טיול עומק גאוגרפי לאיחוד האמירויות הערביות – פלאי עולם
מספר ימים: 9
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
המזרח התיכון
איחוד האמירויות היא פדרציה של 7 אמירויות בצפון חצי האי ערב, שהתאחדו בברית אחת בשנת 1971. הגדולות והמפורסמות שבהן היא דובאי ואבו ד'בי. שבע האמירויות נהנות משפע ומעושר בלתי נתפס. מאגרי הנפט שהתגלו לפני כשישים שנה הפכו את האמירויות לאחת המדינות העשירות בעולם. באיחוד השכילו לנצל את הכספים האדירים שהתקבלו מניצול משאבי הטבע כדי להפריח את השממה ארוכת השנים, לקדם את המדינה ולהפוך אותה למיוחדת וליוצאת דופן. כל העושר, הקידמה, והשגשוג צמחו - תוך פחות מחמישים שנה - מחולות המדבר הערבי מטרשי הרכסים המצוקיים על חופי המפרצים המבודדים של המפרץ הפרסי. עד ה"בום", תושביהן המנומנמים של האמירויות, התפרנסו בדוחק בעיקר ממרעה, מחקלאות הררית בסיסית וכזו של נווי מדבר, מדיג ומשליית פנינים. היום, האמירויות הם שם נרדף לפאר, להשקעות עתק, לחדשנות ולשאפתנות והעולם נושא אליהן עיניים משתאות. האדריכלות המפוארת, האיים המלאכותיים, מרכזי האמנות והמסחר, כל אלה מגלמים מודרניות וקדמה פורצת דרך לצד תרבות מסורתית ושמרנית עתיקה. הטיול באמירויות הוא מיוחד, ומגוון מאוד. הנוף האורבני העתידני יוצא דופן ומסנוור לצד דיונות מדבריות אינסופיות, נווי מדבר מצויירי דקלים, כפרי דייגים "של פעם", חופי האוקיאנוס ההודי הנפלאים ועוד. נראה את המבנים המרהיבים שבנו מיטב האדריכלים בעולם, נעמוד נוכח הכלכלה הפורחת, נבקר במרכזי אמנות ותרבות עצומים ובאתרים, שבעדם נציץ אל ההיסטוריה החברתית של האמירויות טרום עידן הנפט ונטייל בנופים שמזכירים את נפלאות "ההר הגבוה" של סיני ובנאות מדבר אקזוטיים; שם נעמוד על הקשר בין הנופים הבראשיתיים האלה והקיום האנושי שבהם.
היתרון של דרכים TRAVEL
אי הדקל אלג'מירה
נסיכות א-שארקה בירת התרבות
דיונות המדבר האדומות
שוק הגמלים, ג’בל אלחאפת
מוזיאון הלובר
 

מסלול הטיול

יום 1:תל אביב – דובאי; פגישה עם עולם אחר – טיסת מסוק בשמי דובאי

נטוס מתל אביב לדובאי (כשלוש וחצי שעות). עם הנחיתה: מפגש עם אנשי הקשר ונצא ל"סיבוב" ראשוני במטרופולין המרהיב של דובאי. נתחיל בגני ארמון הנשיאות של מחמד אבן רשיד אלמח'תום, ראש ממשלת איחוד האמירויות ושליט דובאי. בהמשך נצא בטיסת מסוק (15 דק') כדי לראות את האי המלאכותי דקל "ג'ומיירה" ואת קן הנוף המרהיב כולל גורדי השחקים הגבוהים המתנשאים מעל העיר. ללא ספק פאר היצירה "הפלא השמיני של העולם". לאחר הטיסה נצא לסייר וללמוד על הפרויקט האדיר והמיוחד. נמשיך לביקור באי המלאכותי - "דקל אלג'מירה". נסע ברכבת "מונורייל" המספקת תצפית מעולה על האי המלאכותי אלג'מירה", פאר יצירה הראוי לתואר "הפלא השמיני של העולם". נשלב תצפיות נוף (מלאכותי כמובן) מזוויות שונות ונבקר - כולל גם בתי קפה - באקווריום ענק, שבתוכו שוחים כרישים, צבי ים, חתולי ים ועוד עשרות סוגי דגים טרופיים ונתבונן במה שמתיימר להציג שחזור של העיר האגדית אטלנטיס... נראה את מלון בורג' אלערב, שגם הוא אחד מסמלי העיר ואת קו מגדלי החוף המרהיב של דובאי. את ארוחת הערב הראשונה נאכל תוך כדי שייט בספינת עץ בנהר דובאי הקריק. שברקע האורות של העיר העתיקה. לינה בדובאי.

יום 2: דובאי העתיקה: כאילו נהר, שווקי אלף לילה ולילה. דובאי המודרנית: מגדל בורג' אלח'ליפה, המזרקות המוסיקאליות

היום נצא לדובאי העתיקה, אזור ה'קריק' (נהר דובאי) והמפרץ המרכזי. זה המקום אשר בו נמל דייגים קטן, בחוף שומם וחולי בים הערבי, הפך לפאר יצירה של ארכיטקטורה אורבאנית ואחת הערים המרהיבות בעולם. הטיול בעיר יכלול את הרובע העתיק - דיירה ואת השוק המקומי העממי. בסמטאות השוק - שמקנה תחושת "אלף לילה ולילה" - נלך בין דוכני הרוכלים בתבלינים הריחניים, בשוק הזהב הנוצץ, בשוק המשי והבדים הצבעוני ובשוק א-שבכה, שבו נמצא הכל מכל... אחרי כן נעלה על 'מוניות המים' המקומיות - "אלאבראס", לחצייה מהירה של נהר דובאי (ה – Creek באנגלית, כי רובו ערוץ חפור) אל צידה השני של העיר, לסמטאות של שכונת אלבסטקיה והשוק הגדול (א-סוק אלכביר). שם נראה בעינינו פיסה מן התרבות המקומית, שעוצבה לאורך השנים ונתמכה בעבודת זרים. נפגוש כאן הודים, פקיסטנים, אפגנים, ערבים, אירופים ועוד. בחלקו השני של היום נבקר בצד השני של דובאי, ב-"Down Town". זה האזור היוקרתי ביותר בעיר, עם גורדי שחקים עצומים ומגדלים בעיצוב ארכיטקטוני יוצא דופן של מתחמי מגורים, מסחר, מלונות, בילויים ועוד ... נעלה לתצפית על העיר ממגדל בורג' אלח'ליפה. המגדל הנודע - 163 קומות - הוא (בינתיים) המגדל הגבוה בעולם, ומתנשא לגובה 828 מ'. [עיצב אותו האדריכל אדריאן סמית, נבנה על ידי חברת סמסונג הקוראנית בשנת 2009 ועלות הקמתו מוערכת בכמיליארד דולר ומחצה.....]; המגדל, שבנוי בהשראת ציור מגדל בבל של גוסטב דורה, בנוי מסדרת אליפסות שיוצרות קונוס הפורץ לשמיים ונראה מכל אזור בעיר. את התצפית נערוך מהקומה ה-124/125 של הבניין ועם שקיעה נראה גם את מופע המזרקות המוסיקאליות. את היום נסיים בשייט איטי בסירת עץ מסורתית (כולל ארוחת ערב), כשהתפאורה תהיה מסכי האורות הצבעוניים של העיר החדשה והישנה גם יחד. את ארוחת הערב נאכל במסעדה אל מול מופע האורות המרהיב של הבורג' חליפה והמזרקות. לינה בדובאי.

יום 3: אמירות א-שארג'ה, בירת התרבות – קליידוסקופ של שווקים – נמל דייגים מהאגדות – ערב בדובאי

אמירות א-שארקה (מבוטא בהיגוי המקומי – א-שארג'ה) הוכרזה על ידי אונסק"ו ל"בירת התרבות הערבית" ול"פנינת המפרץ". כאן משולבות מסורת, אמונה ודת בהשכלה, לימוד ודעת. תחנותינו תהיינה: מסגד המלך פיצל - אחד המסגדים הגדולים והיפים באמירויות; כיכר הספר המרהיבה ביופייה, שבמרכזה תבנית ענק של ספר הקוראן וסביבה בנייני ממשלה ומוסדות תרבות ודת; מוזיאון תרבות האסלאם המרתק, שכולל אין ספור פריטים מראשית האסלאם ועד ימינו - כתבי יד עתיקים, פפירוסים, כלי חרס ומתכת, מטבעות וחפצים נדירים של פילוסופים, חוקרים, אסטרונומים, מגלים וממציאים מוסלמים; הטיילת (הקורניש) היפהפייה על רקע תעלת א-שארג'ה עם סירות הדייגים שבה; וסמטאות ציוריות של הרובע העתיק (משם התפתחה א-שארג'ה) כולל שוק אלארסה המשוקם. נעצור לתצפית על המבנה המשוקם של השוק הכחול בעל עיטורי הפסיפס ומשם, לביקור בקליידוסקופ הצבעים והריחות של שוק המזון הגדול. השוק מקורה ובו "חוגגים" עשרות דוכני פירות, ירקות, תבלינים, פירות יבשים, חלבה, בקלאווה ושאר מתוקים וגם דוכני בשר וכל טוב. את מסיבת החושים הזו נסיים בשוק הדגים המרכזי של אמירות אלעג'מאן. למרות הקלישאה, הוא באמת אחד היפים שיש... ספינות דייג מעץ פורקות את שלל הדגים אל ומציעות אותו למכירה. עשרות סוחרים מתחרים על השלל היקר והטרי, והמהומה הרב חושית - רבה. נחזור ללינה אל דובאי המוארת והנוצצת.

יום 4: ראס אלח'ימה - רכס אלחג'אר – גבול עומאן – כפרים בערוצי הסלע וגם כפר המבריחים – הדיונות האדומות (רכבי שטח)

בבוקר נעלה על הג'יפים (עם נהגים מקומיים) ונצא לדרך... נסיעה צפונה לאמירות ראס אלח'ימה שעל גבול עומאן. נסיעה קצרה בדרכי המדבר (המהירות והנוחות), שמובילות אל אמירות ראס אלח'ימה וניכנס לשטח. עם רכבי השטח נטפס אל מרומי רכס אלחג'אר (רכס האבנים) בוואדי "המבריחים". הדרך מתפתלת בתוך קניון עטור צוקים מרהיב ביופיו, חוצה חוות חקלאיות מקומיות, שבהן נראה את אנשיהן בעבודות היום יום. נמשיך ונטפס בדרך עפר מפותלת ותלולה אל מרומי ההרים. הנוף מסביב מרהיב ביופיו, וכדי להחזיר לעצמנו את הנשימה, נעצור לתצפיות על היופי האין סופי. כשהדרך תסתיים ב"סוף העולם", נגיע לקהילת כפרי מבריחים על גבול עומאן. משם נלך במסלול קצר וקל בין הכפרים הציוריים, בין בתי האבן המסורתיים והחלקות החקלאיות כדי לחוות את המקום ואת אנשיו במפגש קרוב ובלתי אמצעי. הכפריים חיים בבתי אבן לקוטה, מגדלים מקנה ומקיימים חקלאות 'בעל' בסיסית. באחד הכפרים נאכל ארוחת צהריים קלה (פיקניק) ונרד אל הדיונות האדומות של ראס אלח'ימה וא-שארג'ה למרגלות רכס אלחג'אר. הנסיעה בחוליות האדומות היא חווית ה"אנחנו והאין-סוף".... גם בלב הישימון רחב הידיים הזה נעצור לתצפיות, נטפס על אחת הדיונות הגבוהות ומראשה נראה את השקיעה שתצבע את הדיונות האדומות ב'עוד יותר קסם מדברי'... זו תהיה העת לנסוע אל מלון מקסים על שפת מפרץ עומאן, בואך הים הערבי, וסמוך לעיר אלפג'ירה, שהיא עיר ציורית על שפת המפרץ. לינה באזור אלפג'ירה.

יום 5: אמירות אלפג'ירה והמובלעת העומאנית – כפרים "תלויים" נוי מדבר וחוף אוקיאנוס (שוב רכבי שטח)

המשכימים יוכלו לראות את הזריחה, שמאירה את המדבר על רקע האוקיאנוס הבוהק בכחול. לפנינו יום נוסף במרחבי היופי האין סופיים של אמירות אלפג'ירה. נתחיל את היום בביקור בשני אתרים מרתקים על קו החוף: מסגד אלבידה, המסגד המרשים העתיק ביותר באיחוד האמירויות; ובמצודת א-ראבי המתנשאת בגאון מעל מפרץ חורפכאן. יש ממנה (כמובן) תצפית מרהיבה לכל עבר. בהמשך היום נעפיל אל האזור הכפרי במרומי ההרים. אם נצליח, ניכנס לוואדי הבוסתנים, ממש בתוך המובלעת העומאנית באלפג'ירה - שריד למדיניות בריטית-עומאנית נפתלת ורבת בעיות. נטייל בין הבוסתנים והשדות הירוקים הנטויים על צוקי הגרניט בהרים. נשלב הליכות קצרות בנווי מדבר עם מעיינות מים זכים. נלך בסמטאות הכפרים, נפגוש את אנשי המקום וננסה להבין משהו על אורחות חייהם ומנהגיהם. בחלקו השני של היום נמשיך במסענו במרומי רכס אלחג'אר המרהיב ביופיו. הדרך עושה דרכה בין כפרים חקלאיים שנדמים כתלויים במרומי ההרים. נעצור אצל "מגדלי הירקות" ובפאתי כפרם נראה אותם מעבדים את חלקותיהם בשיטות מסורתיות, טרום הקידמה האגרו -טכנית. נלך בשבילי הכפר המאובקים, נציץ אל הרוכלים בחנויותיהם, ונשמח עם הילדים שיקבלו את פנינו בצהלות צחוק. מכאן נמשיך לנסוע לאורכו של הוואדי היפהפה והמחורץ. נעקוב בדרכנו אחרי תוואי הדרך העתיקה, שחוצה את הרכס. על הדרך הזו נעו שיירות מהמפרץ הערבי (הפרסי) אל מפרץ עומאן ולאורכה נראה מצדים וכפרים עתיקים. בחלקה השני עוברת הדרך בתוך קניון מצוקי ועמוק, שחוצה את קו פרשת המים; מעל ראשינו יתנשאו צוקי גרניט גבוהים. בסוף היום נחזור למלוננו, כאמש, על שפת מפרץ עומאן באזור אלפג'ירה. לינה באזור אלפג'ירה.

יום 6: נווה המדבר אלעין – שוק הגמלים – שרידי עבר ואבו ד'בי

ארוחת בוקר ו...לדרך, אל אמירות אבו ד'בי (זו, שבקלות בלתי נסבלת של זלזול אנחנו מתעקשים לקרוא לה אבו-דאבי....). בדרכנו נבקר באלעין, שהיא עיר ונווה מדבר, מקום הולדתם של השיח'ים הגדולים של האמירות. זו עיר מיוחדת על סיפו של המדבר לרגלי הר אלחפית. אלעין היא אחת הערים העתיקות ביותר באיחוד האמירויות ובסביבתה התגלו שרידים ארכיאולוגים רבים בעלי חשיבות מחקרית גדולה. אלפי שנים היה נווה המדבר של אלעין תחנת אספקה חשובה בדרכי הסחר העתיקות של ערב. את הביקור בה נתחיל בשוק הגמלים הגדול ביותר של איחוד האמירויות וללא ספק אחד המקומות החשובים בתרבות המקום. נבקר בשוק המקומי שוקק החיים. נמצא שם מכל טוב: משרוך נעל ועד מטילי זהב ולא נפסח על טעימות מהאוכל המקומי ועל מאור הפנים הלבבי של הסוחרים המקומיים. נבקר בארמון האמיר - עדות לתקופת שלטונו באלעין של השיח' זיד אבן סלטאן א-נהיאן. הארמון הוא גם מקום הולדתו של שיח' מוחמד אבן זיד א-נהיאן, האמיר של אבו-ד'בי. נבקר במצודת אלג'אהלי, אחת הטירות הגדולות באלעין ודוגמה מצוינת לארכיטקטורה צבאית ערבית במקום. מאלעין נסע אל ג’בל אלחפית, שם נראה אתרי קבורה עצומים בני כ-4,700-5,000 שנה לפני זמננו (תקופת הברונזה). ממרומי ההר (1200 מ') נפרשת תצפית מרהיבה על העיר אלעין וסביבותיה. מכאן ניסע לאבו-ד'בי, בירת איחוד האמירויות. ארוחת ערב ולאחריה נלך לאורך הקורניש כדי לראות את אבו-ד'בי המוארת ואת אתריה המרכזיים במופעם הלילי. לינה באבו-ד'בי.

יום 7: אבו-ד'בי – "ניסים ונפלאות" (מסגד השיח' זיד, מוזיאון הלובר – האי יאס)

יום טיול באבו-ד'בי, בירת איחוד האמירויות. העיר כנראה, העשירה ביותר בעולם וגם הבירה המדינית והפוליטית של איחוד האמירויות, שם מתקבלות ההחלטות... שם גם בושלה עסקת השלום עם ישראל. באבו-ד'בי מתממש שילוב יוקרתי בין מלונות פאר, חופי ים מעוצבים וארכיטקטורה חדשנית. היא גם עיר נושאת תרבות, עם מסגדים מרהיבים, מוזיאונים מרתקים, "ארמונות" ציבוריים ועוד. תרגום שמה הוא: "בעל הצבי". הביקור בה יכלול את מוזיאון "מורשת הכפר" המשחזר את חיי היומיום של הבדואים, שם נשוטט בין סדנאות האומנים ובתי מלאכה מסורתיים. נבקר במסגד הגדול של השיח' זיד. אחד המסגדים הגדולים בעולם וללא ספק היקר שבהם. הרעיון מאחורי הקמת המסגד הוא, מבנה שייצג את המגוון התרבותי של העולם המוסלמי באמצעות אדריכלות ואומנות עם זיקה היסטורית ומודרנית. המסגד מסוגל להכיל יותר מ- 30,000 מתפללים. הוא מצופה בשיש הכולל קישוטים וגילופים אסלאמיים מורכבים. בחצר המסגד נמצא גן יפהפה. מכאן, אל מרכז העיר אבו-ד'בי, נבקר גם במצודת אלחצן (מבוטא – אלחוסון), היא בית אבותיו של השיח' א-נהיאן וסמלה של אבו-ד'בי. נחלוף על פני מסגדים לבנים בוהקים, נסע בשדרות המרכזיות ובין גורדי שחקים, עד שובר הגלים בחוף המפרץ הערבי, שם נראה את קו הרקיע המרהיב של העיר. משם – לרובע התרבות, אל מוזיאון ה"לובר של אבו- ד'בי". המוזיאון, שנבנה בהשקעה כספית אדירה, העניק לאבו-ד'בי את גושפנקת התרבות. המוזיאון מוקדש לאמנות האנושית ברבדי זמן שונים; מוצגות בו יצירות מאומנות מצרית עתיקה ועד לפיקאסו. למוזאון מבנה יוצא דופן, מכל עבר רואים את כיפתו (ה"דום") הגדולה, שמכסה את המבנה ומחדירה קרני אור מלטפות דרך חרכיה המעוצבים. נראה את ארמון הנשיאות (האומה) “קצר אלווטן". מקום משכנו של השיח’ ח'ליפה אבן זיד, נשיא האיחוד. כאן גם נמצא יורש העצר, מחמד אבן זיד, השליט בפועל של המדינה והאיש החזק בה. נצפה במופע אור קולי המציג את העבר, ההווה וחזון העתיד של האמירויות. נגיע לאזור העסקים המסחרי, אל מגדלי אתיחאד אלג’מירה, שהוא מכלול אדיר של גורדי שחקים, מול המלון – "ארמון האמירויות", אחד המפוארים והיקרים בעולם כמובן... את הביקור באבו-ד'בי נסיים באי יאס, מקום צבעוני להפליא עם מרינה, מרכזי קניות, "אטרקציות של אנשים עתירי ממון" ועוד. בסוף היום ניסע לדובאי. הלינה – שם.

יום 8: הו דובאי, דובאי – כל פלאיך...

בבוקר נבקר ב"גן הפרחים הקסום" של דובאי, שנמצא ברובע דובאי-לנד. הגן הגדול הושק ביום האהבה בשנת 2013 וכולל אלפי מינים של צמחים ופרחים (הגן פתוח בחורף בלבד). אחריו נבקר באתר של "מסגרת דובאי". זו היא התוספת החדשה לאדריכלות, הפורצת את גבולות הדמיון, שהעיר מתהדרת בה. "מסגרת דובאי" מורכבת משני מגדלים אנכיים בגובה 150 מ' המחוברים בגשר, שארכו 100 מ' והיא ללא ספק אחד משיאי קו הרקיע של העיר. הגשר מקשר שני מיצגים מרתקים המספרים את סיפרה של העיר. מיצג אחד מספר את ראשיתה של העיר דובאי ככפר דייגים קטן על גדתו החולית של נהר דובאי והשני מציג את חזון דובאי כעיר העתיד. נבקר גם ב"מדינת אלג'מירה" - מתחם ענק של מצודה ערבית, הנושקת לקו המים על רקע המגדל הנודע של בורג' אלערב. יש בו מתחם שוק ערבי צבעוני וקולני, הכולל עבודות יד, אומנות, מזכרות ודוכני אוכל. ניכנס לביקור במוזיאון לאומנות דיגיטאלית, שבו נראה את אחת התערוכות המרתקות העכשוויות. את סיום הטיול נחגוג בארוחת ערב חגיגית ואחריה מופע מזרקות "בומבסטי" (כרגיל שם....) על רקע מלון אטלנטיס המואר בשלל צבעים. לינה אחרונה - בדובאי.

יום 9: דובאי – תל אביב

בוקר אחרון באמירויות... בהתאם לשעת ההמראה, כן או לא, נספיק טעימה אחרונה מהעיר. העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה מדובאי לתל אביב.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות: תל אביב – דובאי – תל אביב.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון נובמבר 2021).
* מלונות מדרגת ראשונה ודרגת תיירות מעולה
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג/ ג'יפים ממוזגים (4 מטיילים בג'יפ).
* חצי פנסיון וארוחת צהריים נוספת.
* מים מינראליים, צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים", מדריכים מקומיים כנדרש.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 100 $.
* מפגש קבוצה עם המדריך לפני הטיול.

המחיר לא כולל

* אשרת כניסה במידה ותידרש.
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ למדריך הישראלי

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 100$ שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 100$ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. מטייל חולה קורונה לפני היציאה לטיול או צריך להיכנס לבידוד (נדרש אישור ממשרד הבריאות), החזר מלא על התשלומים לטיול למעט עלות כרטיס הטיסה (כ 400 דולר)/ יוחזר בהתאם למדיניות חברות התעופה.
3. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
4. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 30 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
5. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

הערות חשובות:
* בין 15-19 תוספת: 189 $ דולר ארה"ב.
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 589 $ דולר ארה"ב.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

טיול עומק גאוגרפי לאיחוד האמירויות הערביות – פלאי עולם

לפרטים נוספים על הטיול