מסע בפטגוניה: צ'ילה וארגנטינה - כולל הקראטרה אוסטראל, ארץ הקרחונים ועוד..
מספר ימים: 24
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
דרום אמריקה
דרום אמריקה היא ללא ספק, אחת מהיבשות היפות והמרתקות ביותר בעולם. רכס האנדים הגבוה המתנשא לגבהים של מעל ל- 6,000 מטרים, אגן האמזונס הפראי והמסתורי, אזורי הפאמפאס הירוקים, מדבריות פטגוניה, רצועות חוף בתוליות וקרחונים אדירים הם רק חלק קטן מהמראות המרתקים באזור. מה שבעיקר מאפיין את דרום אמריקה זו תערובת אנושית מגוונת של שבטים אינדיאנים ומתיישבים אירופאים שהופכים כל מפגש איתם לחם ולבבי. פטגוניה, מקום יפיפה ובתול שהכינוי "סוף העולם" הוא חלק בלתי נפרד ממנו. לפטגוניה יש קסם מיוחד שמשך את גדולי מגלי עולם בעקבותיו. מאגלן חיפש את המיצר הנכסף, דארווין פגש תושבים מוזרים, פרנסיס דרייק הגיע לקצה היבשת והרשימה עוד ארוכה מכדי להכיל את כולם. במשך מאות בשנים נחשבה פטגוניה למרוחקת וצחיחה מכדי להצדיק התיישבות או השקעה כלכלית. גם כיום עם גילוי הנפט והמחצבים הרבים, חיים בפטגוניה עשרות אלפי אנשים בלבד, למרות ששיטחה כשליש משטחן של צ'ילה וארגנטינה גם יחד. בגלל תנאי האקלים הקשה השורר בפטגוניה והתנאים הגיאוגרפים מרעה הצאן הוא עדיין התעשייה העיקרית. חוות ענק, המשתרעות על שטחים של אלפי קילומטרים (!) מרובעים בהם רועים מיליוני בעלי חיים. בטיול שלנו נשלב בין הנופים הקסומים של פטגוניה לבין הערים הקולוניאליות היפות בואנוס איירס וברילוצ'ה. נתחיל באזור האגמים, פוקון הצ'יליאנית וברילוצה ממלכת השוקולד הארגנטינאית, משם נתחיל לרדת בנסיעה דרומה אל "הקארטרה אוסטראל" (Caratera Austral) מהדרכים הקסומות המבודדות בעולם, בדרך נראה אגמים כחולים, נהרות קרח לבנים, מעיינות מים חמים, מפרצים, מצוקים לחופי האוקיינוס, חיות וציפורי ים נדירות: כלבי ים, דולפינים, אלבטרוסים, קונדורים ועוד. בימים הבאים נצא לביקור בקרחון הגדול פריטו מורנו (Perito Moreno) מהקרחונים הבודדים עלי אדמות שעדיין מתקדמים ולא נסוגים. משם נחצה את הגבול לצ'ילה אל שמורת הטבע “טורס דה פיינה" (Torres Del Paine), המאופיינת בתצורות סלעים מרתקות, בקרחונים תלויים, במפלים ובהרבה טבע ובעלי חיים. השמורה נחשבת אחד מפלאי עולם. לא נפסח על אנשי פטגוניה, איכרי פאמפס חייכנים שבכל הזדמנות יבקשו לארח אותנו ויעשו זאת בלבביות ובחדווה יוצאת דופן. את הביקור בדרום נסיים בבואנוס איירס, שם נטעם סטייק בקר עסיסי ונהנה ממופע טנגו מרהיב וכמובן נשוטט בין השכונות המיוחדות והתוססות של "פאריס של דרא"מ.
היתרון של דרכים TRAVEL
בואנוס איירס
שמורת הפיץ רוי
דרך 40 ומדבר פטגוניה
פארק טורס דל פיינה
קרחון סאן רפאל
4 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א – סנטיאגו דה צ'ילה

נצא בטיסה טרנס אטלנטית מת"א לסנטיאגו דה צ'ילה (דרך יעד ביניים).

יום 2: סנטיאגו דה צ'ילה - פוקון

נחיתה בסטיאגו בשעות הבוקר. לאחר שנעבור את ביקורת המכס והדרכונים, נעבור לטרמינל הפנים ארצי, ונצא בטיסת המשך לעיירה טמוקו (Temuco) הנמצאת בלב אזור האגמים של צ'ילה. עם ההגעה (בהתאם לשעה) נצא לסיור בעיר האינדיאנית. תושבי העיר ברובם שריד לאינדיאנים בני שבט המאפוצ'ו שמהווים רוב תושביה. העיר נמצאת במחוז אראוקניה (Araucania) בלב התרבות האינדיאנית הנושאת אותו שם, שנהרסה למדי על ידי הספרדים וההתמכרות לטיפה המרה. את מה שנשאר מהתרבות המרתקת ניתן לראות בשווקים, בטוטם שמתנשא מעל העיר, ברודיאו או בחוות החקלאיות בסביבה. לאחר נצא בנסיעה (כשעתיים) לעיירה פוקון הממוקמת על שפת אגם וייאריקה. לאחר שנתמקם במלון. נצא להסתובב בעיר וננסה לספוג מעט מהאווירה השובבה שבה ומהנוף המקסים שמסביב. לינה פוקון. כולל ארוחת ערב. פוקון (Pucon) היא עיירת נופש ציורית וקסומה, הממוקמת על שפת אגם וייאריקה. העיירה הקטנה (8,000 תושבים) חיה ונושמת את הר הגעש הגבוה שנמצא מעליה, את ההר המושלג ניתן לראות מכל מקום. העיירה מרכזת את כל הפעילויות והאטרקציות באזור: רפטינג, אופני הרים, טיפוס הרים, סוסים, סקי, טרקים, רכיבה על סוסים, דייג ועוד'.

יום 3: פוקון והסביבה

בבוקר נצא לתצפית על הר הגעש הפעיל וייאריקה. ההר התפרץ לאחרונה בשנת 1,984 ואיים למחוק ולהרוס את העיירה פוקון כולה. נטפס ברכבל, אל נקודת תצפית מההר. משם נשקף נוף מדהים (בראות טובה) של אזור האגמים הצ'ילאני. בהמשך נצא לביקור בשמורת הטבע הורקוהיו (Huerquehue). שמורת הטבע נמצאת דרום מזרחית לפוקון. שטחה עומד על יותר מ- 20,000 דונם של טבע פראי: מפלים, אגמים, יערות גשם, ונופים מדהימים. בתוך הפארק יש עשרות סוגי ציפורים נזכיר רק את הקונדור הדרום אמריקאי ואת הנקרים הגדולים בעולם. הדרך הטובה ביותר לבקר בשמורה הוא סיור רגלי בתוך יער הגשם בין האגמים המדהימים החבויים בו. לינה פוקון.

יום 4: פוקון – חציית האנדים – סאן חונין דה לוס אנדס

יום ארוך לפנינו, בבוקר נסיעה לעיירה קורארוי (Curarrehue). נמשיך לטפס במעלה הרי האנדים עד מפגש הגבול עם ארגנטינה (1,207 מטרים) מעבר מלל (Malal). לאחר מעבר הגבול הראשון נמשיך עוד כמה קילומטרים עד אגם טרומן (Truman), הנמצא למרגלות הר לנין הגבוה. נרד מפארק האגמים לנין (Lenin) שהוא ללא ספק מהיפים והמיוחדים בארגנטינה לעבר העיירות הציוריות סאן מרטין (San Martin de Los Andes) וסאן חונין דה לוס אנדס (San Junin de Los Andes). העיירות השלוות בנויות בסגנון אלפיני שוויצרי, עם בתי עץ חביבים הפזורים בין הרחובות. לינה בסאן חונין.

יום 5: דרך שבעת האגמים – ברילוצ'ה - שוויץ של ארגנטינה ואזור האגמים

בבוקר נצא לדרך שבעת האגמים המפורסמת. הדרך מהיפות ביותר בעולם עוברת בתוך שמורת נאוול הואפי, בין שבעה אגמים מופלאים, כל אגם מאופיין בצבע אחר כשהפסגות הגעשיות המושלגות של רכס האנדים מתנשא מעליהם. לקראת ערב נגיע לעיירת השוקולדים ברילוצ'ה (Bariloche). את היומיים הבאים נבלה בטיולים בסביבה. לינה ברילוצ'ה.

יום 6: ברילוצ'ה והאזור

ברילוצ'ה (Bariloche), המכונה גם עיירת השוקולדים. נמצאת באחד מהאזורים היפים בארגנטינה, איזור ירוק עד, מלא באגמים, נהרות ופסגות הרים מושלגות. רוב תושבי האזור הם מהגרים גרמנים הגרים בעיירות קטנות וירוקות, בבתי עץ ציוריים הנותנים לאזור חזות שוויצרית. בשעות אחר הצהריים נצא לסיור בסביבת ברילוצ'ה, נבקר ביאו יאו (Llao Llao) וביער האדום (יער שיחי הארג'אן), שנראה כאילו הוא לקוח מיער האגדות של במבי. היער המיוחד ממוקם על שפת אגם הופי הגדול. בהמשך נטפס אל הר קמפניירו (כולל רכבל), לתצפית מיוחדת על האזור, ממרומי ההר נשקף נוף פנוראמי מרהיב של כל אגם נהואל הואפי ורכס האנדים שמעליו. לינה בברילוצ'ה.

יום 7: ברילוצ'ה - חציית האנדים – אגם כל הקדושים – פוארטו מונט

בבוקר נעזוב את ברילוצ'ה נחצה את רכס האנדים בחזרה לצ'ילה (מעבר ההרים פיהו Puyehue 1,306 מטרים). ניסע למרגלות הר הגעש המושלג אוסורנו (Osorno), בהמשך נטפס אל שמורת מפלי פטרואה (Petrohue) ואל אגם כל הקדושים המפורסם. לקראת ערב, נגיע אל העיירה פוארטו מונט. פורטו מונט היא עיר שנוסדה ע"י מהגרים גרמנים ומשמשת כמרכז לחקלאות ודייג של הערים הסמוכות. רבים מ- 100,000 תושביה מתפרנסים מהים מהשירותים והמסחר שהם נותנים לאנשי האזור. העיר למעשה תוחמת את הרצף ההתיישבותי של צ'ילה, שכן מדרום לה משתרעים מאות קילומטרים של ארכיפלגו כמעט בלתי מיושב. כעיר נמל טיפוסית מפורסמת פורטו-מונט במאכלי הים המיוחדים שלה. אפילו אכלני דגים אניני טעם יופתעו לנוכח השפע והיחוד של מסעדות הדגים בעיר. תושבי פורטו-מונט חייכניים ומסבירי פנים. תורמים לאווירה הנינוחה שבעיר נוף פסטורלי, בתי עץ קטנים, מרחבי הים שמסביב ושוק קטן ותוסס הנמצא סמוך לנמל. בשוק נוכל למצוא עבודות יד מקומיות (ארטסניה) בעיקר סוודרים העשויים צמר אלפקה איכותי.כמו כן מעניינת תופעת הגיאות והשפל במקום, בהותירה את ספינות הדיג רובצות בשלווה על קרקעית הנמל הלחה. לינה פוארטו מונט.

יום 8: פוארטו מונט – הפלגה לצ'ייטן

בבוקר נצא מפורטו מונט אל נמל המעבורות, נעלה על מעבורת ונצא בהפלגה לצ'ייטן. השייט עובר בין הפיורדים לאורך החוף המפורץ הנושק שלשפת האוקיאנוס. אם יתמזל מזלנו לאורך נתיב ההפלגה נוכל לראות דולפינים, פינגווינים וציפורי מים נדירות. את הלילה נעשה באזור הכפרי של העיירה צ'ייטן.

יום 9: הקראטרה אוסטראל – קרחון פורטוזאלו מורגה

היום נתחיל את מסענו "בקראטרה אוסטראל", זו הדרך הדרומית ביותר ביבשת דרום אמריקה ובעולם כולו ומקשרת בין פורטו-מונט ועד אושוואיה (העיר הדרומית בעולם הנמצאת בארגנטינה). אורכה של "הקרטרה כ- 1,500 קילומטרים! רק ב- 1988 גמרו לכבוש את הדרך, העוברת בין נופים נפלאים, יערות, אגמים, חופי ים, קרחונים ופסגות הרים מושלגות. את ימי הנסיעה הבאים נעביר בין צ'ייטן לעיר קוייקה (Coihaique), שהיא בירת פטגוניה הצ'יליאנית. נצא בדרך נופית מרהיבה ביופייה לחופו של אגם ילצ'ו (Yelcho), בסמוך לאגם נפגוש את הקרחון הראשון "קרחון פורטוזאלו מורגה", נשלב הליכה רגלית לתצפית על הקרחון. משם נמשיך בדרך הקסומה כשבדרך תצפיות נוף מרהיבות וביקורים בכפרים ציוריים עד העיירה פויואפי הממוקמת על שפת פיורד ציורי. לינה פויואפי.

יום 10: הקראטרה אוסטראל – שמורת הקרחון התלוי – ריו סימפסון – קוייקה

בבוקר נמשיך בדרכנו "בקראטרה" היום נרד דרומה ונעצור לביקור בשמורת "הקרחון התלוי" גוש קרח ענקי התלוי בין שמים וארץ, נשלב הליכות רגליות, ותצפיות על הפסגות הקסומות של שמורת "קלאט". לאחר נמשיך בנסיעה בדרך מרהיבה ביופייה, העוברת בין עיירות קטנות ומיוחדות, אשר רוב תושביהן עוסקים בגידולי בקר וכבשים, או בדייג. לאורך הדרך נעבור במקומות מהיפים בעולם... לקראת ערב, נגיע אל העיירה קוייקה דרך שמורת "ריו סימפסון". לינה בקוייקה.

יום 11: הקראטרה אוסטראל – הר המבצר – יער המוות - אגם בואנוס איירס

ביום הבא נמשיך בנסיעה לעבר פארק הקרחונים. נראה את "הר המבצר" שמראהו דומה כשתי טיפות מים לטירת סינדרלה מוולט דיסני, נחצה את "יער המוות" עשרות קילומטרים של עצים ערומים שנכחדו עקב מחלה מסתורית- מהמראות המרתקים והקשים של פטגוניה. לקראת סוף יום הנסיעה כשאנו נוסעים לאורך אגם קארארה (Carera) שמימיו צבועים בשלל צבעי הקשת, נגיע לעיירת הרפאים פורטו טרנקילו (Puerto Tranqilo) שם נבלה את הלילה הבא.

יום 12: אל קרחון סאן רפאל

היום נצא לביקור באחד האתרים המרשימים של המסע כולו. לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעבר שמורת הטבע של לגונה סאן רפאל. האגם העגול נוצר כתוצאה של הפשרת הקרחון סאן רפאל אשר נמצא בחלקו הצפוני של שדה הקרח של פטגוניה. הקרחון הוא אחד הגדולים והיפים ביותר בשדה הקרח הפטגוני. דרך העפר המובילה אל הקרחון נכבשה לא מזמן, עד לאחרונה המבקרים הבודדים שעשו דרכם אל הקרחון היגיעו בשייט בלבד. בדרכינו אל הקרחון האדיר נחצה את הנהר בשיט קצר ונצא בהליכה קלה לתצפית מרהיבה אל לגונת הקרח והקרחון. במהלך הביקור נצא בשייט זודיאקים בין גושי הקרח הצפים. בערב נשוב ללינה בפורטו טרנקילו.

יום 13: הקראטרה אוסטראל – מערות השיש – לוס אנטיגוואס

למחרת נצא לשייט קצר אל מערת השיש המרהיבה בשלל צבעים. נמשיך בנסיעה לאורך האגם המרהיב, נחצה את הגבול הצ'יליני בעיירה צ'ילה צ'יקו (Chile Chico) בדרכנו לפטגוניה הארגנטינית המדברית. את הלילה נבלה בלוס אנטיגווס (Los Antiguos), ממוקמת בסמוך למעבר הגבול, על שפת אגם בואנוס איירס.

יום 14: מדבר פטגוניה ודרך מס 40

יום ארוך במיוחד נשכים בבוקר ליום שיוקדש אל המרחבים המדבריים של פטגוניה הארגנטינאית. עיר "הרפאים" הראשונה שנפגוש תהייה פריטו-מורנו הקרויה על שם חוקר הקרחונים המפורסם הנמצאת לא רחוק ממנה. בפריטו מורנו עדיין נוכל לראות את הגאוצ'וס הזקנים הלבושים בבגדים מסורתיים: מכנסיים ארוכים ורחבים הנקראים בלאדרוס, עטופים בפונצ'ו ונעולים במגפי עור גבוהים. מפריטו מורנו נשעט במדבר פטגוניה הצחיח בדרך מספר 40 דרך עפר מאובקת שוממת לעבר רכס הפיץ רוי (Piz Roy) בדרך נחלוף על פני חוות מבודדות והתיישבויות רפאים קטנות. פטגוניה הארגנטינאית הוא מהאזורים הלא מיושבים ביותר בדרום אמריקה ובעולם כולו. האזור מאופיין בכמות משקעים קטנה וברוחות חזקות והמקשות על החיים. רוב תושבי פטגוניה הארגנטינאית עוסקים בגידול כבשים. לאורך הנסיעה נראה מיליוני כבשים הרועות במרחבי המדבר האין סופי והחד גוני. נוכל לראות גם חיות וציפורים האופייניים לאזור (יען פטגוניה- נאנדו, דורסים למינם, ארנבות פטגוניות, שועלים אדומים וגמל פטגוניה – הגואנקו). לקראת לילה (שהרי השמש תשקע באזור דרומי זה רק ב 22 נגיע לעיירת התרמילאים אל צ'ייטן ולרכס הפיץ רוי המפורסם שם נבלה את הלילה.

יום 15: שמורת הפיץ רוי ופארק

בבוקר נתעורר לאחד מהמקומות המרשימים והיפים ביותר בפטגוניה. רכס הפיץ רוי הוא שורה של עמודי גרניט מרשימים, שהגבוה מבינם מתנוסס לגובה של מעל ל – 3,400 מטרים. השמורה מלאה באגמים, קרחונים ופינות חמד. בבוקר השכם נצא ליום סיור בפרק, נצא בהליכה לקרחון לוס 3 (LOS 3), מהקרחון יש תצפית על הר הפיץ רוי הגבוה. לינה אל צ'ייטן. הערה: את הסיור בפארק ומסלול ההליכה הסופי יקבע המדריך השטח.

יום 16: שמורת הפיץ רוי – קלפאטה

למחרת נמשיך את הסיור בשמורה המרהיבה, נצא לסיור רגלי נוסף אל קרחון טורה (Torre) נהר קרח היורד בתלילות אל האגם המרהיב שמתחתיו, על באגם, גושי קרח צפים לאחר שיתנפצו מהקרחון. אחה"צ נצא בנסיעה (שעתיים) לעיירה קאלפטה ((Calafate,שם נבלה את הלילה. לינה קאלפטה. הערה: את הסיור בפארק ומסלול ההליכה הסופי יקבע המדריך השטח.

יום 17: פארק הקרחונים "לוס גלסיארס"– שיט אל הקרחונים אופסלה ואונלי

בבוקר נצא לפארק הקרחונים "לוס גלסייארס". ניסע עד למעגן "בנדראס" שם נעלה על קטמרן ונפליג באגם ארגנטינו לעבר קרחון אופסלה. הקרחון, הגדול בקרחונים של שדה הקרח הפטגוני, נקרא על שם אוניברסיטת אופסלה בשבדיה על ידי החוקרים הראשונים של הקרחונים באזור. אוניברסיטה זו הצטיינה בחקר הקרחונים (גלאציולוגיה), ולכן זכתה בכבוד הגדול. הספינה תביא אותנו עד לחזית הקרחון, ממנה נראה אותו אך אליו לא נבוא... לאחר מכן נפליג ללגונה אונלי (Laguna Onelli), ואם התנאים יאפשרו זאת, נרד לסיור רגלי קצר. אחר הצהריים נפליג בחזרה לפוארטו בנדראס וניסע חזרה לקלפטה. לינה קאלפטה.

יום 18: פארק הקרחונים – הקרחון הגדול פריטו מורנו - טורס דל פיינה

עם שחר נצא לראות את הקרחון הגדול "פריטו-מורנו" הממוקם בלב "פארק נסיונל דה לוס גלסייארס" על שפת אגם "ארגנטינו", כ- 80 קלומטרים מהעיירה קלפטה. הקרחון שרוחבו קילומטר וגובהו כ- 40 מטרים נושק לאגם. מראה מדהים לראות את גושי הקרח העצומים הנשברים בקול רעם אדיר ונופלים לתוך מי האגם כשהם יוצרים גלים גבוהים. הקרחון הוא מבין הקרחונים הבודדים בעולם שעדיין מתקדמים ולא נסוגים עקב התחממות כדור הארץ. תוך כדי התקדמותו של הקרחון הוא חוצה את אגם ארגנטינו וחוסם את מוצא האגם בקיר של קרח מוצק. אחת לכמה שנים הקיר מתבקע עקב לחץ המים העצום הנוצר על הקיר, זהו אחד מהמראות המופלאים עלי אדמות. נמשיך במסענו הרכוב בערבות פטגוניה המדברית. הדרך מאובקת ומתפתלת במעלה ההרים הצחיחים, למעבר הגבול עם צ'ילה, הנמצא סמוך לעירה סרו קסטילו (Cerro Castillo). משם נמשיך בצד הצ'יליני הפורח והמלא ביערות ואגמים, לעבר שמורת טורס דל פיינה (Torres Del Paine) או בתרגום מספרדית מגדלי הפיינה, שמורה זו נחשבת לאחת היפות בעולם, שם נבלה את שני הלילות הבאים. כולל ארוחת ערב בשמורה. לינה בשמורת הפינה.

יום 19: פארק הקרחונים טורס דל פיינה

הפארק הוקם בסוף שנות החמישים ושמו ניתן לו בגלל שלושת מגדלי הגרניט הגבוהים הנראים למרחקים וכאילו מסמלים את הפארק. שלוש פסגות הסלע שהעניקו לרכס את שמו הם "העמוד הדרומי" (Torre Sur) המתנשא לגובה של 2,850 מטרים "העמוד המרכזי (Torre Central) המתנשא לגובה של 2,800 מטרים ו"העמוד הצפוני" (Torre Norte) המתנשא לגובה של 2,600 מטרים. אולם הפסגה הגבוהה ביותר בפרק שייכת ל"הר הפיינה הגדול" שפסגתו מתנשאת לגובה של 3,300 מטרים. הפארק מאופיין בקרחונים העצומים שבו והמפורסם מבניהם הוא קרחון ה"גריי" (Gray) ששמו על צבעו האפור. בפארק ניתן לראות עשרות מיני ציפורים (הקונדור הדרום אמריקאי שהוא הדורס הגדול בעולם, יענים, קרקרות, פלמינגו ועוד הרבה ציפוריי מים אחרות), הרבה סוגי בעלי חיים שהנפוצים מבניהם הם הגוואנקו (מין של אנטילופה ממשפחת הגמלים הדומה ללמה) וארנבות הבר הגדולות של פטגוניה. את היום הראשון נקדיש לטיול רגלי לתצפית על הטורסים (עמודי הגרניט). אחת מנקודות התצפית היפות והמרשימות בפארק. לאחר הירידה נבקר במפלי סלטו גרנדה וצ'יקו ובעוד אתרים בהתאם לזמן. ארוחת ערב בשמורה. לינה בשמורת הפיינה.

יום 20: פארק הקרחונים טורס דל פיינה – פורטו נטלס

למחרת יום סיור רכוב בפארק, משולב בהליכות רגליות קצרות. נבקר באגם פהואה (Pehoe), בנהר הסרנו (Serrano), באגם האפור (Grey) – משם נצא לתצפית על הקרחון הגדול וגושי הקרח הצפים באגם, בלגונה הכחולה (Azul), באגם אמרג'ה (Amarga) ובעוד אתרים ככול שהזמן יותיר לנו. את הלילה האחרון נבלה מחוץ לפארק בעיירה פורטו נטלס, עיירת תרמילאית קסומה הממוקמת על גדות האוקיינוס השקט. לינה פורטו נטלס.

יום 21: פורטו נטלס – בואנוס אייריס

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה חזרה אל קאלפטה ונעזוב את פטגוניה בטיסה שתביאנו לבואנוס איירס, אחת הערים התוססות והמרתקות ביותר בדרום אמריקה, עם הנחיתה העברה למלון ללינה. לינה בואנוס איירס.

יום 22: בואנוס איירס

בואנוס איירס בירת ארגנטינה - אחת מהערים התוססות והמרתקות בדרום אמריקה. העיר מונה כ 9 מיליון תושבים, היא בעלת חזות מערבית ומפותחת. בעיר קניונים, רחובות סואנים, אתרים מהתקופה הקולוניאלית, מסעדות ומוקדי בילוי לילי ועוד. למרות גודלה, בואנוס היא עיר נעימה למדי, יש בה כמה מהשדרות הרחבות בעולם, ותושביה חמים ומסבירי פנים. בבוקר יציאה לסיור במרכז העיר. כולל השדרות המרכזיות, פלאזה (כיכר) דה מאיו, בניין הקונגרס, בית העירייה, הבית הורוד קתדראלת מטרופולין ועוד. בהמשך ניסע לשכונה הצבעונית לה בוקה, הממוקמת "בקצה העיר", אחת השכונות המעוצבות והמיוחדות ביותר. בעברה הייתה שכונת עוני וכפר דייגים וכיום היא אחת מהאופנתיות והתוססות בעיר. אחה"צ נצא לביקור במדרחוב המקסים של אבנידה פלורידה. בערב נצא ביחד לארוחת ערב ומופע טנגו.

יום 23: בואנוס איירס

את הבוקר נתחיל בסיור בבית הקברות לה ריקולטה, ככל הנראה המפורסם ביותר בעולם. בית הקברות קבורים אישים חשובים ומפורסמים אשר קבריהם אותרו במגוון סגנונות שמושכים תיירים רבים מרחבי העולם (בניהם אווה פרון, המכונה אוויטה, רעייתו השנייה של חואן פרון) . לאחר הביקור נמשיך לגן הוורדים המרשים בו מגוון רחב של וורדים ועצים מכל רחבי העולם, תחתיהם יהיה ניתן לעצור למנוחה קלה ולשמוע הסברים על העיר המרתקת. אחר צהריים נמשיך אל טיילת פוארטו מדרו (אזור הנמל הישן) העמוסה בביתי קפה ומסעדות ונמשיך בסיור במרכז העיר. בערב בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה נצא בטיסה מבואנוס איירס (דרך יעד ביניים) לת"א,

יום 24: תל אביב

בהתאם ללוח הטיסות נחיתה בתל אביב.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות ת"א – סנטיאגו דה צ'ילה/ בואנוס איירס – ת"א.
הערה: יתכן והטיסה הלוך תהייה לבואנוס איירס – בהתאם נעדכן את מסלול הטיול.
* טיסות פנים (כמפורט בתוכנית הטיול).
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לספטמבר 2021).
* תחבורה: מיניבוס תיירים שמותאם לנסיעה בדרכים הצדדיות של פטגוניה.
* בתי מלון מדרגת תיירות טובה/ מלונות כפריים/ בתי אירוח.
* כלכלה: על בסיס ארוחות בוקר בלבד וארוחות נוספות.
* צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* מיסי נמל ומעברי גבול.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* בדיקת קורונה ביציאה מארגנטינה במידת הצורך.
* הוצאות אישיות.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 250 $, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית. על תשלום בכרטיסי אשראי תחול תוספת 2%, בתשלום דמי הרישום אין עמלת אשראי.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 200 $ שלא יוחזרו. מ 30-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, 15-29 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 80% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. מטייל חולה קורונה לפני היציאה לטיול או צריך להיכנס לבידוד (נדרש אישור ממשרד הבריאות), החזר מלא על התשלומים לטיול למעט עלות כרטיס הטיסה (כ 700 דולר)/ יוחזר בהתאם למדיניות חברות התעופה.
3. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
4. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 31 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
5. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

* בין 10-13 מטיילים – תוספת של 189$
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 1,289$ (בחלק מהלילות אין אפשרות לחדר ליחיד).

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

מסע בפטגוניה: צ'ילה וארגנטינה - כולל הקראטרה אוסטראל, ארץ הקרחונים ועוד..

לפרטים נוספים על הטיול