לפלנד – הרפתקאות בלבן - כולל ספארי אופנועי שלג בלילה בעקבות הזוהר הצפוני
מספר ימים: 6
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מערב אירופה
לפלנד היא חבל ארץ ציורי ויפה הממוקם בקצה הצפוני של אירופה, המשתרע משני צידיו של קו הקוטב ועל פני ארבע ארצות: רוסיה, פינלנד, שוודיה ונורבגיה. חיים בה פחות משני מיליון תושבים, רובם נמנים על העם הסאמי (שהיו נודעים בעבר כלאפים), עם של נוודים צפוניים שפרנסתם, תרבותם ואורח חייהם מבוססים באופן מסורתי על דייג בים הצפוני וגידול איילי צפון. את ההרפתקאות שלנו נתחיל בעיר הציורית רובניימי בירת החבל. נתחיל בהפלגה מיוחדת על שוברת קרח, כולל טבילה במים הקפואים של הים הצפוני, נמשיך לביקור בטירת הקרח המפורסמת בקאמי, כולל ביקור בארקטיקום, מוזיאון מדע וטבע המתרכז, כמובן, בחקר הארקטי ובחיי הסאמים ובכפר המיוחד של סנטה קלאוס. מוקד העניין העיקרי בטיול הוא כמובן ספארי שלג, טיול שטח על אופנועי שלג שנותן הצצה לחיים ולחוויה הארקטית. הנסיעה מתבצעת על אופנועי שלג, שמסוגלים להגיע גם למהירות של 90 קמ"ש, איתם מגיעים לתחנות השונות במסע. לא נוותר על מסע במזחלות הרתומות ללהקת כלבי הסקי, שבויתו ע"י הלאפים כדי לשמור על עדרי האיילים. להקות הכלבים שמושכות את המזחלות מהירות להפליא ומתואמות להפליא. לחילופין. כמובן שחלק חווייתי חשוב בטיול הוא השהייה בכפרים מסורתיים (או בסגנון מסורתי), ביקור בקוטה, אוהל שקירותיו עשויים מעורות של איילי צפון וצליית בשר איילים על האש.
היתרון של דרכים TRAVEL
רובניימי
החוויה הלאפית
הכפר של סנטה קלאוס
ספארי אופנועי שלג לילי
הזוהר הצפוני
6 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1 - ת"א – רובניימי – סיור יער בשלג

מפגש בנתב"ג וטיסה ישירה (ישראייר) לעבר בירתה של לפלנד הפינית, העיר רובניימי; העיר שוכנת על החוג הארקטי והיא המרכז לכל סיורי הספארי בחורף. עם הנחיתה, נסיעה קצרה תביא אותנו למרכז ההצטיידות, שם נקבל ציוד ארקטי הכולל: חליפת שלג מלאה ומחממת, נעליים, גרביים מיוחדות וכפפות. לאחר ההתארגנות, כשאנו מצוידים היטב, נצא אל יער פיני פראי. נסייר רגלית בשבילי היער ונתרשם לראשונה מהאווירה המיוחדת של הטבע. בהמשך העברה למלון. לינה רובניימי: Hotel Arctic City Hotel, או דומה לו

יום 2: רכיבה באופנועי שלג – הכפר של סנטה קלאוס – ארמון הקרח

לאחר ארוחת הבוקר נצא לספארי שלג. נלבש את לבוש החורף המיוחד והחם: מגפיים, גרביים, חליפות ספארי, כפפות וקסדה; שיעור נהיגה קצר על אופנועי השלג ואנחנו יוצאים לשטח! רכובים בזוגות על אופנועי לעבר הטונדרה הארקטית ועל גבי הנהר הקפוא Kemijoki. נתחיל ברכיבה על גבי הנהר ואח"כ בינות ליערות מחטניים ושבילים צדדיים באזור מקסים זה. הנוף מרהיב, לבן ובוהק, הרכיבה על אופנועי השלג תביא אותנו למקומות שלא ניתן להגיע אליהם ברכב או ברגל. לאחר הפסקת צהריים קלה נבקר את כפרו הציורי של סנטה קלאוס הממוקם על החוג הארקטי (קו רוחב 66 מעלות צפון). בסוף היום ניסע לביקור ב"טירת הקרח" המפורסמת הנבנית במקום מקרח מידי חורף מחדש. הארמון תמיד מצויד בבר, מסעדה, חדרי לינה, בית תפילה ועוד. לאחר הביקור נצא בנסיעה חזרה אל רובניימי. לינה רובנימי.

יום 3: החוויה הלאפית – דייג בקרח - מזחלות כלבי האסקי – ספארי אופנועי שלג בלילה (זוהר צפוני)

היום נטעם ונחווה את אורח חייהם של הלאפים. נשמע על הקשיים איתם מתמודדת המשפחה הלאפית מול איתני הטבע. נבקר בחוות איילי הצפון ונשמע הסבר על חייו ומנהגיו של בעל חיים זה, החי בתנאים קיצוניים. נחזה בטקס פולחני של הרועים והרוכבים המקצועיים המטפלים באיילים. בהמשך, נחשף לשיטות הדייג המיוחדות (קדיחת חור בקרח) ואף נשתתף בחוויה זו. בהמשך נחזור לרובניימי ונצא לביקור במוזיאון "ארקטיקום". שבו נוכל ללמוד ולהכיר את החיים באזור החוג הארקטי ככלל - ואזור רובנימי בפרט. אחרי ארוחת ערב, נקבל את אופנועי השלג ונצא לספארי רכיבה לילי לראות את התופעה המיוחדת של הזוהר הצפוני בעונה בה הסיכויים הטובים ביותר לחזות בתופעה. לינה רובנימי.

יום 4: מפלי קורומה (הליכת שלג) – חוות כלבי האסקי

היום נמשיך בהרפתקאות החורף. נצא לעבר הגבול הרוסי העיירה פוסיו ואזור קורומה; הדרך עוברת בנופים מושלגים וקפואים באזור של ערבות קרח, יערות עד מחטניים, כפרים נידחים ועיירות קטנות. עם ההגעה, נקבל ציוד הליכה בשלג ונצא למסלול הליכה בשלג... (מסלול ההליכה מותנה במזג האוויר ובמצב המדרון), הטרק יסתיים במפלי קורומה המרהיבים אשר קופאים בעונת החורף (יתכן ונוכל ללכת בתוך הקניון ונוכל לעבור במבוכים ומערות קרח כשנטיפי הקרח יזדקרו ממש מעלינו. בחלקו השני של היום נצא אל חוות כלבי האסקי, נשמע על דרכי האילוף והטיפול בכלבים. לאחר הדרכה קצרה, נצא לדהירה חוויית (נהיגה עצמית) במזחלות הרתומות לכלבים באזור פראי ומיוחד אל מרחבי היער המושלג. לינה רובנימי.

יום 5: לפלנד השוודית – שייט בשוברת הקרח – כפרי דייגים

בבוקר נחצה את הגבול ללפלנד השוודית. נעצור בכפר דייגים מקומי, נסייר בין המזחים ונלמד על אורח החחיים של המקומיים. בצהריים נגיע לנמל שם נעלה על שוברת קרח ונצא לשיט מרהיב במפרץ הקפוא, במהלכו נכיר את יכולתה המיוחדת של הספינה לבקע גושי קרח עצומים, כדי לשמור על נתיב פתוח לנמל וממנו, ולפנות מעבר לספינות המספקות מצרכים חיוניים לתושבי האזור. במהלך השיט נראה ונשמע את הקרח נשבר, נסייר בחדרי המנועים וגם בגשר הקפטן. באחת הנקודות תיצור הספינה "בריכה" בים הקפוא ואז נוכל לרדת לשחות בתוך המים הקרים כקרח בחליפות טרמיות מיוחדות המסופקות ע"י צוות הספינה. בתום ההפלגה, נצא בנסיעה חזרה לרובניימי. לינה רוביימי.

יום 6: גן החיות הצפוני בעולם - רובניימי – ת"א

בבוקר נצא לביקור בגן החיות הצפוני ביותר בעולם – רנואה, בגן חיות זה מיוצגות כמעט כל חיות הבר השכיחות בקוי הרוחב הצפוניים של כדור הארץ – מעל 50 מינים וסוגים שונים. רובן של חיות אלו פעיל בחודשי החורף והאביב ואנו נסייר רגלית לאורך שביל קסום, נקבל הסברים ממצים ונעקוב מקרוב אחר החיות ובעלי הכנף המיוחדים. לאחר הביקור בגן החיות נעבור בחנות המפעל של שוקולד "פייזר" המפורסם. בהתאם לשעת הטיסה, ניסע לשדה התעופה של רובניימי; ונצא בטיסת ישראייר חזרה לת"א.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות ישירות לרובניימי/ ישראייר.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לאוקטובר 2021).
* תחבורה: אוטובוס תיירים.
* מלון מדרגה ראשונה בהתאם לרשום או דומה לו.
* כלכלה: פנסיון מלא – ארוחות בוקר וערב במלונות/ צהריים – ארוחות קלות/ פיניקים בשטח בהתאם לפעילות.
* סיורים, ביקורים וכניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.
* פעילויות מיוחדות והדרכה מתאימה - כמפורט בתכנית הטיול: שיט בשוברת הקרח * ספארי רכיבה על אופנועי שלג * ביקור בארמון הקרח * נסיעת לילה לצפייה ב"זוהר הצפון" * ביקור בחוות כלבי האסקי ורכיבה במזחלות * דיג באגם הקפוא * ביקור בחוות איילי צפון * ביקור במוזיאון ארקטיקום * ביקור בכפר של "סנטה קלאוס" * פארק חיות הבר * ספארי אופנועי שלג בלילה ועוד...
* ביגוד חורף מיוחד המסופק לנוסעים בשעות הפעילויות המיוחדות.
* מדריכים מקומיים מקצועיים בזמן ביצוע הפעילויות המיוחדות.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל (למעט סבלות מזוודות במלונות ובשדות התעופה).
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ארוחות נוספות.
* ביטוח נוסעים.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* בדיקת קורונה ביציאה מלפלנד בהתאם לדרישות.
* טיפ למדריך הישראלי (נהוג לתת 4-5 אירו ליום לאדם)

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 150€, יתרת התשלום בעד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודשיים לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיסי אשראי, מזומן (ע''פ חוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית. תנאי ביטול הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150€ שלא יוחזרו. מ- 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 35% מעלות הטיול, מ- 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ- 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין שבמקרים בהם כרטיסי הטיסה יכרטסו זמן רב לפני מועד היציאה, יחולו דמי ביטול כרטיסי הטיסה על אלה המבטלים כמתחייב מחוקי הביטול של חברות התעופה (יתכן אף מחיר הכרטיס במלואו).
מומלץ כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
3. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 31 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
4. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 589 €.
* בין 20-24 מטיילים תוספת 99 €.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

לפלנד – הרפתקאות בלבן - כולל ספארי אופנועי שלג בלילה בעקבות הזוהר הצפוני

לפרטים נוספים על הטיול