תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
אוזבקיסטן – ליבה של דרך המשי
מספר ימים: 9
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מרכז אסיה
אוזבקיסטן, היפה שבמרכז אסיה היא ארץ של אגדות, היסטוריה מרתקת ומורשת יהודית ייחודית. סמרקנד, בוכרה וחיווה הנן ערי המוזיאון הגדולות בעולם. אוזבקיסטן רואה את עצמה כמדינה החשובה ביותר במרכז אסיה והיא היחידה שיש לה גבולות משותפים עם כל יתר מדינות מרכז אסיה. מבחינה פוליטית ומדינית, השפעתה של ברה"מ לשעבר עדיין ניכרת בכל מקום והבירוקרטיה מסורבלת, אולם ככל שנרחיק מהבירה טשקנט נחווה את האוטנטיות של מדינה זו, ואת נוכחותם של התושבים הנינוחים ומאירי הפנים, את שרידי הערים העתיקות המסגדים שלהן, המדרשות וארמונות הענק בעלי הארכיטקטורה המדהימה.
היתרון של דרכים TRAVEL
סמרקנד
בית הכנסת העתיק
המינרט העגול
בוכרה
שוק דרך המשי הצבעוני
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א – טשקנט

נצא בטיסת צהריים אל אוזבקיסטן. נערוך עצירת ביניים בטשקנט Tashkent, בירת רפובליקת אוזבקיסטן. עם הנחיתה סיור פנוראמי ראשונה בעיר, ארוחת ערב ולינה בטשקנט.

יום 2: עיר המדבר חיווה

בשעות הבוקר נצא בטיסה לעבר אורגנץ'. עם הנחיתה נצא אל חיווה – העיר העתיקה מוקפת החומות, הממוקמת בנווה המדבר של מחוז ח'ורזם. לפי אגדה מקומית נוצרה חיווה כאשר בנו של נוח, גילה כאן באר. חיווה – פנינת נווה המדבר החורזמי – ממוקמת באחד המרכזים החשובים על דרך המשי. רוב יצירות המופת הארכיטקטוניות מרוכזות באיצ'אן-קאלה (Itchan Kala) - העיר העתיקה הפנימית של חיווה המוקפת חומות מרשימות השומרות על הליבה של העיר. העיר הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסקו. בזכות החומות נשתמרו עד ימינו יצירות ארכיטקטוניות שנבנו במשך מאות שנים: ארמונות, מבצרים, מדרסות, מינרטים, מסגדים, קרוון-סראי ועוד. נבקר באתרים כמו: מסגד יום השישי העתיק, בו 218 עמודי עץ מגולפים, ארמון Kunya-Ark ומאוזוליאום של קדוש מקומי בשם פאהלוואן מחמוד (Pahlavan Mahmud). במהלך סיורנו בעיר נצפה על מגדל Kalta Minar, מינרט ומדרסה על שמו של Islam Khoja, מדרסת Muhammed-Amin-Khan, ושוק העבדים שהעיר הייתה ידועה בו. נמשיך ונבקר בבתי המלאכה לעבודות יד שונות כמו גילופי עץ, רקמה ואריגת שטיחים. ארוחת ערב ולינה בחיווה.

יום 3: חיווה – חציית המדבר האדום – בוכרה

ניסע לבוכרה דרך "מדבר קיזיל קום" 'מדבר החולות האדומים'. נחצה את נהר ה-אמודריא אחד משני הנהרות הגדולים באסיה המרכזית. לאחר הנסיעה לקראת אחר הצהריים נגיע לבוכרה היפה, הממוקמת בנווה מדבר ענק המקבל את מימיו מנהר ה-זרפשן. בוכרה מתחרה על התואר העיר היפה מבין ערי דרך המשי. רוב חלקיו של מרכז העיר הם שמורה אדריכלית - וכוללים כ-150 מבנים מוגנים. בחלקה העתיק של העיר נדמה כאילו הזמן עמד מלכת במאות השנים האחרונות. לינה וארוחת ערב בבוכרה.

יום 4: בוכרה

בבוכרה נסייר ביומיים הבאים. לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיור חוויתי בעיר בוכרה ((Bukhara. בוכרה הייתה אחת מתחנות המסחר החשובות בדרך המשי. נבקר בלאב-י האוז (Lyab-I Hauz), בריכת מים גדולה ומרכז חיי העיר בסמוך לרובע היהודי. הבריכה מוקפת עצים עתיקים, בתי תה מסורתיים בהם ניפגש עם תושבי העיר. הבריכה מוקפת מבני ציבור עתיקים: מדרסת נאדיר דיוואן באגי (Nadir Divan-Beghi), וממולו ה-חאנקא ((Khanaka, מקום כינוס של דרווישים. נתרשם מן המינרט פא-י קלאן (Poi-Kalian) המפורסם שהיה ידוע בעבר כאחד המבנים המרשימים בעולם המוסלמי ולצדו המסגד הגדול של בוכרה, שבו יכולים להתכנס עשרות אלפים. מול המסגד המדרסה היפיפייה על שם מיר-י אראב (Mir-i Arab). ארוחת ערב בליווי מופע פולקלור באחת ממסעדות העיר העתיקה. לינה בבוכרה.

יום 5: בוכרה

נמשיך להכיר את העיר החשובה בוכרה. ניסע לביקור בארמון הקיץ של האמיר האחרון של בוכרה, אשר לא זכה ליהנות ממנו אלא מספר שנים ספורות בלבד. נעלה למבצר המשקיף אל העיר Citadel Ark. נבקר בשווקים המקורים ובבתי המלאכה השונים.נערוך ביקור במוזילאום של איסמעיל סמאני מן המאה ה-10, הנחשב ליצירת מופת בתחום הארכיטקטורה האסלאמית. משם נפנה "למעין איוב", צ'שמה איוב (Chashma Ayub). דרך מסגד בולו האוז, נמשיך לביקור ב-ארג, ארמון החורף של האמיר המשמש כמוזיאון. נשלים את ביקורנו ברובע היהודי שבעיר. אחר הצהריים נעלה על רכבת מהירה שתיקח אותנו אל סמרקנד. ארוחת ערב ולינה בסמרקנד.

יום 6: בוכרה – עיר המוזיאון סמרקנד

סמרקנד Samarkand הייתה והנה עדיין אחת מהתחנות החשובות לאורך דרך המשי ההיסטורית והינה אחת הערים היפות במרכז אסיה והינה מוזיאון פתוח לאמנות האסלאם. האמנות בעיר מגיעה לשיאה בקישוטי מוזאיקות והמיולקות הצובעות את המבנים בטורקיז, כחול, ירוק ולבן מרהיבים. העיר הייתה המוקד הכלכלי, תרבותי והאינטלקטואלי של מרכז אסיה מספר תקופות שונות בהיסטוריה. עם ההגעה נצא לסיור ראשוני בעיר. במהלך סיורנו נבקר בגור-י אמיר (Gur-i Amir) המאוזוליאום של האמיר טימור לנג, שבו הוא ובני משפחתו וממשיכיו קבורים. נתמקם במלון ונצא לארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה בסמרקנד.

יום 7: סמרקנד – יום סיור מלא

הבוקר נצא לסיור מקיף בעיר הקסומה סמרקנד. נכיר מקרוב את כיכר רגיסטאן היפיפיה (Ragistan) – מדרסת אולוג בג, מדרסת האריות ומדרסת הזהב. נבקר ברובע היהודי ובבית הכנסת הייחודי החבוי בה. נצעד לשוק המרכזי והצבעוני של סמרקנד המלא כל טוב, פירות וירקות טריים ויבשים, מיני מאפה, ממתקים, משקאות, תבלינים, ביגוד, כלי אוכל, רהיטים וממנו נצפה על שרידי מסגד ביבי חאנום (Bibi Khanum), שהיה הגדול ביותר באסיה המרכזית. אחר הצהריים נבקר בנקרופוליס שאה-י זינדה (Shahi Zinda)- "המלך החי" – שבו דוגמאות לאריחי קרמיקה מהיפות בעולם. נבקר בארמון "קלנטרוב" (Kalantarov), ביתו של סוחר יהודי בשם אברהם קלנטרוב, אשר נבנה בתחילת המאה העשרים. בית המידות מאופיין בעיטורים אוזבקים מסורתיים ואירופאים גם יחד. נמשיך ונבקר בבית הקברות היהודי המרתק, משם למתחם מעניין של הקבר המיוחס לנביא דניאל. נסיים במצפה הכוכבים שבנה המלך האסטרונום אולוג-בג.

יום 8: סמרקנד – טשקנט

בשעות הבוקר נעזוב את העיר וניסע ברכבת מהירה לעבר טשקנט. עם ההגעה נצא לסיור מלא בעיר הבירה טשקנט. נערוך ביקור במאוזולאום של Kafal Shashi משורר מיסטיקן ומפרש הקוראן. המדרסה של ברקחאן, נראה את בית האוצרות בו שמור הקוראן של החליף עוס'מן Koran) (Khalif Osman נצפה על בנייני הממשל המרשימים, הרחובות הרחבים ועל כיכר האמיר טימור. נבקר בכיכר העצמאות ובה בנייני הפרלמנט החדשים, נבקר באתר ההנצחה לחללי צבא האדום במלחמת העולם השנייה ובאנדרטה סובייטית לזכר רעידת האדמה הגדולה שהתרחשה בעיר בשנת 1966. ארוחת ערב חגיגית ללסיום הטיול ולינה בטשקנט.

יום 9: טשקנט – תל אביב

בבוקר נצא לסיור בכמה מתחנות הרכבת התחתית של טשקנט, שהן לעצמן מוזיאון שיש וגרניט- מתחנות המטרו המיוחדות בעולם! נמשיך לביקור במוזיאון לאומנות לביקור בתערוכה ייחודית: המפגש של ציירים אירופיים עם יופייה של אסיה המרכזית בתחילת המאה ה-20, כפי שבא לידי ביטוי בציורים יפיפיים. לסיום נסייר בבזאר הגדול צ'אהרסו (Chaharsu). בהתאם לשעת ההמראה נצא בטיסה חזרה לת"א

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך הערות
16/09/2024 24/09/2024 $2389 זאב לוין
בהרשמה
הזמינו עכשיו
21/10/2024 29/10/2024 $2389 שי שרון
בהרשמה
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
* טיסת פנים במסלול אורגנץ – טשקנט
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לנובמבר 2023).
* מלונות מדרגת ראשונה ודרגת תיירות טובה.
* חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב).
* מים מינרלים בקבוק לאדם ליום, צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול..
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* רכבת מהירה בין בוכרה לסמרקנד ומסמרקד לטשקנט.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים"/ מדריכים מקומיים כנדרש.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית, 2 מופעי פולקלור.
* מערכת אזניות שמע לכל מטייל.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150 $.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* בדיקת קורונה ביציאה מהמדינה במידה ותידרש.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת כ 5$ ליום לאדם.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150$ שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודשיים לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודשיים לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150$ שלא יוחזרו. מ 31-60 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 14 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות כלליות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 469 $ דולר ארה"ב.
* בין 20-24 מטיילים תחול תוספת של 149 $ לנוסע.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

אוזבקיסטן – ליבה של דרך המשי

מספר ימים: 9, מספר לילות: 8
החל מ-$2389
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול