על טיולים מאורגנים

בעבר, טיולים בעולם היו עניין מורכב השמור להרפתקנים. נסיעות ארוכות, הפלגות, רכבות רעועות, נסיעה של ימים ושבועות ואף חודשים היו מנת חלקם של אלו שנאלצו או רצו להגיע למחוזות חדשים. בימינו העניין נהיה פשוט בהרבה – הטיסות מהירות וזולות יותר והאינטרנט מספק מידע כמעט על כל יעד שנבחר.

בעוד תחום הטיולים מתפתח, נכנס סגנון טיול חדש לתמונה – טיול מאורגן.

אז איך עובדים הטיולים המאורגנים

בטיולים מאורגנים החוויה הופכת לפשוטה אפילו יותר: אין צורך למצוא טיסות, מלונות, אתרים מומלצים... את כל אלו מספקת החברה המארגנת ומוסיפה על כך גם מדריך ופגישת הכנה לפני הטיול, כדי שהמטיילים יצאו מוכנים ככל האפשר. לחברות של טיולים מאורגנים יש יתרון נוסף, הן יכולות לשפר את הטיולים באופן מתמיד לאור הניסיון בשטח, כך שהמטיילים מקבלים מוצר שתוכנן מתוך ידע מצטבר ומקיף, לפעמים מתוך שנים רבות של ניסיון. 

טיול מאורגן לא מתאים לכל אחד, יש כאלו המעדיפים לשבת ולתכנן כל פרט בטיול בעצמם ורואים בכך חלק מחווית הטיול, אבל לאלו שאין להם זמן לתיכנונים הרבים והמעוניינים בטיול בהדרכה מקצועית וערך מוסף – טיול מאורגן הוא בחירה נכונה.

הדבר נכון גם לגבי טיולים ביעדים מורכבים שקשה לטייל בהם לבד בגלל מחסום שפה, למשל, או בגלל אופרציה מורכבת. טיולים במדינות שונות באפריקה, אסיה, דרום אמריקה וכו' עשויים להיות מעט קשים אם אין גורם מנוסה המטפל בהם. גם מי שמחפש טיול איכותי ומעמיק בזמן קצר ימצא תועלת בטיול מאורגן.

למשל, טיולים מאורגנים בדרום אמריקה מאפשרים להיחשף לנופים ולתרבות בזמן קצר יחסית, כיוון שלא צריך להתעסק במנהלות כמו הזמנת טיסות פנים, הוצאת אישורים שונים, מציאת סיורים טובים באתרים, מלונות ועוד. המדריך המלווה את הטיול בקיא בפרטים כמו היסטוריה, גאוגרפיה, תרבות ואורח חיים ועוד, ותורם גם הוא לחוויה עשירה בזמן קצר. 

לאחר שהחלטנו שברצוננו לצאת לטיול מאורגן, ובחרנו את היעד, איך בוחרים את החברה הנכונה? ראשית כדאי להיכנס לאתרי האינטרנט של החברות, לחפש מכתבי המלצה ולהוריד את תכנית הטיול המלאה. אפשר גם להתקשר ולקבל מידע נוסף בטלפון, זו הזדמנות טובה גם להתרשם מאופי החברה – האם המידע הנמסר רלוונטי? אינפורמטיבי? האם מנסים "לדחוף" טיול שאינו מתאים, או מנסים למצוא ללקוח את הטיול המאורגן המתאים לו ביותר?

אופי שירות הלקוחות מעיד רבות על טיב החברה והמחויבות שלה כלפי הלקוחות. חברה טובה היא חברה המעניקה את התמורה הטובה ביותר עבור העלות, ולאו דווקא החברה המציעה את הטיולים הכי זולים.


איך נדע היכן מציעים את התמורה הכי טובה? לשם כך כדאי להשוות בין תכניות הטיול המאורגן

  • קודם כל צריך לוודא שמדובר בטיול דומה מבחינת מספר ימים ומסלול, כל יום נוסף עשוי לייקר את הטיול במידה ניכרת וליהפך.
  • אם הטיולים דומים, אפשר לבדוק את האתרים בהם מבקרים, האם ימי הסיור מלאים או לא, האם יש פעילויות וביקורים בתשלום נוסף, האם מבלים גם בערים גדולות או לא ועוד.
  • אפשר לבדוק גם את רמת השירותים במהלך טיול מאורגן כמו רמת המלונות והרכבים בהם נוסעים, בעיקר אם מדובר בטיול ג'יפים. בתום ההשוואה נותר לבחור בתאריך המתאים ולהירשם לטיול שהוא חוויה מלאה ולצאת לעולם בראש שקט.