טיול ג'יפים בנהיגה עצמית בירדן, הרי מואב ואדום - כולל ואדי רם ופטרה
מספר ימים: 3
טיולי ג'יפים
ההרשמה בעיצומה
המזרח התיכון
ירדן טומנת בתוכה הפתעות והרפתקאות אין ספור. ירדן היא המדינה שגבולה הוא הארוך ביותר עם ישראל וסביבו שזורה מסכת של יחסים ארוכים ומפותלים. עוד לפני הסכם השלום שנחתם עם המלך חוסיין בשנת 1994, שררה מערכת יחסים חמימה ואין ספור שיתופי פעולה חשאיים בין המדינות. הזיהוי האתני של תושבי ירדן נע על פני קשת רחבה; רוב האוכלוסייה הם פלשתינאים, שהגיעו לירדן לאחר מלחמת השחרור; חלק גדול אחר מסך האוכלוסייה הם הבדואים שחיים במערב המדינה ובדרומה. רוב תושבי הממלכה מוסלמים סונים אם כי קיים גם מיעוט נוצרי (צצ'נים, צ'רקסים, כורדים, ארמנים ועוד). תושבי ירדן הנם אנשים חביבים ומאירי פנים, נושאים בחובם גינונים ומנהגים עוד מתקופת השלטון הבריטי הטבועים עמוק בתרבותם. כל מפגש עם התייר המזדמן מלווה בברכות, באיחולים לשלום ובחיוכים לבביים. את הטיול בירדן נתחיל במעבר רבין אשר בערבה הדרומית. לרובנו יהיה זה מפגש ראשון עם נופים מדהימים ומרהיבים. תחילה נעבור בואדי רם - ארצו של לורנס איש ערב. זהו אזור מדברי בו פסגות ההרים בגובה של 1500 מטר והנוף מדהים בצבעי מדבר אדומים ומשכרים. מאות קילומטרים רבועים מבותרים בואדיות חוליים ובתצורות סלע אבן חול מרהיבות ביופיין, כשפטריות חול, קשתות, עמודים וקניונים הינם חלק קטן מעוצמתו של המקום. את יום הטיול הראשון נסיים במחנה אוהלים בדואי חדש ולבבי. למחרת נמשיך בסיורנו בשטחו הצפוני של הררי אבן החול  ולקראת צהריים נפנה לעיר הנבטית – פטרה. סמוך לעיר העתיקה שוכן הכפר ואדי מוסא בו נבלה לילנו השני. העיר פטרה הוקמה על ידי הנבטים בעמק צר ומוגן על ידי הרי גרניט גבוהים בעלי שלל צבעים ואילו חלקיו התחתונים של העמק  בנויים מסלעי אבן החול האדומה. העיר כולה נחצבה בסלע האדום ומכאן שמה העממי – הסלע האדום. בשל יופיו ויחודו הרב המקום מהווה מוקד משיכה תיירותי עולמי. יומנו השלישי יחל בביקור בפטרה הקטנה ולאחר מכן נמשיך בדרך ההררית היורדת אל הערבה הירדנית ודרומה לעקבה. לפנות ערב נגיע למסוף הגבול  שבין עקבה ואילת, ונשוב לישראל. 
היתרון של דרכים TRAVEL
פטרה "הסלע האדום"
הדיונות האדמות
ג'בל מטבח
3 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: מעבר ערבה - ואדי רם

ניפגש בשעה 07:00 במעבר הגבול ערבה. לאחר תדרוך קצר נתחיל במעבר גבול (נמליץ לקרוא בעיון את ההנחיות למעבר הגבול בכדי לאפשר מעבר קצר ככל האפשר). לאחר מעבר הגבול נעצור לתדלוק הרכבים ולארוחת בוקר טעימה בעקבה ומשם נעלה על הכביש החדש מעקבה לעמן ממנו ניפנה דרומה לאזור ואדי רם. היום כולו בסימן סלעי אבן החול הצבעונית, דיונות חוליות וקניונים. הנסיעה במרחבי החולות תוביל אותנו אל נקיק חזאלי, בו נסייר ונצפה בכתובות סלע ומשם נמשיך לעין אל קטר. נמשיך לשוטט בינות הדיונות האדומות והסלעים הציוריים נחפש פינות חמד נסתרות ונלמד על מערכות המים והפיסול בסלע. ניסע לקניון ואדי בורה, נחצה את הר נפוס בנקיק חולי מקסים ונצא לבקעה מישורית ומלוחה – קא דיסה. את הלילה נבלה במחנה האוהלים הבדואי. לינה ואדי רם: מאהל בדואי מאובזר, לכל זוג אוהל עם מיטות מסודרות, בערב חפלה וארוחת ערב טעימה, במרכז המאהל מדורת תמיד.

יום 2: ואדי רם - פטרה

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך במסענו להכרת המדבר ואבני החול ונבקר באזור הקשתות של הר חרזה. לקראת הצהריים נצא לכוון הכביש הראשי, נעלה לרמת המדבר ונפנה לכוון פטרה. הדרך חולפת בינות לכפרים ירדניים השוכנים לאורך תוואי דרך קדומה, דרך המלך, בה נעו שיירות שחצו את המדבר. המשכו של היום מיועד כולו לסיור רגלי במבוכי פטרה – "הסלע האדום", בירת הנבטים. נלמד להכיר את סודות העיר המסתורית והמיוחדת. ניכנס דרך הסיק המוביל לחזנה, נבקר בקברים העתיקים, בתיאטרון נשמע על היסטוריה, אגדות, סיפורים ועוד. נבקר בחזנה, בקברים החצובים בסלע, בתיאטרון ובקארדו. אם יספיק הזמן נבקר במוזיאון המקומי או נצא לטיפוס רגלי להר המזבח (ג'בל מטבח). לעת ערב נתמקם במלון ונהנה מתצפית נפלאה על העמק ורכסי ההרים באופק. לינה פטרה.

יום 3 : פטרה - מעבר ערבה

לאחר ארוחת הבקר ומבט אחרון על הנוף נמשיך לפטרה הקטנה. זהו נקיק קטן בו חצובים מחסני הסחורות והמזון אשר שרתו את השיירות שחלפו במקום. מכאן, בדרכם דל הקדמונים נרד מרכס ההר אל הערבה בנקב נמלה אשר חופף את הטוואי העתיק של דרך הבשמים שירדה מפטרה וחצתה את הנגב הישראלי. נתחיל לרדת בזהירות מהמצוקים הגבוהים של הרי אדום אל כביש הערבה הירדני. הדרך חוצה גאיות, קניונים, יורדת בתלילות מהרי החול של הרי אדום בדרך עפר תלולה ומתפתלת דרך מצוקי גרניט כשהיא חולפת על פני עצי תמר, אשל, ערער אדום ואין ספור שיחי הרדוף ואשחר. בהגיענו לערבה נחצה את אזור הדיונות ונפנה תחילה צפונה לסיור באזור פונון העתיקה. נמשיך דרומה דרך ביר מדכור לכוון עקבה. בדרך נעצור בנאת מדבר בשפכו של ואדי א- סיק, נשתעשע בנסיעה בדיונות חוליות המטפסות על הרי הגרניט ונמשיך בכביש הערבה הירדני לכוון מעבר הגבול שבעקבה.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* לינה: אירוח מדברי באוהל מאובזר בואדי רם/ במלון מדרגת תיירות טובה בפטרה.
* כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב).
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום), צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* ציוד חילוץ, ערכת ע.ר, מכשירי קשר (מכשיר לכל ג'יפ), ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד...
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים/ רכב הובלה וחילוץ מאובזר מישראל.
* אישורי טיול, מדריך ירדני, שוטר ירדני.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* הסעות מ/אל מעברי הגבול.
* ג'יפ למהלך הטיול/ דלק לג'יפ (אפשרות להשכרה במחיר של 250$ ליום לג'יפ).
* דלק לרכב כ – 50 דינר לרכב דיזל וכ-70 דינר לרכב בנזין
* במקרה של ג'יפ אישי - ביטוח חובה ואגרת רכב ירדני - 81 דינר, (לטנדר - 137 דינר)
* דמי מעבר אישיים: ישראל – 100 ש''ח (15 $), ירדן – 10 דינר (סה"כ כ-50 ש"ח)
* מס יציאה לירדנים - 10 דינר לאדם 25 דינר לרכב
* חילוץ פינוי ו/או גרירה במקרה של תקלה בג'יפ הפרטי.
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 300 ₪. יתרת התשלום בעד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן, העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית. על תשלום בכרטיסי אשראי תחול תוספת 2%.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 300 ₪ שלא יוחזרו. מ 15-35 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד בחזרה מהיעד.
2. מטייל חולה קורונה לפני היציאה לטיול או צריך להיכנס לבידוד (נדרש אישור ממשרד הבריאות), החזר מלא על התשלומים.
3. במידה ומעבר הגבול היה סגור ליציאה וכניסה בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו מעברי הגבול יישארו פתוחים הטיול יצא כמתוכנן).
4. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 30 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
5. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

הערות כלליות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 680 ₪
* בין 10-14 מטיילים תוספת: 200 ש''ח למטייל.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

טיול ג'יפים בנהיגה עצמית בירדן, הרי מואב ואדום - כולל ואדי רם ופטרה

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה