טיול למרוקו מאי 2019- מכתב תודה אורי אטיאס

 

בס"ד                                                                                                               30.5.2019

 

לאורי המדריך למרוקו היקר!

אורי, אותך הכרנו בתחילה כקשוח, רציני וידען אמיתי.

עם חלוף הימים ראינו קווים נוספים באופייך המיוחד, אדם מדהים עם אורך רוח, וסבלנות בלתי נדלית, עונה על כל שאלה שנשאלת, גם אם נשאלת בפעם השלישית. תכונות אלו שקיימות במדריך זאת זכייה, בלי לגרד, חחח.

אורי, אדם נדיר עם ידע רחב על מרוקו. זאת לא חכמה להכיר את ההיסטוריה של מרוקו ו"להקיא" אותה לקבוצה, היכולת שלך להכיר סיפורים אישיים ולהיכנס לפרטים הקטנים היא מתת אל – ואותה קיבלת בשפע. כמו: חילופי המשמרות של התלמידים, כמה מרוויחים הפועלים, או איך לומדים את מקצוע הכייסות הטוב ביותר.

סיפור זהרה המיוחד במינו, ההתחברות ביניכם היא מיוחדת ומראה לנו שיש לנו עסק עם מדריך מפרגן, מתחשב ואנושי. אורי, בזכותך למדנו את ההבדל בין לראות בתמונות את ההרה לבין לטייל בסהרה על גבי גמלים, למדנו להבדיל בין שוק לשוק בכל הערים הגדולות: פאס, מרקש, ראבט וקזבלנקה. עכשיו גם נדע להסביר את פירוש העיר "מרקש" לפי אורי- שחיי היהודים היו מרים וקשים. חחח.

לנצח נזכור שמוחמד השישי בעצם היה צריך להיות חסן השלישי, אבל כדי להזדהות עם סבו שאותו העריץ החליף את שמו מחסן למוחמד.

ננסה לזכור שנהר הזיז נכנס לסהרה, ונהר הדאדס יוצא ממנו. כעת אנו יודעים שהרי האטלס מחולקים: לריף, לאטלס התיכון, לאטלס הגבוה והאנטי אטלס.

נשתדל לשכוח את החוויות הפחות נעימות, כמו 5 שעות בנמל התעופה בראבט, או עיכוב של 3 שעות בגלל זריקת סלע על חלון האוטובוס.

נזכור את הדברים בעלי המשמעות כמו: המאלח- השכונות היהודיות שהתעסקו במסחר המלח. או ההתייחדות בקברה של הצדקת ללה סוליקה וסיפורה העצוב. את כל נושאי צובעי העורות עדיף לשכוח, חחח. אבל, בהחלט נזכור את הקאסבות שעברנו, את ארץ הארזים והדקלים, נאות המדבר הירוקים ואת עמק הזיז.

נזכור את הארפוד בזכות הג'יפים שלקחו אותנו למדבר הסהרה ב-4 לפנות בוקר, גם אם לא ראינו את הזריחה במלוא תפארתה, זכינו לרכוב על הגמלים כחוויה בלתי נשכחת, וגם החברים שלא עלו על הגמלים זכו לחוויה מרתקת שאין כמוה.

מבטיחים, לא לשכוח את הפוגרות ואת קניון הטודרה, נזכור בהחלט את אסווירה העיר הפורטוגזית הציורית בזכות הבגדים החמים שסוף סוף לבשנו או.. לחילופין ששכחנו במזוודה... חחח..

את סאפי לא נשכח בזכות הקרמיקה והטג'ינים היפים שראינו בה. טוב כבר מתחילים להריח את סוף הטיול. קזבלנקה- ראינו את מסגד חסן השני, הוא מיוחד במינו, יפה וגדול. למדנו שיש בו אלמנטים של הדתות האחרות: נצרות, בודהיזם ויהדות. וכן יש בו את שלושת היסודות: אדמה, מים ואוויר. סיימנו בשוק – באב אל מרקש והשלמנו קניות, תודה.

ולסיום מודים על הבנתך, מסירותך וסבלנותך.

מעריכים ומוקירים,

קבוצת מרוקו 2019.