הסרדין, המייצגת את סיום חגיגות הקרנבל ואת הפרדה מהבשר. "מצעד הגדול והססגוני של הקרנבל ".
היתרון של דרכים TRAVEL
טנריף
צוקי לוס גיגנטס
הר הגעש טיידה
לאס פאלמס (גראן קנריה)
דיונות "חולות הזהב"
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א – טנריף (האיים הקנאריים)

נצא בטיסה דרך יעד ביניים מת"א אל האי טנריף, האי הגדול ביותר בארכיפלג האיים קנאריים. לאחר נחיתה ניסע אל פוארטו קרוז, הנמצאת במערב האי בלב עמק אורטבה שופע הצמחיה ונושקת לים. בהתאם לשעת הנחיתה נצא לסיור בעיר וננסה להספיק גם את לה אורטבה, עיירה קסומה ובה בתי מידות שאחד מהם הוא בית המרפסות הידוע, היום מוזיאון קטן ומרתק. בערב נחגוג בקרנבל טנריף. לינה טנריף.

יום 2: כפרים על מדרונות, נופים געשיים – מתחילים להכיר את האי

לאחר ארוחת הבוקר נסע אל הכפר מסקה, הדרך אליו עוצרת נשימה. הכפר יושב בפתח העליון של קניון מדהים שבסיומו ליד הים נמצאים צוקי לוס גיגנטס "הענקים". נטייל בכפר לראות צורת בנייה ייחודית ציורית. משם נסע אל החוף המערבי ונרד בפיתולים חדים אל העיירה גאראצ'יקו, שחלקה והנמל הסואן שלה נקברו תחת זרם לבה לפני 300 שנה. נטייל לאורך החוף ובגן קטן. נמשיך אל העיירה איקוד דה לוס וינוס, כדי לראות את עץ הדרקון (דרגו), בן 600 השנה (אוהדיו טוענים 1000). בערב נחגוג בקרנבל טנריף. לינה טנריף.

יום 3: הר הגעש טיידה

לטנריף נופים וולקניים מדהימים אבל השיא בהם הוא הר הגעש טיידה 3718 מטרים, ההר הגבוה ביותר בספרד! נעלה אליו ברכבל (סבלנות איננו היחידים) ונטייל על פסגתו לראות את גלישות הלבה השחורות והצבעוניות, את הפיסול הטבעי ואת הנופים אל האוקיינוס האטלנטי. לאורך הדרך ממנו ואליו נערוך תצפיות מגוונות על תופעות וולקניות בתחנות שהוכנו למטיילים ונערוך טיולים רגליים קצרים. בערב נחגוג בקרנבל טנריף. לינה טנריף.

יום 4: האי לה גומרה, שמורות וכפרים – המצעד הגדול

בבוקר ניסע אל מעגן לוס כריסטיאנוס ונעלה שם על מעבורת שתיקח אותנו לאי לה גומרה. האי מתאפיין ביערות גשם, ביערות עד אחרונים באירופה ובשמורות טבע מעניינות. נבקר בשמורת גראחונאי. בדרכנו נופים וכפרים טיפוסיים שבשניים מהם, רוסאס ואגואלו נבקר. המבנה ההררי של האי הביא לפיתוחה של שפה נשרקת למטרת התקשרות מרחוק. אחר הצהריים נחזור בשיט אל טנריף. בערב ניקח חלק בקרנבל במצעד הגדול של טנריף. לינה טנריף.

יום 5: טנריף - לאס פאלמס (גראן קנריה)

בבוקר נצא בטיסה מטנריף ללאס פאלמס (גראן קנריה) עם ההגעה נצא לסיור ראשוני ברחובות העיר העתיקה, מרפסות עץ מרהיבות וחצרות פנימיות מטופחות. נבקר במוזיאון קולומבוס, אוסף מעניין של מפות וחפצי אמנות. לינה לאס פאלמס

יום 6: לאס פאלמס (גראן קנריה) – כפרים ציוריים, עיירות מעניינות ונופי רוקו נובלו

הנסיעה היום תוביל אותנו במעלה פיקו דה לה נייבס, ההר הגבוה של גראן קנריה – 1949 מטר. בעיירה ארוקס נראה את הקתדרלה של חואן דה ווגה, מתלמידי גאודי. נסייר ברחובות היפים של העיירה טרור. נטפס אל רוקה נובלו ונטייל בין הצורות הגעשיות הכמעט דמיוניות. ניסע דרומה ונערוך תצפיות לשפתו של קניון פטאגה. לינה לאס פאלמס

יום 7: חולות הזהב, "ונציה" מקומית ובזלת צבעונית

ניסע לטייל בין דיונות הענק או כפי שהן מכונות "חולות הזהב" הנמצאות במספלומאס. נגיע ונטייל במוגאן הידועה כ"ונציה" המקומית ומשם אל מערב האי לראות תצורות בזלת צבעונית בלוס אז'ולחוס. נשוב ללינה בלאס פאלמס.

יום 8: הגנים הבוטניים, ושרידי התושבים הקדומים - הגואנצ'ים.

נבקר בגנים הבוטניים של גראן קנריה בסמוך לכפר טאפירה ונכיר חלק מהצומח הייחודי של האיים הקנריים. נמשיך אל מוזיאון קואבה פינטדה, המוקדש לתושבים הקדומים של הקנריים הגואנצ'ים. נגיע אל גוייאדקה ובה שרידי מערות עתיקות שעדין גרים בהם אנשים. נראה את מערות המגורים וכנסייה חצובה בסלע. לינה לאס פאלמס

יום 9: האי לנזרוטה – אי בשחור לבן

בבוקר העברה אל שדה התעופה ונצא בטיסה לאי לנזרוטה - האי לנזרוטה הוא שונה ומיוחד משאר האיים בארכיפלג. וולקנית הוא ה"זקן" שביניהם ומכיל 300! הרי געש, רובם נכחדו אבל חלקם רדומים! יש בו כמה מהתופעות הוולקניות=גיאולוגיות המדהימות ביותר שנראה בטיולנו. הבנייה נמוכה, בתים לבנים על רקע שחור. ניסע אל דרום האי ונגיע לפארק הלאומי טימנפאיה ונעלה אל הפסגה כדי לראות לועות מעשנים ולהבות אש ממה שמכונה ה"שאול". נראה את אזורי הכרמים ונטעם יין מקומי, נגיע אל ביתו של סזאר מנריקה, אמן שהשפיע רבות על מראה האיים ויצר שילוב מרתק של טבע, אמנות, נוף ותיירות. לינה לנזרוטה.

יום 10: האי לנזרוטה (צפון) – נופים, צוקים, קקטוסים וחופי שחור-לבן

היום נטייל בחלק הצפוני של לנזרוטה. נבקר במנהרת לבה, קואבה דה לוס ורדה. נטייל בגן הקקטוסים שעיצב סזאר מנריקה ומשם לצפון האי לתצפיות על הצוקים הדרמטיים הגולשים לים ולסיורים בין הרי געש ולועות וולקניים. נבקר בחמיאוס דל אקווה, מנהרה וולקנית שעיצב סזאר מנריקה. לינה לנזרוטה.

יום 11: האי לנזרוטה – תל אביב

בבוקר עוד נספיק סיבוב אחרון להיפרד מהאי, בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה ונצא בטיסה חזרה לתל אביב (דרך יעד ביניים)

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים).
* טיסות פנים בהתאם למסלול הטיול.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לאוקטובר 2021).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה.
* כלכלה: חצי פנסיון (שתי ארוחות ביום, חלק מארוחות הערב במסעדות מקומיות).
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג להעברות.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
ללא זמן חופשי או סיורי בחירה, מופע פולקלור.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* בדיקת קורונה לפני החזרה לישראל (בהתאם לנדרש).
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* תשר למדריך הישראלי

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150€ שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150€ שלא יוחזרו. מ 15-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.
הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד בחזרה מהיעד שלא יעלה על 72 שעות.
2. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
3. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 45 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
4. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

הערות חשובות:
* בין 20-24 מטיילים תוספת: 159 € אירו.
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 489 € אירו.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

האיים הקנריים ספרד - המסלול המקיף כולל הקרנבל בטנריף

לפרטים נוספים על הטיול