טיול מאורגן לסרי לנקה - לשומרי מסורת - טיול גאוגרפי בדגש שמורות טבע ותרבות כולל החופים המופלאים של הצפון
מספר ימים: 12
שומרי מסורת
ההרשמה בעיצומה
דרום מזרח אסיה
סרי לנקה, שבעבר נקראה ציילון, מוכרת ברחבי העולם כאזור גידול התה הטוב יותר בעולם היא ארץ טובלת בנופים ירוקים עם מורשת בודהיסטית מרתקת ועתיקה. כאחת מספקיות התבלינים, האבנים היקרות והשנהב – יש חוקרים הסבורים כי אי זה הינו האי תרשיש, האי איתו ניהל שלמה המלך סחר מקיף כבר בימי בית ראשון. השילוב של חופים יפים עטורי דקלים, כפרי דייגים מסורתיים, פסגות הרים גבוהות, ערים עתיקות ומסחריות החצובות בסלע ועל גבי מצוקים הופכים את היעד הזה לאחד מיעדי התיירים המועדפים במפת התיירות. את סיורנו באי הקסום נתחיל בביקור במעון לפילים יתומים, נעקוב אחרי חיות בר בספארי של שמורות הטבע, נטפס למתחמי הערים המקודשות, אל חוות התבלינים ואם יתמזל מזלנו גם נשתתף בטקסים במקדשים מרהיבים.
היתרון של דרכים TRAVEL
המקדש ההינדי בקאטרגמה
חוות צבי הים
מוזיאון המסכות
מפלי רוואנה (אלה)
גני התבלינים של מטאלה
 

מסלול הטיול

תל-אביב – קולומבו – כפר הדייגים נגומבו

ניפגש בשדה התעופה ונצא בטיסה מנמל התעופה בן גוריון (דרך יעד ביניים) לקולומבו, בירת סרי לנקה. נחיתה ביום שלמחרת בצהריים, מייד עם הנחיתה נצא בנסיעה צפונה לעיירת דייג מפורסמת נגומבו, נצפה בדייגים היוצאים לים בסירות המיוחדות שלהם ונבקר בשוק הדגים התוסס והמפורסם. לינה וארוחת ערב באזור. הערה: בהתאם לשעת הנחיתה יתכן ונבקר בשוק הדגים בבוקר שלמחרת.

תל-אביב – קולומבו – כפר הדייגים נגומבו

ניפגש בשדה התעופה ונצא בטיסה מנמל התעופה בן גוריון (דרך יעד ביניים) לקולומבו, בירת סרי לנקה. נחיתה ביום שלמחרת בצהריים, מייד עם הנחיתה נצא בנסיעה צפונה לעיירת דייג מפורסמת נגומבו, נצפה בדייגים היוצאים לים בסירות המיוחדות שלהם ונבקר בשוק הדגים התוסס והמפורסם. לינה וארוחת ערב באזור. הערה: בהתאם לשעת הנחיתה יתכן ונבקר בשוק הדגים בבוקר שלמחרת.

פינואלה (מקלט הפילים) – מקדש הסלע

בבוקר נצא בנסיעה צפונה אל פינוואלה, מקלט לפילים יתומים, בבעלות המדינה המשקיעה מאמצים רבים לשמר את אוכלוסיית הפילים האסיאתיים שכמעט נכחדה כליל מן האי. נצא לביקור במקדש הסלע של דאמבולה (Dambulla) קומפלקס המורכב מחמש מערות המשמשות עד עצם היום הזה כמקדשים. נטפס בין מערות הקדושה עם מאות פסלי הבודהה מזהב טהור וציורי הקיר המרשימים של מאות דמויות דתיות מהפולקלור הבודהיסטי. בערב נגיע לדאמבולה ללינה וארוחת ערב.

פולנורואה (הבירה העתיקה) – ספארי (ג'יפים) בשמורת מינריה

בבוקר נצא בנסיעה לפולנורואה (Polonnauruwa), אחת מערי הבירה הקדומות של הממלכה הסינהאלית. בימי תור הזהב של העיר סביב המאה ה- 10 זכתה פירינואלה לשגשוג ופריחה מרשימים ביותר, הותקנו בה מאגרי מים גדולים, מקדשי פאר, ארמונות ומצודה פנימית. לאחר סיור מרתק ומרשים נעלה על ג'יפים ונצא לספארי בשמורת מינריה המפורסמת באוכלוסיית הפילים האסייתים שבה. בשמורה שי יותר מ 300 פילים אסיאתים פראיים החיים בקבוצות במרחבי העשב הפראי של רמת סרי לנקה, נוכל לראות גם עדרי באפלו, צבאים, נמיות, חמוסים ועשרות מיני ציפורים שיפליאו בתצוגות אוויר מרשימות. בערב נחזור לדאמבולה ללינה וארוחת ערב.

סלע סיגריה – גני התבלינים – מטאלה - קאנדי

בבוקר השכם נצא אל "סלע סיגיריה" (Sigiriya), מצודת ארמון וגן הממוקמים על סלע מונוליט אדיר ממדים בגובה 200 מטרים, נטפס ב- 1,200 המדרגות המובילות אל פסגת הסלע, ויש הרואים באתר קסום זה כפלא השמיני של העולם. בעבר זוהו במקום 500 ציורי קיר של עלמות חשופות חזה (כיום נשארו 10 בלבד). מהפסגה נשקפת תצפית נוף יפהפייה. לאחר הביקור נמשיך בנסיעה אל גני התבלינים של מטאלה (Matale), חוות גידול תבלינים בה מגדלים תבלינים רבים כמו: כורכום, קינמון, הל, אגוזי מוסקט, פלפל, אניס, ועוד. נסיעה אל העיר קנדי הממוקמת באזור ירוק ופורה ושימשה גם היא עד לנפילת האי לידי הבריטים ב1815, כבירת סרי לנקה העצמאית. עם ההגעה נצא לטייל במרכז העיר של קאנדי (Kandy). בערב נצא למופע פולקלור מקומי ונהנה מהאווירה התרבותית הססגונית של עיר זו. לינה בקנדי.

קאנדי – הגנים הבוטנים בפארדינייה – מפעל התה – נוארה אלייה

בבוקר נצר לביקור במקדש השן, שם על פי האמונה שמורה אחת משיניו של בודהא. לאחר נצא לפארדנייה (Peradeniya), לביקור בגנים הבוטניים, גנים אלו הם הגנים הראשונים שנבנו למטרת הנאה על ידי המלך סינהאלה. הגנים שהורחבו על ידי הבריטים, פרושים על פני שטח נרחב ובהם זנים מדהימים של עצים, צמחים ופרחים מסוגים שונים ומגוונים. נסיעה בין הרים ירוקים המכוסים במטעי תה על שיפולי ההרים. נשתדל לבקרבמפעל התה. שם נחזה בתהליך הייצור והאריזה, בקטיף ובייבוש התה. בתום הסיור נמשיך לעיר נוארה אליה (Nuera Eliya), העיר הגבוהה ביותר בסרי לנקה הממוקמת בגובה של 1,889 מטרים מעל לפני הים, למרגלותיו של הרי פידרו ופסגת אדמס, שתי הפסגות הגבוהות ביותר באי. קבלת שבת, סעודת ליל שבת ולינה בנוארה אלייה.

נוארה אלייה

לאחר תפילות שבת וסעודת שבת נצא לסיור רגלי באיזור. לינה בנוארה אלייה.

שמורת מישורי הורטון – קאטרגמה

נקום מוקדם ונצא בוואנים אל שמורת מישורי הורטון היפהפייה, המאכלסת סוגים רבים של בעלי חיים וצמחייה ייחודיים למקום. הליכה של כ- 6 ק"מ תביא אותנו אל "סוף העולם": צוק תלול היורד בחדות מגובה רב. הנוף הנשקף משם ושמיכות העננים שבמקום מקנים תחושה מיסטית למבקרים כאן. נמשיך ונלך עוד מרחק קצר אל מפלי בייקר היפים. לאחר מכן נסיעה אל אזור אלה (Ella), המבורך בנופים היפים ביותר באי, נהנה מהגבעות המוריקות, ומטעי התה הפזורים בכול מקום. מסענו יביאנו אל מפלי רוואנה (Ruena Waterfalls) המרהיבים, מפלי מים הסמוכים לעיירה אלה, הנופלים מגובה של 11 מטרים תוך שהם מתיזים רסס לבן ומרענן על המבקרים. משם נמשיך אל העיר קטארגמה (Kataragama). בהתאם לזמן נצא לבירור במקדש קטארגמה, הגיבור המקומי, אל המלחמה ההינדואי, שהגיע אל האי שם זכה לכבוד מלכים ממלכי הסינהאלה, על פי האגדות קיבל הגיבור המקומי שתי מתנות מהמלאכים: בית עשוי מעלים ואישה יפהפייה. נשוטט בין רחובות העיר ונשמע סיפורים רבים הנכתבו על הדמות הזו בהתאם לדתות ומסורות הרבות שבסרי לנקה. לינה בקאטרגמה. הערה: בהתאם לשעת ההגעה יתכן ואת הביקור במקדש קאטרגמה נעשה בצהרי היום שלמחרת.

קטארגמה – ספארי באזור יאלה – גול

נצא לפארק הלאומי יאלה (yala National Park), שם נעלה על רכבי השטח לנסיעת ספארי בפארק הלאומי הגדול ביותר בסרי לנקה, המשתרע על שטח של 1,259 דונמים. השמורה מגוונת בבעלי חיים ונקווה ליום תצפיות טוב. אם יתמזל לנו נראה מלבד איילים ואנטילופות, גם תנינים, פילים ומגוון גדול של עופות וקופים. בצהריים נצא לאורך החופים הדרומיים (רובם נפגעו מגל הצונאמי הגדול ושוקמו) בדרכנו אל העיר גול (Galle), עיר פורטוגזית, שנבנתה על ידי הכובשים הפורטוגלים במאה ה 16 לספירה, ומשמשת דוגמא מצוינת לסגנון הבנייה המיוחד של הכובשים האירופאים בדרום מזרח אסיה, שהשכילו לשלב ארכיטקטורה אירופאית קלאסית עם שילובים אסיאתיים מסורתיים, בגלל ייחודיות זו, הוכרזה גול כעיר מורשת עולמית על ידי אונסקו. בתום הסיור בעיר הקולוניאלית נצא אל אזור החוף ללינה באחת מערי החוף. לינה וארוחת ערב באחד מהמלונות מהחוף.

החופים המערביים – כפרי הדייגים – מוזיאון המסכות

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל באלפטייה ומשם נצא לשייט של כשעה וחצי אל כפרי הדייגים של אזור זה, נביט בבעלי החיים לאורך הנהר ובשיטות הדייג המיוחדות של הדייגים המקומיים. משם נמשיך אל אמבואלמנגודה ונצא לביקור במוזיאון קטן של מסיכות מקומי, המציג לראווה אוסף מסכות של אלים ודמויות בפולקלור הדתות של סרי לנקה. לינה וארוחת ערב באחד מהמלונות מהחוף.

החופים המערביים – חוות צבי הים – קולומבו – תל אביב

בבוקר נצא בנסיעה אל בקוסוגודה ונבקר במדגרת צבי ים. נראה כיצד מגנים על הצבים ושומרים על הביצים אשר מוטלות כל יום לאורך החוף. בצהריים נגיע אל קולומבו בירת סרי לנקה, בהתאם לשעת ההגעה נצא לסיור בעיר המסחרית והתוססת. נבקר באזור הנמל, באזור ה- Kottah, אזור של שווקים צבעוניים. נראה את המצודה וכמובן מגדל שעון שיזכיר לנו (ולא סתם) את יפו. העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לתל אביב, נחיתה ביום 12 בבוקר.

החופים המערביים – חוות צבי הים – קולומבו – תל אביב

בבוקר נצא בנסיעה אל בקוסוגודה ונבקר במדגרת צבי ים. נראה כיצד מגנים על הצבים ושומרים על הביצים אשר מוטלות כל יום לאורך החוף. בצהריים נגיע אל קולומבו בירת סרי לנקה, בהתאם לשעת ההגעה נצא לסיור בעיר המסחרית והתוססת. נבקר באזור הנמל, באזור ה- Kottah, אזור של שווקים צבעוניים. נראה את המצודה וכמובן מגדל שעון שיזכיר לנו (ולא סתם) את יפו. העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לתל אביב, נחיתה ביום 12 בבוקר.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
14-08-2022 25-08-2022 $3189 מדריך מצוות דרכים
פופולרי
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים).
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון מרץ 2022).
* מלונות מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות מעולה בערים.
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון/ שתי ארוחות ביום (אפשרות להכנת כריכים בצהריים).
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג כמקובל במזרח להעברות וסיורים.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מופע פולקלור בקאנדי כפי שמופיע בתוכנית.
* שירותי סבלות, טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום

המחיר לא כולל

* ארוחות נוספות.
* אשרת כניסה לסרי לנקה בסך 40$ כולל דמי טיפול.
* שתייה בארוחות.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת בן 4-5 $ ליום לאדם.
* טיפ / תשר למבשלת/אחראית לוגיסטיקה כשרה, נהוג לתת 2-3 $ ליום לאדם.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 100$, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 100$ שלא יוחזרו. מ 30-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 15-29 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 489 $ דולר ארה"ב.
* בין 20-24 מטיילים תחול תוספת של 99 $ לנוסע.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. מטייל חולה קורונה לפני היציאה לטיול או צריך להיכנס לבידוד (נדרש אישור ממשרד הבריאות), החזר מלא על התשלומים לטיול למעט עלות כרטיס הטיסה (כ 900 דולר)/ יוחזר בהתאם למדיניות חברות התעופה.
3. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
4. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 31 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
5. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

טיול מאורגן לסרי לנקה - לשומרי מסורת - טיול גאוגרפי בדגש שמורות טבע ותרבות כולל החופים המופלאים של הצפון

מספר ימים: 12, מספר לילות: 9
החל מ-$3189
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול