טיול עומק גאוגרפי לרומניה - שומרי מסורת
מספר ימים: 10
שומרי מסורת
ההרשמה בעיצומה
מזרח אירופה
רומניה טומנת בחובה הפתעות אין ספור; ממבצרים ומנזרים מימי הביניים עד לחופי הים השחור ולאתרי סקי אלפיניים. מערי טרנסילבניה העתיקות והססגוניות ועד לשמורות הטבע בדלתא של הדנובה. מכפרים נידחים לערים מודרניות. קסמה של רומניה הוא בזכות היותה ארץ מתפתחת, המשמרת מנהגים ותרבות עתיקה. רומניה עשירה בנופים פראיים שהם ללא ספק גן עדן לאוהבי טבע והרפתקאות. עמקים פוריים וירוקים לצד פסגות הרים מושלגות. אין עוד מדינה במזרח אירופה שנמצא בה מגוון אתרים עשיר כל כך! מסע בהרי הקרפטים, הוא מסע בזמן לכפרים מרוחקים ונידחים שהזמן עמד בהם מלכת, חקלאות עתיקה, עדרי סוסים, שוורים רתומים לעגלות, רועי צאן רכובים על חמורים, צוענים נודדים אגמים כחולים, נחלים וקניונים מרשימים ובעיקר, מקומיים חמים ומסבירי פנים.
היתרון של דרכים TRAVEL
פנסיון מלא
מעבר ביקאז והאגם האדום
בית הכנסת "הבעל שם טוב"
רמת טרנסילבניה
רכס הרי הקרפטים
 

מסלול הטיול

יום 1: יום ב' - ת"א – בוקרשט – סיניה – ארמון פלש – פויאנה ברשוב

בבוקר נצא בטיסה מת"א לבוקרשט, לאחר מעבר ביקורת הדרכונים נצא צפונה לכיוון העיירה סיניה. העיירה הקטנה התפתחה לאתר נופש חשוב עוד בשנת 1,870, אחרי שהמלך קארול ה-1 בנה בה את מצודת פלש המקסימה ששימשה כבית הקיץ שלו. עם ההגעה נצא לביקור בארמון פלש, בתחנת הרכבת של האוריינט אקספרס, ככל שהזמן יותיר לנו. נמשיך צפונה לעיירה בושטני ונעלה ברכבל על פסגות הרי בוצ'ץ'. אם יתאפשר, בהתאם למזג האוויר והזמן, נצא למסלול הליכה קל בהרים. נרד חזרה לעיירה בושטני נחצה את הקרפטים ונמשיך ללינת לילה בעיירה פויאנה ברשוב. לינה פויאנה ברשוב.

יום 2: יום ג' - כפרי ולאכיה – מצודת בראן – מעבר ביקאז – האגם האדום – פייטרה ניאמץ

בבוקר נצא אל לכפר בראן, כולל תצפית על המצודה הציורית שבו, נבין מדוע שייכו אותה בטעות לדרקולה, ללא ספק אחת המצודדות המרשימות ביותר. נצא לכפר הציורי מואיצ'ו כפר יפייפה השוכן בנוף מרהיב. כולל נסיעה קצרה בעגלות רתומות לסוסים. נמשיך לסייר בכפרי וולכיה שיד הזמן לא פגעה בהם. תושבי הכפרים עוסקים בחקלאות בסיסית ומספקים את צרכי עצמם. נחלוף על פני עגלות עץ רתומות לשוורים, ערמות שחת ענקיות האופייניות לרומניה ונבקר כפריים המכינים בחצרותיהם את ה"צוויקה" – האלכוהול המקומי. בצהריים נצא בנסיעה דרך מעבר ההרים ביקאז (1,256 מטרים) המחבר את טרנסילבניה אל מולדאביה. כאשר נרד ממנו נגיע אל ה"אגם האדום" שנוצר עקב גלישת גושי סלעים אדירים אל אחד היובלים העליונים של נהר הביקאז בשנת 1837. הצבע האדום של המים (לא תמיד) נגרם מסחף העפר מן ההרים הסובבים את האגם. בהתאם לזמן נרד ברגל לאורך הערוץ הנהדר של הביקאז המוקף צוקים גבוהים. לעת ערב נגיע אל עיר המחוז פייטרה ניאמץ.(Piatra Neamt) לינה פייטרה ניאמץ.

יום 3: יום ד' - פייטרה ניאמץ – בית הכנסת של "הבעל שם טוב" - מנזר הנשים הפורח אגפיה - המחוז ההיסטורי בוקוביצנה הדרומית – רכבת קיטור במולדוביצה

בבוקר נצא לסיור בעיר פיאטרה נאמץ. נבקר בבית הכנסת של "הבעל שם טוב" בית כנסת מאבן העתיק ביותר ברומניה. כאן, אחד משליטי מולדובה שטפן הגדול קיבל מקלט מפני הטורקים, מהקהילה היהודית. היהודים הלבישו אותו בטלית הוא התפלל ביניהם וכך הוא ניצל. עד אז היה אסור לבנות בית כנסת מאבן כסמל לזמניות של הקהילה היהודית במקום. כאות הוקרה, השליט אישר לאחר מכן לבנות בית כנסת יהודי ראשון מאבן. נמשיך דרך העיירה טרגו ניאמץ אל מנזר הנשים הפורח אגפיה לראות את בית המלכה ואת המוצרים שהנזירות במקום אורגות וסורגות. בכפר טרפשי נבקר בביתו של האומן פופה ניקולאי יוצר מסכות פולקלור ופסל ידוע. משם נצפין אל המחוז ההסטורי בוקוביצנה הדרומית. שם נבקר באחת המנזרים היפים ברומניה. המנזר המצויר היפה וורונץ המתאפיין בצבע הכחול הייחודי. בסיום היום נמשיך לכוון מולדוביצה שם נעלה לרכבת קיטור על עצים ה"מוקוניצה" לנסיעה חווייתית. לינה מולדוביצה.

יום 4: יום ה' - הקרפטים הירוקים – כפר האומנים צ'וקונשטי - מעבר פריסלופ – חבל מרמוש - סיגט

היום נטפס שוב להרי הקרפטים הירוקים, נבקר בכפר האומנים צ'וקונשטי (Cioconesti) שם נראה שני מוזיאונים כפריים מקומיים, מוזיאון ביצי הפסחא והשני מוזיאון אתנוגרפי קטן של מכשירים וכלי עבודה יום יומיים. אחר כך נעלה אל מעבר פריסלופ (Prislop 1416 m) המחבר את מולדאביה למחוז ההיסטורי מאראמורש (Maramoures)יערות נהדרים יקדמו את פנינו ומראש המעבר נוכל לראות את הפסגות הקרפטים המזרחיים. נרד אל העיירה בורשה (Borsa) ונמשיך עד העיר סיגט (Sighetu) עירו של אלי ויזל, שם נלון. לינה סיגט.

יום 5: יום שישי - חבל מאראמורש – סיגט עירו של אלי ויזל – בית הקברות העליז – ארץ העץ – קלוז'

בבוקר נבקר בביתו של הסופר אלי ויזל שהפך למוזיאון. ויזל נולד כאן ב-1928. ב-1945 הוא שרד את צעדת המוות מאושוויץ לבוכנוואלד. ב-1986 הוענק לו פרס נובל לשלום. מסיגט נמשיך לעיירה סאפאנצה בה נמצא "בית הקברות העליז". בשנת 1935 עלה בדעתו של אמן המצבות פאטראש להתקין לעצמו מצבת עץ מגולפת ולצייר בה את דמותו עם מספר מלים על חייו. מאז ועד מותו ב-1977 הכין פאטראש למעלה מ-800 מצבות כחולות (צבע התקווה) הנושאות טקסטים מרגשים ומשעשעים. לאחר נצא לאזור היפה של רומניה, השוכן בין יערות עבותים ורכסי הרים, נראה את הכפרים הייחודיים לאזור המכונה "ארץ העץ". העץ משמש כמקור פרנסה עיקרי לתושבי המקום. נבקר במנזר בארסאנה הייחודי, עשיר בבניית עץ מרהיבה נוסח מאראמורש. משם נמשיך בדרכנו ונגיע אל הכפר סאצ'ל (Sacel) שם נזכה לראות בפעולה תחנת קמח מונעת מים בת מאה שנים! ומשם אל בירת טרנסילבניה קלוז' שם נקבל את השבת. התארגנות לשבת. קבלת שבת וארוחת ליל שבת. לינה קלוז'.

יום 6: יום שבת – קלוז' – מופע פולקלור

את השבת והתפילות נעשה עם הקהילה הקטנה של העיירה הטרנסילבנית היפה קלוז'. כיום, קיימת בקלוז’ קהילה יהודית קטנה (בתוכה גם כמה עשרות ניצולי שואה) של כמה מאות יהודים המתכנסת בעיקר בחגים ומפעילה את בית הכנסת הניאולוגי העתיק שנכנך שנת 1,887. כיום הוא משמש כמרכז הקהילה, בית תפילה, מרכז ללימודי יהדות ומרכז תרבות. לצד בית הכנסת קיימת אנדרטה לזכר יהודי העיר שנספו בשואה. לאחר תפילות וסעודת שבת נצא לסיור להכרות העיר. בערב בצאת השבת נצא למופע פולקלור. לינה קלוז'.

יום 7: יום א' - טרגו מורש – קניון הטודרה – עיירת ימי ביניים סיגישוארה

בבוקר נצא בדרך יפה לסיור בטרגו מורש נבקר באנדרטת השואה ובבית הכנסת המפואר (במידה ופתוח), נראה את שעון הפרחים, בית העירייה הבנוי בסגנון הברוק משם נצא בנסיעה לביקור בקניון הטורדה. נרד למסלול הליכה קצר (כשעתיים), הנקיק המצוקי נחשב לשמורת טבע ייחודית, עם צמחים ובעלי חיים הייחודיים אך ורק למקום. נמשיך לביקור במכרות המלח המרשימים שבעמק הטודרה. נמשיך במסלול טיול חוצה כפרים לעיירה הציורית סיגישוארה - עיירת ימי ביניים ציורית המוקפת חומה ו 11 מגדלים. העיר המיוחדת שמורה היטב, ידועה כמקום הולדתו של של הנסיך ולאד דרקול שדמותו שימשה השראה לאגדה על דרקולה. נכנס פנימה לטיול רגלי בין הסמטאות הצרות והתלולות של העיר, נבקר בחומות העיר, מגדל השעון ועוד. לינה סיגישוארה.

יום 8: יום ב' - רמת טרנסילבניה – ערי ימי הביניים מדיאש וסיביו

בדרך נחלוף על פני רמת טרנסילבניה הרצופה כפרי צוענים רבים. אוכלוסיית הצוענים ברומניה ובהרי הקרפטים היא הגדולה בעולם - מעל למיליון בני אדם הפזורים בכל רחבי המדינה. סימנם הבולט של הצוענים הנו עגלות העץ העתיקות, שעליהן מורכבות קשתות מכוסות ברזנט או ניילון. אם בעבר נהגו הצוענים לנדוד בדרכים ממקום למקום בעגלות כשהם מתפרנסים ממרעה, מעבודות מזדמנות ומשעשועים ובידור, כיום יושבים הצוענים בכפרים נידחים (ודי מוזנחים), בגיבוב של בתים המכוסים בכיסויי ניילון וברזנט. המפגש עם הצוענים הנו מפגש עם תרבות ססגונית ומיוחדת. נעצור לביקור במדיאש (Medias) עיר עתיקה מתקופת ימי הביניים. במרכז העתיק של העיירה יש קסם מיוחד בזכות הסמטאות הצרים, הבתים העתיקים והכיכר הגדולה. בהמשך נצא לעיר המחוז היפה והציורית סיביו. לינה בסיביו.

יום 9: יום ג' - חציית הקרפטים במעבר הגבוה "טרנס פגראש" - בוקרשט

אחד הימים היפים והמרתקים בטיול. נסיעה קצרה תביאנו אל עמק נהר האולט שלאורכו פזורים עשרות כפרים טיפוסיים, משם נצא לטיפוס דרך מעבר ההרים האלפיני טרנסילבניה "חוצה פגרש" בגובה 2,027 מ' הסגור לתנועה לעתים בגלל השלגים. נעצור להליכה וסיור באגמים האלפינים באזור ומשם נגלוש לכיוון אגם וידראו בדרכנו אל העיירה קוארטה דה ארגש. בהמשך נעלה על דרך המלך המובילה לבוקרשט – בירתה של רומניה. עם ההגעה נצא לסיור היכרות ראשוני בעיר. בוקרשט מכונה גם "פריז הקטנה", ולא בכדי – היא ידועה בשלושת השדרות הרחבות ונטועות העצים החוצות אותה, מבני ציבור, ארכיטקטורה המפוארת, אגמים מוקפים גנים והמוניטין היוקרתי שלה. העיר הפכה לבירת חבל ולאכיה בסוף המאה ה- 17 ולבירת רומניה ב- 1862. במהלך שנות שלטונו של ניקולאי צ'אוצ'סקו הוא ניסה לשנות אל פני העיר ולהפוך אותה לעיר סוציאליסטית אולם מהפכת 1989 שמה קץ לסגנון הסטליניסטי. לינה בוקרשט.

יום 10: יום ד' - בוקרשט – תל אביב

בבוקר נצא לביקור בבירה הרומנית נבקר בכיכר המהפכה בה שרק ההמון בוז לצ'אוצ'סקו הנדהם ובארמון העם (בנין הפרלמנט) הבנין השני בגודלו בעולם שנבנה על ידי הרודן על חשבון עמו. נצפה בשער הנצחון, בבנין האופרה, האקדמיה הצבאית וארמון הנשיאות קוטרוצ'ן. נבקר בבית הכנסת (הביקור יתאפשר רק במידה ובית הכנסת פתוח) של בוקרשט ובשדרות האיחוד המעוטרות במזרקות. נבקר במוזיאון הכפר בו תצוגה של בתים ומלאכות מכל רחבי רומניה בסגנון עתיק ומשומר. בהתאם לשעת ההמראה העברה אל נמל התעופה הראשי לטיסה חזרה לת"א.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן ליולי 2021).
* לינה: במלונות מצוינים מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: פנסיון מלא (שתי ארוחות ביום, ארוחת צהריים כריכים בהכנה עצמית).
* צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג להעברות וסיורים.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת בן 4-5 € ליום לאדם.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 100€ שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 100€ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד בחזרה מהיעד.
2. מטייל חולה קורונה לפני היציאה לטיול או צריך להיכנס לבידוד (נדרש אישור ממשרד הבריאות), החזר מלא על התשלומים לטיול למעט עלות כרטיס הטיסה / יוחזר בהתאם למדיניות חברות התעופה.
3. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
4. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 31 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
5. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

הערות כלליות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד בחדר: 389 €.
* במידה ויתוסף עוד לילה לטיול – תחול תוספת של 89 € למטייל עבור לינה וארוחת ערב בבוקרשט.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

טיול עומק גאוגרפי לרומניה - שומרי מסורת

לפרטים נוספים על הטיול