רואנדה, ארץ הקשת בענן - שומרי מסורת
מספר ימים: 9
שומרי מסורת
ההרשמה בעיצומה
מזרח אפריקה
רואנדה, המכונה "ארץ הקשת בענן" ממוקמת במרכז אפריקה, בלב יערות הגשם הפראיים. רואנדה מכילה את כל הטוב שיש ליבשת אפריקה להציע. שופעת ביערות גשם מרתקים, גבעות מוריקות בשלל גוונים, אגמים והרי געש מרשימים ומהווה בית לאוכלוסיית גורילות ההרים אשר הולכת ונכחדת עם השנים. במהלך הטיול נזכה לראות את רואנדה דרך הנוף הבראשיתי העוצמתי והבלתי נגמר. נתחיל באגם קיוו, האגם הגדול ברואנדה, נצא לשייט לאיים קסומים, נצטרף אל הדייגים המקומיים, לדייג בסירות המסורתיות, מלווים בקולות קריאה, שירה סיפורים ונגיעה בתרבות הדיג המקומי. נמשיך לאחד משיאי הטיול הפארק הלאומי דה ולקנו, נמצא על גבול קונגו ואוגנדה. בפארק יש מגוון של בעלי חיים עצום: עדרי תאואים, צבאיים, מינים רבים של קופים, שהבולטים והחשובים שבהם, הם הקופים הזהובים וגורילות ההרים. אלו מכם שיבחרו יוכלו לצאת למפגש איתם פנים אל פנים. נמשיך אל האזור הציורי היפה ברואנדה "הגבעות הירוקות" שם נפגוש את התושבים המקומיים ונלמד על אורחות חייהם. בהמשך נרד דרומה אל ההרפתקה הבאה שלנו ספארי בשמורת אקגרה, שם נוכל לראות את חמשת הגדולים אריות, נמרים, קרנפים, פילים וג'ירפות. חווית חיים אדירה אפילו להרפתקנים שבינינו.
היתרון של דרכים TRAVEL
הקופים הזהובים
שייט לאיים הקסומים
גידולי הקפה
דייג בסירות מסורתיות
אגם קיוו
 

מסלול הטיול

יום 1: יום ד' - תל אביב – קיגאלי

עם הנחיתה ולאחר מעבר הדרכונים וסידורי הכניסה למדינה, נצא לסיור ראשוני בבירה קיגאלי להתרשם מהעיר המפתיעה כולל ביקור בשוק הגדול והססגוני של קימירונקו, בו ניתן למצוא מגוון רחב של תוצרת מקומית, פירות וירקות, מזכרות שונות ומגוונות בעבודות יד ובדים אפריקאים צבעוניים... נמשיך בסיור פנורמי להכרות עם העיר, כולל ביקור במוזאון המוקדש לזיכרון רצח העם ברואנדה. (Genocide Memorial) שם נלמד על הסכסוך האכזרי שפרץ בין שבט ההוטו (השבט ששלט במדינה) לבני שבט טוטסי והוביל לרצח של מאות אלפים מבני שבט טוטסי. לינה קיגאלי.

יום 2: יום ה' - שמורת יער הגשם נונגווי – מסלול הגשרים התלויים – מטעי התה

בבוקר נצא לשמורת יער הגשם של נונגווי. ללא ספק אחת השמורות היפות והמרתקות ברואנדה. עם ההגעה נצא להרפתקה הבאה הראשונה מסלול הליכה בתוך מבוכי יער הגשם של נונגווי, אחד מיערות הגשם הטרופיים עתיקים באפריקה. תוך כדי פילוס הדרך במעבה היער ננסה לאתר את מושבות קופי הקולובוס וגם את הקופים הזהובים הנדירים. יער הגשם זה הוא גם מקום נהדר לחובבי צפרות ובתוכו מעל 300 מינים, אם יתמזל מזלנו נוכל לפגוש נמרים, חתולי בר, נמיות, חזירי בר ואנטילופות קטנות. בחלק מהמסלול נעבור על גשרי ענק התלויים מעל צמרות העצים ונחווה את מראות היער ממעוף הציפור. בסיום המסלול נשוב למלון לארוחת צהרים ומנוחה קלה. בשעות אחר הצהריים במהלך היום נבקר גם במטע תה ונלמד על גידול וייצור התה ברואנדה. לינה אזור נונגווי.

יום 3: יום שישי – בעקבות השימפנזים – אגם קיוו

בוקר טוב אפריקה... השכמה מוקדמת, עם זריחה נצא (בקבוצות קטנות) בלווי ריינג'רים מקומיים להליכה בתוך היער בעקבות השימפנזים. הפקחים והמדריכים המקומיים יפלסו את הדרך, בתוך היער העבות, בו חיים 13 מינים שונים של קופים. ביניהם קופי הקולובוס הביישנים והקופים הזהובים הנדירים. לאחר איתורם, נעצור למפגש (המוגבל לשעה), בו נוכל לראות את קופי השימפנזה במפגש אינטימי חוויתי. נתבונן, נתצפת בהן משחקות, מסרקות אחת את השנייה, אוכלות או נחות. בהמשך בנסיעה צפון מערב בין העיירות והכפרים, נעצור בשווקים המקומיים נשוטט בין הדוכנים ונראה את המקומיים מציעים את מרכולם. אחר צהריים לקראת שבת הגעה למלון שלנו על שפת אגם קיוו שם נעשה את השבת. הכנות לשבת, תפילות וסעודת ליל שבת. לינה אגם קיוו - קיבויה.

יום 4: יום שבת – אגם קיוו

אגם קיוו (Kivu Lake) האגם הגדול ביותר ברואנדה, והשישי בגודלו באפריקה. האגם המרהיב ביופיו שוכן על הגבול בין רואנדה לקונגו בגובה של כ-1,460 מטרים מעל פני הים. האגם הוא מהגדולים באפריקה ומהאגמים העמוקים בעולם מבין אלו המכילים מים מתוקים. תפילות שבת, סעודת שבת, לאחר נצא לסיור רגלי (תחום שבת) באזור המלון. בערב בצאת השבת לאחר הבדלה מופע פולקלור אפריקאי ססגוני. לינה אגם קיוו - קיבויה.

יום 5: יום א' - שייט לאיים הקסומים – שביל הנילוס של קונגו - דייג בסירות מסורתיות – העיירה גיסניי

לאחר ארוחת בוקר נעלה על סירה ונפליג לאיים הקסומים באגם ביניהם אי הקופים, אי הקפה ואי נפוליאון. מדי פעם נרד אל אחד מהאיים לסיור רגלי אל היער שם נפגוש שבטים בני המקום המקיימים אורח חיים מסורתי. באחרון נטפס אל פסגת האי שם נוף מרהיב של 360 מעלות על האיים הטרופיים המנקדים את אגם קיוו. בצהריים נצא לטיול במסלול המפורסם "שביל הנילוס של קונגו" (Congo Nile Trail). השביל המקורי עושה דרכו לאורך של יותר מ 220 קילומטרים עובר לאורכו של אגם קיוו עם נוף מרהיב לעבר האגם, האיים וקונגו הגובלת. אנחנו נשלב קטע הליכה קצר דרך כפרים אותנטיים, בתי ספר, כנסיות ומקומיים הנהנים להתלוות לחלק מהדרך. נמשיך במסענו צפונה לאורך האגם, אל חלקו הצפוני אל העיר גיסניי, אשר שוכנת בצפון האגם. נצטרף אל הדייגים, לדייג בסירות המסורתיות, מלווים בקולות קריאה, שירה סיפורים ונגיעה בתרבות הדיג המקומי. לינה גיסניי.היום נצא אל הפארק הלאומי דה ולקנו, הנמצא על גבול קונגו ואוגנדה. השמורה ההררית משתרעת על שטח גדול של כ 160 קמ"ר של יער גשם טרופי משווני וכולל בתוכו חמישה הרי הגעש עוצמתיים על רכס הרי וירונגה (קריסימבי, ביסוקה, מוהבורה, ג'נג'ה וסאביניו). בפארק יש מגוון של בעלי חיים עצום: עדרי תאואים, צבאיים, מינים רבים של קופים, שהבולטים והחשובים שבהם, הם הקופים הזהובים וגורילות ההרים. כאן התבצע הבסיס למחקר של חוקרת הגורילות ה"פרמיטולוגית" דיאן פוסי, אשר נרצחה, כנראה, על ידי ציידי גורילות. בבוקר נצא למסלול הליכה ביער הגשם בעקבות הקופים הזהובים (Golden Monkeys) ברכס הרי וירונגה שבשמורה, הידועים בתכונותיהם המיוחדות ונחשבים לזן נדיר המצוי בסכנת הכחדה. קופים אלו, המכונים לעיתים גם "הקופים העתיקים בעולם", זכו לשמם בזכות כתמי הזהב המנקדים את גופם וייחודם הוא בכך שבעוד שאצל רוב מיני הקופים הנחיריים פונים הצידה, אצל הקופים הזהובים פונים כלפי מעלה. בהמשך היום נצא לשיט קאנו בנהר מוקונגווה לנופם הקסום של הרי הגעש בתוך הגבעות הטרופיות המוריקות, נראה את המקומיים הלבביים ומכנסי האורחים בדרכם לשדות, נשלב מסלול הליכה קל, נתצפת על בעלי חיים וציפורים ונהנה מטבע פראי ונוף ועוצר נשימה. אפשרות לטרק לגורילות ההרים (תוספת תשלום/ בהרשמה מראש) השכמה לפנות בוקר, התארגנות ונצא לדרך בליווי סבלים וריינג’רים מקומיים. נצא בהליכה במעבה היער הסבוך, בעקבות גורילות ההרים, בעלי החיים והצמחייה הייחודית ליער הגשם. בעזרת הפקחים המנוסים, שיפלסו את הדרך בעזרת מצ'טות. נלך בשבילי היער הסבוך ונתחקה אחר עקבות גורילות ההרים החיות ביער. משך ההליכה ומידת הקושי יכולים להשתנות מאוד, תלוי במיקום ק בוצת הגורילות, ולאחר איתורם נוכל לשהות בקרבתם עד שעה. נלמד להכיר את אופיין המיוחד ואורח חייהן. נתבונן בהן בעודן מחפשות מזון, משחקות, מנקות האחת את השנייה ונהנות משלוות היער, מפגש אינטימי שיהיה לחוויה חד פעמית ובלתי נשכחת. שימו לב: הסיור אל הגורילות מיועד למטיילים מגיל 16 ומעלה בלבד. נדרשת בדיקת קורונה מהירה (תבוצע בערב לפני). אחר צהריים נחזור למלון שלנו באזור העיירה גיסניי. לינה גיסניי.

יום 6: יום ב' – פארק וולקנו – גורילות ההרים (אפשרות) – הקופים הזהובים

היום נצא אל הפארק הלאומי דה ולקנו, הנמצא על גבול קונגו ואוגנדה. השמורה ההררית משתרעת על שטח גדול של כ 160 קמ"ר של יער גשם טרופי משווני וכולל בתוכו חמישה הרי הגעש עוצמתיים על רכס הרי וירונגה (קריסימבי, ביסוקה, מוהבורה, ג'נג'ה וסאביניו). בפארק יש מגוון של בעלי חיים עצום: עדרי תאואים, צבאיים, מינים רבים של קופים, שהבולטים והחשובים שבהם, הם הקופים הזהובים וגורילות ההרים. כאן התבצע הבסיס למחקר של חוקרת הגורילות ה"פרמיטולוגית" דיאן פוסי, אשר נרצחה, כנראה, על ידי ציידי גורילות. בבוקר נצא למסלול הליכה ביער הגשם בעקבות הקופים הזהובים (Golden Monkeys) ברכס הרי וירונגה שבשמורה, הידועים בתכונותיהם המיוחדות ונחשבים לזן נדיר המצוי בסכנת הכחדה. קופים אלו, המכונים לעיתים גם "הקופים העתיקים בעולם", זכו לשמם בזכות כתמי הזהב המנקדים את גופם וייחודם הוא בכך שבעוד שאצל רוב מיני הקופים הנחיריים פונים הצידה, אצל הקופים הזהובים פונים כלפי מעלה. אפשרות לטרק לגורילות ההרים (תוספת תשלום/ בהרשמה מראש) השכמה לפנות בוקר, התארגנות ונצא לדרך בליווי סבלים וריינג’רים מקומיים. נצא בהליכה במעבה היער הסבוך, בעקבות גורילות ההרים, בעלי החיים והצמחייה הייחודית ליער הגשם. בעזרת הפקחים המנוסים, שיפלסו את הדרך בעזרת מצ'טות. נלך בשבילי היער הסבוך ונתחקה אחר עקבות גורילות ההרים החיות ביער. משך ההליכה ומידת הקושי יכולים להשתנות מאוד, תלוי במיקום ק בוצת הגורילות, ולאחר איתורם נוכל לשהות בקרבתם עד שעה. נלמד להכיר את אופיין המיוחד ואורח חייהן. נתבונן בהן בעודן מחפשות מזון, משחקות, מנקות האחת את השנייה ונהנות משלוות היער, מפגש אינטימי שיהיה לחוויה חד פעמית ובלתי נשכחת. שימו לב: הסיור אל הגורילות מיועד למטיילים מגיל 16 ומעלה בלבד. נדרשת בדיקת קורונה מהירה (תבוצע בערב לפני). אחר צהריים נחזור למלון שלנו באזור העיירה גיסניי. לינה גיסניי.

יום 7: יום ג' – הגבעות הירוקות – המלאכות המסורתיות – קואופרטיב הנשים של ניימירמבו - קיגאלי

בבוקר נצא בנסיעה מזרחה חזרה לקיגאלי. נסיעה בין עיירות כפרים, בדרך נעצור בשווקים המקומיים נשוטט בין הדוכנים ונראה את המקומיים מציעים את מרכולם. נעצור בגבעות ניירגרמה, אחד האזורים הציוריים והיפים ברואנדה. משם לקוח הכינוי של רואנדה כ"ארץ הגבעות הירוקות". נראה כפרים ציוריים וחקלאים המעבדים את אדמתם כמו לפני מאות בשנים. נפגוש חקלאות, תעשיית מזון ואת הפרה הקדושה של רואנדה, אינימבו. נתארח בבית משפחה מקומית, שם נלמד את אורח החיים המקומי, המסורת, התרבות האומנות, שירה, ריקוד, נלמד על הרפואה המקומית הקדומה והשימוש בצמחים ושורשים למרפא. נצפה במלאכות הבית המסורתיות, ליקוט, טחינת קמח, בישול ועוד. עם ההגעה לעיר הבירה נעצור לביקור בקואופרטיב הנשים ברובע הססגוני ניימירמבו שם ניחשף לאורחות חייהם של המקומיים. הקואופרטיב נוסד בשנת 2007 ע"י 18 נשים רואנדיות שיצרו פרויקט זה כדי לעזור לנשים במאבק נגד האלימות וכן כמקור פרנסה לאימהות חד הוריות. הפרויקט מעסיק מאות נשים מהקהילה, העוסקות בייצור תכשיטים, בגדים, משחקים ועוד... כיום מעמד הנשים ברואנדה השתפר (יש עוד הרבה מה לעשות), לנשים זכות הצבעה והן מחזיקות בתפקידי שלטון מרכזיים, חשובים ומשפיעים ביותר. לינה קיגאלי.לינה בלודג' באזור השמורה.

יום 8: יום ד' – ספארי בפארק הלאומי אקגרה

היום נצא בנסיעה מזרחה אל הפארק הלאומי אקגרה (Akagera Naitonal Park). בדרך נעצור בקואופרטיב לגידול קפה שם נראה את המקומיים עוסקים במלאכת הגידול ונלמד על התהליך המרתק, מהקטיף ועד הצריכה. הקפה נחשב לענף יצוא עיקרי של רואנדה ומספק מקומות עבודה לרבים מתושבי המדינה. לקראת צהריים נגיע אל הפארק הלאומי אקגרה השוכן על הגבול המזרחי של רואנדה עם טנזניה. ללא ספק אחד הפארקים הגדולים והיפים במדינה. מאופיין ביער סבוך, סוואנה פתוחה, אגמים ושט חי ביצה. השטח המגוון מהווה בית גידול עבור חיות רבות. אם יתמזל מזלנו ניתן לצפות בו בחמשת הגדולים – אריות, נמרים, קרנפים, פילים וג'ירפות. נוכל לראות גם מינים שונים של אנטילופות, זברות, קופים ומגוון אדיר של מיני ציפורים. במי האגמים בשמורה נראה היפופוטמים ותניני יאור ולחופיו בעלי כנף כמו אנפות, עגורי כתר ועוד ציפורים ממינים שונים שיפליאו בתצוגות אוויר מרשימות... עם ההגעה נצא לספארי ראשון. לינה בלודג' באזור השמורה.

יום 9: יום ה' – הפארק הלאומי אקגרה – קיגאלי – תל אביב

השכם בבוקר נמשיך את הספארי בשמורת אקגרה. נתחקה אחרי חיות הבר בבתי הגידול השונים המאפיינים את הפארק. היער הסבוך, הסוואנה הפתוחה, אגמים וביצות. על גדות האגם נוכל לראות עדרי היפופוטמים ותנינים ענקיים, במרחבי העשב נראה עדרים של אנטילופות מלחחות ומינים רבים של ציפורים ועופות מים. נצפה על הטורפים האורבים לטרף וכמובן לא נפספס את הפילים, הקרנפים השחורים ועדרי התאו שייהנו מקרני השמש החמימות. בהתאם לשעת ההמראה נעשה את דרכנו חזרה לבירה לקיגאלי. העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה לישראל.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות: תל אביב – קיגאלי (רואנדה) – תל אביב.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון ליוני 2021).
* מלונות/ לודג'ים מדרגת ראשונה ודרגת תיירות מעולה
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג/ רכבי ספארי ייעודיים בהתאם לתוכנית.
* פנסיון מלא - כשר (כריכים לצהריים).
* מים מינראליים, צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים", מדריכים מקומיים כנדרש.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים והשמורות כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 100 $.

המחיר לא כולל

* אשרת כניסה לרואנדה (כ 50$ משולמת בכניסה למדינה).
* פרמיט (אישור) לגורילות ההרים כ- 1,180$.
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת בן 4-5 $ ליום לאדם.
* טיפ / תשר למבשלת/אחראית לוגיסטיקה כשרה, נהוג לתת 2-3 $ ליום לאדם.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 100$ שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 100$ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* בין 18-21 תוספת: 99$ למטייל.
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 689 $ דולר ארה"ב.
* פרמיט (אישור) לגורילות ההרים כ 1,180 $ דולר ארה"ב (החל מגיל 16+).
* הנחה לילד עד גיל 12 שלישי בחדר: 450 $ דולר ארה''ב
* הנחה לילד עד גיל 12 שני בחדר: 190 $ דולר ארה''ב
* הנחה לילד עד גיל 14 שלישי בחדר: 190 $ דולר ארה''ב
* הנחה לילד עד גיל 14 שני בחדר: 100 $ דולר ארה''ב
* בין 16-19 מטיילים תחול תוספת של 99 $ לנוסע.
* במידה ולא יהיו טיסות ישירות לרואנדה או ימי הטיול לא יתאימו לטיסות הישירות נטוס דרך יעד ביניים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. מטייל חולה קורונה לפני היציאה לטיול או צריך להיכנס לבידוד (נדרש אישור ממשרד הבריאות), החזר מלא על התשלומים לטיול למעט עלות כרטיס הטיסה (כ 700 דולר)/ יוחזר בהתאם למדיניות חברות התעופה.
3. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
4. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 3 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
5. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

רואנדה, ארץ הקשת בענן - שומרי מסורת

לפרטים נוספים על הטיול