טיול מאורגן לדרום אפריקה ומפלי ויקטוריה
מספר ימים: 16
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
דרום אפריקה
 דרום אפריקה היא מהארצות המרתקות והיפות באפריקה כולה. במדינה עושר היסטורי, תרבותי וכמובן – שפע של שמורות טבע ונופים מרהיבים. בטיול לדרום אפריקה היפה נגלה כי היא מתאפיינת ברמות סוואנה, טורי הרים מכחילים ונחשולי חולות המשתרעים אל האופק כאוקיאנוס זהוב. במרחבי העשב משוטטים להם בעלי החיים – ג'ירפות, זברות, פילים, בעלי כנף ועוד. מסלול מקיף לדרום אפריקה כולל את יוהנסבורג, עיר כורי הזהב והיהלומים שהפכה למרכז השוקק של דרום אפריקה, חבל אומפומלנגה העטור ביערות אורן ואקליפטוס, קניון הבלייד, חלון האלוהים ושמורת הקרוגר היפה מכולם. נבקר גם בקייפטאון, מקור ההתיישבות הלבנה ביבשת, כף התקווה הטובה, כלבי ים, פינגווינים, מעבר ההר השחור, נתיב הגנים המפורסם, שהוא ללא ספק אחד מהדרכים היפות ביותר בעולם, יער ציציקמה, ופורט אליזבט. נחצה את הגבול אל בוצוואנה השכנה לסיור בשמורת צ'ובה ואת סיום הטיול נעשה במפלי ויקטוריה, ללא ספק אחד משבעת פלאי תבל.
3 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א – מפלי ויקטוריה 

טיסה מת"א אל מפלי ויקטוריה (דרך יעד בנים). הנחשבים לאחד משבעת פלאי עולם ואחד מהמראות המופלאים ביותר באפריקה. זרם המים האדיר של נהר הזמבזי נופל מגובה רב, בשאון מים אדיר אל קניון הבטוקה, קניון צר וגעשי. לעת שקיעה נפליג בחלקו הרחב של הנהר במעלה הזרם עד המפלים. נתור אחר תנינים והיפופוטמים במים, כמו גם אחרי בעלי חיים אחרים היורדים אל קו הנהר להרוות את צימאונם מידי פעם. נצפה במיני הציפורים תוך כדי שקיעה אפריקאית נפלאה. לינה באזור מפלי ויקטוריה.

יום 2: בוצואנה - שמורת הטבע צ`ובה 

בבוקר נחצה את הגבול לבוצואנה לשמורת הטבע צ`ובה, השוכנת על גדת נהר הצ'ובה Chobe, שם תהיה לנו ההזדמנות ליהנות משפע של חיות פרא בשמורה. צפייה בעדרי פילים מהגדולים בעולם, היפופוטמים, תנינים, שפע של אנטילופות, תאואים וטורפים. יציאה לסיורי ספארי רכובים במרחבי השמורה העצומה ולאורך הנהר. הפלגת ספארי בנהר צ`ובה הצופה בחיות הבר שבאות אל הנהר. בערב חזרה למפלי ויקטוריה ללינה.

יום 3: מפלי ויקטוריה - יוהנסבורג 

עם הבוקר נצא לסיור במפלים המפורסמים שנחשבים לאחד מפלאי הטבע הגדולים בעולם. בשיא ספקתם הם מכסים רוחב של 1700 מ` ונופלים מגובה של 100 מ`. בני המקום קראו למפל מוסע-אואה-טוניה "העשן הרועם" ודיוויד ליוינגסטון שראה אותם לראשונה בשנת 1855 קרא להם על שם המלכה ויקטוריה. מי המפל הגועשים נכנסים בשצף רב לתוך קניון צר ומפותל במורד הנהר. קניון מרהיב זה נחרץ בבזלת השחורה בתהליך של חתירה לאחור. לאחר הסיור נחזור אל שדה התעופה ונמריא אל יוהנסבורג, נעלה על האוטובוס ולקראת ערב נגיע אל המלון הממוקם על אם הדרך לשמורת הקרוגר.

יום 4: חבל מפומלנגה – קניון נהר הבלייד

יום של טבע ונופים בחבל מפומלנגה ואיזור קניון נהר הבלייד. שמורת נהר הבלייד היא ללא ספק מהשמורות המרשימות בטיול לדרום אפריקה, בעיקר בגלל עושר הנוף, הצומח היפהפה ומפלי המים השוצפים. נעלה לתצפית בחלון האלוהים שבקצה המצוק המשקיף מזרחה על יער סובב טרופי טבעי ונרחב, ומעבר לו מישורי השמורה. נמשיך משם צפונה, אל סירי המזל של טום בורקה, מסלול מרשים של נופי סחף ומפלי מים. נבקר גם במפלי מק-מק Mec Mec, בהמשך ביקור בסלעים האדומים. הסלעים נחצבו ע"י מים ואבנים שנפלו לתוך נהר בלייד ויצרו גלילים מרהיבים (עד לעומק של שישה מטרים). הסלעים האדומים מסמנים את תחילת קניון נהר הבלייד, שהוא אחד מהקניונים העמוקים הירוקים והיפים בעולם! על הנוף המדהים שלו וחיי הטבע המופלאים. מקומות כמו חלון האלוהים, סירי המזל ומפלי ליסבון הם חלק מהמקומות המיוחדים שבו. נבקר גם בשלושת הרונדאלים, שלושה סלעים בצורת בקתות ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. לינה באזור וייט ריבר..

יום 5: קרוגר פארק 

בבוקר נצא בנסיעה אל פארק הקרוגר הידוע – משמורות הספארי המפורסמות ביותר בעולם. הפארק הלאומי מכסה שטח ענק של כ 20,000 קמ"ר, מהווה בית גידול לכ 150 מינים של יונקים, כ- 500 מיני ציפורים וכ- 100 מיני זוחלים. נראה את חיות הבר בסביבתן הטבעית ונקווה לראות את "חמשת הגדולים" : פיל, קרנף, אריה, בופאלו ונמר. המסלולים מגיעים לבורות מים או לאפיקי נחלים, ומאפשרים תצפית טובה על מאות מיני בעלי החיים ששוכנים בפארק ומגיעים לבורות להרוות בהם את צימאונם. לינה באזור וייט ריבר.

יום 6: יום סיור בשמורה פרטית 

בבוקר נצא לספארי בשמורה פרטית. נעלה על רכבי שטח ונצא לראות את בע"ח השונים שבשמורה, זוחלים, עופות ויונקים, בניהם פילים. במהלך הביקור נשלב הליכות רגליות. לינה בשמורה פרטית.

יום 7: יוהנסבורג

בבוקר עוד נספיק טיול ספארי אחרון ואחריה נצא בנסיעה אל אחד ממעברי ההרים של דרך הפנוראמה ונבקר במפל הגבוה Lone Creek בשעות אחר הצהריים נגיע חזרה ליהונסבורג. לינה יוהנסבורג.

יום 8: יוהנסבורג - פורט אליזבט

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר כולל הסווטו והמאבק של השחורים לחרות פוליטית בדרום אפריקה, כמו כן גם נבקר בפרטוריה, עיר הבירה האדמיניסטרטיבית, על אתרי מרכז הממשל והשלטון שבה. בהמשך נצא בטיסה לפורט אליזבת, עם ההגעה ובהתאם לשעת הטיסה נצא לסיור בעיר. לינה פורט אליזבט.

יום 9: דרך הגנים – שמורת יער ציציקמה 

הבוקר נצא לעבר החלק בו מרוכזים קניונים עמוקים של נחלים הזורמים במים שחורים (מיצוי חומצה טנית משורשי הצומח של חבל הכף) לעבר קו חוף מרהיב בו יערות גשם טרופיים שנושקים לקו המים. נתחיל בדרך מפרץ פלטוברג ושמורת החוף של יער הציציקמה. נכנס אל אחד מיערות העד לראות את העצים הענקיים. נעצור לתצפית בעיירה פלטנברג ביי ובנחל בלאוקרנץ, ומשם נמשיך אל עבר שפך נחל הסערות. נלך במסלול נפלא בתוך יער גשם על שפת הים לעבר גשר מתכת מתנדנד מעל שפך הנחל בתוך קניון שגובהו 100 מטרים. בשעות הצהריים נגיע לעיר הציורית נייזנה (Knysna) בלב דרך הגנים. לינה בנייזנה.

יום 10: דרך הגנים – אזור האגמים

בבוקר נצא להפלגה בלגונה של נייזנה לכיוון הפתח לים נצא למסלול הליכה, באזור ראש הסלע המערבי בשמורת הטבע Featherbed שעל שפת המים. נופים מרהיבים בין מצוקים וים, תוך כדי הליכה בחברות צומח משתנות. בתום המסלול נפליג חזרה לנייזנה. לאחר נמשיך בנסיעה מערבה לכיוון מערב בנתיב הגנים הידוע. הדרך עושה דרכה לאורך קילומטרים של רצועות חוף הררית וצרה, שלאורכה שזורים אגמים, מפרצים, מצוקים, קניונים ונחלים. ברצועה הצרה והמוגבהת, ששמותיה בשפת המקומיים הם "מים צלולים" ו"רודי הדבש" התפתחה צמחייה נפלאה בעושרה. לצד יערות גשם אפשר למצוא חורשים נטועים ופרחי בר, באזור יותר מ 9,000 סוגים של מיני פרחים שונים. נעבור דרך עיירת הנופש ויילדרנס (Wilderness) והעיר ג`ורג (George) תוך כדי מספר עצירות לתצפית בנקודות נוף יפות. לקראת אחה"צ נגיע אל העיירה אודסהורן ללינה וארוחת ערב. לינה אודסהורן.

יום 11: אודסהורן - מערת הנטיפים Cango ומעבר ההר השחור

אודסהורן, העיר בעלת עבר היהודי ידועה בכינוי "ירושלים הקטנה". על שם הקהילה היהודית הגדולה אשר הייתה שם בתחילת המאה ה- 20. נצא ליום מרהיב של גיאולוגיה ומראות נוף מהממים. ניסע צפונה לכיוון מערת קנגו (Cango), מערת הנטיפים מהגדולות בעולם ונעשה בה סיור מודרך. בתום הביקור נעבור לרכבים קטנים וניסע בדרך עתיקה במעלה ההר השחור. עצירות התצפית תפרושנה בפנינו נופים מדהימים המשלבים את הצומח באזור. ההר השחור הוא תופעה מרהיבה במיוחד של תהליך הנקרא הרי קמט, בו סלעי משקע של אבן חול בני 400 מיליון שנה, התרוממו, נסגרו והתקפלו בעקבות תהליך קריעת היבשות שחל לפני 100 מיליון שנה. נעצור בעיירה הקטנה פרינס אלברט (Prince Albert) להפסקת צהריים ומשם נמשיך מזרחה ונחצה שוב את ההר השחור בחזרה לאודסהורן. המעבר השני, מירינגספורט (Meeringspoort), חורץ את ההר השחור בתוכו לאורך אפיק של נחל בתוך קניון נישא ורם, והוא תופעת טבע מרשימה נוספת של קימוט ושבירת שכבות סלעי משקע. נסיים את היום בביקור במוזיאון העירוני של אודסהורן בו נוכל לראות את בית הכנסת הראשון של הישוב ונדבר על תולדות ההתיישבות היהודית בעיר ובמדינה. לינה אודסהורן.

יום 12: קייפטאון

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור באזור היין הידוע, נבקר בעיירה סטלנבוש, שם נסייר באחת מאחוזות היין היפות ונטעם מהיינות הנפלאים. סטלנבוש היא העיר השנייה שנוסדה בדרום אפריקה, בעיר אוניברסיטה מפורסמת ושתי אנדרטאות הקשורות עצמם להיסטוריה של דרום אפריקה, האחת מוקדשת להגעתם של מהגרים צרפתיים ב-1688 (Huguenot) והשנייה לשפת האפריקנס הנמצאת ליד העיר פארל. בהמשך נמשיך צפונה אל קייפטאון מקור ההתיישבות הלבנה ביבשת, ממוקמת בצילה של פסגת השטן, ופסגת ראש האריה, אשר נושקת להר השולחן המשתפל מגובה של 1,082 מטרים לכוון כף התקווה הטובה. העיר נולדה כאשר יאן ואן ריבק נחת כאן בשנת 1,652, כאשר הגיעה עם צי של 3 ספינות מהולנד, כדי להקים תחנת שירות לספינות של החברה במסען אל הודו. התושבים המקומיים היו הוטנטוטים, רועי כבשים. העיר יפיפייה, ארכיטקטורה הולנדית התפתחה עם ארכיטקטורה ויקטוריאנית ועם אלמנטים מוסלמיים, שהובאו לעיר עם העבדים מהמזרח. לינה קייפטאון.

יום 13: קייפטאון

קייפטאון העיר היפה ושובת לב, משלבת ישן וחדש, תוססת, ססגונית ומלאת חיים. קייפטאון או בשמה בפי המקומיים "עיר האם" ערבוב קוסמופוליטי של תרבות ועסקים, תעשייה ופנאי, היסטוריה וחדשנות. את הימים הבאים נקדיש לביקורים וסיורים באתרי העיר. נראה את מיני הממשל המרשימים ובנייני הפרלמנט נבקר בכיכרות העיר המקסימה, נבקר ברובע הלאי, במוזיאון דרום אפריקה ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. כמובן שנבקר בווטר פרונט (Waterfront) מרכז הקניות, הבידור והאוכל של העיר. לינה בקייפטאון.

יום 14: כף התקווה הטובה

סר פרנסיס דרייק, בהקיפו את כף התקווה הטובה ב 1880, רשם בזמן ספינתו "כף זה הוא מלא ההוד והיפה ביותר שראינו בכל היקף כדור הארץ" אף שלא ירד לחוף יכול לראות כמה יפה האזור. כף התקווה הטובה הוא מפגש הזרמים, מפגש האוקיאנוס השקט והאטלנטי. בין השאר נשוט לאי כלבי הים, ניסע בדרכים פנוראמיות – נעבור בעיירות ציוריות ומושבת פינגווינים. לקראת ערב נחזור לקייפטאון. בשעות הערב נצא לסיור רגלי באזור ווטר פרונט. לינה בקייפטאון.

יום 15: קייפטאון– תל אביב 

הבוקר נעלה ברכבל אל הר השולחן (מותנה במזג האוויר), התצפית מההר מספקת נופים עוצרי נשימה של העיר וחופיה. ההר עשוי אבן חול מעל בסיס של סלע גרניט והוא נישא לגובה של 1,067 מטר מעל המפרץ. אורכה של פסגתו השטוחה היא כמעט 3 ק"מ מקצה אל קצה. ההר מהווה בית לכ-1,500 מיני צמחים, אשר רבים מהם מקומיים ואינם נמצאים בכל מקום אחר בעולם בשעות אחר הצהריים בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה, לטיסה חזרה לישראל.

יום 16: תל אביב

נחיתה בתל אביב בשעות הבוקר

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
06-09-2022 21-09-2022 $4989 יואב חרמוני
פופולרי
הזמינו עכשיו
06-10-2022 21-10-2022 $5089 אורי רעי
פופולרי
הזמינו עכשיו
01-11-2022 16-11-2022 $4989 שירין בן יעקב
פופולרי
הזמינו עכשיו
07-12-2022 22-12-2022 $4989 אורי רעי
פופולרי
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות דרך יעד ביניים
* מיסי שדות תעופה (מעודכן מרץ 2022).
* טיסות פנים (כמפורט בתוכנית)
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, רכבי שטח ייעודיים בשמורות.
* לינה: מלונות מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות טובה/ לודג'ים בשמורות.
* כלכלה: חצי פנסיון ו-3 ארוחות צהריים נוספות.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ויזה במעבר למפלי ויקטוריה כ 45-55$ (משולמים במקום).
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* בדיקת קורונה ביציאה מדרום אפריקה – במידה ותידרש.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* תשר למדריך הישראלי (נהוג לתת כ 4-5 דולר ליום לאדם)

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות רישום דיגיטאלי בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 200$, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: ביטול הטיול יכנס לתוקף רק על ידי הודעה בכתב למייל info@drahim.co.il . תשלום דמי רישום ע"ס 200$ לא יוחזרו. בנוסף מ 30-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 15-29 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר תשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
הערה: בכל מקרה דמי הרישום לא יוחזרו וישמרו כזיכוי לטיול עתידי.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 879 $ דולר ארה"ב.
* בין 20-24 מטיילים תחול תוספת של 159 $ לנוסע.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

טיול מאורגן לדרום אפריקה ומפלי ויקטוריה

מספר ימים: 16, מספר לילות: 14
החל מ-$4889
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול