נפאל וממלכת מוסטאנג - טיול עומק גאוגרפי מקיף
מספר ימים: 12
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
דרום מזרח אסיה
ממלכת נפאל משתרעת על פני הגבוהים שבהרי ההימלאיה היא ארץ של קסם אינסופי. זוהי ארץ של היסטוריה עתיקה, תרבויות ועמים ססגוניים, נופים נפלאים ומסלולי הליכה מהטובים והיפים על פני כדור הארץ. הביקור בנפאל הוא חוויה לכל החושים, מפגש עם תרבויות, דתות ואורחות חיים על רקע נופים עוצרי נשימה ותצפיות מרגשות על פסגות עטורות שלג וקרחונים המתנשאים לגבהים של למעלה מ-8,000 מטרים. נפאל, היא מדינה בעלת קסם אין סופי "נגיעה" בהרים הגבוהים בעולם, טיול ביערות הגשם, רפטינג בנהרות שוצפים, ספארי פילים וכמובן הנפאלים, עם ידידותי, חם לבבי וחייכן ישלים את המימד האנושי לחגיגה ההררית. בשנים האחרונות נפרצה דרך רכב בחלקו המערבי של רכס האנפורנה, המובילה אל ממלכת מוסטאנג והעיירה ג'ומסום בתוואי הדרך העתיקה מה שהיה ידוע כ"טרק ג'ומסום" וכחלק מהטרק סובב האנפורנה. לראשונה מתאפשר באמצעות הג'יפים להגיע לאזור פראי וייחודי שלא היו בהישג ידם של רוב המטיילים. החלום הפך למציאות וכעת נוכל להגיע בעזרת הג'יפים עד למרגלות מעבר ההרים באנפורנה אחד משיאי הטיול בנפאל.
היתרון של דרכים TRAVEL
עמק קטמנדו
2 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א – קטמנדו

נצא בטיסה (דרך יעד ביניים) לקטמנדו (בירת נפאל).

יום 2: ת"א – קטמנדו

נחיתה בקטמנדו, קבלת אשרות כניסה ומעבר ביקורת דרכונים ונצא לסיור בעיר. קטמנדו היא עיר הבירה והגדולה בערי נפאל. לאחר הנחיתה בנפאל נתארגן במלון ונצא לסיור במרכז העיר. נתחיל את הסיור בסוויאמבונאת הידוע בשמו, מקדש הקופים. אחד מאתרי המורשת של אונסקו. המקדש ניצב בראש גבעה בגובה של 80 מטר מעל לגגות העיר והנחשב כקדוש גם להינדו וגם לבודהיזם. במרכז המתחם נמצאת סטופה לבנה ומבריקה שעליו מצוירות עיניו של בודהה. הביקור במתחם הוא אחד משיאי הביקור בנפאל, גילופים עתיקים, המעטרים כל סנטימטר פנוי, ריח הקטורת ומנורות החמאה ממלא את האוויר כשברקע הקולות המשולהבים של המאמינים המסובבים את גלגלי התפילה. נמשיך אל מרכז העיר נבקר בכיכר דורבר מרכזה המסורתי של העיר העתיקה. על 47 מקדשיה העתיקים, הארמון ותרבותם של התושבים המקומיים. נראה את ארמון אנימנדהוקה המשמש עד היום כמקום קדוש לאלה קומרי – ילדה קטנה במעמד אלוהי. לפני שנמשיך בסיור נעצור לטעום מומו (כיסונים) שהם מהמאכלים המפורסמים המאפיינים את קטמנדו. משם ניכנס אל מתחם השוק והחנויות של התאמל. שם אפשר למצאה כל החל משטיחים ודיסקים מזויפים וכלה בציוד לטרקים וסבון יאק. במידת האפשר נצא לסיור בגן החלומות נבנה וטופח בשנות העשרים של המאה הקודמת על ידי הפילמרשל שאמסר. בגן המרהיב עשרות מוקדי עניין מזרקות, ברכות, גנים נסתרים ומוצגים ארכיאולוגים עתיקים. הגן הוא מקום מצוין לברוח מההמולה וסאון העיר. לינה קטמנדו.

יום 3: עמק קטמנדו – הערים העתיקות פטאן ובקטפור- המקדש ההינדי פשופטינאת

בבוקר נצא לסיור באזור עמק קטמנדו, העמק עטור בכפרים ציוריים שהזמן עמד בהם מלכת התלויים על פסגות ההרים מסביב. נצא לסיור בין הכפרים הציוריים, נבקר בשווקים הצבעוניים. בהמשך נצא לראות מספר אתרים מעניינים הנמצאים בסמוך לקטמנדו. נצא אל העיירה פאטן, העיירה התאומה של קטמנדו בעברה הייתה עיר, מדינה עצמאית עד שנכבשה על ידי המלך ואוחדה עם קטמנדו. פאטן מרהיבה ביופייה מלאה באתרים קסומים, מקדשים וסמטאות ציוריות בארמון המלכותי העתיק ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. משם נצא לעיר בקטאפור "עיר המאמינים", הסמוכה לקטמנדו, העיר העתיקה היוותה מרכז שלטוני בין המאות 14-16. העיר מלאה בפגודות וברכות מעוטרות, רחובות צדדיים ומפוטלים, רצופים מבנים מסורתיים מלבנים אדומות המובילים לרחבת ששימשו בעבר את המקומיים לייבוש קלחי תירס ויצירת כלי-חרס. נסייר ברחובות העתיקים אשר חלונותיהם מגולפים בעץ, נראה את המקדשים (חלקם ארוטיים) ונצא לטיול רגלי בגבעות של האזור. נמשיך לגדות הנהר הקדוש בגמאטי לטיול רגלי בין השדות והכפרים אל מקדש פשופטינאת, הוא המקדש ההינדי החשוב בנפאל. מרכז המקדש אמנם סגור לתיירים, אבל נוכל להסתובב בחלקים האחרים שלו ולראות את הטקסים הדתיים הנערכים במקום הכוללים לעתים גם שריפת גופות. אחר הצהריים נחזור להמשך סיור בקטמנדו. לינה קטמנדו.

יום 4: קטמנדו – פוקרה – פגודת השלום – שייט על אגם פאווה

השכמה מוקדמת ונצא לתצפית זריחת ההימלאיה, לאחר נחזור לארוחת בוקר במלון ולאחר העברה לשדה התעופה ונצא בטיסה פנימית מקטמנדו לפוקרה, הטיסה מרהיבה ביופייה לאורך הפסגות הגבוהות של הרי האנדים. עם הנחיתה נצא לסיור בעיירה היפה. פוקרה יושבת על שפת אגם פאווה טל וממנו נשקף הנוף המדהים של פסגות ההימלאיה שביניהם הר האנאפורנה כולל ההר הקדוש מאג'פוג'אהרה "זנב הדג". העמק עטור בכפרים ציוריים שהזמן עמד בהם מלכת התלויים על פסגות ההרים מסביב. נתחיל בשוק הצבעוני והתוסס לאורך שפת האגם "לייקסייד". אחר הצהריים נעלה לפגודת השלום העולמי. משם תצפית מרהיבה על כל פסגות האנפורנה ועמק פוקרה. משם נצא במסלול הליכה רגלי קל היורד מפסגת ההר אל הגדה הדרומית של אגם פאווה. משם נצא בשייט על סירת לונג טייל ססגונית על אגם פאווה חזרה לפוקרה. לינה פוקרה.

יום 5: פוקרה – באני – עיירת המעיינות החמים טאטופאני (ג'יפים)

בבוקר נקבל את הג'יפים אתם נצא בנסיעה צפונה לכוון הרי ההימלאיה רכס האנפורנה. הנסיעה חוצה מעברי הרים, אורך נחלים גועשים ומפלים שוצפים, נגיע לכפרים מקומיים פסטרוליים, הבנויים אבני צפחה ותלויים על שפת תהומות. לאורך המסלול תצפיות נוף מרהיבות ביופיים נצפה בחלק מהפסגות הגבוהות בעולם כמו הדולגירי, האנפורנה, המצ'פוצ'רה (זנב הדג) המתנשאים לגובהים של כ 8,000 מטרים. נגיע לעיירה באני העיירה הגדולה המרכזת את המסחר של כל כפרי האיזור. כאן נגמר הכביש ומתחילה דרך העפר, כחלק ממסלול הטרק המפורסם של "סובב האנפורנה". בהמשך נטפס לאורך ערוצו הגועש של נהר הקאלי קנטאקי הזורם מתחתנו כשברקע סוגר את הנוף רכס נילגירי המרהיב. אחר הצהריים נגיע לעיירה הציורית לטאטופאני בה מצויים מעיינות חמים. לא נוותר על רחצה לילית במעיין החם על גדת הנהר. לינה טאטופאני.

יום 6: נהר הקטלי קנטאקי – מפלי דאנה – הכפר הטיבטי מרפה (ג'יפים)

יום נסיעה מרתק בחלקו העליון של נהר הקאלי קאנטאקי ההופך מקניון צר לעמק רחב. לאורך המסלול נראה את פסגות ההימלאיה המאפשר לנו לראות את פסגות ההימלאיה הגבוהות המתנשאות לגבהים של מעל 8000 מטרים ומקיפות אותנו סביב. הדאולגירי ממערב לנו (8,167 מטרים) ומצ'פוצ'רה (זנב הדג 6,993 מטרים) היפהפה ממזרח. במהלך הנסיעה נחצה כפרים נידחים, מנזרים וסטופות. נעצור לעצירת קפה מתחת למפלי דאנה האדירים היורדים מאחת הפסגות הגבוהות ונמשיך לכפר הטיבטי הציורי מרפה בו נמצא המנזר הטיבטי הגדול ביותר באזור האנפורנה. לינה במרפה.

יום 7: הכפר קאלופאני – הליכה אל אגם טיטי – ג'ומסום (ג'יפים)

בבוקר נצא בנסיעה אל עבר הכפר קאלופאני. נחצה את נהר הקאלי קאנטאקי לעבר מורדות רכס הנילגירי, עם ההגעה נעמיס את ארוחת הצהריים על גבנו ונצא לטרק רגלי אל עבר אגם טיטי השוכן בגובה 2,895 מטרים. הדרך מרהיבה ביופייה חוצה גשרים תלויים מעל נהרות, נבקר בכפרים כפרים זעירים במרומי ההרים ונלמד על אורח החיים המקומי. חזור דרך הכפר קונגו אל עבר ערוץ הקאליגדקי ומשם בנסיעה לג'ומסום שם נבלה את הלילה. לינה ג'ומסום.

יום 8: ג'ומסום – הכפר מוקטינאת (ג'יפים)

היום נחשב לאחד משיאי הטיול... בבוקר נטפס אל קאגבני הוא הכפר הצפוני ביותר באזור זה שזרים מורשים לבקר בו ללא היתר מיוחד ומהווה את שער הכניסה לממלכת מוסטאנג. מקאגבני נמשיך בנסיעה ונטפס אל עבר הכפר מוקטינאת (Muktinath) המהווה מוקד עליה לרגל ומקום קדוש הן להינדים המכנים את המקום Kshetra שפרשו: "מקום הגאולה", והן לבודהיסטים המכנים את המקום "Chumig Gyatsa" 100 מקומות של מים. המשך הכפר מוביל בשביל יאקים בואכה מעבר ההרים Thoreng La החוצה את הרכס אנפורנה לעברו השני. מהכפר כ 3,760 מטרים תצפיות מרהיבות דרומה לפסגות האנפורנה והדאולג'ירי ואל הקרחונים האדירים הגולשים מהם. האזור מכאן וצפונה נקרא ממלכת מוסטאנג הוא מדבר גבוה "בצל גשם" היות והרכס חוסם את הגשמים המגיעים מדרום. מוסטאנג הוא אחד האזורים הפראיים והנידחים בנפאל ובשל כך שימר היטב את צביונו הכפרי המיוחד. לאחר הביקור במוקטינאת נגלוש בחזרה לעמק הקאלי גנדאקי ונחזור לג'ומסום. לינה ג'ומסום.

יום 9: טיסה לפוקרה – נסיעה לשמורת צ'יטואן – הכפרים של בני התארו

עם בוקר נצא בטיסה לפוקרה ומשם נצא בנסיעה לשמורת צ'יטוואן בסמוך לגבול עם הודו. בדרך נראה כפרים קטנים של תושבי נפאל המסורתיים, רכסי הרים נישאים ברקע לצד נהרות עצומים. הנסיעה תעבור דרך העיירה העתיקה בנטיפור. הכפרים באזור השמורה נושאים אופי הודי בעיקרו והביקור בהם ישלים בגדול את הפסיפס האנושי של נפאל: תושבי קטמנדו והעירם הגדולות, אנשי ההר ובני שבט השרפה וכן האוכלוסייה הקרובה לגבול עם הודו. הפארק הלאומי צ'יטואן הוא ללא ספק אחד מאתריה המרשימים והמרתקים של נפאל. השמורה מגינה על כ 1,000 קמ"ר של יערות, אדמות ביצה ומשירוי עשב. מתגוררת בה אוכלוסייה מרשימה של חיות בר. פרוש השם צ'יטואן – "לב הג'ונגל" בפארק אפשרות נהדרת לראות קרנפים הודים, איילים, קופים ומאות סוגי ציפורים. בני המזל יוכלו לראות בשמורה גם טיגריסים, נמרים,פילי בר ודובים... באזור השמורה חיים החקלאים הכפריים של בני שבט התארו, שבורכו בעמידות למלריה ובכך הצליחו לשרוד באזור הקשוח. עם ההגעה לשמורה נתמקם במלון שלנו ונצא לביקור בכפר של בני שבט התארו (Tharu), הכפר גובל ביער הגשם וסיור בתוכו יאפשר לנו חלון הצצה אל מלחמת ההישרדות של בני השבט עם התנאים הקשוחים באזור. לינה באזור השמורה.

יום 10: שמורת צ'יטואן – שייט קאנו – בית היתומים של הפילים – ספארי רגלי – ספארי פילים

היום נצא לגלות כמה מרזיה של השמורה המופלאה. נתחיל בשייט קאנו בתחומי השמורה, הזדמנות טובה לראות תניני גריאל (עם האף הצר והמאורך), ציפורי מים וכמובן את החיות הבאות לשתות ממי הנהר. נמשיך לביקור באזור "בית היתומים" של הפילים ונשמע על הבעייתיות הכרוכה בקיום אוכלוסיית פילים משגשגת לצד שדות חקלאיים. משם נצא בספארי רגלי במרחבי הבוש בטיול כזה יש סיכוי טוב לראות קרנפים אסיאתיים נדירים מאוד, צבאים נקודים ואיילים חזירוניים ומגוון גדול ונאה של בני כנף. נסיים את יום בספארי על גבי פילים מאולפים. הן בגלל שזוהי דרך טובה להתקרב אל החיות מבלי שהן יחששו (הן מורגלות בקרבת פילים) והן משום שזה ייתן למטיילים הגנה מהטיגריסים שחיים בשמורה... לינה באזור השמורה.

יום 11: חזרה לקטמנדו – רכבל למנזר מניקאמה - רפטינג בנהר הטריסולי - קטמנדו

בבוקר נעלה על הרכב ונצא בדרך הארוכה (כ 6 שעות) לקטמנדו הגבוהה. הדרך מרהיבה ביופייה מטפסת באריכות לאורך נהר הטריסולי. נגיע לרכבל החדש ואחד מהאתרים החשובים והמקודשים בנפאל - מנזר מניקאמנה (בנפאלית- "כל מה שיחפוץ לבך") המנזר, הצופה על רכס ההימלאיה המושלג נודע כמקום בו הקרבת קורבנות היא חלק מהפולחן הדתי המתקיים בו והינו מקום קדוש. משם נמשיך לאתר הרפטינג, שם נקבל הסבר ממדריכי הרפטינג המקצועיים על שייט נהרות סוערים. נחליף בגדים ונצא לשייט חוויתי (אשדים בדרגה 2-3), משך השיט כשלוש שעות. בסיום השייט, ארוחת צהריים קלה ונמשיך בסיעה חזרה לקטמנדו אליה נגיע בערב. ארוחת ערב משולבת במופע פולקלוא לחגוג את סיום הטיול. לינה בקטמנדו.

יום 12: קטמנדו – ת"א

בבוקר בהתאם לשעת הטיסה נעבור לשדה התעופה ונצא בטיסה לתל אביב (דרך יעד ביניים).

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
26-10-2022 05-11-2022 $3989 עופר וקנין
פופולרי
הזמינו עכשיו
 

מדריכים

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן מרץ 2022).
* לינה: קטמנדו, פוקרה, צ'יטואן מלונות בדרגת תיירות מעולה, לודג'ים מקומיים מקסימים בדרך.
* כלכלה: חצי פנסיון וארוחות צהריים נוספות במהלך הטיול ג'יפים.
* מים מינראליים, צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* תחבורה: מיניבוס/ ואן תיירים לנוסעים/ ג'יפים (עם נהגים מקומיים) לפי 4 מטיילים ברכב.
* ערכת ע.ר, ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד...
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* סבלים במשך ימי ההליכה.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* אשרת כניסה ויציאה מנפאל: כ 30$ (משולם ישירות ע"י הנוסעים).
* ארוחות נוספות.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150$, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150$ שלא יוחזרו. מ 30-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 15-29 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.
הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. מטייל חולה קורונה לפני היציאה לטיול או צריך להיכנס לבידוד (נדרש אישור ממשרד הבריאות), החזר מלא על התשלומים לטיול למעט עלות כרטיס הטיסה (כ 900 דולר)/ יוחזר בהתאם למדיניות חברות התעופה.
3. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
4. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 30 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
5. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

הערות כלליות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 589 $ דולר ארה"ב.
* המחיר לא כולל אשרת כניסה לנפאל ועלותה כ 30$ לאדם.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

נפאל וממלכת מוסטאנג - טיול עומק גאוגרפי מקיף

מספר ימים: 12, מספר לילות: 10
החל מ-$3989
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול