מרכז אמריקה - קובה וקוסטה ריקה
מספר ימים: 15
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מרכז אמריקה
מרכז אמריקה מהווה גשר בין צפון היבשת לדרומה, והינו יחידת נוף ייחודית. זהו ללא ספק אחד מהאזורים היפים והמרתקים ביותר. חופי טורקיז, יערות גשם טרופיים, הרי געש פעילים, רמות וולקניות גבוהות ואגמים ציוריים הכול בנגיעות של קסם מן העבר ומסתורין מעורר צמרמורות... קובה מאחרוני מעוזי הקומוניזם בעולם. ארצו של פידל קסטרו הרודן השנוי במחלוקת, ארץ של חופים קריביים מרהיבים, מוזיקת סלסה תוססת, סיגרים משובחים, ערים קולוניאלית עתיקות, מערות נטיפים, מפעלי סיגרים, בתי חוואים שדות קני סוכר, תוף אפריקאי וגיטרה ספרדית, פסטיבלים, מוסיקה, ריקודים ומועדונים, מכוניות ישנות וסוגי בנייה שונים – קולוניאלי, אר-נובו, באוהאוס, חופי זהב נפלאים ויערות ירוקים אך מעל לכל – מפגש יחידי מסוגו עם 11 מיליון תושבים המרכיבים את הפסיפס המדהים ביותר בים הקריבי. קוסטה ריקה מהמדינות המרתקות הצבעוניות והמיוחדות במרכז אמריקה, בירת התיירות האקולוגית, מציעה את שמורות הטבע מהמרהיבות והמרתקות בעולם. נמצאת בגשר היבשתי הצר שבין דרום אמריקה לצפונה. הרי געש פעילים, יערות גשם טרופיים, ג'ונגלים, ביצות מנגרובים וחיי טבע מופלאים כל זאת בשילוב כפרים אינדיאנים ותרבויות אינדיאניות עתיקות שהזמן עמד בהם מלכת. השילוב בין קובה לקוסטה ריקה הופך לטיול בלתי שיגרתי, צבעוני ומיוחד הלוקח אותנו למחוזות נשכחים שהזמן עמד בהם מלכת ולתושבים צבעוניים המביטים בקנאה אל מעבר לאופק הקרוב.
היתרון של דרכים TRAVEL
הוואנה
שמורת טורטוגרו
שייט קטמרן אל האיים
טרינידד
החוף הקאריבי – ורדארו
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א – הוואנה

מפגש בנתב"ג וטיסה (דרך יעד ביניים) אל הוואנה, בירת קובה, אליה נגיע בשעות הערב. עם ההגעה, העברה למלון. במידה והזמן יאפשר נצא לסיור לילי בסמטאות הוואנה העתיקה. לינה בהוואנה.

יום 2: עמק ויניאלס - שדות הטבק

יום סיור אל שדות הטבק, נצא אל מחוז פינאר דל ריו – היפה והציורי בקובה. פסגות ההרים מחודדות, וקירות מצוקים מעטרים את העמק, נעצור לתצפית על עבר העמק. נבקר במערת הנטיפים הגדולה שבתוכה אגם. נעלה על סירות, נשוט באגם התת קרקעי ומשם נמשיך לציור סלע ענקי המתאר את ההיסטוריה של קובה. כמובן לא נוותר על ביקור בבית חרושת לסיגרים ומוזיאון הרום. כולל ארוחת צהריים.לפנות ערב נחזור להוואנה. לאחר ארוחת הערב במסעדה בעיר העתיקה נעצור על הטיילת לראות את טקס ירי התותח ממבצר לה קבאנה. נסיים את היום במועדון מוזיקה מקומית. לינה בהוואנה.

יום 3: הוואנה – סיור עיר - החוף הקריבי של וראדרו

הוואנה, בירת קובה, עיר קולוניאלית ספרדית ייחודית ומרתקת. עיר מיוחדת המשלבת אוירה לטינית לצד קשיחות קומוניסטית. במהלך היום נצא לסיורים מרתקים, נסתובב בעיר העתיקה, בסמטאות, ברחובות הצרים, בטיילת, נראה את ארבעת הכיכרות הסמליים של הוואנה (קטדראלה, דה ארמס, הכיכר הישנה וסאן פרנסיסקו). נבקר ברחוב אוביספו, נצפה בקפיטול (העתק הבניין מוושינגטון) ובספינתו ההיסטורית של קסטרו ה"גראנמה". נבקר בביתו של ארנסט המינגווי שבילה חלק רב משנותיו בקובה. אחר הצהריים נסיעה לעמק היומורי המרהיב ביופיו (כולל תצפית מהגשר הענק). ומשם המשך נסיעה אל החוף הקריבי של וראדרו. לינה וראדרו.

יום 4: החוף של וראדרו – ג'יפים אל מערות סאטורנו – שייט קטמראן

בבוקר נצא בטיול ג'יפים אל מערות סאטורנו, עם אפשרות לשחות במקום, נמשיך בנסיעה עד לשפך נהר "קנימר" שם נעלה על סירה ונצא לשייט קסום. מרהיב ביופיו (כולל תצפית מהגשר הענק). אחר הצהריים חזרה לורדארו, נסיעה למרינה ויציאה לשייט קטמראן בין איים קטנים וקסומים הארכיפלג לוס קנאראוס לעבר השקיעה. הארכיפלג לוס קנאראוס (Los Canarreos) שבים הקאריבי- 27 ק"מ של חופים בתוליים יפהפיים, עם מים חמימים וצלולים כקריסטל, עם להקות דולפינים ועם חולות לבנים ונקיים שנדיר למצוא בקובה. לינה וראדרו.

יום 5: וראדרו – סנטה קלרה - הרכסים התלויים (רכבי שטח) – טרינידד

יום מלא חוויות וריגושים... נצא בנסיעה מזרחה לסנטה קלרה שם נראה את האנדרטה של צ'ה גברה ונבקר במוזולאום ובמוזיאון המוקדש לו. נמשיך ונבקר בעמק הסוכר באחת מן החוות הישנות אשר הוכרזו כמורשת עולם על ידי אונסקו. במהלך ביקורינו בחווה נראה כיצד הכינו בעבר מי סוכר ואף תינתן האפשרות לקחת חלק בתהליך. נמשיך בנסיעה דרך רכסים עטורי צמחייה טרופית בכביש היפהפה והמפותל אל העיירה "טופס דל קוייאנטס" בדרך נחצה את "פיקו דה פורטריו" הפסגה הגבוה באזור כ 931 מ' ונתחיל לגלוש אל פיקו דה פורטריו אשר נוסדה ב – 1937 ע"י הרודן בטיסטה. בכניסה לשמורה נחליף את האוטובוס לרכב שטח וניסע אל שמורת "גואיינרה". במהלך הליכתנו בשמורה , נוכל לצפות בשפע הנופים והצמחים של אזור זה. באם יתמזל מזלנו, נוכל לראות את הפרח הלאומי הקובני "שושן פרפרני לבן". פרפרים וציפורים ילוו את הליכתנו. נגיע לבריכות ומפלי מים בשמורה. אחר הצהרים נגיע לעיר טרינידד. טרינידד נוסדה בשנת 1514, כעיר סוחרי עבדים. לאחרונה הוכרזה העיר כשמורה ארכיטקטונית ע"י אונ"סקו. רחובות העיר מרוצפים בשיש, ומסביב מבנים קולוניאליים עתיקים, כיכרות מעוטרות ומוזיאונים קטנים. נסייר בכיכר המרכזית "פלאסה מיור" ונראה את בתי האחוזה סביבה. במוזיאון הרומנטיקה המציג אוסף של רהיטים, כלי חרסינה ופסלים המייצגים את עושרה של התקופה הרומנטית, נלגום משקה במועדון "קאנצ'אנצ'ארה" לצלילי להקת נגנים ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. לאחר ארוחת הערב נצא ל"קאסה דה לה מוסיקה" ליהנות ולרקוד לצלילי המוסיקה הקובנית. לינה בטרינידד.

יום 6: טרינידד – סיינפואגוס – סאן חוסה (קוסטה ריקה)

השכמה מוקדמת... בבוקר נצא בנסיעה אל העיירה סיינפואגוס. כריסטופר קולומבוס הספן המהולל הגיע אל מפרץ זה במהלך מסעו השני לאמריקה. מהנמל העתיק יצאו במאה ה -19 חלק ניכר מהסוכר שגודל בקובה. עם ההגעה נצא לסיור בעיירה המכונה גם "פנינת הדרום". בסיינפואגוס מנשבת המורשת הצרפתית, הבניינים וסגנון הבנייה, מרכז העיר, כיכר מרטינס, תיאטרון תומס טרי, תיאטרון "פלסיו דל וואייה" בעל סגנון ארכיטקטוני משוגע, מימנו נצפה בנוף הפנוראמי של המפרץ והעיר. לאחר ארוחת הצהרים נמשיך בנסיעה לאורך החוף הדרומי של האי, הדרך חוצה מטעי קני סוכר וכפרים קטנים לבקר בחוות תנינים, הסמוך למפרץ החזירים, הנקודה שבה תכננו בשנת 1961 גולים קובניים לנחות ולהפיל את שלטונו של הרודן פידל קאסטרו. אחר צהריים/ ערב בהתאם לשעת ההמראה נצא בטיסה לסאן חוסה בירת קוסטה ריקה ולעולם פראי אחר. עם הנחיתה העברה למלון. לינה סאן חוסה. הערה: יתכן וההגעה לסאן חוסה תהייה בבוקר של היום למחרת.

יום 7: שמורת החוף הקאריבית טורטוגרו (Torotuguero)

נצא בנסיעה מזרחה אל שמורת החוף הקאריבית טורטוגרו, הדרך חוצה את שמורת בריו קאריו Brautio Carrillo – יער גשם ירוק עד סבוך וצפוף. עם ההגעה לשמורת טורטוגרו נעשה שיט על סירות דרך תעלות בתוך שטח ביצתי מרתק. שמורת טורטוגרו היא שמורת חוף קריבית, בעומק השמורה מתחלף יער הגשם הסבוך בשטחים ביצתיים גדולים. בשמורה מגוון רב של חיות, צבי ים, קופים, חתולים, טפירים ואין ספור סוגים ומינים של ציפורים שיפליאו בתצוגות מרשימות. בשמורה ניתן לראות לטאות שונות וביניהן גם איגואנות, תנינים מסוג קיימן ואליגטור החיים בתוך הביצות. אחר הצהרים נצא לסיור בכפר טורטוגרו הנמצא בשולי הפארק על רצועת אדמה צרה שבין הים והתעלה הראשית. בכפר ציורי זה החלו שורשי מוסיקת הרגאיי. את הלילה נעשה בלודג' בשמורה.

יום 8: שמורת טורטוגרו – גשר האיגואנות - יערות הגשם של סאן רמון

בבוקר נצא לסיור נוסף בשמורה, נעלה על סירה וננסה לראות עוד בעלי חיים מרתקים המאפיינים את השמורה. בצהריים נעזוב את החוף הקאריבי לכוון העיר גוואפילס. בדרך נעצור ב"גשר האיגואנות" שם נוכל לראות איגואנות מקרוב ובסביבה הטבעית שלהם. המשך היום על הדרך המהירה, נחצה את שרשרת ההרים המרכזית של קוסטה ריקה ונגלוש ליערות הגשם המדהימים של איזור סאן רמון. לינה בלודג' אקולוגי.

יום 9: קאנופי "גלישת צמרות" אומגה ביערות הגשם – שמורת הר הגעש ארנל (Arenal)

בבוקר נצא לאחת מהרפתקאות הטיול קאנופי "גלישת צמרות" אומגה ביערות הגשם. בעבר חוקרי יערות הגשם בנו מערכת של אומגות בין העצים כדי להקל עליהם את המעבר והטיפוס לעצים הגבוהים (כ- 50 מ' גובה). כיום אנחנו משתמשים ברעיון לתצפת וללמוד על החיים בצמרות העצים... המסלול העובר בלב יער הגשם בגבהים מעל צמרות העצים מהן נשקף נוף נפלא של היער. מערכת של 8 כבלים, 11 פלטפורמות, 3 מסלולים , 2 גשרים תלויים וטרזן סווינג סה"כ- 845 מטרים של טבע פראי והרבה אקשן (אנחנו לא נוותר לאף אחד...). בהמשך היום אחר ארוחת צהריים, נסיעה צפונה לשמורת הר הגעש ארנל Arenal הממוקם קרוב לגבול עם ניקארגווה. בדרך מראות נוף מגוונים ומרהיבים, נהרות שוצפים, מעיינות חמים, לגונות, עמקים מלאים בצמחייה טבעית, וחיות בר בשפע. הר הגעש הפעיל ארנל, מתנשא לגובה של 1,633 מטרים, ההר התפרץ לאחרונה בשנת 1,968 לאחר שהיה רדום יותר מ 400 שנים. בערב עם סיום היום נצא לרחצה, פינוק ומרפא במעיינות המים החמים המאפיינים את האזור הגעשי. לינה באזור ארנל.

יום 10: מפל לה פורטונה – הכפר לה קאסונה –– מונטה ורדה (Monte Verde)

בבוקר נצא סיור באיזור הר הגעש ארנל, נתחיל בביקור במפל לה פורטונה (המזל), הליכה רגלית קלה תוביל אותנו למפל המרשים והגבוה, שנוצר מהתפרצות הר הגעש, כולל רחצה אפשרית בבריכות המים והנקבות שיצר הזרם הגועש. נמשיך לביקור בכפר העתיק והציורי בלה קאסונה, מקום שופע היסטוריה, תרבות ומסורת. נלמד על תהליך ייצור הסוכר בשיטות עתיקות (לפני כ- 100 שנים),. בהמשך נעלה על טרקטור ועגלה למסע חוויתי במסורת הקוסטריקנית "הטיקוס" בה נראה גידולים שונים וכפריים המעבדים את אדמתם בשיטות עתיקות כמו לפני מאות בשנים. לאחר ארוחת צהריים נקיף את אגם ארנל בדרכנו לאזור סנטה הלנה. הדרך מרהיבה ביופייה, נוף של מפרץ ניקויה ואיי האזור בואך דרך מכוסה יער עבות (יער ענן – יער גשם) המכונה "ההר הירוק" - מונטה ורדה. משנת 1,951 חיה במקום קהילת צפון אמריקאים (קווקרים) מבודדת בגובה של 1,400 מטר ושמרה על האזור מכל פולש. בעזרת ארגונים פרטיים מונטה ורדה הפכה לשמורה ביולוגית עשירה במערכות אקולוגית בהן המבקרים נפגשים עם כל בעלי החיים של סביבה מוגנת זו. עם ההגעה נצא לסיור לילי בשביליו של יער עננים. לינה באזור שמורת מונטה ורדה.

יום 11: הגשרים התלויים של שמורת "מונטה ורדה" – רכבל עננים – שייט בנהר הקרוקודילים (טארקולס) – שמורת מנואל אנטוניו (Manuel Antonio)

היום נצא לסיורים ברכב, ברגל ובאוויר... ביער הגשם ההררי. בשמורת מונטה ורדה חיים עצלנים, קופים, נחשים, מאות מיני פרפרים ומגוון רב של ציפורים. נתחיל בסיור כולל הליכה על גשרים התלויים בגבהים שונים כך שנוכל לצפות על עולם החיי והצומח מבסיסו ועד צמרותיהם. לאחר מכן נלך ל"גן הקוליברי" השוכן ליד, שם נצפה מקרוב בציפורי יונקיי הדבש המדהימות המגיעות בהמוניהן לשתות ממי הסוכר בגן. בהמשך נעלה על רכבל עננים - גלישת עננים בחשמלית/ רכבל. מבט ממעוף הציפור על יער העננים, הר הגעש ארנל ועל מפרץ ניקוייה. ניתן לעצור בכל נקודה לצילום הנוף עוצר הנשימה. חוויה ייחודית ומרתקת ניסע מערבה מההרים אל חופי האוקיאנוס השקט ואל שמורת מנואל אנטוניו שהינו אחד הפארקים הלאומיים המפוארים והייחודיים בקוסטה ריקה על חופיו הלבנים המוקפים גבעות יער ירוקות. בדרך נעצור לשייט חוויתי בנהר הקרוקודילים טארקולס (Tarcoles), לאורך השייט תנינים גדולים, ואין סוף בעלי חיים וציפורים מרתקות חוויה גדולה של טבע עוצר נשימה. לינה באזור מנואל אנטוניו.

יום 12: מנואל אנטוניו – סיור בפארק לאומי – שייט קטאמרן

סיור רגלי מודרך בפארק שהינו המפורסם ביותר בקוסטה ריקה. השמורה כוללת חופי ים יפים, מנגרובים, ארכיפלג איים, יער גשם טרופי ואת קתדראלת פונטה בעלת המבנה הייחודי. הפארק מורכב מארבעה חופים שלכל אחד מאפיינים מיוחדים. בשמורה מספר בעלי חיים הייחודיים לאזור ובראשם לטאת האיגואנה וקוף השאגן עם הקול המפחיד, קוף הקפוצ'ין וקוף הסנאי שהוא הקטן והייחודי במרכז אמריקה. בהמשך היום נצא לשייט בספינת מפרש (קטמרן) לאורך החופים והאיים היפהפיים של הפארק. תחילת המסע בנמל קאפוס במימיו הצלולים של הים הפתוח לאורך חופיו הציוריים של הפארק. בהפלגה נגלים איים מסתוריים, צוקים וסלעים בתצורות ייחודיות המהווים בית גידול לסוגים רבים של ציפורים ועופות מים כמו שקנאים, שחפים, מגלנים ועוד. ארוחת צהריים על הספינה עגינה במפרץ המוגן והקדום Biesanz Bay (אפשרות לשחייה ושנירקול). לינה באזור מנואל אנטוניו.

יום 13: הר הגעש פואס – מפלי לה פאס – סאן חוסה

בבוקר נתחיל את הדרך חזרה לסאן חוסה, נחלוף על פני אזורי מרעה הרריים וירוקים, בהם רועות פרות, צמחיה טרופית סבוכה ובעיקר מטעי קפה בהם נעצור לטעימה וביקור. עם ההגעה נעפיל אל רכס פואס ונבקר בפסגתו של הר הגעש הפעיל. הליכה רגלית קלה לתצפית מרשימה על הלוע העצום של ההר המשתרע על פני 1.5 ק"מ ובו גייזרים מהגדולים בעולם. זהו הר געש פעיל אך בטוח לתצפית. משם נמשיך למפלי לה פאס והגנים המרהיבים שבשטחם שוכן מצפה פרפרים ויונקי דבש מהגדולים בעולם, גני סחלבים ושבילי הליכה מעוצבים בדקדקנות. בערב נגיע ללינה בסאן חוסה. לינה סאן חוסה.

ימים 14-15: סאן חוסה – תל אביב

בבוקר נצא לסיור בסאן חוסה הכולל את כיכר האומנים, השדירה המרכזית, התיאטרון הלאומי (מבט מבחוץ), כנסיית "לה מרסד", רובע אמון, שוק האמנים ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. בהתאם לשעת הטיסה נצא אל שדה התעופה הבינ"ל של סן חוזה ונתחיל את דרכנו חזרה הביתה (דרך יעד ביניים).

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות ת"א – מרכז אמריקה – ת"א (דרך יעד ביניים).
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לספטמבר 2021).
* מלונות מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות מעולה בערים לודג'ים בג'ונגל.
* כלכלה: פנסיון מלא למעט ארוחת צהריים ביום האחרון.
* מים מינראלים, צ'ופארים ופינוקים לאורך המסלול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג/ רכבי שטח בהתאם לתוכנית
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.

המחיר לא כולל

* ויזה לקובה כ- 60$.
* אגרת יציאה מקובה כ-35$(במידה ויידרש)
* אגרת יציאה מקוסטה ריקה כ-30$ (במידה ויידרש)
* בדיקות קורונה ביציאה מקובה וקוסטה ריקה
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150$ שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150$ שלא יוחזרו. מ- 30-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ- 15-29 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ- 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 75% מעלות הטיול, מ- 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
3. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 31 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
4. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

הערות חשובות:
* בין 15-19 מטיילים תוספת של: 149 $ לאדם.
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 589$

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

מרכז אמריקה - קובה וקוסטה ריקה

לפרטים נוספים על הטיול