סרי לנקה - טיול גאוגרפי בדגש שמורות טבע ותרבותם
מספר ימים: 12
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
דרום מזרח אסיה
סרי לנקה, שבעברה נקראה ציילון, הינה אי טרופי בעלת שדות תה אין סופיים, יערות גשם, מקדשים, הרים מיוערים, צמחייה טרופית, שדות אורז ומקדשים. הארץ טובלת בנופים ירוקים עם מורשת בודהיסטית מרתקת ועתיקה. היא ידועה כאחת מספקיות התבלינים, האבנים היקרות והשנהב, ויש האומרים שהיא תרשיש המקראית, האי איתו ניהל שלמה המלך סחר מקיף כבר בימי בית ראשון. השילוב של חופים יפים עטורי דקלים, כפרי דייגים מסורתיים, פסגות הרים גבוהות, ערים עתיקות ומסחריות החצובות בסלע ועל גבי מצוקים הופכים את היעד הזה לאחד מיעדי התיירים המועדפים במפת התיירות. מסע המשלב ביקור במעון לפילים יתומים, ספארי של שמורות הטבע, טיפוס למתחמי הערים המקודשות ואל חוות התבלינים ואם יתמזל מזלנו גם נשתתף בטקסים במקדשים מרהיבים.
היתרון של דרכים TRAVEL
ביקור במקלט הפילים בפינוואלה
ספארי ג'יפים בשמורת מינריה
ספארי ג'יפים בשמורת יאלה
ביקור בחוות צבי הים
מופע פולקלור
3 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: טיסה תל-אביב – קולומבו (הבירה)

ניפגש בשדה התעופה ונצא בטיסה מנמל התעופה בן גוריון (דרך יעד ביניים) לקולומבו, בירת סרי לנקה. נחיתה ביום שלמחרת בבוקר.

יום 2: נחיתה בקולומבו – כפר הדייגים נגומבו

עם הנחיתה נצא בנסיעה צפונה לעיירת דייג מפורסמת נגומבו, נרד אל חוף הדייגים של נגומבו נצפה בדייגים החוזרים מהים בסירות המיוחדות שלהם, שמוסים בשלל דגים, נבקר בשוק הדגים התוסס, הריחני והמפורסם. את הלילה בריזורט מקסים על החוף. לינה נגומבו.

יום 3: כפר הדייגים נגומבו – פינואלה (מקלט הפילים) – מקדש המערה בדמבולה

המשכימים יוכלו להנות צזריחה מרהיבה, לאחר נמשיך בנסיעה צפונה אל פינוואלה, מקלט לפילים יתומים, בבעלות המדינה המשקיעה מאמצים רבים לשמר את אוכלוסיית הפילים האסיאתיים שכמעט נכחדה כליל מן האי. לאחר נצא לביקור במקדש המערה של דאמבולה (Dambulla) – קומפלקס המורכב מחמש מערות המשמשות עד עצם היום הזה כמקדשים. נטפס בין מערות הקדושה עם מאות פסלי הבודהה וציורי הקיר המרשימים של מאות דמויות דתיות מהפולקלור הבודהיסטי. לינה בחופים הדרומיים.

יום 4: הבירה פולנורואה (אפשרות לרכיבה על אופניים) – ספארי (ג'יפים) בשמורת מינריה

בבוקר נצא בנסיעה לפולנורואה (Polonnauruwa), אחת מערי הבירה הקדומות של הממלכה הסינהאלית. בימי תור הזהב של העיר סביב המאה ה- 10 זכתה פירינואלה לשגשוג ופריחה מרשימים ביותר, הותקנו בה מאגרי מים גדולים, מקדשי פאר, ארמונות ומצודה פנימית. המעוניינים יוכלו לסייר בעתיקות העיר פולונוארה ברכיבה על אופניים. לאחר סיור מרתק ומרשים נעלה על ג'יפים ונצא לספארי בשמורת מינריה המפורסמת באוכלוסיית הפילים האסייתים שבה. בשמורה שי יותר מ 300 פילים אסיאתים פראיים החיים בקבוצות במרחבי העשב הפראי של רמת סרי לנקה, נוכל לראות גם עדרי באפלו, צבאים, נמיות, חמוסים ועשרות מיני ציפורים שיפליאו בתצוגות אוויר מרשימות. בערב נחזור למלון ללינה וארוחת ערב.

יום 5: סלע סיגריה – גני התבלינים במטאלה – קאנדי

בבוקר נצא לביקור ב"סלע סיגיריה" (Sigiriya), מצודת ארמון וגן הממוקמים על סלע מונוליט אדיר ממדים בגובה 200 מטרים! נטפס ב- 1,200 המדרגות המובילות אל פסגת הסלע, ויש הרואים באתר קסום זה כפלא השמיני של העולם. בעבר זוהו במקום 500 ציורי קיר של עלמות חשופות חזה (כיום נשארו 10 בלבד). מהפסגה נשקפת תצפית נוף יפהפייה. לאחר הביקור נמשיך בנסיעה אל גני התבלינים של מטאלה (Matale), חוות גידול תבלינים בה מגדלים תבלינים רבים כמו: כורכום, קינמון, הל, אגוזי מוסקט, פלפל, אניס, ועוד. נסיעה אל העיר קנדי הממוקמת באזור ירוק ופורה ושימשה גם היא עד לנפילת האי לידי הבריטים ב- 1815, כבירת סרי לנקה העצמאית. עם ההגעה נצא למופע פולקלור מקומי ונהנה מהאווירה התרבותית הססגונית של עיר זו. לינה בקאנדי.

יום 6: קאנדי – מקדש השן – הגנים הבוטנים בפארדינייה - נוארה אלייה

לבוקר נצא לסיור במרכז העיר של קאנדי (Kandy), כולל ביקור במקדש השן, כיום הוא המקדש החשוב ביותר בסרילנקה, שם על פי האמונה שמורה אחת משיניו של בודהא. בצהריים נצא אל לפארדנייה (Peradeniya), לביקור בגנים הבוטניים, גנים אלו הם הגנים הראשונים שנבנו למטרת הנאה על ידי המלך סינהאלה. הגנים שהורחבו על ידי הבריטים, פרושים על פני שטח נרחב ובהם זנים מדהימים של עצים, צמחים ופרחים מסוגים שונים ומגוונים. אחה"צ נצא אל תוך יער הגשם של מרכז סרי לנקה, הנסיעה מרהיבה ביופיה, חוצה כפרים קטנים וציוריים, בין הרים ירוקים המכוסים במטעי תה על שיפולי ההרים. נשתדל לבקר במפעל ליצור תה. שם נחזה בתהליך הייצור והאריזה, בקטיף ובייבוש התה. בתום הסיור נמשיך לעיר נוארה אליה (Nuera Eliya), העיר הגבוהה ביותר בסרי לנקה הממוקמת בגובה של 1,889 מטרים מעל לפני הים, למרגלותיו של הרי פידרו ופסגת אדמס, שתי הפסגות הגבוהות ביותר באי. לינה בנוארה אלייה.

יום 7: הליכה בשמורת מישורי הורטון

נקום מוקדם ונצא בוואנים אל שמורת מישורי הורטון היפהפייה, המאכלסת סוגים רבים של בעלי חיים וצמחייה ייחודיים למקום. הליכה של כ- 6 ק"מ תביא אותנו אל "סוף העולם": צוק תלול היורד בחדות מגובה רב. הנוף הנשקף משם ושמיכות העננים שבמקום מקנים תחושה מיסטית למבקרים כאן. נמשיך ונלך עוד מרחק קצר אל מפלי בייקר היפים. לאחר מכן נחזור אל פתח השמורה ונשוב אל נוארה אליה. בהתאם לזמן ולכוחות, נמשיך לטייל בין אתרי העיירה: פארק ויקטוריה, מגרש הגולף ואגם גרגורי. ארוחת ערב ולינה בנוארה אלייה.

יום 8: מפלי רוואנה – רכבת ההרים אל מפלי אלה - פסגת אדם הקטנה – יאלה (החוף הדרומי)

בבוקר נצא בנסיעה אל תחנת הרכבת המקומית ונצא בנסיעה באחד המסלולים היפים בעולם אל אלה (Ella). המסילה חוצה נוף מרהיב ביופיו, חוצה נהרות, מצוקים, גבעות מוריקות, ומטעי התה הפזורים בכול מקום. מסענו יביאנו אל מפלי רוואנה (Ruena Waterfalls) המרהיבים, מפלי מים הסמוכים לעיירה אלה, הנופלים מגובה של 11 מטרים תוך שהם מתיזים רסס לבן ומרענן על המבקרים. משם נחזור אל הרכבים ונמשיך אל פסגת אדם הקטנה, עם ההגעה נצא במסלול הליכה של כשעתיים אל פסגת ההר, מהפסגה נשקף נוף מרהיב ביופיו של כל דרום סרילנקה ממהר אל החופים. את היום נסיים (בהתאם לזמן ההגעה) במקדש קטארגמה, הגיבור המקומי, אל המלחמה ההינדואי, שהגיע אל האי שם זכה לכבוד מלכים ממלכי הסינהאלה, על פי האגדות קיבל הגיבור המקומי שתי מתנות מהמלאכים: בית עשוי מעלים ואישה יפהפייה. נשוטט בין רחובות העיר ונשמע סיפורים רבים נכתבו על הדמות הזו בהתאם לדתות ומסורות הרבות שבסרי לנקה. לינה בקאטרגמה.

יום 9: ספארי (ג'יפים) בשמורת יאלה – החופים הדרומיים – גול

בבוקר השכם נצא אל הפארק הלאומי יאלה (Yala National Park), אחד משמורות הטבע היפות והמרתקות בסרי לנקה, שם נעלה על רכבי השטח לנסיעת ספארי. שמורת יאלה היא הפארק הלאומי הגדול ביותר בסרי לנקה, המשתרע על שטח של 1,259 דונמים. השמורה מגוונת בבעלי חיים ונקווה ליום תצפיות טוב. אם יתמזל לנו נראה מלבד פילים, איילים, אנטילופות, קופים ותנינים, נוכל לראות גם נמרים ומגוון גדול של עופות. בהמשך נצא בנסיעה לאורך החופים הדרומיים (רובם נפגעו מגל הצונאמי הגדול ושוקמו) בדרכנו אל העיר גול (Galle), עיר פורטוגזית, שנבנתה על ידי הכובשים הפורטוגלים במאה ה 16 לספירה, ומשמשת דוגמא מצוינת לסגנון הבנייה המיוחד של הכובשים האירופאים בדרום מזרח אסיה, שהשכילו לשלב ארכיטקטורה אירופאית קלאסית עם שילובים אסיאתיים, בגלל ייחודיות זו, הוכרזה גול כעיר מורשת עולמית על ידי אונסקו. בתום הסיור בעיר הקולוניאלית נצא אל אזור החוף ללינה באחת מערי החוף. לינה בחופים המערביים.

יום 10: החופים המערביים – שייט אל כפרי הדייגים באגם מאדו – מוזיאון המסכות

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל באלפטייה ומשם נצא לשייט של כשעה וחצי אל כפרי הדייגים של אזור זה, נביט בבעלי החיים לאורך הנהר ובשיטות הדייג המיוחדות של הדייגים המקומיים. משם נמשיך אל אמבואלמנגודה ונצא לביקור במוזיאון קטן של מסיכות מקומי, המציג לראווה אוסף מסכות של אלים ודמויות בפולקלור הדתות של סרי לנקה. לינה בחופים המערביים.

יום 11: החופים המערביים – חוות צבי הים - קולומבו

בבוקר נצא בנסיעה אל בקוסוגודה ונבקר במדגרת צבי ים. נראה כיצד מגנים על הצבים ושומרים על הביצים אשר מוטלות כל יום לאורך החוף. בצהריים נגיע אל קולומבו בירת סרי לנקה, בהתאם לשעת ההגעה נצא לסיור בעיר המסחרית והתוססת. נבקר באזור הנמל, באזור ה- Kottah, אזור של שווקים צבעוניים. נראה את המצודה וכמובן מגדל שעון שיזכיר לנו (ולא סתם) את יפו. לינה קולומבו.

יום 12: נחיתה בתל אביב

בבוקר בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לתל אביב (דרך יעד ביניים), נחיתה בערב.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
15-08-2022 26-08-2022 $2989 רונן חסון
בהרשמה
הזמינו עכשיו
06-10-2022 16-10-2022 $3089 מדריך מצוות דרכים
בהרשמה
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים)
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון למרץ 2022).
* מלונות מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות מעולה בערים.
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון/ שתי ארוחות ביום.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג כמקובל במזרח להעברות וסיורים/ רכבי שטח ע"פ התוכנית.
* מדריך ישראלי מצוות דרכים.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 200 $.

המחיר לא כולל

* אשרת כניסה לסרילנקה (כבמידת הצורך).
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* בדיקת קורונה בסרילנקה, בהתאם לנדרש.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ למדריך הישראלי נהוג לתת כ 5$ ליום לאדם.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 200$, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 200$ שלא יוחזרו. מ 30-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 15-29 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר תשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
הערה: בכל מקרה דמי הרישום לא יוחזרו וישמרו כזיכוי לטיול עתידי.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 589 $ דולר ארה"ב.
* בין 20-24 מטיילים תוספת 99 $ דולר ארה"ב.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

סרי לנקה - טיול גאוגרפי בדגש שמורות טבע ותרבותם

מספר ימים: 12, מספר לילות: 11
החל מ-$2989
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול