סרביה - מסע גאוגרפי ללב הבלקן
מספר ימים: 7
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מזרח אירופה
סרביה היא יעד מושלם לטיול גאוגרפי, חגיגה גדולה לאוהבי טבע, נופים ואנשים. מסלולי טיול נפלאים שנעים בין ערים עתיקות ותוססות המלדמדות על העבר המרתק של המדינה לבין הטבע האין סופי, נופים מרהיבים, רכסי הרים ירוקים, נהרות, קניונים ותושבים ידידותיים החיים בכפרי הרים ועיירות שחוחות ונידחות.
היתרון של דרכים TRAVEL
בלגרד
בית הפרחים של טיטו
טעימות יין
כפרו של הבמאי אמיר קוסטוריצה
מערת הנטיפים סטופיצה
5 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: תל-אביב – בלגרד - הר אוולה – העיירה טופולה - זלטיבור

טיסת בוקר מתל אביב לבלגרד, עם הנחיתה נפגוש את אנשי הקשר המקומיים ונצא לדרך... נמשיך להר אוולה על מנת לראות את האנדרטה המפוארת של קבר החייל האלמוני ואת האנדרטה הרוסית. מונומנט זה נבנה לזכר החיילים היוגוסלביים שנפלו במלחמת הבלקן ובמלחמת העולם הראשונה. בשעות הצהריים ניסע לעיירה טופולה ונבקר בקומפלקס המלכותי של אופלנץ. נסייר במוזוליאום המרהיב ביופיו המצוי במקום העשוי כולו מפסיפסים ובו קבורים מלכי יוגוסלביה. נבקר גם במוזיאון ששימש כביתו של המלך פטר הראשון ובו מתועדים תמונות, מסמכים, שטרות כסף וכלים מתקופת שלטונו. בתום הסיור ניסע לעיירת הנופש ההררית הסרבית זלטיבור. לינה זלטיבור.

יום 2: אגם זלאטאר (המוזהב) – סייניצה והכפרים המוסלמים – שייט באגם אובץ – תצפית הנשרים

הבוקר נתעורר בעיירה זלטיבור המכונה "שוויץ הסרבית" בשל נוף ההרים המצוי סביבה, האוויר הנקי העוטף אותה וכן בתי העיירה המעוצבים בסגנון מיוחד. לפנינו אחד השיאים של הטיול, יום מרשים ומרגש במיוחד. נצא בכביש בנסיעה דרומה לכוון נובה וארוש ואגם זלאטאר (האגם המוזהב), נעצור לתצפית והפסקה קצרה ומשם נמשיך לכוון סייניצה (Sjenica) אזור של כפרים מוסלמים המעוטרים במסגדים מיוחדים. משם נרד עד למעגן הסירות ונצא לשייט בקניון נהר האובץ שבו מקננים למעלה מ 100 זוגות נשרים, שמורת אובץ היא גם ביתם של כ-100 מינים שונים של עופות, ביניהם הנשר המקראי (נשר קרח). באזור השמורה חיים כ-500 נשרים, מהם כ-130 זוגות. נרד מהסירה בגדה הדרומית לחובבי ההליכות נטפס ברגל לפתח מערת נטיפים על המצוק ונעלה לתצפית הנשרים הייחודית. נמשיך בנסיעה בכבישים ההרריים של האיזור ונגיע לביקור במנזר מילסאווה שם היה מקום קבורתו של סאווה – הקדוש הסרבי והפטרון של סרביה. זהו מנזר מהמאה ה-13, אשר נבנה על ידי המלך ולדיסלב ומהווה דוגמה למופת, לאדריכלות סרבית מרשימה בשילוב ציורי קיר מרהיבים. אחר צהריים נצא בנסיעה חזרה לזלטיבור. לינה זלטיבור.

יום 3 – כפר העץ דרבנגרד כפרו של הבמאי אמיר קוסטוריצה - כפר מוקרה גורה – רכבת הפסים הצרים

בבוקר נצא לביקור בכפר העץ דרבנגרד – שנבנה ותוכנן על ידי הבמאי הסרבי המפורסם אמיר קוסטוריצה, אשר התאהב בנוף ההרים עוצר הנשימה והחליט להקים על גבעה שוממה כפר נופש בהנהגתו. הכפר בנוי כולו בבתי עץ ציוריים, כאילו נלקחו מתוך האגדות. בכפר זה נמצא גם פריטי תפאורה מהסרטים הידועים ואפילו נוכל לצפות בסרט. בהמשך נגיע לכפר מוקרה גורה בו הוקם בשנת 1925 קו רכבת שקישר בין הערים בלגרד לסרייבו. קו עתיק זה חדל לפעול, אך בשנים האחרונות הפך לרכבת תיירים חביבה העושה קטע קצר מהמסלול המקורי. נצא בנסיעה חווייתית ברכבת (Šargan 8) אשר תחצה גשרים, תעבור מתחת למנהרות ודרך נוף מהמם ביופיו. אחר צהריים נצא בנסיעה חזרה לזלטיבור. לינה זלטיבור.

יום 4: מפלי גוסטליג'ה – מערת הנטיפים סטופיצה – בלגרד

את היום נתחיל מפלי גוסטליג'ה Gostilje המפלים מגיעים לגובה של כ 20 מטרים ויורדים בשאון מים מרשים. המפלים נחשבים לאחד ממפלי המים הגבוהים בסרביה. משם נסיעה לכוון מערת סטופיצ'ה, מערת נטיפים מיוחדת ויפה, נרד ברגל דרך היער עד לכניסה למערה. זוהי מערה קרסטית מרשימה, בה זורם נחל קטן, בעיקר בחורף, אשר יוצר צורות שונות של מפלים ו"בריכות קטנות" בסלע הגיר. בדרך נעצור לביקור בכפר הסרבי טיפוסי נשוטט בסמטאות המציגות לראווה את תרבות החיים במקום. מפגוש בעלי מלאכה (במידת האפשר), נראה בתים, מלאכות היום יום ושגרת החיים בכפר. משם נמשיך לעיר בלגרד ללינה בעיר. בהתאם לשעת ההגעה נשלב סיור בעיר. לינה בלגרד.

יום 5: העיר בלגרד

נצא לסיור בעיר התוססת ואתריה המרתקים. בלגרד בירתה של סרביה ממוקמת במפגש נהרות הדנובה והסאווה ומהווה צומת תחבורה ראשי המקשר את אירופה המרכזית אל חצי האי הבלקן. במהלך השנים כובשים ומשטרים שונים שלטו בעיר. הסיור יחשוף אותנו לחותם שהטביעו האימפריות השונות לאורך השנים. את הסיור נתחיל במרכז העיר. נצא לכיכר הרפובליקה בו פסלו של הנסיך מיכאלו. נבקר במצודת קלמגדן המרשימה, משם נצפה במפגש הנהרות הסאווה עם הדנובה וסימלה של העיר בלגרד פסל "ויקטור" המשקיף אלינו מגובה 14 מטרים ונברר מה עושה בבלגרד פסלה של מריאן הצרפתית. נמשיך אל הכנסייה האורתודוקסית סנט סאווה שבנייתה טרם הושלמה מזה 120 שנה. ניראה את הפרלמנט, בית העירייה המרשים, כיכר טרזיה שבעבר הייתה נקודת חלוקת המים לעיר ממאגר תת קרקעי ומלון מוסקבה האימפריאלי. נמשיך אל מדרחוב קנז מיכאילובה. נבקר בבית הכנסת סוכת שלום (אם יתאפשר), נבקר להנאתנו בסקאדרליה, הרובע הבוהמי של בלגרד ובו גלריות, אמנים, בתי קפה עם מוסיקה חיה, מבנים מצוירים, דוכנים וציורי קיר. לינה בלגרד.

יום 6: נובי סאד - העיר הברוקית סרמסקי קרלובצי – טעימות יין – בלגרד שייט על הדנובה

נתחיל את היום בסיור ב"בית הפרחים" של המרשל טיטו, מנהיגה האגדי של יוגוסלביה. מבנה מרשים זה הוקם בשנת 1975 והיה מיועד להיות בית גינת חורף עם שטחי עבודה ומנוחה עבור המנהיג אשר התגורר בקרבת מקום. בביקורנו במתחם נראה את חלקת הקבר של טיטו אשר עוצבה במקום לאחר פטירתו בשנת 1980. כמו כן נראה את המבחר העצום של המתנות שקיבל טיטו במהלך השנים מראשי המדינות אשר באו להיפגש עמו. בבוקר נצא אל העיר השנייה בגודלה בסרביה נובי סאד בירת מחוז וויו ודינה שעל גדות הדנובה. נסייר במרכזה ההיסטורי היפה והמטופח שבנייניו מעוצבים בסגנון אדריכלי. בעיר התקיימה קהילה יהודית מפוארת עד השואה. אחת מהמשפחות היהודיות בעיר הייתה משפחתו של טומי לפיד. נבקר בבית הכנסת המפואר ונשמע את סיפורו. נטייל במדרחוב היפה של העיר, נראה את התאטרון הלאומי, את הקתדרלה ונתרשם מסגנון הארכיטקטורה האוסטרו-הונגרי. על גדות הדנובה נראה את אנדרטת המשפחה לזכרם של כל אלו שהוצאו להורג על גדת הנהר. נמשיך אל מצודת פטרובארדין, הנחשב לאחד המבצרים הגדולים והמרשימים באירופה. המבצר המרשים (מאה ה 18) צופה אל נובי סאד ויושב על רשת של מחילות תת קרקעיות. נמשיך לטעימת יין בעיר הברוקית סרמסקי קרלובצי עיר היין הרומנטית של סרביה בה מיצרים יין ורמוט מתקתק מענבי המקום. נהלך ברחובותיה הציוריים הבנויים בסגנון בארוקי מיוחד ונחוש את האווירה הייחודית של העיר וכמובן שנזכה לטעום מהיינות האיכותיים של האזור ביקב המקומי. אחר צהריים/ ערב נחזור לבלגרד ונצא לשייט ערב על הדנובה, שם נראה את בלגרד במופע האורות המרהיב שבה. ארוחת ערב חגיגה בלקנית עם נגנים צוענים והרבה כיף. לינה בלגרד.

יום 7: בלגרד – תל אביב

בבוקר נתארגן ונצא לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
02-06-2022 08-06-2022 1489
פופולרי
הזמינו עכשיו
07-07-2022 13-07-2022 1489 בנצי גורן
פופולרי
הזמינו עכשיו
11-08-2022 17-08-2022 1489
פופולרי
הזמינו עכשיו
06-10-2022 12-10-2022 1589
פופולרי
הזמינו עכשיו
20-10-2022 26-10-2022 1349 טוביה גרוס
פופולרי
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות (שכר – ללא מזון).
* מיסי שדות תעופה (מעודכן מרץ 2022).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: חצי פנסיון (כולל 2 ארוחות צהריים נוספות).
* מים מינראליים, צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג להעברות וסיורים על פי התוכנית/ רכבי שטח בהתאם לתוכנית.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* ביטוח נוסעים.
* בדיקת קורונה ביציאה מסרביה אם נדרש.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 100€, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 100€ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר תשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
הערה: בכל מקרה דמי הרישום לא יוחזרו וישמרו כזיכוי לטיול עתידי.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 389 € אירו.
* בין 20-24 מטיילים תחול תוספת של 97 € לנוסע.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

סרביה - מסע גאוגרפי ללב הבלקן

מספר ימים: 7, מספר לילות: 6
החל מ-€1489
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול