טרק באיסלנד – הרפתקה של קרח ואש
מספר ימים: 10
טיולי הליכה וטרקים
ההרשמה בעיצומה
מערב אירופה
הרפובליקה של איסלנד שוכנת בצפון האוקיאנוס האטלנטי על ארכיפלג איים המורכב מאי מרכזי ומספר איים הסמוכים לו, האי המרכזי נחשב השני בגודלו באירופה ומבחינה גיאולוגית שייכת איסלנד לשתי היבשות – צפון אמריקה ואירופה. האי איסלנד שוכן בקצה האוקיאנוס האטלנטי, וממוקם בין גרינלנד, נורבגיה וסקוטלנד, צפונית-מערבית לאיי פארו. למרות שטחה הגדול- 103,000 קמ"ר (פי חמש מגודל מדינת ישראל), אוכלוסייתה מונה כ-320,000 נפש בלבד, כמחציתם חיים בעיר הבירה רייקיאוויק. האי איסלנד הוא חלק מהרכס המרכז-האטלנטי ולמעלה מ-60% משטחה שומם, עוד 14% משטח האי מכוסה על ידי אגמים וקרחונים, בהם קרחון ואטניקול (Vatnajökull), הקרחון הגדול באירופה. איסלנד היא אחת מהמדינות בעלות רמת חיים מהגבוהות בעולם, כשכנותיה הסקנדינביות גם איסלנד היא מדינת רווחה, עובדה התורמת לחלוקה שוויונית של העושר הלאומי. איסלנד היא התגשמות הפנטזיות של חובבי הטבע ואליה נקשר המושג "נופי בראשית". זהו מקום ריק כמעט מאנשים, עם נוף קסום ועוצר נשימה, ובו ניגודים רבים. הנוף מורכב מנהרות בזלת שחורים רחבי ידיים, הרי געש מעשנים, מפלים, מעיינות חמים וגייזרים כל אלה עושים את איסלנד ליעד קסום אך בלתי צפוי. הרגשת הריחוק, השקט והאינסופיות, היא מהחוויות הנפלאות ביותר באיסלנד. שעות השמש הארוכות בימות הקיץ, בהם השמש שוקעת לקראת חצות והאור הבהיר בשעות הלילה המאוחרות, מעשירים וצובעים את האי בגוונים מיוחדים השמורים לאזורים הארקטיים. בנוסף מתהדרת איסלנד במושבות ענק של עופות מים: שחפים, יסעורים, קורמורנים, ועיטמים - המרחפים כלהקות ענק בשמיים. טיול באיסלנד, כמוהו כסיור בפלנטה אחרת...
היתרון של דרכים TRAVEL
מעיינות חמים
מעבר ההרים פימפורדוהאלס
הר הגעש Fagradalsfjall
 

מסלול הטיול

יום 1: אוגוסט – ת"א – ריקיאוויק (איסלנד) – הר הגעש המתפרץ

נצא בטיסת בוקר מתל אביב לריקיאוויק (בירת איסלנד). 1 OS 860U 17AUG TLVVIE 0615 0900 2 OS9763U 17AUG VIEKEF 1225 1445 לאחר מעבר ביקורת דרכונים נצא אל הבירה לסיור קצר והתארגנות. ריקיאוויק, זוהי הבירה הצפונית בעולם. העיר שפירוש שמה הוא "המפרץ המעשן", הוקמה לחופו של המפרץ במאה ה- 9 על ידי הויקינגים. התארגנות לקראת הטרק. אחר צהריים/ ערב נצא בנסיעה לכוון חצי האי רייקאנס אל הר הגעש המתפרץ. המיקום כ 40 קילומטרים מריקיאוויק באזור חקלאי שומם בעמק Geldingadalir סמוך להר Fagradalsfjall . בחודשים האחרונים תושבי ריקיאוויק התחילו להרגיש רעידות אדמה לא שגרתיות ובאמת בסוף מרץ התחילה ההתפרצות. זו לא הייתה התפרצות מוכרת של הר געש, כזו שאיסלנד מורגלת בה כבר שנים. אלא מתוך סדק באדמה המאגמה שנדחפה בלחץ אל מעל פני הקרקע החלה לזרום החוצה במופע מרהיב ביופיו שכולנו יכולים ליהנות מימנו... מראה של פעם באלף שנים. ההגעה לתצפית לא קלה כ 5 קילומטרים של טרק רגלי בעלייה אך המראה שובה את הלב. נתזמן את התצפית על הר הגעש המתפרץ לקראת שקיעה לילה. לינה ריקיאוויק.

יום 2: 18 אוגוסט - שמורת לנגמנלודר – הליכה אל בקתת Harfntinnusker

בבוקר נצא בנסיעה לשמורת לנגמנלודר. המסלול בתוך השמורה עובר דרך מגוון רח ב של קניונים, עמקים ורכסי לבה שחורה, מישורי הלבה מוקפים בהרים צבעוניים המקנה למקום מראה ייחודי ושובה לב. את מסלול ההליכה נתחיל מהבקתה בלנדמנלאוגר, משם הליכה קלה עד שדה הלבה של Laugahraun לכיוון הרמה ההררית של Brennisteinsalda שם מתגלה נוף מרהיב של הרים בשלל צבעים. לאחר כ 3-4 שעות הליכה במגמת עליה נגיע למעיין הגיאותרמי Stórihver. אחת הנקודות "הירוקות" היחידות לאורך המסלול של היום הראשון. מי המעיין חמים מדי לרחצה. שני שליש מקטע מסלול היום הראשון מכוסה שלג במשך רוב השנה עד שלהי הקיץ. ההליכה לפרקים מגיעה לגבהים של 1,000 מטרים, ערפילים הם דבר שכיח באזור. לקראת אחר צהריים נגיע לבקתת ב Harfntinnusker שם נב לה את הלילה. עוד לפני הבקתה נפגוש את אתר ההנצחה לעידו קינן, ישראלי שמת באזור מהיפותרמיה בשנת 2004 במהלך סופת שלגים. אחר צהריים נקדיש לטיול באזור. הליכה קלה להר Söðull משם תצפית מרהיבה על האזור, או הליכה קצת יותר ארוכה, למערות הקרח שהתמוטטו לפני כמה שנים. לינה בקתת Harfntinnusker סה''כ - 12 ק"מ. כ 5-6 שעות הליכה. עלייה מצטברת: כ- 470 מטרים.

יום 3: 19 אוגוסט - בקתת Harfntinnusker – אל אגם Álftavatn

יום טרק מרהיב במגמת ירידה, חלק מהירידות עשויות להיות מחליקות מאוד במקרה של בוץ וגשם. נמליץ להשתמש במקלות הליכה לייצוב ומניעת החלקה. היום מזמן לנו בנוסף הליכה על שלג וכוללת גם חצית נהר... תחילת המסלול של היום השני עובר דרך עמק יפיפה עם כמה ערוצים מוריקים הנשפכים אליו. אם מזג האוויר יאיר את פנינו והראות תהייה טובה, נצא בהליכה לפסגת הר Háskerðingur. הגעה לפסגה מבטיח נוף עוצר נשימה. בהמשך נעזוב את אזור הרי הרייאוליט הצבעוניים ונמשיך לאזור של הר ים וקרחונים כהים. נוכל להבחין שהנוף משתנה והופך להיות ירוק יותר. במשך השביל מוביל אותנו בתלילות ל Jökultungur משם נרד אל גדת נהר ה Grashagakvísl, מקום טוב לעצירת מנוחה. החלק האחרון של היום אל אגם Álftavatn עד הבקתה הוא בהליכה משורית. אחר הצהריים בהתאם לזמן נצא לטיול של כשעה-שעתיים להר Brattháls. לינה בבקתת Álftavatn סה''כ - 13 ק"מ. כ 5-6 שעות הליכה. ירידה מצטברת: כ- 500 מטרים.

יום 4: 20 אוגוסט - אגם Álftavatn – אל בקתת Botnar

תחילת הדרך וסופה מתאפיינת בתוואי של עליות וירידות מתונות, אבל החלק המרכזי והגדול מהדרך הוא במישור חולי. המסלול ביום זה חוצה מספר נהרות, חלקם על גשרים וחלקם בתוך המים. המסלול לוקח אותנו על רכס Brattháls אל עמק Hvanngil. ב Hvanngil יש שתי בקתות, אחת נבנתה עבור רועי צאן בשנת 1963 ואחת עבור תיירים בשנת 1995. הליכה קצרה מהבקתות לוקחת אותנו לגשר החוצה את נהר ה Kaldaklofskvísl. בגדה המזרחית של הנהר השביל מתפצל אנו נפנה ל Emstrur. נמשיך תוך שאנו חוצים במים מספר נחלים. נמשיך עוד כ 4 קילומטרים לאורך הנהר ונגיע לגשר שחוצה את נהר Nyrðri Emstruá. לאחר הליכה משורית קצרה נגיע לבקתת ב Botnar, שם נבלה את הלילה. אחר צהריים נצא להליכה קלה של שעה וחצי, לאורך סימוני מוטות המובילים לנוף פנוראמי מרהיב על קניון Markarfljótsgljúfur. לינה בקתת Botnar סה''כ - 15 ק"מ. כ 6-7 שעות הליכה. ירידה/ עלייה מצטברת: כ- 400/300 מטרים.

יום 5: 21 אוגוסט - בקתת Botnar – עמק טורסמורק Þórsmörk

נצא במגמת ירידה על שביל תלול המוביל לעמק Syðri-Emstruá. נחצה את הנהר על גשר יפיפה שיוביל אותנו לאזור שנקרא Almenningar שם נצטרך לחצות את הנהר העמוק ביותר בטרק, נהר ה Þröngá. הנוף והצמחייה שוב משתנים והנוף הצחיח יחסית נצבע בירוק. כחצי שעה הליכה לאחר חציית הנהר נגיע לבקתת Langidalur בעמק תורסמורק. אחר צהריים בהתאם לשעת ההגעה נעלה על פסגת הר Valahnúkur, מזרחית לבקתה. השביל נוח ומזמין והנוף מלמעלה על העמקים מרהיב ביופיו. לינה בקתת Langidalur סה''כ - 15 ק"מ. כ 6-7 שעות הליכה. ירידה מצטברת: כ- 300 מטרים.

יום 6: 22 אוגוסט - עמק טורסמורק – הקרחונים אייפיטלאיוקוטל ומירדאלסיוקוטל - מעבר ההרים פימפורדוהאלס

יום מרהיב ביופיו... נתחיל את היום בעמק ת'ורסמורק מהבקתה בלאנגידאלור. המסלול מתחיל נהר קרוסה. משם הליכה באזור המכונה "גודאלונד" Goðalönd כלומר "משכן האל ים". אחד המקומות היפים והמרהיבים באיסלנד. גבעות בתוך עמק ירוק היושב לרגלי שני קרחונים. הדרך מתחילה בטיפוס על מדרגות עץ, לאורך צלע ההר, בהמשך שביל המוביל אותנו אל עבר רכס "קאטאריגיר" Kattarhryggir ,שפירושו "שידרת החתול". כשעוברים על הרכס נוכל לדמיין חתול שמקמר את גבו... משני צידי הרכס, תצפית על עמקים ירוקים ועל הר אוטינגונגוהופדי Útigönguhöfði. השביל ממשיך ומטפס אל רמת מורינסהיידי Morinsheiði. יש לקחת בחשבון כי חלקים בשביל השביל עוברים על צלע הר תלול, יש חבלים ושרשראות להיעזר בהם. מורינסהיידי היא רמה ארוכה ושטוחה, שמובילה אותנו אל המעבר המכונה "רכס הגיהנום" Heljarkambur. המעבר נמצא בגובה 800 מ, ומרוחק כ 10 קילומטרים מתחילת המסלול. מקצה הרמה ומהרכס ניתן לראות את הקרחונים אייפיטלאיוקוטל ומירדאלסיוקוטל ואת העמק אליו זרמה הלבה מהתפרצות הר הגעש אייפיאטלאיוקוטל בשנת 2010 . בעמק ועל צלעות ההר ניתן לראות תצורות לבה יפות. נמשיך בשביל המטפס אל שני המכתשים החדשים שנוצרו בהתפרצות האחרונה ומכונים מאגני, ומודי, כשם שני בניו של האל הויקינגי אודין. המסלול ממשיך בחצית שדה הלבה, ומטפס אל מעבר ההרים פימפורדהאלס. קטע דרך זה כרוך בהליכה בתוך שלג. לינה בבקתת בפימפורדוהאלס הממומקת בגובה של כ1060 מטר על ראש הר. סה''כ - 14 ק"מ. כ 6-7 שעות הליכה. טיפוס מצטבר: כ- 900 מטרים.

יום 7: 23 אוגוסט - מעבר פימפורדוהאלס - סקוגאר

בבוקר נמשיך במגמת ירידה, בתחילה בדרך ג'יפים שתוביל אותנו אל עבר נהר סקוגה. מכאן והלאה המסלול ממשיך לאורך הנהר, מאפשר מראות הרהיבים לעבר הערוץ שלאורכו יש למעלה מ 20 מפלים המופיעים בתצורות שונות ומיוחדות... מפלי מסך, מפלים מדורגים, מפלים שבהם זרם המים יוצר ברך, המפל האחרון סקוגאר מוביל אותנו לסוף המסלול. ביום בהיר המסלול מאפשר תצפית מרהיבה לכיוון החוף והאוקינוס. סה''כ - 12 ק"מ. כ 6-7 שעות הליכה. ירידה מצטברת: כ- 900 מטרים. לינה באזור סקוגאר.

יום 8: 24 אוגוסט - מצוקי דירהוליי – הליכה אל מפל גילמור

בבוקר נצא לכיוון דירהוליי Dyrholaey, לשון יבשה סלעית עם מראה משכר חושים של מצוקי ענק, מדרונות תלולים, תהומות עמוקים הנופלים בדרמטיות אל הים הסוער וגלי הים מתנפצים. זוהי גם היא גם הנקודה הדרומית ביותר באיסלנד ואתר קינון של עופות ים רבים, בניהם תוכי הים "פאפינים" הציפור הלאומית של איסלנד כמו גם ציפורים רבות אחרות שיפליאו בתצוגות אויר מרשימות. נמשיך בנסיעה מזרחה אל עבר המפל Seljalandsfoss, כולל מסלול הליכה רגלי אל תוך המפל (מאחוריו, בלי להירטב...) והמשך לאורך הנהר השוצף עם עוד מפלים מרהיבים. בהמשך היום נצא צפונה למפל גלימור Glymur Waterfall המפל המרהיב זורם בנהר Botnsá ומקורו באגם Hvalvatn ובקרחונים באזור. גובהו של המפל 198 המטרים, הוא המפל השני בגובהו באיסלנד. נצא במסלול הליכה של כ 4-5 שעות – 8 קילומטרים. מלבד המפל המרהיב בעצמו, לאורך המסלול בנופים מרהיבים של פיורד הלוויתנים ושל נהר Botnsá על שלל תצורות הסלע, המערות והצמחים הנמצאים לגדותיו. סה''כ - 8 ק"מ. כ 4-5 שעות הליכה. טיפוס מצטבר: כ- 200 מטרים. לינה באזור. לינה באיזור ויק.

יום 9: 25 אוגוסט - ה"משולש האיסלנדי" – מפלי גולפוס – גייזר - הפרלמנט של תינגווילר – הלגונה הכחולה

אל "מפלי הזהב", המפלים המפורסמים של גולפוס - ממפלי המים השופעים ביותר באירופה כולה. מי נהר ההויטה נופלים בדרמטיות מגובה של 32 מטרים לתוך קניון מצוקי מרהיב ביופיו. נמשיך ונבקר באתר גייזר המפורסם שהעניק את השם לתופעה העולמית. ללא ספק אחת מאטרקציית הטבע המפורסמת ביותר באיסלנד. הגייזרים (המעיינות המינרלים החמים) פורצים משכבות לבה פנימיות שבבטן האדמה, כ-50 קילומטר דרום-מערבית לעיר הבירה. המראה של המים הלבנים המבעבעים הפורצים בשצף קצף מתוך שדות האבן השחורים הוא בלתי נשכח. לזה צריך לצרף את השחייה במעיינות במים בטמפרטורה של כמעט ארבעים מעלות, חוויה שברגע שנכנסים לתוכה, כבר לא רוצים לצאת יותר לעולם. נמשיך בנסיעה אל תינגווילר - הפרלמנט הראשון בעולם שנבנה בשנת 930 לספירה, ללא ספק זה האתר ההיסטורי המשמעותי ביותר באיסלנד. תינגווילר ממוקם בתוך בקע משורי מרהיב ביופיו, נצא לסיור רגלי קצר בין נהרות לבה שחורים, מצוקים, סדקים, בריכות ואגמים כחולים. בהתאם לשעת ההמראה נצא לבילוי בלגונה הכחולה Blue Lagoon, ובפי המקומיים: "Blaa Lonio". זהו אתר נופש בו טובלים בבריכות מים חמימות ויפהפיות, תחת כיפת השמים (טמפ' המים 37 מעלות; אחוז המלחים 2.5%). בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה.

יום 10: ריקיאוויק (איסלנד) – תל אביב

בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה בריקאוויק ונצא בטיסה חזרה לתל אביב. 3 LH 869B 26AUG KEFFRA 0025 0555 4 LH 686B 26AUG FRATLV 1020 1525

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן ליולי 2021).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות/ בקתות הרים
* כלכלה: חצי פנסיון. בזמן ימי ההליכה פנסיון מלא (צהריים פיקניק בשטח).
* תחבורה: מיניבוס תיירים, להסעות העברות.
* כניסות לאתרים.
* מדריך ישראלי מצוות דרכים.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 200€, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות, כרטיסי אשראי ללא ריבית. תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 200€ שלא יוחזרו. מ 31-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 75% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד בחזרה מהיעד.
2. מטייל חולה קורונה לפני היציאה לטיול או צריך להיכנס לבידוד (נדרש אישור ממשרד הבריאות), החזר מלא על התשלומים לטיול למעט עלות כרטיס הטיסה / יוחזר בהתאם למדיניות חברות התעופה.
3. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
4. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 31 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
5. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 589 € אירו/ בטרק אין אפשרות לחדרי יחיד
* בין 8-11 תוספת של 189 € לאדם.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

טרק באיסלנד – הרפתקה של קרח ואש

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה