אוזבקיסטן – ליבה של דרך המשי כולל סמרקנד, בוכרה וחיווה
מספר ימים: 8
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מרכז אסיה
אוזבקיסטן, היפה שבמרכז אסיה היא ארץ של אגדות, היסטוריה מרתקת ומורשת יהודית ייחודית. סמרקנד, בוכרה וחיבה הנן ערי המוזיאון הגדולות בעולם. אוזבקיסטן רואה את עצמה כמדינה החשובה ביותר במרכז אסיה והיא היחידה שיש לה גבולות משותפים עם כל יתר מדינות מרכז אסיה. מבחינה פוליטית ומדינית, השפעתה של ברה"מ לשעבר עדיין ניכרת בכל מקום והבירוקרטיה מסורבלת, אולם ככל שנרחיק מהבירה טשקנט נחווה את האוטנטיות של מדינה זו, ואת נוכחותם של התושבים הנינוחים ומאירי הפנים, את שרידי הערים העתיקות המסגדים שלהן, המדרשות וארמונות הענק בעלי הארכיטקטורה המדהימה.
היתרון של דרכים TRAVEL
סמרקנד
בית הכנסת העתיק
המינרט העגול
בוכרה
שוק דרך המשי הצבעוני
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א – טשקנט – אורגנץ'- חיווה

נצא בטיסת צהריים אל אוזבקיסטן. נערוך עצירת ביניים בטשקנט Tashkent, בירת רפובליקת אוזבקיסטן, ומשם המשך טיסה לאורגנץ'. נחיתה בשעות הערב. עם ההגעה העברה למלון בחיוה. לינה בחיווה.

יום 2: עיר המדבר חיווה

חיווה הציורית הנמצאת בלב המדבר. חיווה Khiva אליה מגיעים כל תושבי האזור ואנשי המדבר למכור ולסחור במרכולתם השונה. נבקר בשוק הססגוני ונציץ מקרוב לחיים בצל המדבר – עיר מוזיאון המשלבת בתוכה את מיטב הארכיטקטורה הטורקמנית – אוזבקית – איסלמית. חיווה היא עיר מדברית בה הזמן עצר מלכת, והטיול בה משרה אווירה של סיפורי אלף לילה ולילה. נטייל במתחם הארכיטקטוני המרשים של איצ'אן קלה Ichan-Kala, מקום מגוריו של החאן האחרון של חיווה וקברו של אשמעיל קחוג'ה Ismail Khodja Mausoleum. נבקר במדרשה הגדולה של מרכז אסיה של מוחמד אמין חאן Muhammad Amin Khan Madras . נראה את המצודה ה"ישנה"Kunya-Ark Castle מסוף המאה ה-17 ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. בערב נצא לסיור לילי בעיר היפה. לינה בחיווה.

יום 3: חיווה – חציית המדבר האדום - בוכרה

הבוקר אנו חוצים את המדבר האדום Kizil kom בנסיעה ארוכה מזרחה אל העיר העתיקה בוכרה; לשעבר מרכזה הדתי והתרבותי של מרכז אסיה. בדרכינו נהנה מנופי המדבר ונהר האמודריה Amudarya. בוכרה Bukhara הינה מהתחנות החשובות ביותר על דרך המשי המפורסמת אשר הפכה למרכז הדתי והתרבותי חשוב ביותר. לאחר ארוחת הערב נגיע אל העיר ובמידת האפשר נצא לסיור ראשוני בעיר המרתקת. לינה בבוכרה.

יום 4: בוכרה

יום מלא שיוקדש לסיור בין אתריה, מדרשותיה ומסגדיה של העיר בוכרה שריכוזם מעיד על חשיבותה הדתית והתרבותית. נבקר במוזוליאום של איסמעיל סמאני Ismael Samani Mausoleum, מבנה מהמאה ה9 שנבנה בהשפעת שושלת סמאנית. כמו כן נראה המאוזלאום של חסמה איוב Chashma Ayub הקרוי כך משוב ביקורו במקום. נתרשם ממסגד באמירים בולו האוז - Bolo-Hauz Mosque מהמאה ה17, המיוחד בזכות ריבוי העמודים, כיפה מרשימה ובריכה נאה. אלו הם רק חלק מהאתרים שנראה בעיר. נבקר בשוק הצורפים ושוק השטיחים ובהמשך נגיע לבית הכנסת והרובע היהודי בו חיה עד היום קהילה יהודית. לסיום - נעלה למבצר המשקיף אל העיר Citadel Ark. לינה בבוכרה.

יום 5: בוכרה – עיר המוזיאון סמרקנד

בבוקר נצא בנסיעה לעבר סמרקנד - הנסיעה עוברת בין אזורים חקלאיים פוריים ובהם שדות מעובדים של שטחי כותנה וחיטה רחבים עליהם מבוססת כלכלת אוזבקיסטן. נמשיך בנסיעה מערבה אל העיר סמרקנד - עירו של טימור לנג. סמרקנד Samarkand הייתה והנה עדיין אחת מהתחנות החשובות לאורך דרך המשי ההיסטורית, סמרקנד Samarkand, הינה אחת הערים היפות במרכז אסיה והינה מוזיאון פתוח לאמנות האסלאם. האמנות בעיר מגיעה לשיאה בקישוטי מוזאיקות והמיולקות הצובעות את המבנים בטורקיז, כחול, ירוק ולבן מרהיבים. עם ההגעה נצא לסיור ראשוני בעיר. בערב נצפה בחזיון אורות במתחם. לינה בסמרקנד.

יום 6: סמרקנד

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיבוב צבעוני בשוק המזרחי, שוק דרך המשי התוסס והריחני של סמרקנד. משם נמשיך לסיור מקיף בעיר סמרקנד, בה שלט טימור לנג. נצא אל רחבת כיכר רג'סטאן Registan Square המוארת אשר הפכה להיות סימלה של העיר סמרקנד על שלושת המדרסות המרשימות המקיפות אותה מהמאות 15-17. כמו כן, נראה את המסגד של ביבי חנום Bibi Khanum והמאוזלאום של אמיר גורי Mausoleum Guri Emir. נמשיך אל המתחם הארכיטקטוני המרשים בו קברו של המלך המכונה "המת החי" שאח אי זינדה Shakh-i-Zinda, שנחשב כמקום פולחן ועלייה לרגל באסלאם. כמו כן נעלה אל התצפית של אולוג בק -Ulug Bek Observatory. אחר הצהריים נסייר במתחם ההנצחה של אימם אל בוכרי Imam Al Bukhariy Memorial Complex, מחבר את אחד ממקבצי החדית' החשובים ביותר. לינה בסמרקנד.

יום 7: סמרקנד – טשקנט

בבוקר נעזוב את סמרקנד וניסע דרך כפרים חקלאיים ושדות נרחבים ולאורכם של הפסגות המושלגות של הרי פמיר חזרה לטשקנט. בצהריים עם ההגעה נצא לסיור בעיר הבירה טשקנט Tashkent בה ניכרת עדיין ההשפעה הרוסית; נתחיל בשוק הססגוני - הבזאר הגדול ובסמטאות העיר העתיקה. לאחר נבקר בכיכר האמיר טימור וברחבת העצמאות, נסייר בעיר העתיקה ומתחם חסתי אימם Khasti) Imam), במתחם הקבר של קפל ששיןKaffal Shashi Mausoleum)), המדרסה של ברק חאןBarak Khan Madrassah) ), נראה את בית האוצרות בו שמור הקוראן של החליף עוס'מן Koran) (of Khalif Osman ושערת הזהב של הנביא מוחמד. לינה בטשקנט.

יום 8: השוק בטשקנט – תל אביב

בבוקר בהתאם לשעת ההמראה נצא בטיסה חזרה לת"א (נחיתה בצהריים).

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
12-09-2022 19-09-2022 $2169 יוחאי פרימק
מסלול מיוחד - בקשו תכנית
הזמינו עכשיו
13-09-2022 20-09-2022 $1949 זאב לוין
Sold Out
Sold Out
10-10-2022 17-10-2022 $2169 יוחאי פרימק
בהרשמה
הזמינו עכשיו
17-10-2022 24-10-2022 $2049 מדריך מצוות דרכים
בהרשמה
הזמינו עכשיו
06-04-2023 13-04-2023 $2219 זאב לוין
פסח
הזמינו עכשיו
09-04-2023 16-04-2023 $2219 אורי רעי
פסח
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
* טיסת פנים במסלול אורגנץ – טשקנט
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון מאי 2022).
* מלונות מדרגת ראשונה ודרגת תיירות טובה. 
* חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב).
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים"/ מדריכים מקומיים כנדרש.
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית, 2 מופעי פולקלור.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150$, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150$ שלא יוחזרו. מ 30-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 15-29 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. מטייל חולה קורונה לפני היציאה לטיול או צריך להיכנס לבידוד (נדרש אישור ממשרד הבריאות), החזר מלא על התשלומים לטיול למעט עלות כרטיס הטיסה (כ 600 דולר)/ יוחזר בהתאם למדיניות חברות התעופה.
3. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
4. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 30 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
5. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

הערות כלליות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 389 $ דולר ארה"ב.
* בין 15-19 מטיילים תחול תוספת של 149 $ לנוסע.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

אוזבקיסטן – ליבה של דרך המשי כולל סמרקנד, בוכרה וחיווה

מספר ימים: 8, מספר לילות: 7
החל מ-$2049
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול