תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
טיול ג'יפים ביוון - מסלול הררי מיוחד
מספר ימים: 8
טיולי ג'יפים
ההרשמה בעיצומה
מערב אירופה
יוון היא ארץ הררית מבותרת בעלת נוף הרים פראי, מצוקים תלולים וחופי ים מפורצים. זוהי ארצם של אלי האולימפוס ואלות האהבה. גדולי הפילוסופים של ימינו סבורים כי טיול ליוון הוא שיבה הביתה, משום שהמורשת וההיסטוריה של יוון העתיקה חדרה אל מודעות כל האומות המערביות. מסע ג'יפים בהרי יוון הוא מפגש מרתק עם התרבות וההיסטוריה היוונית המפוארת, ובכל מקום נמצא שרידים מהעבר והנוף הררי הזרוע עמודים קורינתיים ושברים מתפוררים של חומות עתיקות. המסע להרי יוון הוא מסע לעולם אחר- עולם קסום ומרתק. פסגות הרים גבוהות, מצוקים תלולים, פלגי מים זכים, יערות עד ואפיקי נהרות צלולים. נרגיש את אווירת הכפרים והעיירות בדרכי העפר, נפגוש כפריים לבביים ומכניסיי אורחים המעבדים את אדמתם בשיטות עתיקות יומין, ונתארח בטברנות מקומיות המציעות את הארוחות הטובות והטעימות ביותר בעולם - גבינת עזים טרייה המתובלת בשמן זית זך, סלט ירקות ענקי, לחם חם וכל זה בתוספת של קרפ יין אדום תוצרת בית ואין ספור כוסות קפה שחור וחזק. את המסע בהרי יוון נעשה לאורך רכס הרי הפינדוס החוצה את יוון לכל אורכה, מהמפרץ הקורינתי בדרום ועד הגבול עם אלבניה בצפון וחבל זגוריה. הדרכים החוצות את רכס ההרים הגבוה (מתנשא לגבהים של כ- 2,600 מטרים) הן דרכי עפר צדדיות המתפתלות במעלה מצוקים תלולים. באמצעות הג'יפים נוכל לגעת בתרבות היוונית האחרת.
היתרון של דרכים TRAVEL
מפלי הגשם הנצחי
רפטינג על נהר הוידומאטיס
המנזרים התלויים במטאורה
כפר ההרים מונודנדרי
המערה השחורה מברו סיליה
3 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: תל אביב – אתונה

נצא בטיסה מתל-אביב לאתונה. נחיתה בשעות אחר הצהריים המאוחרות, לאחר מעבר ביקורת דרכונים, נפגוש את אנשי הקשר שלנו, נתארגן על הג'יפים ונצא למלון שלנו באתונה. ארוחת ערב ברובע הפלאקה התוסס. לינה אתונה.

יום 2: אל חבל אבריטניה

בבוקר נתכנס לתדרוך ונצא לדרך. נסיעה על הכביש המהיר אתונה – לאמיה. נעצור להפסקה קצרה באזור עיירת החוף קמנה וורלה. נמשיך בנסיעה בכוון מערב דרך כפרים ציוריים אל העיירה הציורית קרפניסי (960 מטרים מ על פני הים). העיירה החביבה שתושביה מסבירי פנים משמשת כמרכז מסחרי לכפרי האזור. משם נצא לעבר הדרכים הצדדיות ודרכי העפר האלפיניות של חבל אבריטניה. חבל ארץ זה מהיפים ביוון נקרא בפי רבים "שוויץ של יוון". ניסע בינות לכפרים נידחים, נחצה נהרות, נעלה לגבהים אלפינים ונטבול בנופי חורש ירוקים. מסביב יתרוממו פסגות הרים משוננות וגבוהות המכוסות בחודשי החורף בשכבות שלג שעומקם מטרים אחדים. נבקר בכפרים ציוריים שהזמן עמד בהם מלכת, נשלב הליכות רגליות קלות, נעצור לתצפיות נוף ופיקניקים כיפיים בטבע. לינה באזור העיירה קרפניסי.

יום 3: הרפתקאות בחבל אבריטניה

ביום הבא נצא לעבר דרכי העפר האלפיניות של חבל אבריטניה. חבל ארץ זה מהיפים ביוון נקרא בפי רבים "שוויץ של יוון". ניסע בינות לכפרים נידחים, נחצה נהרות, נעלה לגבהים אלפינים ונטבול בנופי חורש ירוקים. מסביב יתרוממו פסגות הרים משוננות וגבוהות המכוסות בחודשי החורף בשכבות שלג שעומקם מטרים אחדים. במהלך היום נבקר בכפרים ציוריים שהזמן עמד בהם מלכת, נשלב הליכה רגלית מרהיבה ונעצור לתצפיות נוף ופיקניקים כיפיים בטבע האין סופי. נתחיל בביקור בכפר הציורי מגאלו-חורו (Megalo Horio), ביוונית "הכפר הגדול" המפורסם בריבות המיוחדות המיוצרות במקום. הכניסה לכפר מלאה בדוכנים קטנים למכירת מאכלים האופייניים לסביבה. נטפס על רכס קליאקודה (Kliakuda), טופוגרפיה חריפה עם דרכי עפר המטפסות בסרפנטינות חדות וחוצות מעברי הרים גבוהים וכפרים נידחים. משם נסיעה לעבר מנזר פרוסוס (Proousous) הממוקם על המצוק שמעל. שמו של המנזר נגזר מכינויו האיקונין של מריה המכונה פרוסוסיה, ומיוחסים לו סגולות מרפא מיוחדות. נוצרים מכל רחבי יוון להם בעיות בריאותיות מגיעים אל המנזר המרוחק, כורעים ברך וזוחלים מהלך 200 מטרים עד לכנסיה הנוצרית. בהמשך נצא למסלול הליכה אל המערה השחורה מברו סיליה ששמשה כמערת מסתור לבנדיטים שלחמו בעותמנים למען עצמאות יוון. הערה: בהתאם לאופי הקבוצה אפשרות נסיעה לקניון מפלי הגשם הנצחי ומשם מסלול הליכה של כשעתיים (חלקו עובר בתוך המים) אל תחתית המפלים. לינה באזור העיירה קרפניסי.

יום 4: חציית רכס אגרפה – אגם פלסטירה

יום שיוקדש לטיול בנופים הפראיים של צפון חבל אבריטניה (Evritania). הכפרים המועטים באבריטניה ממוקמים על גדות הנהרות ובתוך העמקים. תושבי הכפרים הם איכרים פשוטים ומכניסי אורחים המתקיימים מחקלאות - חלקם חוטבי עצים, חלקם מגדלים דגי פורל ורובם מעבדים את אדמתם ואת הבוסתנים הצמודים לביתם. ביום זה הנסיעה תהיה בדרכים הצדדיות החוצות את חבל אבריטניה. נסיעה בתא השטח של ערוצי נהר הטברופוס (Tavropos), על המדרונות המצוקים של רכס אגרפה (Agrafa) המתנשא לגבהים של מעל 2,000 מטרים. מהרכס נרד דרך יער עצי אשור מרהיב הגולשת עם תצפיות נוף מרהיבות לאגם פלסטירה. את הלילה בחבל אבריטניה נבלה במלון נחמד על שפת אגם פלסטירה.

יום 5: אל חבל אפירוס – כפרי זגוריה

בבוקר נפקח את עינינו מעל הנוף הרגוע של אגם פלסטירה. נצטייד במזון בעיירה הקרובה ונכנס אל צפון חבל אבריטניה הנידח. ניסע לאורך נהר האכלאוס ונגיע אל הסכר החדש שזה לא מזמן נבנה למטרת יצור חשמל, נעלה צפונה בין הכפרים הנידחים כשאנו נוסעים בדרכי עפר מעל המצוקים של הנהר עד לכפר חלוקי, כאן נטפס אל מעבר הררי שבדרך כלל חסום בחורף בשלג, ממנו נגלוש אל הכביש החדש שנבנה על נתיבה של הדרך העתיקה "וויה אגנטיה". משם נצא על דרך ה"מלך" לעיר יוהנינה בירת חבל אפירוס הממוקמת על שפת אגם יפייפה. סיור קצר וטעימה מהעיר ומשם נצא ונטפס צפונה אל חבל זגוריה. עם ההגעה ובהתאם לזמן נצא לסיור רגלי בין הכפרים הציוריים באזור. הנקודה הראשונה שלנו תהייה הליכה למנזר של הכפר מונודנדרי שיושב על המצוק האדיר של קניון הויקוס (קניון הווידומאטיס), שזכה להיכנס לספר הגינס בשל עומקו הרב. לינה באזור הזגוריה.

יום 6: הרפתקאות בחבל זגוריה – הקניונים – רפטינג על נהר הוידומאטיס

היום נטפס אל לב כפרי הזגוריה, הכפרים הגבוהים פפינגו ו"השכן הקטן" מיקרו פפינגו. כולל מסלול הליכה רגלי. משם נחצה את הכפר הציורי אריסטי ונרד אל נהר הויאדומאטיס הצלול. שם נפגוש את סירות הרפטינג, נקבל הסבר מהמדריכים המקצועיים שלנו על מיומנות שייט נהרות ונצא לדרך... (השייט רגוע, אשדים בדרגה 2 – מ 6). הנוף מגדת הנהר מצוקי מרהיב ביופיו. צבע המים הכחול עמוק משתקף על רקע קירותיו המצוקים של הקניון. נעצור לתה חם והשתכשכות במים הקרים (לאמיצים בלבד). את השייט נסיים בסמוך לגשר האבן העותמני העתיק. בהמשך נחזור לרכבים ונצא אל הכפר הגבוה ורדטו, מהכפר נוף מרהיב ומרגש, נצא בהליכה קצרה ל"מרפסת" התצפית המפורסמת ולאחר נרד את ה"מדרגות" המפורסמות של ורדטו... בהמשך נצא לגשרים המפורסמים של קיפי... באביב נוכל להתרחץ בבריכות המים הצוננות מתחת לגשרים. לינה באזור הזגוריה.

יום 7: המנזרים התלויים במטאורה (שקיעה)

נסיעה דרך רכסי הרים על שלל הכפרים והעיירות האוטנטיות שבאזור לכיוון עיר המחוז קלמבקה והאתר המדהים של המנזרים התלויים במטאורה הנמצא בסמוך. המנזרים התלויים במטאורה הם ללא ספק אחד מפלאי עולם ואחד מהאתרים המעניינים ביותר ביוון. המנזרים הממוקמים על מצוקי אבן ענקיים, נישאים לגבהים של כ- 600 מטרים. מקור השם מטאורה במילה מטאורוס שפרושה: "התלויים באוויר". המנזרים ניבנו בשלהי המאה ה- 14 ונחשבו למבודדים ובטוחים במיוחד. הנזירים עלו אל המנזר באמצעות רשתות וחבלים אותם ניתן לראות עד היום וניהלו אורח חיים סגפן מתבודד. עם ההגעה נצא לביקור בשני מנזרים כולל מסלול הליכה רגלי קצר ומרגש בתוך היער בין המנזרים התלויים וצוקי הקונגלומרט השחורים. לא נוותר על תצפית שקיעה לעבר עמק המנזרים. בערב חגיגה בטברנה מקומית. לינה בקלמבקה.

יום 8: מטאורה - אתונה – תל אביב

בבוקר נצא לסיבוב אחרון כולל הליכה רגלית קלה אל אחד המנזרים הגבוהים והמצוקים ממנו תצפית מרהיבה לכל עבר. בצהריים ניסע דרך הכביש המהיר בואכה אתונה. בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה של אתונה ונצא בטיסה חזרה לתל אביב. * סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך הערות
24/04/2024 01/05/2024 1899 מנחם בר
פסח
הזמינו עכשיו
06/06/2024 13/06/2024 1899 עופר וקנין
שבועות
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לדצמבר 2023).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* מס תיירים יווני (כ 40 אירו למטייל)
* כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב ובנוסף עוד 2 ארוחות צהריים פיקניק בשטח במהלך הימים).
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום), צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* תחבורה: ג'יפ למהלך ימי המסע מסוג סוזוקי ויטארה (ארבעה נוסעים בג'יפ), דלק לג'יפים, כבישי אגרה.
* ציוד חילוץ, ערכת ע.ר, מכשירי קשר (מכשיר לכל ג'יפ), ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד...
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ למדריך הישראלי נהוג לתת 5 € אירו לאדם ליום טיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150€, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית. תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150€ שלא יוחזרו. מ 31-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 614 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.
הערת קורונה: בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה, החזר מלא על התשלומים במקרה של ביטול בעקבות התפרצות קורונה ביוון ואזהרה של משרד הבריאות.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 389 € אירו.
* בין 14-17 מטיילים תוספת 99 € יורו לאדם.
* תוספת ל 2 מטיילים בג'יפ 349 € אירו לאדם.
* תוספת ל 3 מטיילים בג'יפ 149 € אירו לאדם.
* במידה ויתווסף לילה נוסף לטיול תחול תוספת של 99 €

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

טיול ג'יפים ביוון - מסלול הררי מיוחד

מספר ימים: 8, מספר לילות: 7
החל מ-€1899
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול