יוון ההררית - מסלול עומק גאוגרפי מיוחד בדגש טבע ונופים
מספר ימים: 10
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מערב אירופה
יוון היא ארץ הררית מבותרת בעלת נוף הרים פראי, מצוקים תלולים וחופי ים מפורצים. זוהי ארצם של אלי האולימפוס ואלות האהבה. גדולי הפילוסופים של ימינו סבורים כי טיול ליוון הוא שיבה הביתה, משום שהמורשת וההיסטוריה של יוון העתיקה חדרה אל מודעות כל האומות המערביות. מסע ג'יפים בהרי יוון הוא מפגש מרתק עם התרבות וההיסטוריה היוונית המפוארת, ובכל מקום נמצא שרידים מהעבר והנוף הררי הזרוע עמודים קורינתיים ושברים מתפוררים של חומות עתיקות.  במהלך הדרך לא נוכל למצוא נהר, אגם או פסגת הר שאינם קדושים, משום שרובם ככולם מקושרים לאל מסוים; היוונים מאמינים עד היום שרוחות הרפאים והאלים של העבר עדיין ממשיכים לרחף ברחבי המדינה. המסע ליוון הוא מסע לעולם אחר, עולם קסום ומרתק. פסגות הרים גבוהות, מצוקים תלולים, ואפיקי נהרות צלולים. נרגיש את אווירת הכפרים והעיירות בדרכי העפר, נפגוש כפריים לבביים ומכניסי אורחים המעבדים את אדמתם בשיטות עתיקות יומין ונתארח בטברנות מקומיות המציעות את הארוחות הטובות והטעימות ביותר בעולם - גבינת עזים טרייה המתובלת בשמן זית זך, סלט ירקות ענקי, לחם חם וכל זה בתוספת של כוס אוזו משכר תוצרת בית. 
היתרון של דרכים TRAVEL
כפרי הזגוריה
עמק מקדוניה
אגמי פרספה
4 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א – אתונה – תעלת קורינתוס – עיירת רוקמות התחרה ארחובה

נפגש בשדה התעופה ונטוס לאתונה בירת יוון. מיד לאחר הנחיתה נתחיל בסיורנו, התחנה הראשונה שלנו תהייה תעלת קורינתוס מפרידה בין "היבשת" לחצי אי פלפונס. התעלה החוצה את מצר היבשה איסתמוס של קורינתוס ומחברת את המפרץ הסרוני עם מפרץ קורינתוס. התעלה נכרתה בין 1881 לבין 1893 והיא מקצרת את המרחק מהים האדריאטי לפיראוס ב-320 קילומטר, אורכה של תעלת קוירנטוס הוא 6.4 קילומטרים, עומקה: 8 מטר. גובה דפנות התעלה מגיע עד 84 מטר מעל פני הים. לאחר סיור בתעלה ובגשרים החוצים אותה נצא לכוון הכפרים הקטנים השוכנים במרומי רכס הרי הליקונס (Elikonas) משם יש תצפיות מרהיבות על מפרץ קורינתוס. בהמשך נבקר בעיירת רוקמות התחרה ארחובה, עיירת הנופש הציורית לרגלי הר הפארנסוס. את הלילה נעשה בכפר הדייגים גלאקסידי. לינה וארוחת ערב בארחובה או באחד מכפרים באזור.

יום 2: עתיקות דלפי – קלמבקה – שקיעה במטאורה

בבוקר נצא לעיירה הציורית דלפי השוכנת בנוף הררי למרגלות הרי הפרנאסוס והיא עירו של אל הנבואה אפולו. עתיקות דלפי הם ללא ספק האתר עם "רוח המקום" החזקה ביותר. העיר העתיקה שנבנתה כמקדש לאל אפולו בנויה על המדרונות הדרומיים של הר פראנאסוס (Parnassos) כ-2455 מטרים, ומשקיפה על מפרץ קורינתאקוס (Korinthakos) המדהים. בדלפי ישב האוראקל החזק ביותר ביוון, לעצותיו הייתה חשיבות מכרעת ודברתו גרמה לאנשים לצאת לקרב, להינשא, לצאת למסעות ולחתום על עסקאות. בני יוון העתיקים מכנים את דלפי "טבור העולם". נסייר בעיירה הציורית, שהייתה מקום מושב האורקל מדלפי, נכיר את הנשים הפיתיות ופועלן, נבקר באתר העתיקות בו מצויים התיאטרון, האצטדיון, בתי האוצרות ומקדש אפולו וכן במוזיאון בו, בין היתר, מוצג פסל הברונזה של הרכב מדלפי. בהמשך היום נסיעה דרך רכסי הרים על שלל הכפרים והעיירות האוטנטיות שבאזור לכיוון עיר המחוז קלמבקה והאתר המדהים של המנזרים התלויים במטאורה הנמצא בסמוך. עם ההגעה נצא לתצפית שקיעה מרהיבה על המנזרים. בערב חגיגה בטברנה מקומית. לינה בקלמבקה.

יום 3: המנזרים התלויים במטאורה – יואנינה בירת חבל אפירוס

המנזרים התלויים במטאורה הם ללא ספק אחד מפלאי עולם ואחד מהאתרים המעניינים ביותר ביוון. המנזרים הממוקמים על מצוקי אבן ענקיים, נישאים לגבהים של כ- 600 מטרים. מקור השם מטאורה במילה מטאורוס שפרושה: "התלויים באוויר". המנזרים ניבנו בשלהי המאה ה- 14 ונחשבו למבודדים ובטוחים במיוחד. הנזירים עלו אל המנזר באמצעות רשתות וחבלים אותם ניתן לראות עד היום וניהלו אורח חיים סגפן מתבודד. נצא לביקור בשני מנזרים, כולל מסלול רגלי קצר בין צוקי הקונגלומרט השחורים. משם נמשיך צפונה לעבר העיר יואנינה העיר הגדולה בצפון מערב המדינה ובירת חבל אפירוס ההררי. העיר קרויה על שם יוחנן הקדוש, שוכנת לחופו של אגם פאמאווטיס. עם ההגעה נצא לסיור בעיר. מצודת העיר, העיר העתיקה מוקפת החומה, רחוב היהודים, אם יתאפשר, נבקר בבית הכנסת הייחודי של העיר, נטייל בטיילת עצי הדולב היפה ובהתאם לזמן נשוט לאי שבמרכז אגם פאמאווטיס בו מצוי מבצר ביזנטי ומוזיאון עלי פאשה שמשל על חבל אפירוס בעת השלטון העות'מאני על יוון. לינה ביואנינה.

יום 4: יואנינה – כפרי הזגוריה

מיואנינה נעלה לאזור כפרי הזגוריה המפורסמים בייחודם הארכיטקטוני ובחומר הבנייה העיקרי שלהם – הצפחות. נתחיל את היום בטיול אל הכפר מונודנדרי שיושב על המצוק האדיר של קניון הויקוס, שזכה להיכנס לספר הג'ינס בשל עומקו הרב. כולל סיור רגלי קצר למנזר ממנו תצפית מרהיבה על הקניון המרהיב. נמשיך בין הכפרים אל הצד השני של הקניון, לנהר הוידומאטיס לתצפית יפה על מעיינות הנהר כולל סיור רגלי לאורך הקניון עם המים הצלולים הבוהקים בתוכו. אם יתאפשר לנו ובהתאם לזמן נעלה לכפר קיפי ונראה את הגשרים המיוחדים החוצים את הנהר. אחה"צ נחזור ליואנינה. לינה ביואנינה.

יום 5: אל צפון יוון – הכפר הולאכי מצובו - גבול אלבניה - אגמי פרספה – העיר העתיקה קסטוריה

יום נפלא של טבע ונופים לפנינו – בצד מפגש בלתי אמצעי עם שרידי התרבות הביזאנטית האופיינית לחבל אפירוס. נחצה את העמק החם – עמק מרהיב בו יער הנחשב לאחד היפים בחצי האי הבלקני, נגיע אל הכפר מצובו – שתושביו הם רומנים ולאכים המתעסקים בעבודות עץ ואריגה. נמשיך בנסיעה צפונה לחבל מקדוניה המערבי, אחד האזורים היפים והמרתקים ביוון. נגיע לגבול עם אלבניה אל אגמי פרספה, אגמים מקסימים ומלאים בטבע עשיר שחציים ביוון וחציים באלבניה, נבקר בכפרים היפים על שפת האגם, במנזרים המצוקים הצופים על האגם, נצא לשייט בו נצפה בעופות מים כקורמורנים ושקנאים ועוד. לאחר שננשום טבע מיוחד ואווירה אלפינית נמשיך בנסיעה בכבישי ההרים המקסימים והמתפתלים אל העיר קסטוריה בירת המחוז, עיר מרתקת עם עבר מפואר הנמצאת לחופו של אגם יפה. בירת המחוז. בערב בהתאם לזמן נצא לסיור בעיר העתיקה של קסטוריה. לינה קסטוריה.

יום 6: מערת הדרקון – עמק מקדוניה – העיר העתיקה ווריה, קבר פיליפוס הקדוש בוורגינה - סלוניקי

יום נסיעות ארוך לפנינו. בבוקר נצא לביקור במערת הדרקון בקסטוריה אחת הנטיפים המיוחדות בעולם (סגורה ביום ב'), המערה מציגה מקבץ מרהיב של נטיפים בני למעלה מ 6 מיליון שנה חלקם נטיפי וילון מעבירי אור מיוחדים ונדירים, המערה פעילה מאד ובתוכה מצויים מספר אגמים פנימיים עם מים צלולים. לאחר נעזוב את קסטוריה ונצא לעמק מקדוניה למפגש בלתי אמצעי עם שרידי התרבות הביזאנטית האופיינית לצפון יוון. המשך נסיעה בכבישי ההרים מקסימים לעמק מקדוניה הפורה אל ווריה, השנייה בגודלה בערי מקדוניה, אחרי סלוניקי – ווריה העיר בנויה על מורדות הר וורמיון ובה פעלה לפני מלחמת העולם השנייה קהילה יהודית שהתיישבה בעיר לאחר גרוש יהודי ספרד. נבקר ברובע היהודי ובשרידי בית הכנסת שפעל במקום. המשך לביקור באחד המקומות המעניינים ביותר ביוון בוורגינה השוכנת בלב העמק הירוק ושופע המים ובה נמצא אתר הקבורה של פיליפוס השני מלך מקדוניה אביו של אלכסנדר מוקדון. נבקר במוזיאון בו הממצאים נחשבים "לתגלית המאה" ביוון. אחה"צ בהתאם לזמן נצא לעיר המים אדסה, בתוך העיר העתיקה יש את מפלי המים הסואנים הנשפכים בתוך העיר. נצא במסלול הליכה תחת מפלי המים ונחזה בהם ממספר נקודות לאורך מסלול ההליכה. בשעות הערב נגיע ללינה בסלוניקי. לינה סלוניקי.

יום 7: סלוניקי – סיור עיר

לאחר ארוחת הבוקר נצא לתור את סלוניקי: העיר השנייה בגודלה ביוון, עיר המשלבת מראה מערב אירופאי באווירה יונית וחיי לילה תוססים שכבר הספקנו לחוות. עובדות אלו ובנוסף המורשת היהודית, אלו הסיבות שעושות את סלוניקי למקום מגוון ביותר מבחינת התייר בנוסף לכך, משלבת העיר מבנים חדשים בצל מבנים מן התקופות השונות שידעה , מתקופת מלכי מקדוניה ועד לתקופת התורכים. נערוך סיור מודרך בין אתריה החשובים של סלוניקי, הרובע היהודי, המוזיאון היהודי, בית הכנסת הגדול ששופץ לאחרונה. המגדל הלבן, שער גלריוס, הרוטונדה וממגדל הקסטרה נצפה על העיר ממעל. נסייר לאורך הטיילת שעל במזח, השווקים הצבעוניים וסמטאות העיר העתיקה. בערב נצא לחגיגה בטברנה מקומית. לינה בסלוניקי.

יום 8: הר האולימפוס – קניון טמבי – יהדות וולוס - חצי האי פיליון

הבוקר נצא בנסיעה דרומה אל הר האולימפוס, ההר המיתולוגי, ביתם של שנים עשר אלי המיתולוגיה היוונית, ידוע בכל קצוות תבל ביופיו הפראי ואפוף האגדות. הוא ההר הראשון אשר הוכרז כיער לאומי בשנת 1938. ארגון אונסקו הכריז עליו כעל שמורה אקולוגית בינלאומית. האיחוד האירופי כלל אותו בין אזורי מחיית הציפורים החשובים ביותר באירופה. בכל שנה אלפי אוהבי טבע וטיפוס מבקרים באולימפוס, מטיילים במדרונות ההר וכובשים את פסגותיו. נגיע לכפר ליטוחורו היושב למרגלות ההר, על קניון אניפיאה. נעצור להתרעננות בכיכר במרכזית נשוטט בסמטאות הצרות ונתרשם מהכפר הציורי. נחזור אל הכביש המהיר ונמשיך דרומה דרך שדות הכותנה והתבואה. נמשיך לעבר קניון טמבי. מאז ומתמיד שימש הקניון מעבר הכרחי לפולשים למיניהם, מהפרסים בשנת 480 לפני הספירה ועד הגרמנים במלחמת העולם השנייה. בקניון עצמו נעצור להתרעננות, ליד הגשר התלוי המוביל אל הכנסייה וליד מעיין דאפני. אחר צהריים נצא אל חצי האי פיליון. ללא ספק אחד מהמקומות היפים והמיוחדים ביוון עקב יופיו הרב, חופי הים הנהדרים, הכפרים הציוריים והאופי הנינוח והלבבי של התושבים והכפרים המקומיים. נגיע לעיר וולוס, עם ההגעה נצא לסיור בעיר, נשלב סיור במרכז הקהילתי היהודי ובבית הכנסת (מותנה באישור) המקומי ונשמע את הסיפור המופלא של הצלת יהדות וולוס. משם נמשיך לסיור לאתנחתא קלה בטיילת של העיר על שפת המפרץ הפגסוסי. לינה בחצי האי פיליון.

יום 9: חצי האי פיליון - אתונה

בבוקר נצא לסיור בחצי האי הכולל הליכה קלה, נהנה מהנופים ונסייר בין הכפרים המקסימים והאזור ההררי של הפיליון העומד בסתירה מרהיבה אל מול חופי ונופי הים האגאי המקיף את חצי האי משני עבריו. אחר הצהריים נצא בנסיעה לאתונה. עם ההגעה ובהתאם לזמן נצא לסיור ראשוני באתונה. את הלילה נחגוג במסיבת סיום הטיול בטברנה יוונית. לינה באתונה.

יום 10: אתונה – האקרופוליס והשווקים – תל אביב

את היום האחרון ביוון נתחיל באתר המפורסם של האקרופוליס, כולל סיור במוזיאון. בהמשך נצא לסיור רכוב בין אתריה של העיר, נשקיף על גבעת הזאבים, נעבור דרך שרידי מקדש זאוס ושער אדריאנוס. נצפה בארמון המלוכה ושומריו הלבושים במדים ססגוניים, נראה את האצטדיון השיש האולימפי, נסייר במרכז העיר על וכיכרותיה ורחובותיה הראשיים, מדרחוב "ארמו" ורובע הפלקה הציורי. בהתאם לזמן נצא לשווקים הצבעוניים והתוססים ואל שאר אזורי הקניות שממלאים את העיר. בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה ונצא בטיסה חזרה לתל אביב (נחיתה לפנות בוקר).

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
30-05-2022 08-06-2022 1789
פופולרי
הזמינו עכשיו
13-06-2022 22-06-2022 1789
פופולרי
הזמינו עכשיו
05-09-2022 14-09-2022 1789
פופולרי
הזמינו עכשיו
10-10-2022 19-10-2022 1789
פופולרי
הזמינו עכשיו
24-10-2022 02-11-2022 1789
פופולרי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן פברואר 2022).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: חצי פנסיון (שתי ארוחות ביום).
* צ'ופארים ופינוקים לאורך הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג להעברות וסיורים.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 100 €, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית. על תשלום בכרטיסי אשראי תחול תוספת 2%, בתשלום דמי הרישום אין עמלת אשראי.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 100 € שלא יוחזרו. מ 15-35 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. מטייל חולה קורונה לפני היציאה לטיול או צריך להיכנס לבידוד (נדרש אישור ממשרד הבריאות), החזר מלא על התשלומים לטיול למעט עלות כרטיס הטיסה (כ 400 דולר)/ יוחזר בהתאם למדיניות חברות התעופה.
3. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
4. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 31 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
5. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

הערות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 459 € אירו.
* בין 15-19 מטיילים תוספת: 99 € אירו למטייל.
* במידה ויתווסף לילה לטיול תהייה תוספת של 89 € אירו לאדם.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

יוון ההררית - מסלול עומק גאוגרפי מיוחד בדגש טבע ונופים

מספר ימים: 10, מספר לילות: 9
החל מ-€1789
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול