טיול למרוקו - מכתב תודה מחיה ודני אורית וצביקי אלחייני

שלום לחבורת מרוקו בחביבה,
היום היינו אמורים להיפגש אבל צוק העתים מנע מאתנו את החגיגה המבורכת הזאת. היה בדעתי להביא למפגש וגם לשלוח אלקטרונית את דברי הברכה למיקי, מדריכנו היקר, בדרכנו לשדה התעופה של קזבלנקה בדרך הביתה. לאור הנסיבות אני שולחת את הדברים בתקווה שיעוררו זיכרונות טובים וקצת הפוגה מן המתח שאנו שרויים בו.
מיקי היקר,
כמורתך להבעה עברית ולשון בעבר הרחוק (ראשית שנות השמונים במאה הקודמת!) אני מרשה לעצמי לומר את דברי בסיוע ניבים עבריים שכה אהבתי להנחיל ולהטמיע. הר בהר לא פגע- אדם באדם פגע – אחרי ניתוק רב שנים שוב נפגשנו לחוויה יפה בהדרכתך המקצועית. גם עם ילדיי אורית וצביקי, היה לך קשר הדוק בעבר כבן בית, והנה הם שוב כאן שותפים מלאים לחוויה. מכל מלמדיי השכלתי ומתלמדיי יותר מכולם – אין צורך להרחיב בדברים אחרי הימים הנהדרים במרוקו. לא בכדי יצאו לך מוניטין של המדריך למרוקו נוכחנו בזאת בכל רגע של הטיול הזה. השמועה אומרת יש טיול למרוקו ויש טיול למרוקו עם מיקי. הרי אתה כמעיין המתגבר ומוסיף והולך בכל אתר ואתר, בכל הסבר והסבר. לפעמים יצא קצפך עלינו ולא לשווא - ידענו גם לעצבן ולקטר והוצאנו אותך מן הכלים – אבל ככה זה עם ציבור של מטיילים. אבל על פיך נשק דבר, ואנו נרגענו ותלינו יהבנו עליך, והיה כדאי!
מאיגרא רמה של הרי האטלס הורדת אותנו בג'יפים לבירא עמיקתא של מרקש היפה לכבוד שבת. ברית מלאח כרתת עם כל המלאחים של מרוקו ואותנו הכנסת בברית הזאת, ומלת לבו לאהבה אותם. אין אדם מתקנא בבנו ובתלמידו – אבל אני מקנאה בך מיקי, אתה נשאר במרוקו לעוד טיול ואנחנו חוזרים לשגרת יומנו. פעלת על כל החושים – שמענו, ראינו, הרחנו, טעמנו ומיששנו (את כל הגלבות של פאס ומרקש את כל הקרמיקות של סאפי). תעמוד על הברכה גם פנינה המסורה – אנו מכירים לה טובה בפה מלא (תרתי משמע). ולכל החבורה - מי ייתן ונוסיף ונמצא חן בעיני אלוהים ואדם. וכשם שזכינו לראות בטוב מרוקו נראה בטוב ירושלים שלנו - שלווה ומאירת פנים לכל באיה.

ההוקרה רבה
חיה ודני אורית וצביקי אלחייני