טיול ג'יפים באלבניה מקדוניה וקוסובו - מסלול מיוחד חוצה דרום הבלקן
מספר ימים: 8
טיולי ג'יפים
ההרשמה בעיצומה
מזרח אירופה
אלבניה היא מדינה קטנה בבלקן היושבת לחוף הים האדריאטי וגובלת ביוון, מקדוניה וקוסובו. באלבניה שילוב נפלא של חופים מרהיבים, מזג אוויר נוח, שמורות טבע נרחבות וכפרים מנומנמים. אלבניה טרם הפכה ליעד תיירותי עמוס, מה שמוסיף לקסמה. מקדוניה, גם היא ממדינות הבלקן, היא מדינה של הרים, עמקים נרחבים, אגמים תכולים, נחלים ומעיינות. מקדוניה היא גן עדן לאלו שמחפשים טיול שטח המשלב כפרים אותנטיים, תרבות חקלאית ונופים מרהיבים בטבע. טיול ג'יפים באלבניה ומקדוניה הינו מסע בזמן אל אירופה העתיקה, מסלולנו משלב בין כפרים חקלאיים ומנותקים בהם עמד הזמן מלכת ובין שמורות טבע עוצרות נשימה. פרטים נוספים אודות טיול ג'יפים באלבניה ומקדוניה קיימים בתוכנית הטיול המלאה. מקדוניה ארץ האגמים הגדולים, שהם מן העתיקים ביותר בעולם הגיאולוגי, ארצם של פיליפוס השני ובנו אלכסנדר הגדול, חבל הארץ העתיק ביותר באירופה אשר פיתח את תרבות היין. בביקורנו, נפגוש את התושבים הכפריים יושבי ההרים והעמקים, איכרים עובדי אדמה טובי לב, תמימים וישרי דרך. כמובן שלא נוותר על ההרים, האגמים, הנחלים וושמורת טבע המרהיבות שבה. קוסובו היא הארץ הכי לא מתויירת באירופה... חבל ארץ פורה הנחבא בין שלשלות הרים אדירים שהיה בעבר מרכז התרבות של הבלקן, הן בתקופת האימפריה הסרבית והן בתקופת העותמאניים. קוסובו נחשבת לירושלים של הסרבים, אך גם לערש המולדת של האלבנים, וסביב מאבק זה התחוללו מלחמות רבות, האחרונה הסתיימה לפני 10 שנים בלבד... קוסבו היא מדינה מרתקת מיוחדת במינה נמצא בה ערים עתיקות, מצודות בנות אלפי שנים, שווקים ססגוניים, שכונות וכפרים שחיים בפשטות כמו לפני מאות שנים, כמובן עם אלבני עליז, ותוסס ומאיר פנים...
היתרון של דרכים TRAVEL
טיראנה בירת אלבניה
שמורת הטבע של עמק וולבונה
מצודת השושנים
שמורת הטבע של טאט
פנסיון מלא
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א – טירנה (אלבניה) – נהר הדרין – החצייה למקדוניה - שמורת מברובו (מקדוניה)

ניפגש בנתב"ג ונצא בטיסת בוקר אל טירנה בירת אלבניה. עם הנחיתה נקבל את הג'יפים ונצא בנסיעה צפון מזרחה לעבר הגבול עם מקדוניה... הנסיעה בכבישים משובשים, בדרך נופית מרהיבה. נחצה את נהר הדרין השחור (העושה דרכו באיטיות לאגם אוחריד) ובהמשך את הגבול למקדוניה ומשם נמשיך לפתחה של שמורת הטבע מברובו ((Mavrovo. אל השמורה ניכנס מדרום בואך כפר ההרים גליצ'ניק (1,500 מטרים), הכפר נמצא במיקום מרשים במיוחד, מעל מצוקים אדירים ובלב אזור מיוער. הכפר נטוש כמעט לחלוטין בחורף, בקיץ מגיעים אליו תושבי סקופיה, שמחזיקים במקום בתי קיץ ואז גם פועלות כאן כמה מסעדות מקומיות. ממנו נטפס אל הרמה האלפנית הגבוהה של השמורה. למעלה, בגבהים של 2,000-1,800 מטרים מחכים לנו מרחבים ומסלולי נהיגת שטח אינסופיים, נופים מרשימים ובעיקר מפגש עם רועי הצאן ומובילי העצים, שגם היום משתמשים בסוסים לשינוע. לינה על שפת אגם מברובו. הערה: יתכן ואת הלילה נעשה בקרויה

יום 2: מברובו (מקדוניה) – החצייה לקוסבו – העיירה העות'מאנית פריזרן (קוסבו)

בבוקר נצא בנסיעה בדרך נופית מרשימה צפונה לכוון הגבול עם קוסבו. הנסיעה תתבצע בכבשים משובשים ודרכי עפר חוצה מעברי הרים וכפריים ציוריים. נעצור לביקור בכפרים ונחזה מקרוב בחיים הכפרים שבדרך. לקראת צהריים נחצה את הגבול למדינת קוסובו ונגיע לעיירה פריזרן, שמוזכרת בכתבים של האימפריה הביזאנטית, ובהמשך של הממלכה הבולגרית הראשונה. מאוחר יותר הייתה חלק מהאימפריה העות'מאנית. אלמנטים ארכיטקטוניים מההיסטוריה העשירה מייצרים קולאז' מעניין העיר השוקקת החיים. נטייל ברחובותיה ובסמטאות העתיקות, נראה את הגשר העתיק הסמוך למסגד הגדול ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. לינה בפריזרן.

יום 3: ג'קובה העתיקה (קוסבו) – החזרה לאלבניה – האלפים האלבנים - שמורת עמק ולבונה (אלבניה)

בבוקר נצא בנסיעה לעבר העיירה העתיקה ג'קובה Gjakova, עיר עותומאנית עתיקה. עצירה קצרה להתרעננות וסיור קצר בשוק המקומי ונתחיל את מסענו מערבה לעבר הגבול האלבני. לאחר חציית הגבול ניסע אל העיירה באירם צורי Bajram Curri, עיירה ענייה עם היסטוריה מפוארת מימיו של העריץ חוג'ה ועתיד מלא בסימני שאלה. המשמשת מרכז לאיכרי האזור. העיירה כולה מתנקזת אל רחוב אחד ובו שוק ססגוני הומה, נעצור בעיר לביקור קצר ונמשיך לכיוון העיירה ולבונה הנמצאת בפתחה של שמורת הטבע ולבונה. עם ההגעה נצא לסיור קצר בעמק ולבונה, אזור פראי ומרהיב של טבע מבודד ובלתי נגוע, האזור כולו מקביל לנהר הולבונה הצלול ובו מספר כפרים קטנים ואזורים חקלאיים. האזור כולו נראה כאילו נותר מאה שנים מאחור. נצא בהליכות רגלית קלות בשטח היער ולאורך הנהר הזורם. לינה כפרית בולבונה.

יום 4: האלפים האלבנים - המעבורת לקומאני – שקודרה – שמורת טאט (אלבניה)

יום ארוך... השקמה מוקדמת, לאחר ארוחת בוקר כפרית, נרד אל העיירה פיראזה Fierze, שם נעלה עם הרכבים על המעבורת לכיוון העיירה קומאני. שייט שאורכו כשעתיים על אגמים שנוצרו ממערכת הסכרים אותם בנו הסינים עבור האלבנים על מנת ליצר חשמל הידרואלקטרי. השייט יאפשר לנו לחזות במקומיים המנצלים את הנהר למעבר מקוסובו אל עבר החוף וטירנה. הנוף בשייט הוא של הרים, מצוקים ובתי כפר מבודדים. עם ההגעה לקומאני נפרוק את הרכבים ונצא בנסיעה הררית מרהיבה העיר הצפונית שקודרה Shkodra היושבת על שפת אגם שקאדר. לינה שקודרה.

יום 5: האלפים האלבנים – שמורת טאט

בבוקר נצא בנסיעה צפון מזרחה לעבר אחד המקומות המבודדים ביותר באלבניה חבל טאטי .Theth כולל הכרות מקרוב עם הקהילה הייחודית והמבודדת. נתוודע לפעילות היום יום של המארחים שלנו המקיימים אורח חיים שכבר נדמה שעבר מהעולם המודרני. בהתאם לתנאי מזג האוויר נצא לטיולים רגליים באזור השמורה שהיא ללא ספק אחת מהיפות ביותר באלבניה. לינה כפרית בטאט.

יום 6: האלפים האלבנים – שמורת טאט - שקודרה (אלבניה)

בבוקר נצא בנסיעה בדרך הישנה (בהתאם לתנאי הדרך) דרומה חזרה אל העיר שקודרה. בהתאם לשעת ההגעה נצא לסיור בעיר על בשוקיה הצבעוניים כולל טיפוס אל המצודה המפורסמת החולשת על העיר מצודת רוזאפה (מצודת השושנים). ארוחת ערב לסיום הטיול. לינה שקודרה.

יום 7: שקודרה – העיר העתיקה קרויה – טירנה

בבוקר נצא בנסיעה חזרה אל טירנה. בדרך נעצור לביקור בעיר קרויה Kruja אחת הערים העתיקות והחשובות באלבניה, עירו של המנהיג המיתולוגי סקנדרבג. כולל ביקור בבזאר הטורקי הססגוני המטפס עד המצודה בה נלחם סקנדרבג ממנה נשקף נוף מרהיב. בצהריים נחזור לטיראנה, נחזיר את הג'יפים ונצא לסיור בעיר. טירנה Tirana הינה בירת אלבניה משנת 1920; היא עיר קומפקטית וסימפטית למדי לסיורים הן ברכב והן ברגל. טירנה ממוקמת פחות או יותר באמצע הדרך בין רומא לאיסטנבול, והאדריכלות בה הושפעה משתיהן, כמו גם מאדריכלות האיחוד הסובייטי. נצא לסיור להכרת העיר. נראה את כיכר סקנדרבג, מגדל השעון, מסגד אטהם, בית הפירמידה, בניין האופרה ועוד. ארוחת ערב לסיום המסע משולבת במופע פולקלור.הערה: יתכן ואת הלילה נעשה בטירנה.

יום 8: שקודרה – העיר העתיקה קרויה – טירנה – תל אביב

יום 8: טירנה – תל אביב בבוקר ההתאם לשעת ההמראה העברה אל שדה התעופה לטיסה חזרה מטיראנה לישראל.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
הערה: יתכן והטיסות ינחתו/ ימריאו מטיבאת מונטנגרו.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לספטמבר 2021).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: ע.ב ארוחת בוקר (מלון), ארוחת צהריים (פיקניק שטח/ מסעדות קטנות), ארוחות ערב במלונות.
* ארוחת צהריים ביום האחרון לא כלולה.
* מים מינרליים, צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* תחבורה: ג'יפ למהלך ימי המסע מסוג טויוטה לאנד קרוזר/ או דומה לו (ארבעה נוסעים בג'יפ).
* דלק לג'יפים.
* ציוד חילוץ, ערכת ע.ר, מכשירי קשר (מכשיר לכל ג'יפ), ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד...
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, ומדריך/מכונאי מקומי.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

תנאי הרשמה וביטול: דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 100 €, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 100 € שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 280 € אירו.
* בין 10-13 מטיילים תוספת של 99 € אירו.
* תוספת ל 2 מטיילים בג'יפ: 349 € אירו.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. מטייל חולה קורונה לפני היציאה לטיול או צריך להיכנס לבידוד (נדרש אישור ממשרד הבריאות), החזר מלא על התשלומים לטיול למעט עלות כרטיס הטיסה (כ 400 דולר)/ יוחזר בהתאם למדיניות חברות התעופה.
3. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
4. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 30 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
5. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

טיול ג'יפים באלבניה מקדוניה וקוסובו - מסלול מיוחד חוצה דרום הבלקן

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה