רומניה הכפרית - מסע צילום מיוחד בכפרים של חבל מרמורש, רמת טרנסילבניה, כפרי ולאכיה ועוד...
מספר ימים: 7
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מזרח אירופה
רומניה טומנת בחובה הפתעות אין ספור; ממבצרים ומנזרים מימי הביניים עד לחופי הים השחור ולאתרי סקי אלפיניים. מערי טרנסילבניה העתיקות והססגוניות ועד לשמורות הטבע בדלתא של הדנובה. מכפרים נידחים לערים מודרניות. קסמה של רומניה הוא בזכות היותה ארץ מתפתחת, המשמרת מנהגים ותרבות עתיקה. רומניה עשירה בנופים פראיים שהם ללא ספק גן עדן לאוהבי טבע והרפתקאות. עמקים פוריים וירוקים לצד פסגות הרים מושלגות. אין עוד מדינה במזרח אירופה שנמצא בה מגוון אתרים עשיר כל כך! מסע בהרי הקרפטים, הוא מסע בזמן לכפרים מרוחקים ונידחים שהזמן עמד בהם מלכת, חקלאות עתיקה, עדרי סוסים, שוורים רתומים לעגלות, רועי צאן רכובים על חמורים, צוענים נודדים אגמים כחולים, נחלים וקניונים מרשימים ובעיקר, מקומיים חמים ומסבירי פנים. הדרכת הצילום במסע תבוצע על ידי רפי קורן (Zooming) - צלם מנוסה בהדרכת מסעות וסדנאות בארץ ובחו"ל. רפי אוהב לטייל ולצלם בעולם, מאמין בהתחברות לבני אדם באשר הם, ורואה לנגד עיניו את שיתוף הידע כערך עליון. יסייע לכל צלם שיקח חלק במסע להגשים את הדרך הצילומית שלו, באמצעות חניכה אינטנסיבית, למידה שוטפת ומשוב.
היתרון של דרכים TRAVEL
מסע צילום מיוחד הכולל הדרכת צילום
הרי הקרפטים
חבל מרמורש
רכבת הקיטור העתיקה
רמת טרנסילבניה וכפרי הצוענים
9 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: תל אביב – הכפרים של נהר האולט – סיביו

נצא בטיסה מתל אביב לבוקרשט. עם הנחיתה מפגש עם הצוות המקומי ונצא לדרך... נצא מבוקרשט בנסיעה על דרך המלך המובילה להרי הקרפטים. נחלוף על פני העיירה רמניצ'ו ונתחיל לטפס לאורך הכפרים הציוריים והעיירות של נהר האולט. בואך עיר המחוז סיביו, שם נבלה את הלילה. סיביו – בירת התרבות של אירופה לשנת 2007, פנינת הערים הסקסוניות של טרנסילבניה, עיר מקסימה עם אופי של ימי ביניים, יש בה ממיטב האדריכלות האירופאית. לאחר ארוחת ערב נצא למדרחוב התוסס לראות את העיר במופע האורות הססגוני שלה. לינה סיביו.

יום 2: רמת טרנסילבניה - קלוז' בירת טרנסילבניה

בבוקר נצא לסיור בסיביו. נתחיל בשוק הבוקר המרכזי של העיר, שם מוכרים מכל הבא ליד... לאחר המראות הצבעוניים והריחות נמשיך ונטייל בין הכיכרות המרכזיים של העיר, נראה את הקתדראלה הקתולית הבנויה בסגנון הברוק, את מגדל השעון, נחצה את גשר הברזל הנקרא גם גשר האוהבים ועוד... בחלקו השני של היום נצא בנסיעה צפונה ברמת טרנסילבניה. הנסיעה בדרכים צדדיות, נעבור דרך נופים ירוקים ואם יתמזל מזלנו נפגוש רועי צאן חייכנים הרכובים על חמורים - ממש כמו בימים עברו. אחר צהריים נגיע אל בירת טרנסילבניה (הלא רשמית) קלוז' לסיור והכרות עם העיר עיר. נתחיל בתצפית מגבעת המבצר, שם נשקף נוף מרהיב של העיר. משם נרד לסמטאות הציוריות של החלק העתיק, כיכר האיחוד המרהיבה וכמובן המבנה המרשים והסיפור המרגש של בית הכנסת הניאולוגי המכונה "היכל הזיכרון של המוגלים" – לזכר יהודי צפון טרנסילבניה "הנאולוגים, שהוגלו ונספו בשואה. לינה קלוז'.

יום 3: אל חבל מרמורש

היום נטפס להרי הקרפטים הירוקים, אל צפון רומניה אל חבל מרמורש (Maramoures)יערות נהדרים, כפרים ציוריים והפסגות המושלגות של הקרפטים המזרחיים. חבל מרמורש הוא אחד האזורים הנידחים ביותר ברומניה. מסע לאחר בזמן, המקום בו נוכל לפגוש את חיי הכפר הפשוטים. כאן הסוס והשור הם בהמות העבודה, נוכל לראות תרנגולות בחצר, כלי עבודה מעץ בארות מים, חיי הכפר בעבודת היום יום שלה, עבודה בשדה, טיפול במשק החי, בישול, אריגה, סריגה מכל טוב... חבל מרמורש הוא חבל חרשי העץ ובעלי המלאכה שנפגוש אותם בעבודת האומן שלהם. נסייר בין הכפרים המזמינים ונעמיק לתוך חיי השגרה המרתקים של הכפר. לינה אזור מרמורש.

יום 4: חבל מרמורש

היום נעמיק בתוך חבל מרמורש, נצא אל הכפר הציורי סאצ'ל (Sacel), נשוטט בסמטאות הכפר, נפגוש את המקומיים. כאן עדיין פועלת תחנת קמח המונעת מים בת מאה שנים! נבקר בעיירה הרחוקה העיירה בורשה (Borsa) ומשם נצא לראות את רכבת הקיטור העתיקה "מוקאניצה" (מהמילה מוקאן – רועה צאן). בעברה שמשה הרכבת להובלת עצים ופועלים מהיער לעיר הקרובה. נצא למסע חוויתי ברכבת העושה דרכה במסלול נסיעה מרהיב בתוך היער הקסום. נמשיך בסיור בין הכפרים הציוריים, נפגוש בעלי מלאכה מקומיים, חרשי עץ, נפחים, כורי פחם, חקלאים, רועים מכל טוב הארץ. לינה אזור מרמורש.

יום 5: הצוענים של רמת טרנסילבניה – טרגו מורש – עיירת ימי הביניים הציורית סיגישוארה

בבוקר נצא אל לב טרנסילבניה, הרצופה כפרי צוענים רבים. אוכלוסיית הצוענים ברומניה ובהרי הקרפטים היא הגדולה בעולם - מעל למיליון בני אדם הפזורים בכל רחבי המדינה. סימנם הבולט של הצוענים הנו עגלות העץ העתיקות, שעליהן מורכבות קשתות מכוסות ברזנט או ניילון. אם בעבר נהגו הצוענים לנדוד בדרכים ממקום למקום בעגלות כשהם מתפרנסים ממרעה, מעבודות מזדמנות ומשעשועים ובידור, כיום יושבים הצוענים בכפרים נידחים (ודי מוזנחים), בגיבוב של בתים המכוסים בכיסויי ניילון וברזנט. המפגש עם הצוענים הנו מפגש עם תרבות ססגונית ומיוחדת. לקראת סוף היום נגיע לעיירה היפה טרגו מורש מעוז הונגרי בלב טרנסילבניה. בהתאם לזמן נצא לסיור קצר לחוש את אווירת המקום... בית הכנסת המפואר (במידה ופתוח) ואנדרטת השואה, שעון הפרחים, בית העירייה הבנוי בסגנון הברוק. נמשיך במסלול חוצה כפרים, בואך העיירה הציורית סיגישוארה - עיירת ימי ביניים ציורית המוקפת חומה ו 11 מגדלים. העיר המיוחדת שמורה היטב, ידועה כמקום הולדתו של של הנסיך ולאד דרקול שדמותו שימשה השראה לאגדה על דרקולה. נכנס פנימה לטיול רגלי בין הסמטאות הצרות והתלולות של העיר, נבקר בחומות העיר, מגדל השעון ועוד. לינה סיגישוארה.

יום 6: רמת טרנסילבניה – העיירה הסקסונית ויסקרי – ברשוב

בבוקר נסיים את הביקור בעיירה הקסומה סיגישוארה. לאחר נמשיך להעמיק במבוכי טרנסילבניה. מסע מרתק ומזמין בין הכפרים הציוריים. נבקר בעיירה הסקסונית ויסקרי (עיירה אשר אומצה ע"י הנסיך צ'רלס) – בה נשתמרו בתים וסמטאות מהמאה ה- 13. לאחר נמשיך בדרך נופית יפה אל העיירה ברשוב נצא לסיור בעיר העתיקה, נצפה בכנסיה השחורה, נראה את הרחוב הצר ביותר ברומניה, את בית הכנסת ונשמע על חיי הקהילה במקום. לינה אזור ברשוב.

יום 7: כפרי ולאכיה – בראן – מואיצ'ו – בוקרשט – תל אביב

יום אחרון ברומניה נצא אל לכפר בראן, כולל תצפית על המצודה הציורית שבו, נבין מדוע שייכו אותה בטעות לדרקולה, ללא ספק אחת המצודדות המרשימות ביותר. נצא לכפר הציורי מואיצ'ו כפר יפיפה השוכן בנוף מרהיב. כולל נסיעה קצרה בעגלות רתומות לסוסים. נמשיך לסייר בכפרי וולכיה שיד הזמן לא פגעה בהם. תושבי הכפרים עוסקים בחקלאות בסיסית ומספקים את צרכי עצמם. נחלוף על פני עגלות עץ רתומות לשוורים, ערמות שחת ענקיות האופייניות לרומניה ונבקר כפריים המכינים בחצרותיהם את ה"צוויקה" – האלכוהול המקומי. בצהריים נצא בנסיעה על דרך המלך המובילה לבוקרשט – בירתה של רומניה. בהתאם לשעת ההמראה העברה אל נמל התעופה הראשי לטיסה חזרה לת"א.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לפברואר 2022).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: חצי פנסיון, ארוחת בוקר וערב במקומות הלינה לכל אורך המסלול ועוד 2 ארוחות צהריים נוספות.
* מים מינרלים, צ'ופארים ופינוקים לאורך המסלול.
* תחבורה: אוטובוס/ מיניבוס תיירים ממוזג לכול ימי המסע.
* ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד.
* מדריך צילום מצוות זומינג.
* מדריך מקומי דובר אנגלית
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ארוחות נוספות.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* בדיקות קורונה ביציאה מרומניה במידה ויידרש.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 200 € שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 200 € שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר תשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
הערה: בכל מקרה דמי הביטול לא יוחזרו וישמרו כזיכוי לטיול עתידי.

הערות כלליות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 390 €.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

רומניה הכפרית - מסע צילום מיוחד בכפרים של חבל מרמורש, רמת טרנסילבניה, כפרי ולאכיה ועוד...

לפרטים נוספים על הטיול