מרכז אמריקה - גואטמלה וקוסטה ריקה - בעקבות האצטקים, המאיה ושמורות הטבע היפות בעולם
מספר ימים: 18
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מרכז אמריקה
טיול במרכז אמריקה הוא מסע אל תרבויות עבר מפוארות. האצטקים והמאיה הן תרבויות מפוארות שנעלמו מן העולם והשאירו אחריהן ערים מסתוריות, מונומנטים אדירים, פירמידות, ופסלים מפוארים. מרכז אמריקה מהווה גשר בין צפון היבשת לדרומה, והינו יחידת נוף ייחודית, זהו ללא ספק אחד מהאזורים היפים והמרתקים ביותר. חופי טורקיז, יערות גשם טרופיים, הרי געש פעילים, רמות וולקניות גבוהות ואגמים ציוריים הכול בנגיעות של קסם מן העבר ומיסתורין מעורר צמרמורות... את המסע במרכז היבשת נתחיל בגואטמלה סיטי ונצא בטיסה אל נבקר בטיקאל הנודעת בזכות עתיקותיה. הדרכים בהם ניסע יהיו שופעי צמחייה טרופית ובע"ח צבעוניים, נבקר בלגונות חלומיות ונביט כל הזמן אל עבר אופק ציורי. בהמשך נרד לשייט בריו דולסה, ניסע לעיר קיריגואה הנודעת בזכות תבליטי ההנצחה המרשימים שבה. לא נוותר על ביקור באנטיגואה, שהייתה בירתה של גואטמלה בעבר, נכיר מקרוב בשיטוט ברחובות העיר ונשווה בין עוצמות הטבע ליכולות האדם. משם נמשיך לבירתה העכשווית של גואטמלה –גואטמלה סיטי. נבקר באגם אטיטלן שהינו ללא ספק אחד מהאגמים היפים ביותר במרכז אמריקה כולה. נצא לשווקים הצבעוניים של סולולה, וצ'יצ'יקסטנאגו שם נפגוש אינדיאנים מכל האזור הבאים למכור את מרכולם. בהמשך נצא בטיסה לקוסטה ריקה מהמדינות המרתקות הצבעוניות והמיוחדות במרכז אמריקה, בירת התיירות האקולוגית, מציעה את שמורות הטבע מהמרהיבות והמרתקות בעולם. נמצאת בגשר היבשתי הצר שבין דרום אמריקה לצפונה. הרי געש פעילים, יערות גשם טרופיים, ג'ונגלים, ביצות מנגרובים וחיי טבע מופלאים כל זאת בשילוב כפרים אינדיאנים ותרבויות אינדיאניות עתיקות שהזמן עמד בהם מלכת.
היתרון של דרכים TRAVEL
החוף הקריבי
טיקאל
פלורס
שייט באגם אטיטלן
שמורת הר הגעש ארנל
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א – גואטמלה סיטי

נצא בטיסה מת"א לגואטמלה סיטי (דרך יעד ביניים), ונמשיך בטיסת פנים אל פלורס עם הנחיתה העברה למלון. לינה פלורס. ** במידה ולא תהיה טיסת פנים ביום הראשון והטיסה תהיה ביום שני בבוקר

יום 2: טיקאל

נבקר בטיקאל – הגדול באתרי המאיה וממוקם בלב ליבה של הג'ונגל הגוואטמלי. באתר ישנם למעלה מ- 3,000 עתיקות פזורות על גבי שטח של כ- 5 קמ"ר ביניהם מקדשים, אתרי פולחן, בתי מרחץ, שדרות ועוד רבים. האתר ננטש במאה ה- 10, אך האתר עדיין מעיד במלא פאר על עוצמתה של ממלכת טיקאל האגדית. נטפס על הפירמידות, נבקר במקדשים, בארמונות ונכיר את יער הגשם. ההתיישבות הראשונה של בני אדם בטיקאל החלה בשנת 600 לפנה"ס. השבטים שישבו שם בתקופה זו היו פרימיטיביים ולכן המבנים העתיקים ביותר מתוארכים לשנת 300 לפנה"ס. העיר נבנתה ככפר קטן בהתחלה, ואט אט גדלה והתפתחה. רק בשנת 300 לספירה הפכה העיר למרכז חשוב של בני המאיה. הסברה המוכרת כיום היא שהעיר ננטשה במאה ה-10. המבנים החשובים של העיר נבנו בין השנים 550-850 לספירה וכוללים את המקדשים הרבים והמרשימים שמהווים חלק ממנה וכן האטרקציה התיירותית המרכזית שבה,הם מכסים שטח של כ-2.5 קמ"ר. המבנים הושפעו רבות מסגנונות בנייה של תרבויות מקסיקניות שכנות. ארכיאולוגים רואים בתרבות שחיה בטאוטיהואקן היום בפאתי מקסיקו סיטי, כאחת המשפיעות והמרכזיות על האדריכלות של רוב המבנים החשובים בעיר. קיומה של העיר דווח לראשונה על ידי נזיר ספרדי בשם אנדרס דה אוונדאניו, אך גילויה הרשמי של העיר מיוחס למושל פטן ב-1,848 מודסטו מנדס. בתחילה הייתה העיר חבויה היטב בתוך הג'ונגל, אך עם גילוי המבנה הראשון שבה התבצעה חפירה ארכיאולוגית רחבת היקף שחשפה את המקום כולו. חלק מהמבנים מכוסים עדיין בתלים חוליים ובצמחיה עבותה המאפיינת את הג'ונגל. לא כל המקדשים נחשפו לחלוטין על ידי הארכיאולוגים שחפרו במקום ועדיין ניתן לראות ראיות לכך שהעיר הייתה נטושה והסתתרה במעמקי הג'ונגל כמעט 1,000 שנה. לינה פלורס.

יום 3: שייט על ריו דולסה

בבוקר נעזוב את טיקל ונדרים לעיירה פרונטיירה, נעלה על סירות ונצא לשיט על ה"ריו דולסה", גדות הנהר עטורות צמחיה עבותה, בנהר צמחיית מים ועליה מטופפות ציפורים, פריגאטות אלגנטיות, שקנאים כבדי מקור, אנפות לבנות נחרדות ופורשות כנף. בקתות מקומיים מסתתרות ומציצות בין העצים... לקראת סיום השייט נגיע אל שפך הים הקאריבי והעיר ליבינגסטון. בעיר אוכלוסיה רבגונית ומיוחדת תושביה הם הגאריפונאס צאצאי עבדים שחורים מאפריקה ולהם שפה משלהם. לינה פוארטו באריוס/ לווינסטון.

יום 4: אנטיגואה – חגיגות סמנה סנטה

מפוארטו באריוס נצא בנסיעה מזרחה לעבר אנטיגואה "עיר השושנים הנצחיות" המרשימה והמיוחדת, העיר ממוקמת בין הרי געש פואגו, אגואה ואקטננגו. אנטיגואה הייתה בירתה הקולונאלית של גואטמלה עד שבשנת 1,773 נפגעה העיר מרעידת אדמה קטלנית. רוב אוצרותיה הארכיטקטוריות נהרסו ועד היום משקיעה המדינה מאמצים רבים לשקם ולשפץ את הריסות העיר העתיקה, מעניין לראות את תוצאותיהם של מאמצים בני למעלה מ- 200 שנה. לינה אנטיגואה.

יום 5: אנטיגואה – חגיגות סמנה סנטה/ יום השישי הטוב

נסייר ברחובות העיר היפה שנבנתה בהשפעת הברוק, נתכבד מכל הטוב בה כולל הכיכר הקולוניאלית "הפלזה דה ארמס", בכנסיה היפה של אנטיגואה, בארמון הקפיטנים ששימש כבניין הממשל עד 1773. כולל ביקור במוזיאון המוסיקה במרכז לאמנות עממית קאסה ק'וחום, בחוות קפה (בגלל חגיגות השבוע הקדוש יתכן ומוזיאון המוסיקה וחוות הקפה יהיו סגורים) ועוד. לינה אנטיגואה.

יום 6: הר הגעש פאקיה (על סוסים) – אנטיגואה

בבוקר נמשיך לצפות בשטיחים המרהיבים ובתהלוכות הדתיות המיוחדות. לקראת הצהריים נצא בנסיעה לעבר הר הגעש פאקאיה, שהוא אחד מארבעת הרי הגעש הפועלים בגואטמלה. עם ההגעה נעלה על סוסים (מומלץ ברגל...) ונצא בטיפוס של כשעה לעבר פסגת ההר, נגיע למרחק לא גדול מלוע הר הגעש לינה אנטיגואה.

יום 7: השוק של צ'יצ'יקסטנאגו – אגם אטיטלן (Atitlan Lake)

בבוקר נמשיך את הסיור באנטיגואה, במהלך היום נצא בבוקר נסיעה לצ'יצ'יקסטנאגו ( Chichicastenago), המרכז של בני המאיה – קיצ'ה, יום שוק צבעוני בו נזכה לראות אינדיאנים מכל האזור. נשוטט בשוק ,נשוחח מעט עם הרוכלים ונכיר את אנשי המקום. נבקר בכנסיית סנטו תומא, המשמשת מרכז לפולחנים נוצריים-אנימיסטיים, השאמנים עדיין משתמשים בו לצורכי פולחן ותפילה. לאחר הביקור נצא בנסיעה לגואטמלה סיטי, בירת גואטמלה העיר המודרנית ביותר במרכז אמריקה כולה. בהמשך נגיע לאגם אטיטלן שם נבלה את הלילה. לינה אגם אטיטלן

יום 8: אגם אטיטלן – פנצ'חל

בבוקר נבקר בעיירה פנצ'חל (Panajachel) שעל שפת האגם. בפנצ'חל נוכל ליהנות מעיירה מסורתית עתיקה לצד עיירת נופש בה מרבים לבקר, הודות לכך שהיא שוכנת על שפתו של אחד האגמים היפים ביותר. אגם אטיטלן שוכן ברום של 1,188 כשסביבו הרי געש נישאים. האגם נחשב בעיני רבים ליפה ביותר בגואטמלה כולה. בבוקר נשוט על פני האגם ונהנה מיופיו הייחודי, בהמשך נבקר בשוק היפה של סנטיאגו דה אטיטלן, הנמצא בצידו האחר של האגם, נבקר בכנסייה המקומית ובמקדש ביתי בו שוהה מישימון – הידוע בתור ה"גאנגסטר" המקומי.נצא לבקור בעוד כפרים הממוקמים לגדות אגם אטיטלן, לינה אגם אטיטלן

יום 9: השוק של סולולה – גואטמלה סיטי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בשוק סולולה, ללא ספק אחד מהשווקים היפים ביותר בגואטמלה. המקומיים עדיין לובשים את מלבושם המסורתי, נשים נושאות סלי קש על ראשם, השוק צבעוני ונעים וניתן ליהנות ממפגש אישי עם הרוכלים בשוק – גואטמלה סיטי. עם ההגעה נצא לסיור בבירת גואטמלה העיר המודרנית ביותר במרכז אמריקה כולה. נכיר את מורשתה האינדיאנית, את מרכז העיר ואזוריה המודרניים. לינה גואטמאלה סיטי.

יום 10: גואטמאלה סיטי – סאן חוזה (קוסטה ריקה)- הר הגעש פואס

נצא בטיסה ישירה אל סאן חוזה בירת קוסטה ריקה. עם הנחיתה (בוקר) נתחיל בנסיעה לכיוון של שמורת הר הגעש פואס (Puas Volcano). נחלוף על פני אזורי מרעה הרריים וירוקים, בהם רועות פרות, צמחיה טרופית סבוכה ובעיקר מטעי קפה בהם נעצור לטעימה וביקור. עם ההגעה נעפיל אל רכס פואס ונבקר בפסגתו של הר הגעש הפעיל. נצא לסיור בלוע העצום של ההר המשתרע על פני 1.5 ק"מ ובו גייזרים מהגדולים בעולם. זהו הר געש פעיל אך בטוח לתצפית. אחר הצהריים נחזור לסן חוזה ללינה. לינה בסן חוזה

יום 11: סאן חוזה (קוסטה ריקה) – שמורת טורטוגרו

בבוקר נצא בנסיעה מזרחה אל שמורת החוף הקאריבית טורטוגרו לשמורת הטבע טורטוגרו. את הכניסה לשמורה נעשה בדרך ייחודית נגיע עד לנמל מאטינה/ קאניו בלאנקו וממנו נצא בשייט מרתק בנהר ובתעלות המים הביצתיות המקבילות לו עד להגעה לפארק הלאומי טורטוגרו. זה הזמן לצפות מקרוב בחיי הבר העשירים המאפיינים את השמורה (צבי ים, קופים, חתוליים, טפירים, תנינים (אליגטורים וקיימנים), איגואנות וציפורים מכל הסוגים והמינים שיפליאו בתצורות אוויר מרשימות...) אחר הצהרים נצא לסיור בכפר טורטוגרו הנמצא בשולי הפארק ברצועת אדמה צרה שבין הים והתעלה הראשית. בכפר ציורי זה החלו שורשי מוסיקת הרגאיי. את הלילה נעשה בלודג' באזור השמורה.

יום 12: שמורת הר הגעש ארנל (Arenal)

לאחר ארוחת הבוקר יציאה לכוון גוואפילס. בדרך נעצור ב"גשר האיגואנות" שם נוכל לראות איגואנות מקרוב ובסביבה הטבעית שלהם. המשך לאזור שמורת הר הגעש ארנל Arenal הממוקם קרוב לגבול עם ניקארגווה. בדרך מראות נוף מגוונים ומרהיבים, נהרות שוצפים, מעיינות חמים, לגונות, עמקים מלאים בצמחייה טבעית, וחיות בר בשפע. עם ההגעה נצא לסיור להר הגעש כולל הליכה קלה ביער עד למקום זרימת הלבה, בדרך צפייה בצמחיה, בבעלי החיים ובאגם ארנל, השיא של היום יהיה הקולות הרועמים של ההר, הלבה הרותחת והסלעים המתגלגלים מראש ההר. הר הגעש הפעיל ארנל, מתנשא לגובה של 1,633 מטרים, ההר התפרץ לאחרונה בשנת 1,968 לאחר שהיה רדום יותר מ 400 שנים. גם כיום פולט ההר מלועו לבה רותחת, עם קצת מזל ואמונה נוכל לראות את ההתפרצות בערב עם חשכה. עם סיום היום נצא אל מעיינות מים חמים טבעיים לרחצה, פינוק ומרפא. לינה באזור ארנל.

יום 13: הכפר לה קאסונה – מפל לה פורטונה – שמורת מונטה ורדה (Monte Verde)

בבוקר נצא לביקור בכפר העתיק והציורי בלה קאסונה, מקום שופע היסטוריה, תרבות ומסורת. נלמד על תהליך ייצור הסוכר בשיטות עתיקות (לפני כ- 100 שנים), כולל הפסקת הקפה המסורתית של הפועלים הכוללת הכנת טורטיות במילוי שמנת חמוצה וגבינה (מי שירצה יוכל להיות משתתף פעיל בהכנת המרכיבים וכמובן ליהנות מהמטעמים). בהמשך נעלה על טרקטור ועגלה למסע חוויתי במסורת הקוסטריקנית בה נראה גידולים שונים וכפריים המעבדים את אדמתם בשיטות עתיקות כמו לפני מאות בשנים. נעצור לביקור בבית הספר של הכפר, שם יקבלו את פנינו התלמידים אשר בהמשך יופיעו בריקוד מסורתי. התחנה הבאה של היום היא מפל לה פורטונה, כולל רחצה אפשרית בבריכות המים והנקבות. משם נמשיך לאזור סנטה הלנה. הדרך מרהיבה ביופייה, נוף ש ל מפרץ ניקויה ואיי האזור בואך דרך מכוסה יער עבות (יער ענן – יער גשם) המכונה "ההר הירוק" - מונטה ורדה. משנת 1,951 חיה במקום קהילת צפון אמריקאים (קווקרים) מבודדת בגובה של 1,400 מטר ושמרה על האזור מכל פולש. בעזרת ארגונים פרטיים מונטה ורדה הפכה לשמורה ביולוגית עשירה במערכות אקולוגית בהן המבקרים נפגשים עם כל בעלי החיים של סביבה מוגנת זו. עם ההגעה נצא לסיור לילי בשביליו של יער עננים וצפייה בציפורים הנמות, בטרנטולות, בעכבישים, חרגולים, צרצרים, בלטאות, צפרדעים, קיפודים, בעלי זנבות, נחשים ועוד. לינה באזור שמורת מונטה ורדה.

יום 14: שמורת מונטה ורדה

היום נצא לסיורים ברכב, ברגל ובאוויר... ביער הגשם. בשמורה. ביער חיים עצלנים, קופים, נחשים, מאות מיני פרפרים ומגוון רב של ציפורים. נתחיל בסיור כולל הליכה על גשרים התלויים בגבהים שונים כך שנוכל לצפות על עולם החיי והצומח מבסיסו ועד צמרותיהם. לאחר מכן נלך ל"גן הקוליברי" השוכן ליד, שם נצפה מקרוב בציפורי יונקיי הדבש המדהימות המגיעות בהמוניהן לשתות ממי הסוכר בגן. בהמשך נעלה על רכבל עננים - גלישת עננים בחשמלית/ רכבל. מבט ממעוף הציפור על יער העננים, הר הגעש ארנל ועל מפרץ ניקוייה. ניתן לעצור בכל נקודה לצילום הנוף עוצר הנשימה. חוויה ייחודית ומרתקת. בין ערביים ביקור במוזיאון הצפרדעים. לינה באזור שמורת מונטה ורדה.

יום 15: נהר הקרוקודילים (טארקולס) – שמורת מנואל אנטוניו – שייט קטמרן

נשכים קום וניסע מערבה מההרים אל חופי האוקיאנוס השקט ואל שמורת מנואל אנטוניו שהינו אחד הפארקים הלאומיים המפוארים והייחודיים בקוסטה ריקה על חופיו הלבנים המוקפים גבעות יער ירוקות. בהמשך היום נצא לשייט בספינת מפרש (קטמרן) לאורך החופים והאיים היפהפיים של הפארק. תחילת המסע בנמל קאפוס במימיו הצלולים של הים הפתוח לאורך חופיו הציוריים של הפארק. במהלך השייט אפשרות לראות דולפינים השוחים סמוך לחרטום, לווייתנים (בעונה), צבי ים, קופים ועוד. בהפלגה נגלים איים מסתוריים, צוקים וסלעים בתצורות ייחודיות המהווים בית גידול לסוגים רבים של ציפורים ועופות מים כמו שקנאים, שחפים, מגלנים ועוד. לאחר הסיור עגינה במפרץ המוגן והקדום Biesanz Bay (אפשרות לשחייה ושנירקול). לינה באזור מנואל אנטוניו.

יום 16: מנואל אנטוניו – סיור בפארק לאומי – סן חוזה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מודרך בפארק שהינו המפורסם ביותר בקוסטה ריקה. השמורה כוללת חופי ים יפים, מנגרובים, ארכיפלג איים, יער גשם טרופי ואת קתדראלת פונטה בעלת המבנה הייחודי. הפארק מורכב מארבעה חופים שלכל אחד מאפיינים מיוחדים. בשמורה מספר בעלי חיים הייחודיים לאזור ובראשם לטאת האיגואנה וקוף השאגן עם הקול המפחיד, קוף הקפוצ'ין. בהמשך היום נחזור לסן חוזה . לינה בסן חוזה .

ימים 17-18: סן חוזה- מפלי לה פאס - תל אביב

בבוקר נצא בנסיעה לכיוון מפלי לה פאס והגנים המרהיבים שבשטחם שוכן מצפה פרפרים ויונקי דבש מהגדולים בעולם, גני סחלבים ושבילי הליכה מעוצבים בדקדקנות. משם נמשיך למפלי לה פאס והגנים המרהיבים שבשטחם שוכן מצפה פרפרים ויונקי דבש מהגדולים בעולם, גני סחלבים ושבילי הליכה מעוצבים בדקדקנות. אחר הצהריים נחזור אל שדה התעופה ונטוס בחזרה לישראל דרך יעד ביניים.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
01-11-2022 18-11-2022 $5689 משה דורנשטראך
בהרשמה
הזמינו עכשיו
06-12-2022 23-12-2022 $5689 טוביה גרוס
בהרשמה
הזמינו עכשיו
03-01-2023 20-01-2023 $5689 אורי רעי
בהרשמה
הזמינו עכשיו
07-02-2023 24-02-2023 $5689 משה דורנשטראך
בהרשמה
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות ת"א – מרכז אמריקה – ת"א (דרך יעד ביניים).
* טיסות פנים.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון למרץ 2022).
* מלונות מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות מעולה בערים לודג'ים בג'ונגל.
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג/ רכבי שטח בהתאם לתוכנית
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.

המחיר לא כולל

* מס יציאה מקוסטה ריקה בעלות של כ- 29$ לאדם.
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
*בדיקות קורונה במידה ויידרש
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ למדריך הישראלי – נהוג כ4/5$ לאדם ליום

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות רישום דיגיטאלי ובצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150$, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150$ שלא יוחזרו. מ 30-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 15-29 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר תשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
הערה: בכל מקרה דמי הרישום לא יוחזרו וישמרו כזיכוי לטיול עתידי.

הערות כלליות:
* בין 20-24 מטיילים תוספת 129$ לאדם.
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 989 $ דולר ארה"ב.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

מרכז אמריקה - גואטמלה וקוסטה ריקה - בעקבות האצטקים, המאיה ושמורות הטבע היפות בעולם

מספר ימים: 18, מספר לילות: 16
החל מ-$5689
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול