קמצ'טקה – ארץ הרי הגעש
מספר ימים: 14
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מזרח אירופה
קמצ'טקה הינו חצי אי וחבל ארץ בחלקה המזרחי של רוסיה המרוחק אלפי קילומטרים מבירתה של רוסיה. גבולה המזרחי הוא חופי האוקיינוס השקט וים ברינג בואכה אלסקה. זהו ללא ספק אחד האזורים היפים ביותר ברוסיה ובעולם. השטח הכולל של קמצ'טקה הוא כ 470 אלף ק"מ רבוע, ואוכלוסייתו של החבל עומדת על 320 אלף נפש בלבד, שרובם מרוכזים סביב הבירה פטרופבלובסק קמצ'טסקי. חצי האי מפריד בין ים אוחוטסק לאוקיינוס השקט, והינו חלק "מטבעת האש" הפסיפית שמקיפה את האוקיינוס. זהו מקום מפגש וחיכוך של לוחות טקטוניים - בשטחו של חצי האי מעל 120 הרי געש, מתוכם 29 פעילים וכפועל יוצא מזה גם תופעות גיאולוגית רבות כגון גייזרים ומעיינות גאותרמיים, שדות לבה, מערות קרח, מרבצי בוץ מבעבע, אגמי מכתש ועוד. חצי האי מכוסה יערות טייגה ירוקי עד, צמחייה ייחודית ומגוון בעלי חיים שצפייה בהם בסביבתם הטבעית מהווה חלק בלתי נפרד מחוויית הביקור בקמצ'טקה. קמצ'טקה היא גם ביתם של קבוצות אתניות של שבטים נוודים של עמים צפוניים, אשר אבותיהם הקדמונים חצו את הגשר הימי של ים ברינג לעבר אמריקה והיו ליושביה הראשונים. אדמה פראית ובתולית זו מאפשרת למטייל בה לפגוש טבע בשיא חיותו: הרי געש פעילים, דובים חומים בפעולת צייד, עופות בעת קינון, רחצה במעיינות חמים, הליכה בנופים ירחיים וחוויה בלתי נשכחת של עולם הולך ונעלם.
היתרון של דרכים TRAVEL
שייט בסירות גומי
צפייה בדובים קמצ'טסקיים
שדה הלבה של טולבצ'יק
2 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א – מוסקבה – פטרופבלובסק קמצ'טסקי

נצא בטיסה מת"א למוסקבה ומשם טיסת המשך לפטרופבלובסק קמצ'טסקי – בירת קמצ'טקה.

יום 2: פטרופבלובסק קמצ'טסקי

עם הנחיתה ומעבר ביקורת דרכונים, נפגוש את אנשי הקשר שלנו, העברה למלון, מנוחה קלה ונצא לסיור ראשוני להכרות העיר. לינה בפטרופבלובסק

יום 3: פטרופבלובסק – מילקובו – קוזירובסק (רכב שטח 6X6)

הבוקר נתחיל את המסע המופלא בחבל ארץ הנידח – קמצ'טקה. נארוז את חפצינו ונצא צפונה אל עבר הר הגעש טולבצ'ק. יום נסיעה ארוך לפנינו. נצא ברכב 6X6 סובייטי בעל עבירות גבוהה בדרך הראשית צפונה. נעצור בעיירה מילקובו Milkovo להפסקת צהריים, ונמשיך לעבר קבוצת הרי הגעש קלוצ'בסקיה Kluchevskaya volcanoes group. הקבוצה מונה מספר הרי געש וביניהם קלוצ'בסקאיה סופקה (4,750 מטר) ושתי הפסגות של טולבצ'יק השטוח והמחודד. במידה ומזג האוויר יהיה צלול נוכל לצפות בפנוראמה מרהיבה של ששת הרי הגעש של הקבוצה הזו. לינה בעיר קוזירובסק

יום 4: שדה הלבה הדרומי של הר הגעש טולבצ'ק (רכב שטח 6X6)

את היומיים הבאים נקדיש לאזור הרי הגעש. נצא עם רכב השטח לעבר שדה הלבה הדרומי של טולבצ'יק. שם נתרשם מתוצאות ההתפרצות של 2012. מרחבי לבה עצומים והקונוסים הקטנים הרבים שפזורים במרחב מייצרים נוף ירחי. שם השתמשו הרוסים בבחינות של רכבי ירח. נטפס על הקונוסים ונראה את מערות הלבה שנוצרות בהתקררות החומר. נראה את היער המת שהתכסה באפר וולקני, בעל נוף סוריאליסטי נתרשם משתי הפסגות של ההר היפה, הפסגה המחודדת הגבוה והפסגה השטוחה. לינה במחנה אוהלים מאובזר.

יום 5: הר הגעש טולבצ'ק

יום שיוקדש לשדה הלבה הדרומי של הר הגעש טולבצ'ק. לינה במחנה אוהלים מאובזר.

יום 6: עמק המעיינות פרטונקה – פטרופבלובסק

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד החלק הצפוני והמרשים של חבל ארץ פראי זה, ונצא חזרה דרומה. ניסע אל עמק המעיינות פרטונקה Paratounka שהיא עיירת נופש וספא בשל מעיינות גיאותרמאלים הרבים שבאזור. עם ההגעה נטבול את גופינו במעיינות החמים ונעביר את הלילה במלון באזור.

יום 7: שייט במפרץ' אבצ'ה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעבר הבירה פטרופבלובסק ונצא לשייט במפרץ אבצ'ה Avacha bay ושפך נהר אבצ'ה. במהלך השייט נגיע אל אי סטריקי Stariki Island, המכונה כך על שמו הרוסי של העוף הנפוץ מורלט עתיק. האי נחשב לשמורת טבע ובו מגוון עופות ים הנצפים לאורך שנה. פרט למורלטים נראה את תוכי הים הפסיפים ואוריות דקות המקור. במהלך השייט נראה את אי הבבושקות ואת "שלושת האחים" שלושה סלעים המזדקרים מהמים עליהם מסופרות אגדות. ארוחת כולל ארוחת צהריים מן הים על הסיפון. נשוב ללינה בפטרופבלובסק.

יום 8: טיסת הליקופטר להר געש קסודץ' ואגם קוריל

היום נצא למסע מרגש לעבר הקצה הדרומי של חצי האי קמצ'טקה. בבוקר נעלה על מסוק ונצא בטיסה לעבר הר הגעש קסודצ' Ksudach . ההתפרצות האחרונה של ההר מתוארכת לשנת 1907. כיום ישנם 2 אגמים מרשימים המחוברים במפל צר, ובמידה ומזג האוויר יאפשר ננחת לחופיו החמים של האגם. נמשיך בטיסה מרהיבה דרומה אל הרכס הדרום מערבי של החגורה הוולקנית של קמצ'טקה, לעבר אגם מכתש קוריל Kuril Lake. ננחת במרחבי הדשא על שפת האגם ונתמקם בלודג'. לינה משותפת.

יום 9: אגם קוריל - צפייה בדב הקמצ'טקי

את הימים הבאים נקדיש לשמורת הטבע המרהיבה של אגם קוריל. בחודשי הקיץ האגם ויובלי הנהרות הנשפכים אליו שורצים דגי סלמון אשר מגיעים אל מימיו המתוקים להטלת ביציהם. באותה עת נהנים מאות דובי קמצ'טקה החומים מן השפע. נצא בשייט סירות גומי ונצפה בדב הקמצ'טקי בפעולת דיג. נטייל ביערות הטייגה המקיפים את האגם ואף אולי נזכה בצפייה בדובים ביער מלקטים מכל טוב. לינה בלודג' המשותף.

יום 10/ אגם קוריל - צפייה בדב הקמצ'טקי

המשך סיורים בשמורת הטבע המרהיבה של אגם קוריל. לינה בלודג' המשותף.

יום 11: דובים – טיסת הליקופטר למעיינות חודוטקה והר הגעש מוטנובסקי

בבוקר ניפרד מהדובים ונצא בטיסת הליקופטר לעבר מעיינות חודוטקה הממוקמים למרגלות הר געש שכבתי הקרוי באותו שם. האגם החם שלמרגלות הר הגעש הינו למעשה מאאר, שהוא מכתש רדוד ונוצר כתוצאה של מפגש מי תהום עם מגמה ומייצר לחץ קיטור שמוביל להתפרצות. באגם החם יש טמפרטורות שונות חמות יותר וחמות פחות בעומקים שונים. נמשיך בטיסה מעל הלוע של הר הגעש מוטנובסקי 2322 מטר Motnivsky, והוא אחד הגדולים והמרשימים שבהרי געש הפעילים של קמצ'טקה. נטוס מעל הלוע ובהתאם למזג האוויר ננחת להליכה בלוע ההר בין בריכות הבוץ והגופרית המבעבעים. לעט ערב נטוס לפרטונקה עיירת הספא ללינה.

יום 12: פרטונקה - פטרופבלובסק

בבוקר נרחץ במעיינות החמים של פרטונקה ולקראת צהריים נצא בנסיעת שטח לעבר הבירה פטרופסלובסק. עם ההגעה התארגנות במלון ויציאה לסיור בבירה עד ארוחת הערב החגיגית המלווה במופע פולקלור מקומי. לינה בפטרופבלובסק.

יום 13: פטרופבלובסק – ת"א

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לארץ.

יום 14: פטרופבלובסק – ת"א

הגעה לארץ

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות (דרך מוסקבה) מישראל.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לנובמבר 2021).
* מלונות מדרגת תיירות טובה/ מלנה אוהלים/ לודג' עם לינה משותפת
* כלכלה: פנסיון מלא לאורך כל הטיול
* כניסות לאתרים/ שמורות כמפורט בתוכנית.
* מדריך ישראלי מצוות "דרכים".
* מדריכים מקומיים דוברי אנגלית בעת הצורך/ ימי סיור מלאים כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: ואן/ רכב נוסעים גבוהה 6X6/ טיסות בהליקופטרים בהתאם לתכנית
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 350 €.

המחיר לא כולל

* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* ביטוח נוסעים.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 350€, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.

תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 350€ שלא יוחזרו. מ 30-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 15-29 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. מטייל חולה קורונה לפני היציאה לטיול או צריך להיכנס לבידוד (נדרש אישור ממשרד הבריאות), החזר מלא על התשלומים לטיול למעט עלות כרטיס הטיסה (כ 400 דולר)/ יוחזר בהתאם למדיניות חברות התעופה.
3. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
4. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 30 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
5. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

הערות כלליות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 789 € (לא בכל הלילות אפשרות לחדר יחיד)
* בין 8-11 מטיילים תוספת 219€ אירו למטייל.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

קמצ'טקה – ארץ הרי הגעש

לפרטים נוספים על הטיול