מכתב תודה למנחם בר מטיילי פטגוניה בבקוצת יוסי אבן דוד,מנחם לנדאו וחברים ינואר2018

מנחם היקר,
ההחלטה שלנו לצאת למסע לפטגוניה התחזקה בזכות המפגש והתיאורים שסיפרת והצגת לנו במפגש הראשוני. כבר במפגש הזה יצרת תחושה שיש על מי לסמוך.שאנחנו בידיים טובות. המסע  איתך לפטגוניה הוכיח שאתה היית המודל למדריך המושלם. גם מבחינת מנהלה, זה שמתקתק דברים בצורה חלקה, מאלתר ומאתר פתרונות כשיש תופעת טבע לא צפויה לאורך נתיב המסע, זה שמסייע כשצריך (כמו בסיוע באיגוואסו ובריו דה ז'אנרו…) וזה שפותר את כל הבעיות. 
היחס שלך לקבוצה שאתה עומד בראשה, האנושיות שבך והשיחה עם כולם בגובה העיניים, נתת את ההרגשה – אני פה בשבילכם. 
וכמובן, בזכות ההדרכה עצמה. הסיפורים ממך קלחו והעברת את כל המידע בצורה הכי מעניינת ויפה שיש  מבלי להעיק יותר מדי עם עודף פרטים.אין ספק שסחפת אותנו עם אהבתך המיוחדת לנופים הנשקפים  מבעד לעיניים וגם מעדשות המצלמות.לסוג כזה של מסע היית האיש הכי נכון לצאת איתו.למרות גילך הצעיר היית לנו כמו אבא,מתחשב,דואג ומנסה לתת לנו את החוויה בצורה הכי טובה.

 

בל נשכח את כישרונך המופלא להכין ארוחת מלכים בחצי שעה.האופן בו פיקדת על ההכנות של  הארוחות מעורר השראה. רתמת את כולנו לביצוע ,אם כי רוב העול הוטל עליך,הן ברכישת המצרכים והן בהכנות  אחרי כל יום של המסע. אכן יש מה להשתאות וללמוד. רבים מאתנו התוודעו במסע זה להמלצות שלך לנסות מטעמי בשר ופירות ים האופיינים לאזור  שבהחלט הצליחו לעורר בנו את חוש הטעם ולשנות לחלקינו את הבחירה בהרגלי אכילת הבשר.

לא חסכת מאתנו סבלנות וסובלנות לשאלותינו הסקרניות והיטבת לתת תיאורים נפלאים . התחושה הייתה שלמרות גילנו המתקדם אנו בדיוק כמו התרמילאים הצעירים , בחבל ארץ ענק ויפה מאד המיושב בדלילות רבה.יזמת ביקור אצל זוג גרמנים שבחרו בחיים בטבע על פני החיים במדינה מפותחת  והתיאור הפך לחי במיוחד איך חיים בחבל ארץ פראי.

ערכנו מסעות רגליים במקומות מדהימים , לפעמים בתנאי אקלים קיצוניים ,דרבנת אותנו,עודדת ,תמכת והתחושה הייתה תמיד שאתה יודע מה אתה עושה ואנו בטוחים.


תודה בשם כל הקבוצה על חוויה מיוחדת במינה שקשה לתאר אותה ללא הליווי שלך.


בשם קבוצת יוסי אבן דוד,מנחם לנדאו וחברים.