טיול מאורגן לדרום אמריקה - התארגנות לנסיעה

גם אם אתם כבר לא תרמילאים אחרי צבא שיוצאים לטיול של שנה, וגם אם בחרתם לצאת לטיול מאורגן לדרום אמריקה, עדיין ישנם דברים שצריך להכין, לארגן ולשקול לפני שיוצאים לטיול. כשהרעיון רק מתגבש, זה הזמן לחפש את תכנית הטיול המתאימה. טיולים מאורגנים לדרום אמריקה יוצאים בדרך כלל בחודשים דצמבר – מרץ, כאשר בעת החורף שלנו מזג האוויר שם הוא קיצי. חשוב לשים לב: שההרשמה לטיולים אלו מתחילה זמן רב מראש מכיוון שמדובר בטיולים ארוכים ואופרציה מורכבת, והרבה אנשים צריכים לדאוג לחיסונים למשל, לפני הנסיעה. לאחר שבחרנו את תכנית הטיול המתאימה לנו ונרשמנו, אפשר להתחיל להתארגן.

אז איך מתחילים להתארגן לטיולים מאורגנים לדרום אמריקה?

  • ראשית, מומלץ לפנות למרפאת מטיילים או ללשכת הבריאות. שם, רופא יסביר האם אנו זקוקים לחיסונים לקראת הנסיעה ואם כן, באילו חיסונים מדובר.
  • חשוב לדעת מהי תכנית הטיול, כי החיסונים עשויים להשתנות לפי המקומות בהם מבקרים במהלכו. למשל, האם מגיעים לג'ונגל האמזוני? באיזה חודש? חשוב לדווח גם על כל בעיה רפואית שהיא כדי להימנע מחיסון שעשוי להזיק יותר משיועיל.

חשוב לשים לב: חברת הטיולים אינה יכולה לייעץ לכם לגבי החיסונים הדרושים, ורק במרפאות המוסמכות לכך תוכלו לקבל את ההנחיות המתאימות לכם.

  • ביטוח נסיעה הוא סידור חשוב נוסף. הביטוח כולל בדרך כלל סעיפים הקשורים למצבים בריאותיים וכן לביטוח כבודה ואף לביטוח במקרים של ביטול הטיול. לכן מומלץ לבצע את הביטוח בשלב מוקדם יחסית, למקרה של ביטול שנעשה בגלל סיבות רפואיות, למשל.
  • מכיוון שטיול לדרום אמריקה הוא על פי רוב טיול ארוך למדי, האורך כשלושה-ארבעה שבועות, מומלץ לגשת לפני הנסיעה לרופא המשפחה. יש לזכור לארוז תרופות במרשם וכל דבר אחר לפי המלצת הרופא. אמנם בדרום אמריקה אין בעיה למצוא בתי מרקחת, אבל עדיף להצטייד בדברים הבסיסיים בארץ, כדי לא לבזבז את הזמן על עניינים אלו.

לאחר מכן, אפשר להתפנות לסידורים המהנים שלפני היציאה לטיול מאורגן לדרום אמריקה. מומלץ לקרוא על המדינות בהן נבקר, לקבל מידע על ההיסטוריה, התרבות, הפוליטיקה, הכלכלה, החי והצומח וכל דבר שמעניין אותנו. אפשר גם לקרוא פרוזה של סופרים דרום אמריקאים כמו ז'ורז'ה אמאדו, גבריאל גרסיה מרקס ואחרים שבספריהם מציגים תמונה מרתקת של האווירה במדינות השונות ביבשת. קריאה זו יכולה להעשיר את הטיול ולהפוך אותו לחוויה מיוחדת. במפגש הקבוצה שנערך בארץ לפני היציאה לטיול, המדריך מתדרך לגבי המסלול, מזג האוויר, המטבע והחלפת כספים ועוד. למרות זאת, מומלץ להתעדכן גם בסמוך ליציאה מהארץ במזג האוויר האקטואלי.

המלצות נוספות לטיול מאורגן בדרום אמריקה

  • בעבור מי שאינם דוברים ספרדית, החודשים שלפני היציאה לטיול לדרום אמריקה הם זמן טוב להקדיש מעט מאמץ וללמוד מלים וביטויים בסיסיים בספרדית - אנשים מעריכים מאוד כשמודים להם בשפתם, לצד זאת. גם ידע בסיסי עבור דברים שימושיים כמו לשאול מה השעה, או איפה נמצא המלון, תחנת אוטובוס, מונית וכו'.

הידע הזה יכול לסייע לכם במצבים שונים, וגם לסייע לכם להכיר אנשים תוך כדי הטיול וללמוד על החיים שלהם.

  • טיול מאורגן בדרום אמריקה הוא חוויה בטוחה באופן עקרוני, בעיקר כשנשמעים להנחיות המדריך. ועל אף זאת, ידוע כי בעיקר בערים הגדולות וערי הבירה ישנם מקרים רבים של כייסות, בעיקר נגד תיירים. לפני הנסיעה מומלץ להתעדכן בהנחיות הבטיחות,

ובכל אופן, להשתמש בשכל הישר – מומלץ לא להסתובב לבד אחרי רדת החשיכה, אפשר לשאול את המדריך מהם אזורים בטוחים בעיר. כמו כן, לא לשאת את הכסף ומסמכים במקום נגיש. לכייסים יש הרבה שיטות שונות ומגוונות וידע מוקדם יעזור לכם לעבור את הטיול בשלווה