מסע בירדן - ממלכת הנבטים, וואדי רם, פטרה, הקניונים עקבה
מספר ימים: 3
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
המזרח התיכון
ירדן טומנת בתוכה הפתעות והרפתקאות אין ספור. ירדן היא המדינה שגבולה הוא הארוך ביותר עם ישראל וסביבו שזורה מסכת של יחסים ארוכים ומפותלים. עוד לפני הסכם השלום שנחתם עם המלך חוסיין בשנת 1994, שררה מערכת יחסים חמימה ואין ספור שיתופי פעולה חשאיים בין המדינות. הזיהוי האתני של תושבי ירדן נע על פני קשת רחבה; רוב האוכלוסייה הם פלשתינאים, שהגיעו לירדן לאחר מלחמת השחרור; חלק גדול אחר מסך האוכלוסייה הם הבדואים שחיים במערב המדינה ובדרומה. רוב תושבי הממלכה מוסלמים סונים אם כי קיים גם מיעוט נוצרי (צצ'נים, צ'רקסים, כורדים, ארמנים ועוד). תושבי ירדן הנם אנשים חביבים ומאירי פנים, נושאים בחובם גינונים ומנהגים עוד מתקופת השלטון הבריטי הטבועים עמוק בתרבותם. כל מפגש עם התייר המזדמן מלווה בברכות, באיחולים לשלום ובחיוכים לבביים. את הטיול בירדן נתחיל במעבר רבין אשר בערבה הדרומית. לרובנו יהיה זה מפגש ראשון עם נופים מדהימים ומרהיבים. תחילה נעבור בואדי רם - ארצו של לורנס איש ערב. זהו אזור מדברי בו פסגות ההרים בגובה של 1500 מטר והנוף מדהים בצבעי מדבר אדומים ומשכרים. מאות קילומטרים רבועים מבותרים בואדיות חוליים ובתצורות סלע אבן חול מרהיבות ביופיין, כשפטריות חול, קשתות, עמודים וקניונים הינם חלק קטן מעוצמתו של המקום. את יום הטיול הראשון נסיים במחנה אוהלים בדואי חדש ולבבי. למחרת נמשיך בסיורנו בשטחו הצפוני של הררי אבן החול  ולקראת צהריים נפנה לעיר הנבטית – פטרה. סמוך לעיר העתיקה שוכן הכפר ואדי מוסא בו נבלה לילנו השני. העיר פטרה הוקמה על ידי הנבטים בעמק צר ומוגן על ידי הרי גרניט גבוהים בעלי שלל צבעים ואילו חלקיו התחתונים של העמק  בנויים מסלעי אבן החול האדומה. העיר כולה נחצבה בסלע האדום ומכאן שמה העממי – הסלע האדום. בשל יופיו ויחודו הרב המקום מהווה מוקד משיכה תיירותי עולמי. יומנו השלישי יחל בביקור בפטרה הקטנה ולאחר מכן נמשיך בדרך ההררית היורדת אל הערבה הירדנית ודרומה לעקבה. לפנות ערב נגיע למסוף הגבול  שבין עקבה ואילת, ונשוב לישראל. 
היתרון של דרכים TRAVEL
ג'יפים בואדי רם
 

מסלול הטיול

יום 1/ מעבר גבול (ערבה) – ג'יפים בוואדי רם – הכפרים של הרמה הירדנית - פטרה

מפגש במעבר גבול חציית גבול ומפגש עם אנשי הקשר הירדנים אל וואדי רם נסיעה ממעבר הגבול בדרך ההר למרכז המבקרים שם נפגוש את רכבי השטח ונצא לסיור בואדי רם וואדי רם - סלעי אבן החול הצבעונית, דיונות חוליות וקניונים מחורצים. נסיעה במרחבי החולות בדרך שתוביל אותנו לכיוון הקשת הגדולה של ג'בל בורדה. משם נבקר בכמה מהמקומות המפורסמים של ואדי רם: הקשתות, מעיין לורנס, הדיונה הגדולה, נקיק חזאלי, בו נסייר ונצפה בכתובות סלע ומשם נמשיך לעין אל קטר. נמשיך לשוטט בינות הדיונות האדומות והסלעים הציוריים נחפש פינות חמד נסתרות ונלמד על מערכות המים והפיסול בסלע. אחר הצהריים . הכפרים של הרמה הירדנית נצא בנסיעה על רמת המדבר (דרך ההר העתיקה), נעצור לסיור וביקור בכפרים ירדנים קטנים הממוקמים בין הואדיות של הרי אדום. שם נפגוש את התושבים המקומיים ונלמד על אורחת חייהם. נגיע לשקיעה באזור פטרה. ארוחת ערב ולינה בפטרה. לינה פטרה.

2/ פטרה – הר הקורבנות

יום מרגש, נשכים קום ונתעורר לזריחה מעל פטרה... יום שיוקדש לסיור בפטרה – אחד משבעת פלאי עולם... נצא לסיור בעיר המרתקת - ניכנס דרך ואדי מוסא "הסיק" עד פתח עיר הבירה של הממלכה הנבטית לסיור במבוכי פטרה – "הסלע האדום". נלמד להכיר את סודות העיר המסתורית והמיוחדת; אתר מדהים זה הוכרז לפני זמן לא רב כאחד משבעת פלאי תבל של ימינו. את הסיור נתחיל בהליכה בקניון הסיק הצר והמפותל, בקצהו מתגלה המבנה המפורסם המכונה "אל-חזנה" (באוצר), שבחזיתו תבליטים מפוארים ומכלולי קבורה מפוארים, נבקר בקברים העתיקים, בתיאטרון המיוחד שנבנה בסגנון רומי, נשמע על היסטוריה, אגדות, סיפורים ועוד. משם אלו שיבחרו יוכלו להמשיך להר הקורבנות. זהו מסלול הליכה מרהיב שעורך 2-3 שעות המגיע לפסגות ההרים העוטפים את פטרה מדרום. ארוחת ערב ולינה בפטרה. לינה פטרה.

יום 3/ הרי מואב - הכפר העתיק והציורי דנה - וואדי חודירה - עקבה וחוף הים האדום – בחזרה לישראל הרי מואב - הכפר העתיק והציורי דנה

בבוקר נעזוב את פטרה בנסיעה על רמת המדבר, נעצור לסיור וביקור בכפרים ירדנים קטנים הממוקמים בין הואדיות של הרי מואב. שם נפגוש את התושבים המקומיים ונלמד על אורחת חייהם. לא נוותר על ביקור בכפר העתיק והציורי דנה הנמצא באחת המקומות היפים ביותר במדינת ירדן ומוקף בנוף מרהיב ומרגש. רוב תושבי הכפר עברו לגור יותר למעלה על דרך המלך ואכלסו את הכפר קדיסייה וכיום בכפר יש כמה משפחות. מראה ואדי דנא מן הכפר עוצר נשימה ובלתי רגיל, המקושט בעצי ערער אדום, אלונים, אלות אטלנטיות ועוד. בהמשך נרד מהרמה הירדנית בדרך מרהיבה ביופייה מהרי מואב אל דרום ים המלח וואדי חודירה נרד לטיול רגלי קצר בנקניק הססגוני של ואדי חודירה. המסלול מרשים מרהיב ביופיו כולו בתוך קניון מצוקי צר ומוצל, מים זורמים מלווים אותנו לכל אורך ההליכה. עקבה וחוף הים האדום לקראת סוף היום נצא לאורך כביש הערבה הירדני המוביל לעקבה... בהתאם לזמן אולי נספיק למבט ואולי לרחצה בים האדום (מפרץ עקבה) ולאכול מנת פלאפל ארונה אצל "המוהנדס" ומשם לקראת ערב למעבר הגבול (ערבה) שם נסיים את הטיול. סידורי מעבר הגבול – החזרה לישראל

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* לינה: מלון מדרגה ראשונה בפטרה, אוהל בדואי מאובזר במדבר.
* כלכלה: חצי פנסיון – ארוחות בוקר וערב בבתי המלון (לא כולל בוקר היום הראשון וערב היום האחרון).
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום).
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* הדרכה: מדריך ירדני דובר אנגלית.
* מדריך צילום זומינג בחדר יחיד (ללא שכר הדרכה)
* אישורי טיול, מדריך ירדני, שוטר ירדני.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום בסך 300 ש"ח.

המחיר לא כולל

* הסעות מ/אל מעברי הגבול.
* דמי מעבר גבול אישיים: ישראל – כ 100 ש"ח, ירדן – 5 דינר (סה"כ כ-25$).
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 300 ₪. יתרת התשלום בעד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיסי אשראי, מזומן, העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 300 ₪ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).

הערות:
* בין 12-17 מטיילים תוספת 299 ₪ לאדם.
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 689 ₪
הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. מטייל חולה קורונה לפני היציאה לטיול או צריך להיכנס לבידוד (נדרש אישור ממשרד הבריאות), החזר מלא על התשלומים.
3. במידה ומעבר הגבול היה סגור ליציאה וכניסה בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו מעברי הגבול יישארו פתוחים הטיול יצא כמתוכנן).
4. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 3 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
5. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

מסע בירדן - ממלכת הנבטים, וואדי רם, פטרה, הקניונים עקבה

לפרטים נוספים על הטיול