תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
אלסקה ממלכת הקרחונים - הרוקיס הקנדיים ושייט באלסקה
מספר ימים: 17
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
צפון אמריקה
מערב קנדה ואלסקה משופעות בנופים אשר נחשבים בקרב רבים ליפים ביותר בעולם. הרי הרוקי המושלגים, הקרחונים, המפרצים התלולים, הפיורדים והיערות המאכלסים מגוון בעלי חיים מרשים ובעל ערך אקולוגי עצום הם המאפיינים את חבלי הארץ הללו. הם, ומזג האוויר הקיצוני המכסה במעטה לבן את האדמה חודשים רבים בשנה ומאפשר טיול נינוח לתקופות קצרות בלבד. מערב קנדה היא ארץ בראשית קסומה ושוממה מאנשים מלאה באגמי טורקיז, בעלי חיים מופלאים ומרחבי אין קץ. אלסקה, אולי יותר מכל מקום אחר, היא מקום של עימות בין שוחרי הטבע ובין חברות הנפט והתעשייה הגדולות. עימות שיש עדיין סיכוי שיסתיים לטובת הדובים והאיילים ולא לטובת משאבות הנפט הענקיות.
היתרון של דרכים TRAVEL
הרוקיס הקנדיים
ונקובר איילנד
אלסקה - שייט
קרחון האברד
ג'ונו
5 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: תל אביב – טורונטו- קלגרי

נצא בטיסה מת"א לטורונטו ממנה נמשיך בטיסה לקלגרי, העיר הגדולה ביותר במחוז אלברטה בקנדה. לינה קלגרי.

יום 2: באנף

לאחר ארוחת הבוקר נצא מקלגרי בנסיעה לכיוון צפון מערב לעבר הרי הרוקי מעבר למישורי אלברטה, בדרך מערבה אל קולומביה הבריטית והאוקיינוס השקט, מתרומם לו מחסום אדיר באורך של מעל 4,800 ק"מ ובגובה של מעל 3,000 מטרים ומהווה את קו פרשת המים של אמריקה הצפונית, מחופי אלסקה בצפון ועד ניו-מקסיקו בדרום. האינדיאנים שחיו למרגלותיהם כינו אותם "ההרים הנוצצים" בשל יופיים וצפונותיהם נשארו במשך מאות שנים סמויות מעין האדם הלבן עד שהגיעו הסיירים ומשרטטי המפות, אחריהם הסוחרים, ציידי הפרוות והחוקרים ולבסוף אנשי היוזמה והפיתוח שהביאו את התיירים. למרות שהם מהווים שרשרת הרים המשכית, שונים הרי הרוקי הקנדיים מהאמריקניים. השוני מתבטא בסוגי המסלע השונים מהם בנויים ההרים, שוני המשפיע על התבליט ועל חדות הנוף ולכן גם על הצמחייה המכסה אותו. הצד הקנדי הוא הצד המרשים והפוטוגני ביותר בכל רכס ההרים. הרוקי'ס הקנדיים מורכבים מארבע שמורות, בהן שתיים גדולות ומפורסמות: באנף בדרום, וג'אספר בצפון. בין שתי השמורות מפרידה ערבת-הקרח הידועה בשם ערבת קולומביה. העיירה הציורית באנף שוכנת בגובה של 1,463 מ' מעל פני הים והיא המרכז השוקק של השמורה. ביום זו נצא בנסיעה לאגם לואיז – כפי הנראה האגם היפה ביותר בכל צפון אמריקה, נבקר באגם מוריין שצבע מימיו הוא כחול זך במיוחד, בקניון ג'ונסטון על מפליו המרשימים, אם יתמזל מזלנו נוכל לראות איילים קנדיים (אלק) מוגנים מציד המסתובבים חופשי ואולי אף דב גריזלי או דב שחור. מקלגרי נצא בנסיעה לכיוון צפון מערב לעבר הרי הרוקי ונבלה את הלילה בעיירת הנופש ההררית – באנף.

יום 3: שדה הקרח קולומביה – ג'ספר

בבוקר נצא בנסיעה דרומה על אחד מהכבישים המרהיבים ביותר בצפון אמריקה, ויש כאלו שאומרים – בעולם כולו – "דרך הקרחונים", העוברת בין פסגות הרים משוננים, קרחוני עד וכמובן אגמים בכל הצורות הגוונים והגדלים האפשריים.. נעצור ליד קרחון האטבסקה, נטפס על רכב השלג המיוחד ונצא לטיול על הקרחון, נקבל הסברים ונוכל להתרשם בצורה בלתי אמצעית בהשפעת התחממות כדור הארץ על שטח הקרחונים ועל עתיד מאגרי המים הלכודים בהם, נמשיך בדרך המרהיבה לג'ספר. לינה – ג'ספר.

יום 4: יום מלא בשמורת הטבע ג'אספר!

ביום זה נשלים את ביקורנו בג'אספר. שמורת הטבע הלאומית ג'ספר, בזכות רבגוניותה, הוכרזה כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו והיא השמורה הגדולה ביותר ברוקיס הקנדיים. שטח השמורה כמעט חצי מדינת ישראל (מעל 10,000 קמ"ר) ובתוכו יש עמקים תלולים, הרים נישאים, קרחונים, יערות, אחו אלפיני ונהרות שוצפים. בשמורה העצומה ישנם יותר מ 1,200 ק"מ של שבילי הליכה... נצא ונתרשם מההוד וההדר של הטבע הצפון אמריקאי, נבקר באגם מלין, בקניון מלין, נתצפת על אגם פירמיד ואגם פטרישיה. לינה בג'אספר.

יום 5: ג'אספר - קאמלופס

נצא ביום זה בנסיעה לקאמלופס. כולל עצירות בהר רובסון, הנהר הכחול, וכמובן בפארק וול-גריי ובמפלי ספהט. לינה בקאמלופס.

יום 6: קאמלופס – ונקובר

נצא בנסיעה דרומה, לאורך דרכנו ילווה אותנו נהר "פרייזר" היפה. נעצור בעיירה הופ המעוטרת בפסלי ענק פרי עבודתם של אמני גילוף בעץ. בהמשך (בהתאם לזמן) ניכנס ל"שער הגיהנום" – רכבל המחבר מצוק מעל נהר "פרייזר" עם גדת הנהר. כאשר הראות בנהר טובה והעונה מתאימה ניתן לראות במים את דגי הסלמון שוחים במעלה הזרם. בהמשך היום נגיע לעיר וונקובר, הגדולה שבמחוז בריטיש קולומביה, ונסייר בנופים עוצרי נשימה בין הרי החוף והאוקיאנוס השקט. וונקובר הינה כור היתוך של תרבויות ונמל חשוב ממנו מפליגות ספינות רבות אל הקרחונים של צפון המחוז. לעת ערב בהתאם לשעת ההגעה נצא יחד לסיור רגלי בעיר העתיקה. לינה בוונקובר.

יום 7: ונקובר איילנד

עם בוקר נעבור עם המעבורת לונקובר איילנד ונגיע לעיר הגדולה על האי – ויקטוריה. נבקר בגני בוצ'ארד המפורסמים הנחשבים בקרב רבים לגנים היפים בעולם! את היום נקדיש לטיול בעיר ויקטוריה היפה - בירתה של בריטיש קולומביה (אוכלוסייה של 150,000 תושבים). לינה בויקטוריה היפה.

יום 8: ונקובר

בבוקר נעבור בחזרה עם מעבורת לונקובר - את שארית היום נקדיש לטיול בעיר השלישית בגודלה בקנדה וכנראה גם למרשימה שבהן – ונקובר, עיר הבירה של בריטיש קולומביה. נצפה בבניין דמוי הספינה המציין את הארכיטקטורה החדשה בוונקובר ובצידו נראה גם את הרובע הישן של העיר, "גונדולת הרים" תובילנו לתצפית מהר GROUSE. לא נפסח כמובן על ביקור בפארק סטנלי עם עמודי הטוטם. לינה – ונקובר.

יום 9: ונקובר – תחילת השיט

בבוקר נעלה על האונייה המדהימה והמפוארת בה נבלה את הימים הקרובים. האונייה גדולה ומרווחת ומאפשרת מבט לא אמצעי ומרתק על נופי אלסקה. באנייה מסעדות, ברים, ספא ומרכז כושר מודרניים, סיפון שיזוף ועוד... נתיב השייט ייחודי, יוצא דופן, עובר, ביון חופים מיוערים, ארכיפלג איים, קרחונים, אם יתמזל מזלנו נוכל לראות דובי גריזלי, לווייתנים, דולפינים, אריות ים וציפורי ים שיפליאו בתצוגות אוויר מרשימות. בדרך נעצור בעיירות שיזכירו לנו את תקופת הבהלה לזהב והמערב הפרוע כולל שייט מדהים אל מפרץ הקרחונים אחד המקומות היפים בעולם. כל מהלך השייט ילווה בהסברים על הטבע ובעלי חיים שנפגוש בדרכנו.

יום 10: 'המעבר הפנימי'

ביום שייט זה נכנס לאזור הקרוי 'המעבר הפנימי' של אלסקה שעוצב לפני מיליוני שנים על ידי קרחונים. זהו אזור מופלא של יערות גשם ופיורדים דוממים, איים רבים ויערות עד. במעבר הפנימי נשוט מספר ימים, אם יתמזל מזלנו נוכל לראות דובי גריזלי, דולפינים ואפילו לווייתנים עצומי ממדים. לינה באוניה.

יום 11: אייסי סטרייט פוינט

ביום זה תעצור האוניה ותאפשר לטייל באייס סטרריט פוינט. אחת מנקודות העצירה המרשימות שיש לאורך מסלול השייט. באזור זה ניתן לראות בקלות רבה יחסית לוויתנים ואם יתמזל מזלנו נוכל אף לחזות בדב גריזלי משוטט.

יום 12: תצפיות בקרחון האברד

קרחון האברד הוא נהר הקרח הארוך ביותר בצפון אמריקה והוא גם אחד הקרחונים הפעילים מסוגו באלסקה. רוחבו עולה על 10 ק"מ והוא ממוקם בקצה הצפוני של מפרץ יוקטאט. האוניה תשוט סמוך לקרחון במים מלאים גושי קרח צפים. זהו גם מקום מעולה לראות בעלי חיים כמו לווייתנים גדולי - סנפיר, כלבי - ים, דולפינים ולוטרות. לינה באוניה.

יום 13: עגינה בנמל ג'ונו

הבהלה לזהב בשנת 1880 הפכה את ג'ונו לעיר כורים משגשגת ובשנת 1900 היא אף הוכתרה כבירת אלסקה, עם העגינה בנמל ג'ונו נצא לסיור רגלי בעיר הצבעונית באזור המזח השוקק, בניין הקפיטול ועוד. את הלילה נבלה על האוניה.

יום 14: עגינה בנמל קצ'יקן

הכפר הציורי והצבעוני קצ'יקן, הוא המקום בו נמצא אוסף הטוטם הגדול בעולם, אין דרך טובה מזו להכיר את תושביה הראשונים של אלסקה, את תקופת הבהלה לזהב ואת הסימביוזה המוזרה לעיתים בין התרבויות העתיקות לבין החיים המודרניים, גם אזור זה היה מהמרכזיים בזמן הבהלה המפורסמת לזהב. לינה באוניה.

יום 15: 'המעבר הפנימי'

יום נוסף במעבר הפנימי. הזדמנות נוספת לראות לווייתנים ופיורדים מדהימים.

ימים 16-17: ונקובר – תל אביב

בבוקר נגיע בחזרה לונקובר. בהתאם לשעת הטיסה נעבור לשדה התעופה לטיסה חזרה הביתה דרך יעד ביניים. ההגעה תהיה ביום 17.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך הערות
03/08/2024 19/08/2024 $6289 רויטל לוי-שטיין
פופולרי
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים).
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון יוני 2023).
* מלונות מדרגת תיירות טובה / לינה בבקתות תיירות בחלק מהלילות ברוקיס הקנדיים
* שייט בספינת סולסטיס בחברת- Celebrity Cruse – הלינה היא חדרים פנימיים
https://www.celebritycruises.com/cruise-ships/celebrity-solstice?icid=xplrsh_wrnssn_sls_hm_other_155 או דומה לה (ניתן לשדרג את החדרים בהתאם לזמינות בחברת השייט)
* כלכלה: ארוחות בוקר / פנסיון מלא במהלך השיט.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית בהרי הרוקיס.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג/ רכבי שטח בהתאם לתוכנית
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום

המחיר לא כולל

* טיפים לצוות הספינה כ- 100 $ לאדם (משולם מראש).
* ויזה לקנדה – ניתן לעשות בלינק הבא- http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta.asp
* ויזה לארה"ב – ניתן לעשות בלינק הבא- https://il.usembassy.gov/he/visas-he/
* סיורי חוף במהלך השייט ופעילויות המוגדרות כ-"אקסטרה" שמוצאים בספינה לבודדים.
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* בדיקות קורונה במידה ויידרש
* טיפ למדריך הישראלי (נהוג לתת כ 5 דולר ליום לאדם)

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 250 $, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית. תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 250 $ שלא יוחזרו. מ 61-90 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 15% מעלות הטיול מ 31-60 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 75% מעלות הטיול, מ 14 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
דמי ביטול טיסות ושייט: בהתאם לדמי הביטול של חברות התעופה וחברת השייט. חב' דרכים תעדכן בנידון כשיתקבל המידע.
הספינה: ספינה בצי של חברת השייט סלבריטי – סולסטיס. ספינה שקובעת סטנדרטים חדשים של איכות ונוחות. או ספינת STATENDAM של חברת HOLLAND AMERICA- או דמה להן
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* בין 20-24 נוסעים תחול תוספת של 139 $ לנוסע.
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 1,389 $ דולר ארה''ב

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

אלסקה ממלכת הקרחונים - הרוקיס הקנדיים ושייט באלסקה

מספר ימים: 17, מספר לילות: 15
החל מ-$6289
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול