טיול מאורגן לארמניה - מסלול עומק גאוגרפי לקהל הדתי
מספר ימים: 8
שומרי מסורת
ההרשמה בעיצומה
מרכז אסיה
ארמניה, נמצאת בחבל ארץ יפהפייה ולה תרבות עשירה והיסטוריה עתיקה ומרתקת. הבירה ירוואן שוכנת בגובה של כ- 900 מטר מעל פני הים, היא מרוחקת כ- 50 קילומטרים מהר אררט (5,165 מטר) המקודש. רמת ארמניה הגבוהה משתרעת בגבהים שבין 1,000-2,000 מטרים ומבורכת ביערות ירוקים, אגמים וערוצי נחלים זורמים אשר על מצוקיהם תלויים המנזרים המרשימים של העם הארמני העתיק. ארמניה, היא מדינה מבודדת עוד מתקופת התפרקות ברית המועצות, בשל סכסוכים מרים עם שכנותיה. כיום מנסה ארמניה לפתח את קשרי החוץ ופותחת את שעריה לתיירות. ארמניה מציעה מלבד נופי טבע של פסגות הרים, אגמים ונהרות, גם היסטוריה עתיקה ומפוארת, ערים עתיקות, כפרים, מצודות ומנזרים המנציחים את תלאות העבר של האומה במהלך ההיסטוריה ובמאה ה- 20 בפרט. בירת ארמניה, ירוואן הינה עיר קסומה ותוססת, בה מוזיקה חיה מתנגנת ברחובות, בתי קפה מלאים בצעירים וסצנת אמנות פורחת. העיר מציעה מגוון של אטרקציות בהם נבקר במהלך שהותנו. יש האומרים כי ירוואן היא היפה מבין בירות הקווקז. במהלך המסע נצא למסלולי טיול בהרים הגבוהים ביותר במדינה וביניהם הר הארגטץ הגבוהה מ 4,000 מטרים, ותצפית על הר אררט המקודש 5,156 מטרים. נבקר בבירה ירוואן ואתריה הקדושים. ניסע בדרכי הרים גבוהות, ערוצי נהרות שוצפים ונראה אגמים אלפינים, סיום הטיול יהיה באגם סוואן, אחד האגמים הגבוהים והיפים בעולם... לפרטים נוספים והרשמה: עדנה טובולסקי 0544529201 או יעל מיטל  0544529202
היתרון של דרכים TRAVEL
דיליג'אן
פנסיון מלא
ביקור בבית הקברות היהודי העתיק
3 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: יום שישי - תל אביב – ירוואן – סיור בעיר

נפגש בשדה התעופה, נצא בטיסה מת"א לירוואן בירת ארמניה עם הנחיתה נפגוש את אנשי הקשר המקומיים ונצא לסיור במרכז של ירוואן. נתחיל במונומנט האדיר של "אמא ארמניה". פסל ענק בדמות אישה וחרב הצופה על כל ירוואן במבט אחד מסמלת את כוחה של האישה בארמניה שנלחמה ושמרה על הילדים בתקופת רצח העם על ידי הטורקים. מהאתר תצפית מרהיבה על העיר בראות טובה ניתן לראות את הר אררט. בהמשך נצא לביקור לאורך הקסקד שהוא גרם מדרגות ענק מרהיב ביופיו עם גנים ומזרקות במרכז גפסג'יאן לאמנויות, אשר מוקדש לאמנות הארמנית העתיקה והעכשווית. מרכז האומנויות ממוקם סביב הקסקד שהוא גרם מדרגות ענק מרהיב ביופיו עם גנים ומזרקות. נמשיך לכיכר הרפובליקה, ומשם נמשיך רגלית דרך השדרה הצפונית החדשה המדגישה את השילוב של חדש וישן , לצד אדריכלות מרשימה השומרת על צבע האבן הורוד מבנים חדשים ומרשימים עם שלל חנויות יוקרה ובתי קפה משני צידי השדרה ומתחתיה לאורך כל הרחוב קניון עם יציאות וכניסות בכל מקטע רחוב. נסייר בעיר ככל שהזמן יותיר לנו... לקראת כניסת השבת נגיע למלון להתארגנות לשבת. תפילות, קבלת שבת סעודת ליל שבת. לינה ירוואן

יום 2: שבת - ירוואן (סיור רגלי) – מופע פולקלור

לאחר תפילות יום השבת וסעודת שבת, נערוך סיור היכרות רגלית עם בירת ארמניה ירוואן. בערב בצאת השבת נצא לראות מופע פולקלור ארמני ולאחר נרד אל הכיכר המרכזית ההומה (אם יתמזל מזלנו נזכה לראות חבורות רחוב, שינגנו מוזיקה ארמנית חיה ותוססת ברחובות העיר) ונהנה המיטב שמציעה העיר. לינה בירוואן.נסייר בכיכר הרפובליקה, נמשיך רגלית דרך המדרחוב לעבר בניין האופרה המרשים. נבקר בשוק הססגוני ורניסאז'Vernisage (בהתאם לימי הפעילות), שהוא השוק הגדול באוויר הפתוח בירוואן, ניתן למצוא את הדוגמאות הטובות ביותר של אמנות עממית ארמנית, מזכרות, תכשיטים ייחודיים ויצירות עבודת יד ומגוון רב של מוצרים. לקראת כניסת השבת נחזור למלון. תפילות, קבלת שבת סעודת ליל שבת. לינה ירוואן

יום 3: יום א' - ירוואן - מקדש גרני - המנזר החצוב בסלע גראד – קניון המשושים אזאט – ירוואן

את הבוקר נפתח בשוק האוכל Gumi Shuka שם נוכל למצוא מגוון רחב של פירות יבשים, אגוזים, תבלינים, חמוצים, עשבי תיבול ארומטיים גבינות נקניקים וכו'... בהמשך נצא לביקור במפעל ברנדי אררט, שהינה חברה מתמחה בייצור ברנדי ארמני, כמו גם מקום המייצג את ההיסטוריה של הברנדי הארמני. נראה את תהליך היצור, את החביות הארמניות העתיקות ביותר, נבלה זמן נעים נעים ובלתי נשכח באולם הטעימות ונהנה מברנדי משובח... לאחר נצא לשוק הססגוני ורניסאז'Vernisage (בהתאם לימי הפעילות), שהוא השוק הגדול באוויר הפתוח בירוואן, ניתן למצוא את הדוגמאות הטובות ביותר של אמנות עממית ארמנית, מזכרות, תכשיטים ייחודיים ויצירות עבודת יד ומגוון רב של מוצרים. בצהריים נצא מחוץ לעיר לביקור במקדש הרומי גרני Garni, מהמאה הראשונה לספירה, שהוקדש לאל פגאני. נעצור בכפר מקומי ונראה את תהליך אפיית הלחם המקומי הלבאש. נמשיך למנזר גרארד, מנזר חצוב בסלע הגיר הינו אח המנזרים המרתקים של ארמניה ונחשבים ליצירות אומנות נדירות בזכות הפרטים הרבים שנחצבו בו במאה ה- 13. לאחר נצא אל קניון הבזלת אזאט Azati ובו צורות מיוחדות של "משושים", המתנשאים באנכיות לגובה של עשרות מטרים. מעל קו המצוק נפרסת רמה געשית רחבת ידיים (באביב מלאה במרבדי פרחים). בערב נחזור לירוואן נרד אל הכיכר הרפובליקה המרכזית ההומה בהתאם לשעה ולתזמון נוכל לראות את מופע המזרקות (אם יתמזל מזלנו נזכה לראות חבורות רחוב, שינגנו מוזיקה ארמנית חיה ותוססת ברחובות העיר) ונהנה המיטב שמציעה העיר. לינה בירוואן.

יום 4: יום ב' - הכפרים הציוריים של מחוז טאבוש – דיליג'אן – אגם סוואן

בבוקר נצא אל מרחבי הרמה הארמנית. נסיעה צפון מזרחה לכוון אגם סוואן (Sevan) "העין של ארמניה". אגם סוואן הינו אגם אלפיני גבוה, הניזון מנהרות רבים הנשפכים מההרים בסביבתו. גובה פני האגם הוא כ- 1,900 מטרים, מה שהופך אותו לאחד האגמים הגבוהים בעולם. לקראת צהריים נגיע אל העיר העתיקה דיליג'אן. נצא לסיור בעיר המפורסמת נהנה מהאווירה המיוחדת, מהאדריכלות המסורתית של המשלבת מבני אבן עם מרפסות עץ. בהמשך נצא אל המרחבים והכפרים הציוריים של מחוז טאבוש. נשלב אגמים, מסלולי הליכה קלים, מנזרים עתיקים, ביקור בכפרים, נפגוש את המקומיים המעבדים את אדמתם לפני מאות בשנים ונכיר את אורחות חייהם. לינה בצ'חקדזור.

יום 5: יום ג' - אגם סוואן – מעבר סלים – בית הקברות היהודי בירגיס – חבל סניוק

צ'חקדזור היא אחד מאתרי הבריאות והסקי הפופולאריים ביותר בארמניה, מוקפת בהרים כרי דשא פרחים ויערות נפלאים נעלה לתצפית ברכבל על מדרון ההר בגובה של 2,819 מטר עם נוף עוצר נשימה ואוויר צלול ונקי נתצפת על כל ארמניה במבט אחד. לאחר מכן נצא בנסיעה לחופו של אגם סוואן לביקור בחצי האי דמוי הצב וביקור במנזר סוונוונק משם תצפית מרהיבה על האגם והפסגות מסביב. נמשיף בדרכנו דרומה, נטפס למעבר הרים סלים ((Selim, בו ממוקם חאן השיירות שנמצא בגובה 2,410 מטרים. אחרי עצירה באחד הכפרים נטפס לכוון הכפר ירגיס שבו מלבד כנסיות ובזיליקות, ישנו בית קברות יהודי עתיק, הממוקם מעבר לנהר. באתר מצבות עתיקות מסותתות באבן בסגנות ארמני עם כתובות ופסוקים בעברית. בית הקברות נחקר היום ע"י מומחים מהאוניברסיטה העברית. נמשיך דרך השדות האלפינים האין סופיים לכיוון המחוז הדרומי והמבודד סניוק Syunic כשברקע הפסגות המושלגות מסביב, אגמים, עמקים מוריקים וכפרים ציוריים שהזמן עד בהם מלכת. בערב נגיע לעיר סיסיאן ללינה וארוחת ערב. לינה סיסיאן/ גוריס.

יום 6: יום ד' – רכבל (הארוך בעולם) ממנזר טאטב והקניון המצוקי וורוטאן – ג'רמוק והמעיינות החמים

היום נצא אל אחד הימים היפים והמרתקים בטיול... נסיעה דרך כפרים ציוריים למנזר טאטב (Tatev) המרשים הבנוי על המצוק המרהיב. נבקר באחד המנזרים המרשימים והחשובים בארמניה – טאטב. המנזר שניבנה במאה ה-9 שימש את הבישופות המקומית, נמצא בקצה ערוץ וורוטאן ותחתיו בריכות מים מינרלים. אל המנזר נגיע ברכבל החדש, ששבר את השיא העולמי כרכבל הארוך בעולם (ללא עצירת ביניים) כ 5.7 קילומטרים – "הכנפיים של ארמניה". המנזר שימש כמכללה ללימודי נצרות ומלבד נוכחותו הבולטת בנוף עוצר הנשימה, הייתה לו גם חשיבות רבה בתחום הקניית המסורת ונזיריו נחשבו ל"קדושים חכמים". נמשיך אל כפר שוכני המערותKhndzoresk חאנדזורסק, אחד הכפרים העתיקים בארמניה (ליד העיר גוריס). נסיעת שטח קצרה תביא אותנו אל הכפר ואל המערות בהן התגוררו אנשים עד סוף המאה ה- 20. הכפר ממוקם על חרוטי טוף ענקיים, המזכירים את הנוף בקפדוקיה. שם נצא במסלול הליכה קל בין המערות והחרוטים הציוריים. אחר הצהריים נצא בנסיעה לעבר ג'רמוק. ג'רמוק היא אחת מערי הספא המפורסמות ביותר באזור. היא מפורסמת במעיינות המינרלים והמרפא שלהם, גייזרים תת קרקעיים המשמשים לאמבטיות ושתייה, בתי הבראה, אתרי נופש, אוויר צח וטבע ציורי. לינה ג'רמוק.

יום 7: יום ה' - עמק היין – תצפית על הר האררט – ירוואן

בבוקר נשלב סיור בעיירה במפלים הסמוכים לה ונהנה מרחצה והנאה במעיינות החמים שבה. לאחר נצא בחזרה לכוון הבירה ירוואן. נעבור בעיירה ירגדנזור משם מסלול העובר בכפרים שכוחי אל, מטעי תפוחים, משמש ודובדבנים, משם אל עמק היין/ עמק ארני הפורה בו גידולי הענבים הגדולים של ארמניה. בתחילת הסתיו (סוף אוגוסט-ספטמבר) נוכל לראות את החקלאים המקומיים בוצרים ענבים. נמשיך לתצפית מחור ויראפ Khor Virap, מנזר מהמאה השלישית לספירה; על גבול טורקיה ארמניה, ממנו נשקף נופו המרהיב של האררט המקודש. בשעות אחר הצהריים במאוחרות נחזור לבילוי לילה אחרון בירוואן. ארוחת ערב לסיום הטיול.

יום 8: יום שישי - ירוואן – תל אביב

בלילה בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה, לטיסה חזרה הביתה לתל אביב, נחיתה לפנות בוקר.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לנובמבר 2021).
* אשרת כניסה קבוצתית לארמניה.
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה - שלוש ארוחות ביום, ארוחות הצהריים פיקניק או כריכים בהכנה עצמית.
* תחבורה – אוטובוס/מיניבוס תיירים לסיורים, טיולים ולהעברות/ רכבי שטח.
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום), צופרים ופינוקים לאורך המסלול.
*הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* 2 מופעי פולקלור.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ארוחות שאינן כלולות בתוכנית.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת בן 4-5 $ ליום לאדם.
* טיפ / תשר למבשלת/אחראית לוגיסטיקה כשרה, נהוג לתת 2-3 $ ליום לאדם.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 100$, יתרת התשלום עד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודש לפני היציאה).
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 100$ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. מטייל חולה קורונה לפני היציאה לטיול או צריך להיכנס לבידוד (נדרש אישור ממשרד הבריאות), החזר מלא על התשלומים לטיול למעט עלות כרטיס הטיסה (כ 500 דולר)/ יוחזר בהתאם למדיניות חברות התעופה.
3. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
4. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 31 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
5. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

הערות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 349 $ דולר ארה"ב.
* במקרה של קבוצה בין 20-24 נוסעים תחול תוספת של 89 $ לנוסע.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

טיול מאורגן לארמניה - מסלול עומק גאוגרפי לקהל הדתי

לפרטים נוספים על הטיול