טיול מאורגן לאוזבקיסטן - ליבה של דרך המשי - לשומרי מסורת
מספר ימים: 9
שומרי מסורת
ההרשמה בעיצומה
מרכז אסיה
אוזבקיסטן ללא כל ספק, המדינה המשתרעת בין הנהרות אמו-דריה וסיר-דריה הינה האטרקטיבית ביותר במרכז אסיה; בתחומה כמה מהערים העתיקות ביותר בעולם. סמרקנד, בוכרה וחיבה הנן ערי המוזיאון הגדולות בעולם. אוזבקיסטן רואה את עצמה כמדינה החשובה ביותר במרכז אסיה והיא היחידה שיש לה גבולות משותפים עם כל יתר מדינות מרכז אסיה. מבחינה פוליטית ומדינית, השפעתה של ברה"מ לשעבר עדיין ניכרת בכל מקום והבירוקרטיה מסורבלת, אולם ככל שנרחיק מהבירה טשקנט נחווה את האוטנטיות של מדינה זו, ואת נוכחותם של התושבים הנינוחים ומאירי הפנים, את שרידי הערים העתיקות המסגדים שלהן, המדרשות (מדרסות) וארמונות הענק בעלי הארכיטקטורה המדהימה. יהדות אוזבקיסטן היא בין הקהילות העתיקות בעולם מרכזה שבוכרה בירתה העתיקה של הממלכה אשר חלשה על אזורים נרחבים במרכז אסיה. יהודי אוזבקיסטאן ומרכז אסיה בכלל דוברים ניב ייחודי בעל מקורות פרסיים מה שמעיד על מקורות הקהילה מיהדות פרס. הקהילה בת ה2,500 שנה התקיימה בתוך חברה מוסלמית שביקשה להיבדל מה שעזר לשימור המסורות בהדקות רבה לאורך תקופה ארוכה. הקהילות מתקיימות ומשגשגות בבוכרה ובסמרקנד שם נזכה למפגשים מרגשים ונלמד אודותיהם.
היתרון של דרכים TRAVEL
הבזאר הגדול
עיר המדבר אורגנץ'
מוזוליאום איסמעיל סמאניד
מוזיאון תימור לאנג
בית הכנסת העתיק
 

מסלול הטיול

יום 1/ יום רביעי: טשקנט

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונצא בטיסת ערב לטשקנט, בירת הרפובליקה של אוזבקיסטן. והתאם לשעת ההגעה נצא לסיור בעיר הבירה טשקנט Tashkent בה ניכרת עדיין ההשפעה הרוסית; רחובות רחבים, מבנים מפוארים, שפע ירק ושדרות עצים הנטועים בה. האווירה אירופאית-רוסית אך עם זאת מרכז אסיאתית. לינה טשקנט.

יום 2/ יום חמישי: טשקנט – אורגנץ' - חיבה

בבוקר נצא בטיסה לאורגנץ', עם הנחיתה נצא לסיור בעיר העתיקה המיוחדת על חומותיה וארמונותיה לרבות המוזולאום של פאהלוואן מחמוד ש"כבש את יצרו". נצא לסייר בין הארמונות, המסגדים, המינרטים, המדרסות, הסמטאות העתיקות לא נוותר על השוק הססגוני ונציץ מקרוב לחיים בצל המדבר (לעיר מחוז מרכזית זו מגיעים כל תושבי האזור ואנשי המדבר למכור ולסחור במרכולתם השונה). לאחר הביקור נמשיך בנסיעה קצרה אל חיבה ובמידת האפשר נבקר כבר ביום זה בעיר העתיקה. לינה בחיבה.

יום 3/ יום שישי: חיבה – בוכרה

חיבה העתיקה נמצאת בלב המדבר - עיר מוזיאון שמרכזה העתיק מוכר כאתר מורשת עולמית של אונסקו - המשלבת בתוכה את מיטב הארכיטקטורה הטורקמנית/ אוזבקית/ אסלמית. העיר העתיקה שבין החומות, נבנתה כבר במאה ה-8, בתחילה שמשה כתחנה חשובה על דרך המשי, נשתמרה במלואה. לפי האגדה שם בנו של נוח גילה כאן באר מים וזעק "חיוואק" – מים חיים. נטייל בינות לחומות העיר, המסגדים והמדרשות השונים בעלי הארכיטקטורה המדהימה. נמשיך לשווקים הצבעוניים והריחניים של העיר כולל בתי המלאכה הזעירה, חרשי עץ, אומנים, נפחים ועוד. בצהריים נצא בנסיעה אל בוכרה. בוכרה הינה מהתחנות החשובות ביותר על דרך המשי המפורסמת אשר הפכה למרכז הדתי והתרבותי חשוב ביותר. עם הנחיתה, בהתאם ללוח הזמנים נצא לסיור ראשוני בעיר המרתקת. בהמשך הכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת בביה"כ של בוכרה. לינה בוכרה.

יום 4/ שבת: בוכרה

תפילות השבת והארוחות תהינה בביה"כ של בוכרה הנמצא ברובע היהודי, בהמשך נצא לסיורים רגליים באזור המלון ובמרכז העיר. אחרי ההבדלה נצא למופע פולקלור מסורתי. לינה בוכרה.

יום 5/ יום ראשון: בוכרה

יום מלא שיוקדש לסיור בין אתריה, מדרשותיה ומסגדיה של העיר בוכרה Bukhara שריכוזם מעיד על חשיבותה התרבותית והדתית. בוכרה היתה אחת מתחנות המסחר החשובות ביותר בדרך המשי. נתחיל במוזולאום של איסמאיל סמאני, לאחר נעבור אל הצ'שמה איוב (מעיין איוב). נצא אל ארמון החורף של האמיר הארק המשמש כמוזיאון מרשים, נתרשם מגובהו של המינרט העגול ונבקר במוזוליאום של איסמעיל סמאני Samanides, מבנה עתיק מהמאה ה- 10, שנבנה בהשפעת שושלת סמנידים, נחשב ליצירת מופת ארכיטקטונית. נתוודע אל הגיבור העממי נאסר א-דין שהיה פילוסוף וקומיקאי, שפיסלו נמצא ברחבת מדרסת קוקלדש הידועה. כמו כן, נתרשם מהלבי חאוז' Lyab I Hauz בריכה המוקפת בעצי תות עתיקים, סביבה יושבים בנחת ומשחקים שש-בש ודמקה. בצידה השני של הבריכה נראה את מדרסת נאדיר דיוואן באג'י, אשר שימשה כאכסניה מרכזית על דרך המשי. נבקר גם בשוק הצורפים, שוק השטיחים ובהמשך נגיע לבית הכנסת והרובע היהודי בו חיה עד היום קהילה יהודית גדולה. לסיום - נעלה למבצר המשקיף אל העיר ובו מוזיאון המתעד את התפתחותה של בוכרה ועוד... לינה בוכרה.

יום 6/ יום שני: בוכרה – סמרקנד

בבוקר נצא בנסיעה ארוכה לעבר סמרקנד - לשעבר מרכזה הדתי והתרבותי של מרכז אסיה. הנסיעה עוברת בין אזורים חקלאיים פוריים ובהם שדות מעובדים ושטחי כותנה רחבים עליהם מבוססת כלכלת אוזבקיסטן. הנסיעה תעבור דרך עיר המחוז החשובה שאחריסאבShahrisbz עיר הולדתו של טימור לאנג מייסד האימפריה. מהעיר העתיקה נותר שער ארמון אק-סאראי המרשים, גובהו 40 מטרים והוא מעוטר במוזאיקה מרהיבה הנראית כתחרה בצבע טורקיז עז עם עיטורי לבן וזהב. סמרקנד עירו של טימור לנג Timor Lang הינה העיר השנייה בגודלה באוזבקיסטן ועתיקה כאתונה ובבל. סמרקנד הינה אחת הערים היפות במרכז אסיה בה שמור אוסף עצום של מונומנטים. העיר הייתה והנה עדיין אחת מהתחנות החשובות לאורך דרך המשי ההיסטורית; בשעות אחה"צ והערב נצא אל רחבת הרג'סטאן המוארת אשר הפכה להיות סימלה של העיר סמרקנד על שלושת המדרשות המקיפות אותה מהמאות ה- 15-17. לינה בסמרקנד. בערב נטייל ברחבת הרג'סטאן.

יום 7/ יום שלישי: סמרקנד

עם בוקר נצא לסיור מקיף בסמרקנד - העיר הקסומה והכובשת ביופייה. נבקר במתחם המוזוליאום של "אמיר גורי" Gur Amir המרשים ביופיו, בו קבורים טימור לאנג (טימור הצולע) ובני שושלתו לרבות נכדו אולג בג מהשושלת הטימורידית. נבקר בנקרופוליס שאחי זינדה - המלך "המת החי", שנחשב אתר עלייה לרגל המפורסם בעבודות הקרמיקה שבו. בהמשך נעלה אל מצפה הכוכבים שבנה אולג בג נכדו של טימור לנג ונבקר במוזיאון המתעד את חייו. נמשיך לקבר הנביא דניאל ומשם אל בית הקברות היהודי כולל ארמונו המרשים של אברהם קלנטרוב. נבקר בבזאר הפעיל והצבעוני של סמרקנד ונציץ גם אל בתי התה המפורסמים "הצ'אי חאנה". לינה סמרקנד.

יום 8/ יום רביעי: סמרקנד – טשקנט

נתחיל את היום בשוק דרך המשי - השוק המרהיב, הססגוני והתוסס של סמרקנד המלא כל טוב, משרוך נעל ועד מטילי זהב ומה שביניהם. בצהריים נצא בנסיעת רכבת מהירה חזרה לטשקנט הבירה. עם ההגעה המשך סיור הטשקנט. נבקר בכיכר לנין (שמה העתיק מהתקופה הרוסית) וברחבת העצמאות, נסייר בעיר העתיקה, נבקר בכיכר אמיר תימור שם נראה את האנדרטה שהיא זכר לרעידת האדמה שהרסה את העיר בשנת 1966. נראה את כיכר העצמאות, בניין הפרלמנט, נציץ אל ההיסטוריה והתרבות במוזיאון האתנוגראפי ומשם נמשיך אל השוק הססגוני - הבזאר הגדול. נמשיך לתצפית על בית האופרה. לינה בטשקנט.

יום 9/ יום חמישי: טשקנט – ת"א

בהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה לת"א.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
06-06-2022 14-06-2022 $2089
פופולרי
הזמינו עכשיו
24-10-2022 01-11-2022 $2089
פופולרי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
* טיסת פנים במסלול אורגנץ – טשקנט
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון מרץ 2022).
* מלונות מדרגת ראשונה ודרגת תיירות טובה.
* כלכלה: ארוחות בוקר וערב (חב"ד/ מסעדות כשרות/ בישול כשר במלון) + כריכים לארוחות הצהריים.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים"/ מדריכים מקומיים כנדרש.
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית, 2 מופעי פולקלור מקומיים.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת בן 4-5 $ ליום לאדם.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150$, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150$ שלא יוחזרו. מ 30-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 15-29 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. מטייל חולה קורונה לפני היציאה לטיול או צריך להיכנס לבידוד (נדרש אישור ממשרד הבריאות), החזר מלא על התשלומים לטיול למעט עלות כרטיס הטיסה (כ 600 דולר)/ יוחזר בהתאם למדיניות חברות התעופה.
3. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
4. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 30 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
5. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 389 $ דולר ארה"ב.
* בין 15-19 מטיילים תחול תוספת של 99 $ לנוסע.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

טיול מאורגן לאוזבקיסטן - ליבה של דרך המשי - לשומרי מסורת

מספר ימים: 9, מספר לילות: 8
החל מ-$2089
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול