טיול גאוגרפי מקיף לאירלנד - כולל צפון אירלנד
מספר ימים: 10
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מערב אירופה
אירלנד מדינה של נופים עוצרי נשימה, מצוקים וגלים מתנפצים... אגמים קסומים.. טירות עתיקות... בתי איכרים טובלים בירק ובמים... פאבים ובירה בכל פינה... מכל עבר מתנגנת לה מוזיקה אירית קצבית... במקומות רבים ההרגשה היא של נוף בראשית פראי שלא הושחת בידי אדם... האירים הם אנשים חביבים ומסבירי פנים היוצאים מגדרם לעזור לך כדי להגיע למחוז חפצך... אירלנד היא האי השלישי בגודלו באירופה, היא אחת המדינות היפות והמרגשות ביותר באירופה. שוכנת בצפון האוקיינוס האטלנטי, גובלת ממזרח עם אנגליה, שעדין שולטת בחלקה הצפוני של אירלנד. מוקפת בשטחים הרריים, החלק המרכזי של האי הוא שפלה המכילה אגמים, נהרות ומרבדים עצומים של שטחי דשא ומרעה. בטיולינו נצא לחוויה מדהימה שתיקח אותנו לסיור בטבע אין סופי פראי ירוק עז מרהיב ביופיו, בשילוב עם כפרים ציוריים, מצודות ומבצרים עתיקים מימי הויקינגים ששלטו בראשית דרכה של אירלנד, מצוקים תלולים, ואפיקי נהרות גועשים. נרגיש את אווירת הכפרים והעיירות בדרכי העפר, נפגוש כפריים לבביים ומכניסי אורחים המעבדים את אדמתם. נכיר את ההיסטוריה המעניינת של העיירות דבלין ובלפסט ולא נשכח לסיים כול יום בבירה תוצרת מקומית.
היתרון של דרכים TRAVEL
קילקני
פארק הלאומי "בראן"
מצודת בונראטי
3 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א - דבלין

נצא בטיסת בוקר מת"א לדבלין (דרך יעד ביניים) בירתה התוססת של אירלנד. דבלין- בירת אירלנד, אחת הערים היפות והמרתקות בעולם. שוכנת על גדות נהר הליפי. דבלין מהווה כמרכז של אזורי בילוי שוקקים בשילוב עם פאבים איכותיים ואזורים היסטוריים מופלאים שנשמרו בימי הויקינגים. עם הנחיתה, מעבר ביקורת דרכונים ונצא לסיור ראשוני, נראה את מדרחוב גרפטון" המפורסם וכן את הרובע הבוהמי "טמפל בר". את הערב הראשון נסיים בבירה בפאב מקומי כמיטב המסורת של תושבי דבלין. לינה דבלין.

יום 2: דבלין – סיור עיר – קילקני

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מעמיק ברחבי העיר דבלין שהוקמה במאה ה 19 על גדות נהר הליפי. נעבור בן היתר בבית הדואר, רחוב אוקונל, פארק הפניקס- הפרק הציבורי הגדול ביותר באירופה, כיכר מריון, שבו עדיין ניתן למצוא הבית המיוחד של אוסקר ויילד, רחוב סנט קילדר שבו נוכל לראות את הבית של בראם סטוקר, המחבר של היצירה המפורסמת דרקולה ועד מאתריה המרשמים של העיר. בהמשך היום נעזוב את דבלין ונדרים במרחבים הירוקים לעבר העיר קילקני לארוחת ערב ולינה.

יום 3: קילקני - סלע קאשל – מצודת בלרני – נמל קוב - קילרני

היום נצא דרומה לביקור בסלע קאשל - אולי האתר המצולם ביותר באירלנד ואחד מהאטרקציות התיירותיות המובילות של אירלנד. הסלע מתנשא לגבוה 200 מטר של אבן גיר, סלע קאשל שימש בין השאר כאתר הכתרות מלכים ומקום מושבם. נמשיך למצודת בלרני הממוקמת כ-8 ק"מ מהעיירה קורק. זוהי אחת מהטירות העתיקות ביותר של אירלנד, ואחד המבצרים העוצמתים והחזקים במחוז מונסטר. גני הטירה מכסים 60 דונם של קרקע ונמצאים תחת פיתוח ושינוי מתמיד, אנו נבקר בשלושת הגנים המרכזיים: גן המים, גן השרך וגן הרעל. לאחר ארוחת צהריים נדרים לעבר עיירת הנמל הייחודית קוב. העיירה הציורית ממוקמת על חופו הדרומי של האי ומהווה כאחד מהנמלים הטבעיים הטובים והיפים ביותר בעולם. הנמל שימש בשנים 1848-1950 כתחנת מעבר ליותר מ-6 מיליון מהגרים והפכו אותו כשער היציאה הגדול והעיקרי בתקופת "רעב תפוחי האדמה". לינה בקילרני.

יום 4: טבעת קרי

יום של נופים וטבע... נצא לטייל באזור טבעת קרי (166 ק"מ) – מסלול מעגלי המשלב של טיולי הליכה קלים וטבע מהיפים ביותר באירלנד. יופיו המדהים מגיע מהמגוון הגדול של נופיה, אשר מציע ניגודים בלתי פוסקים. במהלך הסיור נוכל לצפות בהרים, ביצות, אגמים ונופים מרהיבים של האוקיינוס האטלנטי. נבקר מצודת סטייג - מבצר שנבנה במהלך תקופת הברזל, בין השנים 300 ל -400 לספירה, כמעוז הגנה לאדון מקומי או מלך. נמשיך לביתו ומקום מושבו של הגיבור הלאומי האירלנדי, דניאל אוקונל משחרר אירלנד שביתו חבוי בפארק יפה במפרץ דרינן ((Derrynane House. נעצור ב"פונדק השועל האדום" ולאחר מכן נמשיך אל "נקודת התצפית של הגברות". אחר הצהריים נצא להליכה קצרה אל מפלי טורק שממוקמים בפארק קילרני. לעת ערב נחזור אל מלוננו לינה בקילרני.

יום 5: מצודת בונראטי – צוקי מוהר – גלוואי

יום מרתק צפוי לנו... נתחיל בביקור בעיירה הציורית אדייר- שבנויה מגגות קש וקירות אבן, בנייה זאת הביאה לעיירה את הכינוי "העיירה היפה ביותר באירלנד". נצפין לעבר מצודת בונראטי (Bunratty Castle) שהיא ללא ספק אחת מהטירות השמורות והאותנטיות שיש כיום מתקופת ימי הביניים. הטירה המדהימה נבנתה בשנת 1425 ונשדדה מספר רב של פעמים לאורך השנים. המצודה שוחזרה בשנת 1954 וכיום משמשת בעיקר כמוזיאון. נמשיך לסיור בפארק אשר נמצא בתוך שטח המצודה אשר מציג בתים עתיקים מאזור נהר השאנון, חלקם מקוריים וחלק משוחזרים וכן כפר שלם מהמאה ה-19 הכולל בית ספר, סניף דואר, בית רופאים, חנות לחומרי בניין, מדפסות, וכמובן פאב. בהמשך היום נצא לביקור באחד מהאתרים המרגשים והיפים בטיול צוקי מוהר הממוקמים על האוקיינוס האטלנטי. צוקי מוהר הם אחד מהמראות המרהיבים ביותר של אירלנד. גובהם עומד על 230 מטרים מעל פני האוקיאנוס בנקודה הגבוהה ביותר שלהם והם נפרסים לאורך 8 קילומטרים. הצוקים ידועים גם כמקום קינון ומושבם של ציפורי ים שונות. נבקר במגדל אובריאן שממוקם בנקודה הגבוהה של הצוקים, ממנו נוף עוצר נשימה. נמשיך לפארק הלאומי "בראן" – הפארק נותן מבט אחר לנופה של אירלנד, שטח הפאק מכיל 100 קילומטר רבוע מורכב ממדרכות אבן גיר שנשחקו לדפוס ייחודי. מדרכה זה נחצית על ידי סדקים שבתוכם גדלים צמחייה פראית. תופעה זאת מאוד שונה מנוף המסורתי של אירלנד הכוללת בעיקר נופים ירוקים. לעת ערב נגיע לגלואווי - עיר נמל מקסימה ותוססת שמשלב בן אירלנד הישנה והחדשה. לינה גלוואי.

יום 6: גאלווי – חצי האי קונמארה – שייט בפיורד קיל איירן – סליגו

יום מרתק בחצי האי קונמארה – ללא ספק האזור הכי הפרוע והכי רומנטי של אירלנד, נטייל בחצי האי עצום הגובל בקו החוף הצחיח וסלעי של מפרץ גאלוויי. אזור זה פחות מיושב והיחידי באירלנד שעדין מדברים בו גאלית! נצא לביקור במנזר קיילמור- שבנייתו הושלמה ב 1868 על ידי מיטשל הנרי לאחר שבילה את ירח הדבש שלו באזור. הארכיטקטורה של המנזר היא ניאו-גותי והיא מציגה את כל המאפיינים של אותה תקופה. אחת התכונות המפורסמות ביותר של המנזר קיילמור הוא הקתדרלה הזעירה שלה, שנבנה בשנת 1870. כיום, המנזר הוא ביתם כדי נזירות בנדי קטיני שקנו את המנזר בשנת 1920, לאחר שנמלטו מהמנזר שלהם בבלגיה השסועה קרבות. נצא לשייט שיוצא מהחצי הצפוני של האי, השייט בתוך הפיורד המדהים של נמל קיל איירן, כמו גם את ההרים התלולים המשקיפים על האגמים ואזורי ביצה הגדולים. לאחר השיא נצא בנסיעה בחלקו הצפוני של אגם קוריב ונגיע לטירת אשפורד - טירה מבוצרת מתקופת ימי הביניים שנבנתה בשנת 1228. נערוך סיור בטירה המרשימה ובגניה המטופחים. כיום הטירה משמשת כמלון 5 כוכבים ובמתארחים בו לעתים קרובות פולטקאים ואמנים תרבות מפורסמים. לאחר הביקור נצפין לעיירה סליגו ללינה.

יום 7: סליגו – במערות מארבל ארץ' – דריי

בשעות הבוקר נצא לצפון אירלנד - חבל ארץ שנמצא בצפון מזרח האי אירלנד, ונמצא כיום בשליטת הממלכה המאוחדת. נבקר במערות מארבל ארץ'- העולם התת קרקעי המרהיב נפרס בפנינו ונחשב לאחד המרתקים והמעניינים ביותר באירופה. נסייר בשייט ורגלית במערות הנטיפים, הנהרות התת קרקעיות והמפלים שעל ידי תאורה חשמלית נוצר חוויה בלתי נשכחת של העולם מתחת לאדמה. לאחר הביקור נצפין לעיירה שנייה בגודלה ואחת העתיקות בצפון אירלנד דריי. זוהי אחת הערים שהתרחשו בה לא מעט אירועי טרור כנגד השלטון הבריטי. נסייר בעיר ובחומותיה. לינה דריי.

יום 8: דריי – בושמילס – "סוללת הענק" – גשר חבלים – בלפסט

יום של כייף והרפתקאות... לאחר ארוחת הבוקר נצפין לביקור במזקקת הויסקי של בושמילס. נמשיך בנסיעה לאורך החוף הצפוני של האי לביקור באתר טבע המיוחד שהיינו אתר מורשת עולמי של אונסק"ו- "סוללת הענק"- חוף מרהיב וייחודי שמורכב מ 40,000 עמודי משושים שמקורם בפעילות געשי שנמהלו במי ים. נצא בהליכה לאי קטן ומבודד שמחובר על ידי גשר חבלים שתלוי מעל מים לשמיים. אחר הצהריים נדרים לעבר בירתה של צפון אירלנד בלפסט Belfast)) - העיר השנייה בגדולה באירלנד, בלפסט מוקפת בגבעות ירוקות, ומתקיימת כעיר נמל ותעשייה. עיר ההגעה נצא לסיור פנוראמי ראשוני. לינה בלפסט.

יום 9: בלפסט – מוזיאון הטיטניק – דבלין

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מודרך ברחובות העיר בלפסט, מגדל השעון, אוניברסיטת קווינס ובית האופרה, שהוא אחד מציוני הדרך הגדולות של בלפסט. משם נמשיך למוזיאון הטיטאניק הממוקם בליבה של בלפסט, המוזיאון משחזר את סיפורה של הספינה המפורסמת ביותר בעולם וממוקם ממש ליד האתר ההיסטורי של בנייתה של הספינה המקורית. האתר נפתח באפריל 2012 כמוזיאון לזכרה של הטיטאניק במהלך הסיור נחשוף את הסיפור האמיתי, מדרך הבנייה והשקת הספינה עד המסע לקרקעית הים. לקראת ערב נצא חזרה לדבלין ללינה.

יום 10: דבלין – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר. נסייר במקומות אשר לא הספקנו לעשות ביום השני של הטיול לאחר מכן נבקר בבית מבשלת השיכר של גינס כולל טעימות. בהתאם לשעת הטיסה נחזור לשדה התעופה בדבלין לטיסה חזרה לת"א (דרך יעד ביניים).

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן מרץ 2022).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה.
* כלכלה: חצי פנסיון.
* צ'ופרים ופינוקים במהלך הטיול.
* אוטובוס תיירים ממוזג.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ארוחות צהריים.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 100€, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 100€ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 75% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. מטייל חולה קורונה לפני היציאה לטיול או צריך להיכנס לבידוד (נדרש אישור ממשרד הבריאות), החזר מלא על התשלומים לטיול למעט עלות כרטיס הטיסה (כ 600 דולר)/ יוחזר בהתאם למדיניות חברות התעופה.
3. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
4. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 3 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
5. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

הערות:
* בין 15-19 תוספת של 89 € לאדם.
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 489 € אירו.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

טיול גאוגרפי מקיף לאירלנד - כולל צפון אירלנד

לפרטים נוספים על הטיול