טרק באיסלנד – הרפתקה של קרח ואש
מספר ימים: 10
טיולי הליכה וטרקים
ההרשמה בעיצומה
מערב אירופה
הרפובליקה של איסלנד שוכנת בצפון האוקיאנוס האטלנטי על ארכיפלג איים המורכב מאי מרכזי ומספר איים הסמוכים לו, האי המרכזי נחשב השני בגודלו באירופה ומבחינה גיאולוגית שייכת איסלנד לשתי היבשות – צפון אמריקה ואירופה. האי איסלנד שוכן בקצה האוקיאנוס האטלנטי, וממוקם בין גרינלנד, נורבגיה וסקוטלנד, צפונית-מערבית לאיי פארו. למרות שטחה הגדול- 103,000 קמ"ר (פי חמש מגודל מדינת ישראל), אוכלוסייתה מונה כ-320,000 נפש בלבד, כמחציתם חיים בעיר הבירה רייקיאוויק. האי איסלנד הוא חלק מהרכס המרכז-האטלנטי ולמעלה מ-60% משטחה שומם, עוד 14% משטח האי מכוסה על ידי אגמים וקרחונים, בהם קרחון ואטניקול (Vatnajökull), הקרחון הגדול באירופה. איסלנד היא אחת מהמדינות בעלות רמת חיים מהגבוהות בעולם, כשכנותיה הסקנדינביות גם איסלנד היא מדינת רווחה, עובדה התורמת לחלוקה שוויונית של העושר הלאומי. איסלנד היא התגשמות הפנטזיות של חובבי הטבע ואליה נקשר המושג "נופי בראשית". זהו מקום ריק כמעט מאנשים, עם נוף קסום ועוצר נשימה, ובו ניגודים רבים. הנוף מורכב מנהרות בזלת שחורים רחבי ידיים, הרי געש מעשנים, מפלים, מעיינות חמים וגייזרים כל אלה עושים את איסלנד ליעד קסום אך בלתי צפוי. הרגשת הריחוק, השקט והאינסופיות, היא מהחוויות הנפלאות ביותר באיסלנד. שעות השמש הארוכות בימות הקיץ, בהם השמש שוקעת לקראת חצות והאור הבהיר בשעות הלילה המאוחרות, מעשירים וצובעים את האי בגוונים מיוחדים השמורים לאזורים הארקטיים. בנוסף מתהדרת איסלנד במושבות ענק של עופות מים: שחפים, יסעורים, קורמורנים, ועיטמים - המרחפים כלהקות ענק בשמיים. טיול באיסלנד, כמוהו כסיור בפלנטה אחרת... טרק לנדמנלאוגר-תורסמורק (Landmannalaugar Þórsmörk) נחשב אחד הטרקים הידועים בעולם ולבטח הטרק המפורסם ביותר באיסלנד. מסלול הטרק פופולארי בדרום איסלנד ומושך אליו בכל שנה מטיילים רבים. הטרק המחבר שני איזורים מהיפים ביותר באיסלנד, מתחיל באזור המעיינות החמים של שמורת לנדמנלאוגר ומסתיים בעמק תורסמורק המרהיב. אורכו של הטרק הוא כ- 80 ק"מ והוא כולל נוף מגוון ביותר של הרים בשלל צבעי הקשת, קרחונים מרשימים, נביעות של מעיינות גיאותרמיים חמים, נהרות ואגמים גדולים. אופי הטרק: טרק נודד בין בקתות, הלינה משותפת, כשהציוד האישי נישא על גבנו במהלך ההליכה. במהלך הטיול נחצה מספר פעמים נהרות קרים וזורמים. נעשה זאת בבטיחות מרבית.
היתרון של דרכים TRAVEL
מעיינות חמים
מעבר ההרים פימפורדוהאלס
הר הגעש Fagradalsfjall
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א – ריקיאוויק (איסלנד)

נצא בטיסת אחר צהריים מתל אביב לריקיאוויק (בירת איסלנד). נחיתה בלילה לאחר מעבר ביקורת דרכונים נצא אל הבירה להתמקם במלון. ריקיאוויק, זוהי הבירה הצפונית בעולם. העיר שפירוש שמה הוא "המפרץ המעשן", הוקמה לחופו של המפרץ במאה ה- 9 על ידי הויקינגים. לינה ריקיאוויק (ללא ארוחת ערב).

יום 2: שמורת לנגמנלודר – הליכה אל בקתת Harfntinnusker

בבוקר נצא בנסיעה לשמורת לנגמנלודר. המסלול בתוך השמורה עובר דרך מגוון רח ב של קניונים, עמקים ורכסי לבה שחורה, מישורי הלבה מוקפים בהרים צבעוניים המקנה למקום מראה ייחודי ושובה לב. את מסלול ההליכה נתחיל מהבקתה בלנדמנלאוגר, משם הליכה קלה עד שדה הלבה של Laugahraun לכיוון הרמה ההררית של Brennisteinsalda שם מתגלה נוף מרהיב של הרים בשלל צבעים. לאחר כ 3-4 שעות הליכה במגמת עליה נגיע למעיין הגיאותרמי Stórihver. אחת הנקודות "הירוקות" היחידות לאורך המסלול של היום הראשון. מי המעיין חמים מדי לרחצה. שני שליש מקטע מסלול היום הראשון מכוסה שלג במשך רוב השנה עד שלהי הקיץ. ההליכה לפרקים מגיעה לגבהים של 1,000 מטרים, ערפילים הם דבר שכיח באזור. לקראת אחר צהריים נגיע לבקתת ב Harfntinnusker שם נב לה את הלילה. עוד לפני הבקתה נפגוש את אתר ההנצחה לעידו קינן, ישראלי שמת באזור מהיפותרמיה בשנת 2004 במהלך סופת שלגים. אחר צהריים נקדיש לטיול באזור. הליכה קלה להר Söðull משם תצפית מרהיבה על האזור, או הליכה קצת יותר ארוכה, למערות הקרח שהתמוטטו לפני כמה שנים. לינה בקתת Hrafntinnusker mountain hut סה''כ - 12 ק"מ. כ 5-6 שעות הליכה. עלייה מצטברת: כ- 470 מטרים.

יום 3: בקתת Harfntinnusker – אל אגם Álftavatn

יום טרק מרהיב במגמת ירידה, חלק מהירידות עשויות להיות מחליקות מאוד במקרה של בוץ וגשם. נמליץ להשתמש במקלות הליכה לייצוב ומניעת החלקה. היום מזמן לנו בנוסף הליכה על שלג וכוללת גם חצית נהר... תחילת המסלול של היום השני עובר דרך עמק יפיפה עם כמה ערוצים מוריקים הנשפכים אליו. אם מזג האוויר יאיר את פנינו והראות תהייה טובה, נצא בהליכה לפסגת הר Háskerðingur. הגעה לפסגה מבטיח נוף עוצר נשימה. בהמשך נעזוב את אזור הרי הרייאוליט הצבעוניים ונמשיך לאזור של הר ים וקרחונים כהים. נוכל להבחין שהנוף משתנה והופך להיות ירוק יותר. במשך השביל מוביל אותנו בתלילות ל Jökultungur משם נרד אל גדת נהר ה Grashagakvísl, מקום טוב לעצירת מנוחה. החלק האחרון של היום אל אגם Álftavatn עד הבקתה הוא בהליכה משורית. אחר הצהריים בהתאם לזמן נצא לטיול של כשעה-שעתיים להר Brattháls. לינה בבקתת Álftavatn hut סה''כ - 13 ק"מ. כ 5-6 שעות הליכה. ירידה מצטברת: כ- 500 מטרים.

יום 4: אגם Álftavatn – אל בקתת Botnar

תחילת הדרך וסופה מתאפיינת בתוואי של עליות וירידות מתונות, אבל החלק המרכזי והגדול מהדרך הוא במישור חולי. המסלול ביום זה חוצה מספר נהרות, חלקם על גשרים וחלקם בתוך המים. המסלול לוקח אותנו על רכס Brattháls אל עמק Hvanngil. ב Hvanngil יש שתי בקתות, אחת נבנתה עבור רועי צאן בשנת 1963 ואחת עבור תיירים בשנת 1995. הליכה קצרה מהבקתות לוקחת אותנו לגשר החוצה את נהר ה Kaldaklofskvísl. בגדה המזרחית של הנהר השביל מתפצל אנו נפנה ל Emstrur. נמשיך תוך שאנו חוצים במים מספר נחלים. נמשיך עוד כ 4 קילומטרים לאורך הנהר ונגיע לגשר שחוצה את נהר Nyrðri Emstruá. לאחר הליכה משורית קצרה נגיע לבקתת ב Botnar, שם נבלה את הלילה. אחר צהריים נצא להליכה קלה של שעה וחצי, לאורך סימוני מוטות המובילים לנוף פנוראמי מרהיב על קניון Markarfljótsgljúfur. לינה בקתת Botnar סה''כ - 15 ק"מ. כ 6-7 שעות הליכה. ירידה/ עלייה מצטברת: כ- 400/300 מטרים.

יום 5: בקתת Botnar – עמק תורסמורק Þórsmörk

נצא במגמת ירידה על שביל תלול המוביל לעמק Syðri-Emstruá. נחצה את הנהר על גשר יפיפה שיוביל אותנו לאזור שנקרא Almenningar שם נצטרך לחצות את הנהר העמוק ביותר בטרק, נהר ה Þröngá. הנוף והצמחייה שוב משתנים והנוף הצחיח יחסית נצבע בירוק. כחצי שעה הליכה לאחר חציית הנהר נגיע לבקתת Langidalur בעמק תורסמורק. אחר צהריים בהתאם לשעת ההגעה נעלה על פסגת הר Valahnúkur, מזרחית לבקתה. השביל נוח ומזמין והנוף מלמעלה על העמקים מרהיב ביופיו. לינה בקתת Langidalur hut in Þórsmörk סה''כ - 15 ק"מ. כ 6-7 שעות הליכה. ירידה מצטברת: כ- 300 מטרים.

יום 6: עמק תורסמורק – הקרחונים אייפיטלאיוקוטל ומירדאלסיוקוטל - מעבר ההרים פימפורדוהאלס

יום מרהיב ביופיו... נתחיל את היום בעמק ת'ורסמורק מהבקתה בלאנגידאלור. המסלול מתחיל נהר קרוסה. משם הליכה באזור המכונה "גודאלונד" Goðalönd כלומר "משכן האל ים". אחד המקומות היפים והמרהיבים באיסלנד. גבעות בתוך עמק ירוק היושב לרגלי שני קרחונים. הדרך מתחילה בטיפוס על מדרגות עץ, לאורך צלע ההר, בהמשך שביל המוביל אותנו אל עבר רכס "קאטאריגיר" Kattarhryggir ,שפירושו "שידרת החתול". כשעוברים על הרכס נוכל לדמיין חתול שמקמר את גבו... משני צידי הרכס, תצפית על עמקים ירוקים ועל הר אוטינגונגוהופדי Útigönguhöfði. השביל ממשיך ומטפס אל רמת מורינסהיידי Morinsheiði. יש לקחת בחשבון כי חלקים בשביל השביל עוברים על צלע הר תלול, יש חבלים ושרשראות להיעזר בהם. מורינסהיידי היא רמה ארוכה ושטוחה, שמובילה אותנו אל המעבר המכונה "רכס הגיהנום" Heljarkambur. המעבר נמצא בגובה 800 מ, ומרוחק כ 10 קילומטרים מתחילת המסלול. מקצה הרמה ומהרכס ניתן לראות את הקרחונים אייפיטלאיוקוטל ומירדאלסיוקוטל ואת העמק אליו זרמה הלבה מהתפרצות הר הגעש אייפיאטלאיוקוטל בשנת 2010 . בעמק ועל צלעות ההר ניתן לראות תצורות לבה יפות. נמשיך בשביל המטפס אל שני המכתשים החדשים שנוצרו בהתפרצות האחרונה ומכונים מאגני, ומודי, כשם שני בניו של האל הויקינגי אודין. המסלול ממשיך בחצית שדה הלבה, ומטפס אל מעבר ההרים פימפורדהאלס. קטע דרך זה כרוך בהליכה בתוך שלג. לינה בבקתת בפימפורדוהאלס Fimmvörðuháls hut הממומקת בגובה של כ 1060 מטר על ראש הר. סה''כ - 14 ק"מ. כ 6-7 שעות הליכה. טיפוס מצטבר: כ- 900 מטרים.

יום 7: מעבר פימפורדוהאלס - סקוגאר

בבוקר נמשיך במגמת ירידה, בתחילה בדרך ג'יפים שתוביל אותנו אל עבר נהר סקוגה. מכאן והלאה המסלול ממשיך לאורך הנהר, מאפשר מראות מרהיבים לעבר הערוץ שלאורכו יש למעלה מ 20 מפלים המופיעים בתצורות שונות ומיוחדות... מפלי מסך, מפלים מדורגים, מפלים שבהם זרם המים יוצר ברך, המפל האחרון סקוגאר Skgaór מוביל אותנו לסוף המסלול. ביום בהיר המסלול מאפשר תצפית מרהיבה לכיוון החוף והאוקינוס. בסוף הטרק העברה למלון שלנו באזור ויק. סה''כ - 12 ק"מ. כ 6-7 שעות הליכה. ירידה מצטברת: כ- 900 מטרים. לינה באזור ויק

יום 8: מצוקי דירהוליי – הליכה אל מפל גילמור

בבוקר נצא לכיוון דירהוליי Dyrholaey, לשון יבשה סלעית עם מראה משכר חושים של מצוקי ענק, מדרונות תלולים, תהומות עמוקים הנופלים בדרמטיות אל הים הסוער וגלי הים מתנפצים. זוהי גם היא גם הנקודה הדרומית ביותר באיסלנד ואתר קינון של עופות ים רבים, בניהם תוכי הים "פאפינים" הציפור הלאומית של איסלנד כמו גם ציפורים רבות אחרות שיפליאו בתצוגות אויר מרשימות. נמשיך בנסיעה מזרחה אל עבר המפל Seljalandsfoss, כולל מסלול הליכה רגלי אל תוך המפל (מאחוריו, בלי להירטב...) והמשך לאורך הנהר השוצף עם עוד מפלים מרהיבים. בהמשך היום נצא צפונה למפל גלימור Glymur Waterfall המפל המרהיב זורם בנהר Botnsá ומקורו באגם Hvalvatn ובקרחונים באזור. גובהו של המפל 198 המטרים, הוא המפל השני בגובהו באיסלנד. נצא במסלול הליכה של כ 4-5 שעות – 8 קילומטרים. מלבד המפל המרהיב בעצמו, לאורך המסלול בנופים מרהיבים של פיורד הלוויתנים ושל נהר Botnsá על שלל תצורות הסלע, המערות והצמחים הנמצאים לגדותיו. סה''כ - 8 ק"מ. כ 4-5 שעות הליכה. טיפוס מצטבר: כ- 200 מטרים. לינה באזור.

יום 9: ה"משולש האיסלנדי" – מפלי גולפוס – גייזר - הפרלמנט של תינגווילר – הלגונה הכחולה

אל "מפלי הזהב", המפלים המפורסמים של גולפוס - ממפלי המים השופעים ביותר באירופה כולה. מי נהר ההויטה נופלים בדרמטיות מגובה של 32 מטרים לתוך קניון מצוקי מרהיב ביופיו. נמשיך ונבקר באתר גייזר המפורסם שהעניק את השם לתופעה העולמית. ללא ספק אחת מאטרקציית הטבע המפורסמת ביותר באיסלנד. הגייזרים (המעיינות המינרלים החמים) פורצים משכבות לבה פנימיות שבבטן האדמה, כ-50 קילומטר דרום-מערבית לעיר הבירה. המראה של המים הלבנים המבעבעים הפורצים בשצף קצף מתוך שדות האבן השחורים הוא בלתי נשכח. לזה צריך לצרף את השחייה במעיינות במים בטמפרטורה של כמעט ארבעים מעלות, חוויה שברגע שנכנסים לתוכה, כבר לא רוצים לצאת יותר לעולם. נמשיך בנסיעה אל תינגווילר - הפרלמנט הראשון בעולם שנבנה בשנת 930 לספירה, ללא ספק זה האתר ההיסטורי המשמעותי ביותר באיסלנד. תינגווילר ממוקם בתוך בקע משורי מרהיב ביופיו, נצא לסיור רגלי קצר בין נהרות לבה שחורים, מצוקים, סדקים, בריכות ואגמים כחולים. בהתאם לשעת ההמראה נצא לבילוי בלגונה הכחולה Blue Lagoon, ובפי המקומיים: "Blaa Lonio". זהו אתר נופש בו טובלים בבריכות מים חמימות ויפהפיות, תחת כיפת השמים (טמפ' המים 37 מעלות; אחוז המלחים 2.5%). בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה.

יום 10: ריקיאוויק (איסלנד) – תל אביב

בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה בריקאוויק ונצא בטיסה חזרה לתל אביב. * סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
26-08-2022 04-09-2022 4489 שירין בן יעקב
פופולרי
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן מאי 2022).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות/ בקתות הרים
* בבקתות ההרים הלינה משותפת
* כלכלה: חצי פנסיון. בזמן ימי ההליכה פנסיון מלא (צהריים פיקניק בשטח).
* בזמן הטרק המטיילים יעזרו בהכנת ארוחות הערב.
* תחבורה: מיניבוס תיירים, להסעות העברות.
* כניסות לאתרים.
* מדריך ישראלי מצוות דרכים.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 200€, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות, כרטיסי אשראי ללא ריבית. תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 200€ שלא יוחזרו. מ 31-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 80% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר תשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
הערה: בכל מקרה דמי הרישום לא יוחזרו וישמרו כזיכוי לטיול עתידי.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 589 € אירו/ בטרק אין אפשרות לחדרי יחיד
* בין 10-13 תוספת של 159 € לאדם.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

טרק באיסלנד – הרפתקה של קרח ואש

מספר ימים: 10, מספר לילות: 9
החל מ-€4489
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול