מכתב תודה לראובן שגב- טיול למרוקו יולי 2019

ב"ה 23.07.19
לכבוד חברת דרכים
שלום רב!
הנידון: מכתב ברכה והערכה!!
מסע למרוקו – קבוצת סימה 08.07.19

חזרנו זה עתה, מטיול מאורגן, שהיה בעצם מסע קסום למרוקו. חלק מהמשתתפים בקבוצה, הם או בני משפחתם, חזרו לנופי ילדותם ולמקומות ששמעו עליהם מפי בני משפחתם, הורים ואחיהם. האחרים, בחרו לבקר במקום שונה, הקשור קשר אמיץ, למורשת ולתרבות שלנו, כיהודים וישראלים.

ברצוני להודות לכם עדנה ויעל ושאר אנשי הצוות, מקרב לב, על ארגון הטיול שהיה מוצלח ביותר, על הדאגה ותשומת הלב לפרטי הפרטים ובעצם לכך שהייתה זו בשבילנו חוויה יוצאת דופן, של טיול מאורגן, ערוך כהלכה.

כמו כן, ברצוני לציין לשבח, שניים שעשו את הטיול מוצלח כל כך. המדריך ראובן שגב והמבשלת מרגלית.

ראובן הוא מקצוען מהדרגה הראשונה. ראובן בקי מאוד ושולט בחומר בצורה מעוררת התפעלות והוא גם יודע להעביר את המידע, בצורה מעניינת, מושכת ויעילה. כמו כן, ראובן יודע לשלב את כל המשתתפים ולגרום לכך שכולם יהיו פעילים, יתרמו מניסיונם וישתפו אחרים בחוויותיהם. נדמה לי, שמעולם לא נתקלתי במדריך מסוג זה וההרגשה של כולנו הייתה, שזכינו בטוב ביותר.

מרגלית המבשלת הייתה ההפתעה הגדולה של הטיול. ראשית להגדיר את תפקידה כמבשלת זו טעות. מרגלית היא שפית ברמה הגבוהה ביותר. מרגלית עבדה לעתים בתנאים לגמרי לא נוחים. במטבחים של בתי המלון במרוקו והפיקה תחת ידיה מעדנים בכל ארוחה וארוחה. הייתה יצירתית, דאגה למגוון והייתה אכפתית שהכול ייהנו מפרי עמלה. כל זאת עם הקפדה יתרה על כללי הכשרות.
כמו כן מרגלית דאגה לפנק אותנו בפינוקים שונים בהפסקות שערכנו במהלך הנסיעות הארוכות: אבטיח קר, עוגיות מעשי ידיה ועוד. כמו כן, רצוני לציין לשבח את בעלה חיים, שעזר לה מאוד מאוד מתוך רצון טוב ושותפות עם אשתו, השפית. בעצם היו אלו מרגלית וחיים צוות של שניים, שעבדו במסירות אין קץ, לטובת הקבוצה כולה.

לסיום: תודה רבה לכם על הכול. נשמע לנסוע אתכם בעתיד. כמו כן אמליץ עליכם בפני מכריי וידידיי.

אפרים וורדית ויסבוים.