סרי לנקה - יהלום נחבא

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים בוחרים בסרי לנקה כיעד לטיול וחופשה ביבשת אסיה.

בסרי לנקה שילוב מופלא של כל הטוב שיש לאזור מזרח אסיה להציע, ביחד עם אווירה נעימה, ביטחון אישי ונוחות התורמת לטיול מוצלח ונטול סיבוכים.

לסרי לנקה מורשת תרבותית עניפה ושפע של אתרי תיירות, הרבה מהם הוכרו על ידי אונסק"ו, וזאת לצד טבע מרהיב, שמורות מטופחות ואפשרויות לספארי בעלויות נמוכות יחסית. מדינת האי שצורתה כטיפה, בורכה גם במגוון חופים יפהפיים, חלקם מתאימים לגלישת גלים וחלקם רגועים ומתאימים לחופשה שלווה וגם לטיול עם ילדים. .


מה יחכה לנו בטיול מאורגן או עצמאי לסרי לנקה?

סרי לנקה (ובשמה הקודם ציילון) שוכנת באוקיינוס ההודי מדרום להודו, היא מדינת אי קטנה עם היסטוריה גדולה שמתועדת עוד מלפני -3,000 שנים, והרבה לב ונשמה.

  • מטיילים ותיקים במזרח שכבר חרשו את הודו, תאילנד, לאוס וכו', ונחשפו לסרי לנקה בשנים האחרונות, מספרים שיש בה את כל הדברים הטובים שלמזרח יש להציע, בתוספת כמה יתרונות משלה, כמו הקומפקטיות שלה.
  • בזכות ההיסטוריה העתיקה והתרבות העשירה, המדינה משופעת במקדשים יפהפיים ואתרים מרתקים.
  • סרי לנקה היא בית להרבה דתות וקבוצות אתניות שונות שיוצרות את הפסיפס המעניין המאפיין כל-כך את המזרח. גם כאן האווירה הכללית רגועה ונעימה, אף יותר מבמדינות אחרות במזרח, והתושבים מסבירי פנים וששים לסייע למטיילים בכל דבר ועניין.
  • גם חובבי המטבח האסייתי יהנו משפע של מנות טריות וטובות (חלקן חריפות מאוד – זהירות!) עם הרבה אורז, נודלס, ירקות, דגים, פירות טרופיים והכול בעלויות נמוכות.

על כן, אין ספק שטיול מאורגן לסרי לנקה טומן בחובו את כל קסמי המזרח, ומגיש אותם במעטפת נעימה ושלווה שכל אחד יוכל למצוא בה את הפינה שלו


שמורות טבע

עוד מיתרונותיה של סרי לנקה הוא הטבע הנהדר שבו היא בורכה והשמורות שממשלת המדינה השכילה ליצור בה.

האקלים בסרי לנקה טרופי והיא נהנית מכמות משקעים יפה, מה שתורם לצמחייה העשירה והנופים המוריקים.

 

בסרי לנקה יש הרבה אזורי טבע מוגנים, ובהם כמה בולטים ששווים ביקור בעת הטיול בסרי לנקה:

  • הפארק הלאומי יאלה: זוהי השמורה הידועה ביותר בסרי לנקה, והיא שוכנת בדרום-מזרח האי. חלק גדול ממנה סגור בפני מבקרים על מנת לוודא שימור מירבי, אבל האזור הנרחב הפתוח למבקרים עשיר בצומח וחי כולל פילים, קופים, שלל ציפורים ונמרים שהם ממוקד המשיכה העיקרי של השמורה.
  • שמורת מישורי הורטון: עוד שמורה ידועה המהווה מוקד משיכה לחובבי הטבע. היתרון העיקרי של השמורה הוא בנופיה המרהיבים של יערות עננים הנמתחים אל האופק, שם מצוקים עדינים נופלים אל המישורים שתחתיהם.
  • הפארק הלאומי מינריה: הפארק הוקם סביב מאגר מים מלאכותי, והאטרקציה העיקרית בו היא אוכלוסיית הפילים שבו. החודשים אוגוסט וספטמבר הם הטובים ביותר לצפייה בפילים, שעה שמאות מהם מגיעים למקווה המים במה שמהווה את אחד מהמפגשים הגדולים ביותר של פילים אסיתיים בעולם.

 

המקדשים ומטעי התה

מאות ואלפי שנים של פעילות אנושית הותירו חותם רב על הנוף בסרי לנקה: מקדשים הינדיים ובודהיסטים הם מהאתרים המרתקים ביותר במדינה, ביניהם מקדש הזהב בדמבולה, מקדש השן בקאנדי ועוד רבים אחרים.

מטעי התה הם מאפיין נוסף שפעילות האדם חרטה בנופי סרי לנקה היפים.

את התה הביאו לסרי לנקה האנגלים, לאחר שגידולי הקפה באי נהרסו כליל על ידי מחלה. במאה ה-19 החלו הבריטים לטעת את מטעי התה, וייצור התה החל לשגשג ולפרוח עד ימינו. אחת מהחוויות הנעימות והמרשימות בעת טיול בסרי לנקה, הוא ביקור במטע תה שבו אפשר לראות את יפי הצמחייה ואת קוטפות העלים המתהלכות במטעים כשסלים לראשון.


לסיכום - הטיול לסרי לנקה

לאחר שנים של חוסר יציבות פוליטית, כיום סרי לנקה היא מהמדינות הבטוחות והשלוות במזרח אסיה.

ועדיין, סרי לנקה היא פנינה הידועה למעטים, שלאט לאט מפיצים את הבשורה. נראה כי זה הזמן לנסוע לסרי לנקה, לאחר שהתשתיות התיירותיות כבר התפתחו בה במידה, אך היא טרם נשטפה על ידי המוני המטיילים כמו הודו או תאילנד.

המדינה מתאימה למשפחות עם ילדים, חובבי גלישה וחופים, אוהבי הטרקים והטבע ולכל מי שמתעניין בתרבויות המזרח המרתקות.