רוסיה במיטבה - הלילות הלבנים - שומרי מסורת
מספר ימים: 9
שומרי מסורת
ההרשמה בעיצומה
מזרח אירופה
מוסקבה וסנט פטרבורג (לנינגרד), הערים המסמלות את האימפריה הקומוניסטית של ברית המועצות ושלטון הצארים. במהלך הטיול נתחקה אחר סמלי מסך הברזל והתרבות החדשה, שהתפתחה במצב החדש. נבקר בקרמלין, בכיכר האדומה, במוזיאון הזהב של הצארים, בארמונות המפוארים של סנט פטרבורג, במוזיאון ההרמיטאז' ובעוד אתרים מרתקים שיתנו לנו לטעום מהיופי והניחוח של התרבות העשירה הזו. מוסקבה היא הגרעין והדופק החי של אותו שינוי הסוחף בשנים האחרונות את רוסיה כולה. אין עוד מקום במדינה שהניגודים בו זועקים כל כך - מנזרים עתיקים לצד בניינים אולטרה-מודרניים, ומיליונרים מקרב ה"רוסים החדשים" שמהלכים ברחובות לצד פשוטי עם וקבצנים - מוכי עוני. כיום מעדיפים תושבי מוסקבה שוקי רחוב מאולתרים על חנויות כל-בו מאורגנות, והכנסיות היפהפיות שהושחתו או נזנחו בעידן האתיאיזם החמור שהנהיג השלטון הסובייטי זוכות כיום לשיקום חם ואוהב. אך טעמה האמיתי של העיר נחבא לו בכוכים ובקרנות רחוב, שלכל אחד מהם קסם מיוחד משלו. סנט פטרבורג העיר היפה ובשמה המוכר לנו מתקופת הקומוניזם לנינגרד שוכנת על מפרץ פינלנד לאורך שפכו של נהר נייבה. סנט פטרבורג היא מרכז תרבותי אירופאי חשוב, בעלת מעמד מרכזי כנמל ופתח למסחר עם אירופה. העיר נבנתה לפני כ-300 שנה ע"י פיוטר הגדול כדי שתהייה בירה לתפארת ותתחרה בבירות אירופה המפוארות. סנט פטרבורג מכונה "ונציה של רוסיה" ולא בכדי – שלל תעלותיה, הרחובות המיוחדים ומבניה המפוארים בשלל הוד והדר, הסמטאות הקסומות ועוד.
היתרון של דרכים TRAVEL
הכיכר האדומה
הארמונות התת קרקעיים
המרכז היהודי "מארינה רושה"
מוזיאון ההרמיטאז'
3 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: יום א': תל אביב – מוסקבה, סיור עיר – ברוניה הקטנה

טיסה ישירה מתל אביב למוסקבה, עם הנחיתה נצא לסיור בעיר. מוסקבה, בירת רוסיה מהמאה ה- 14. לאחר הנחיתה נצא לסיור היכרות ראשוני עם העיר השוכנת על גדות נהר מוסקבה. נראה את הכיכר האדומה והמאוזוליאום של לנין, חומות קרמלין וכנסיית "בזיליוס הקדוש". כמו כן, נתרשם מה"בית הלבן" של הממשל הרוסי, פסל מרקס, ומרכז הק.ג.ב. מאוחר יותר נגיע לביקור ברח' "ברוניה הקטנה" (מאלייה ברוניה), שם נצפה בפסל "שלום עליכם", בבית הכנסת ובתיאטרון היהודי לשעבר, שהינם חלק מהעולם היהודי הנעלם במוסקבה. לינה וארוחת ערב - מוסקבה.

יום 2: יום ב': מוסקבה - מתחם הקרמלין, נובודייביצ'י, אוצרות הצארים והיהדות במוסקבה, סיור לילה

בבוקר נצא לסיור מודרך בעיר המפוארת ונבקר במתחם הקרמלין. כמעט כל מנהיגי רוסיה ובריה"מ, החל מאיון האיום, דרך לנין, סטאלין וילצין, מדביידב וכמובן ולדימיר פוטין, הנשיא הנוכחי. כולם ראו בקרמלין מרכז כוח פוליטי. רק חלק מהמתחם המרשים פתוח לביקורי תיירים, אך די בו כדי להתרשם מפאר התקופה הצארית של המאות ה-16 וה-17. מוזיאון ה''אורוז'ייניה פאלטה'' מדהים באוסף השמלות, הכרכרות, כלי הנשק ותשמישי קדושה. נסייר בכיכר הקתדראלות, כולל ביקור בקתדראלת ''אוספינסקי'' ששימשה עד סוף המאה ה-17 ככנסייה המרכזית של מוסקבה, נראה את הפעמון הסדוק המפורסם והתותח הענק ששמו "צאר פושקה", אשר מעולם לא ירה. בתום הביקור נמשיך לבית הכנסת המרכזי בו ביקרה גולדה מאיר ב- 1949 כשגרירה ראשונה של ישראל ברוסיה. בהמשך, נבקר בפנתיאון הקבורה של גדולי האומה הרוסית במתחם מנזר נובודייביצ'י. שם קבורים צ'כוב, חרושצ'וב, אשתו של מנהיג בריה"מ לשעבר ראיסה גורבצ'וב, אשתו של סטלין שהתאבדה ועוד אישים מפורסמים ברוסיה ובעולם כולו. לאחר ארוחת הערב, נצא לסיור לילי בעיר היפה והמוארת בתאורת לילה ייחודית. לינה מוסקבה.

יום 3: יום ג': מוסקבה – מוזיאון טרטייקוב – שייט בנהר מוסקבה – תחנות מטרו - מדרחוב ארבאט

לאחר ארוחת בוקר נצא לביקור במוזיאון טרטייקוב- המוזיאון המוביל בעולם בתחום האמנות הרוסית. במוזיאון מוצגים למעלה מ-130,000 יצירות אמנות רוסית בסגנונות שונים. נמשיך בסיורינו בתחנות המטרו המפורסמות - ה"ארמונות התת-קרקעיים" אשר עוצבו כל אחת בסגנון ייחודי המכונה "ריאליזם סוציאליסטי. בהמשך, נשוטט במדרחוב ארבאט שהיה התוסס והציורי ברחובות העיר. כאן ניתן לראות ולרכוש עבודות ייחודיות של אומנים רוסיים, מזכרות ובובות ה"בבושקות" הטיפוסיות לרוסיה. נמשיך בשייט מיוחד על נהר מוסקבה ונצפה מהשיט על אתריה המפורסמים של העיר. לאחר ארוחת הערב, נצא למופע פולקלור. לינה מוסקבה.

יום 4: יום ד': מוסקבה – פנורמת בורודינו – פארק הנצחון - מוזיאון יהודי

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לביקור בפנורמת בורודינו, שצוירה על ידי פרנק רובו לרגל 100 שנות הנצחה למלחמת 1812. נבקר ב"פארק הניצחון" אתר חדשני בו ממוקמים בית כנסת, מסגד וכנסיה לזכר הנופלים במלחמת העולם השנייה, ובמוזיאון האתר בו דגמים של הקרבות החשובים במלחמת העולם השנייה בערים המרכזיות של ברית המועצות. בשעות אחר הצהריים נבקר במוזיאון היהודי הגדול באירופה שהוקם לפני שנתיים. ארוחת ערב בבית חב"ד. לינה מוסקבה.

יום 5: יום ה': סנט פטרבורג – מצודת פטר ופול – סיור לילה

בבוקר נעלה על הרכבת המהירה ממוסקבה לסנט פטרבורג (כארבע שעות נסיעה). עם ההגעה נצא לסיור ראשוני בעיר, במהלך הסיור נתרשם מהכיכרות, המצודות, הקתדראלות והארמונות. נראה את שער הימייה, ארמון החורף של הצארים. נצפה בפסלו של פטר הגדול. כמו כן, נבקר במצודת "פטר ופול", בה קבורים פטר הגדול ושליטי רוסיה רבים אחרים. נמשיך לצפות בקתדראלת סנט אייזיק, אחת הקתדראלות המפוארות ברוסיה. נתרשם מאנדרטת ניקולאי הראשון הניצבת בכיכר ממול. אחרי ארוחת ערב, נצא לסיור מיוחד בו נחווה את ה"לילות הלבנים" ונצפה בגשרים המתרוממים שעל נהר הנייבה. לינה - סנט פטרסבוג. הערה: את המעבר ממוסקבה לסנט פטרבורג נעשה ברכבת המהירה החדשה (מגיעה למהירות של כ 250 קמ"ש, משך הנסיעה כ 4 שעות. הנסיעה ברכבת חוסכת לנו טרטור, בידוקים והמתנות בשדות התעופה מה גם שתחנות הרכבת מרכזיות כך שעם ההגעה לסנט פטרבורג נתחיל בטיול. הכבודה האישית מגיע בנפרד ישירות למלון.

יום 6: יום ו': סנט פטרבורג – אוצרות ההרמיטאז', שייט בתעלות העיר – קבלת שבת

את הבוקר נקדיש לביקור במוזיאון ההרמיטאז', אחד המוזיאונים הגדולים, הותיקים והחשובים ביותר בעולם. אחד הבניינים הכוללים את האוסף העשיר של ההרמיטאז', הוא "ארמון החורף", מבנה ששימש כמקום מגוריהם של הצארים הרוסים. נתרשם מיצירות אמנות המפורסמות בעולם, וביניהן עבודות של ליאונרדו דה וינצ'י, רפאל, וינסנט ואן גוך, מיכלאנג'לו, רובנס, פבלו פיקאסו ואחרים. מהארמון נצא לשייט בתעלות העיר ולאורך נהר הנייבה ונתרשם מהאדריכלות המיוחדת של סנט פטרבורג. בשעות אחר הצהרים, נחזור לבית המלון, ונתכונן לקבלת השבת. תפילה וסעודת ליל שבת. לינה סנט פטרסבוג.

יום 7: יום שבת: סנט פטרבורג – בית הכנסת הגדול, ארנון יוסופוב

תפילות שבת בבית הכנסת הגדול של סנט פטרבורג. אחרי הארוחה נבקר בארמון יוסופוב בו מצא רספוטין את מותו. סיורים רגליים באזור ביה"כ ובית המלון. לינה סנט פטרסבוג.

יום 8: יום א': סנט פטרבורג – ארמון יקטרינה בפושקין – ארמון פטרהוף – מופע בלט

את הבוקר נתחיל בביקור בארמון יקטרינה בפושקין; בעיר זו ייסד הצאר אלכסנדר הראשון את בית הספר לאצולה בו למד המשורר המפורסם אלכסנדר פושקין. בהתאם לזמן נמשיך לביקור באנדרטת המצור, ונקנח בסיור במוזיאון הנצחת 900 ימי המצור בהם עמדה העיר בגבורה בעת מלחמת עולם השנייה. לאחר נצא לביקור בארמון הקיץ פטרהוף. ארמון הקיץ המדהים של פטר הגדול, שעוצב בסגנון ורסאי ומפורסם בעיקר בשל הגנים והמזרקות המעטרים אותו. נטייל בגנים המרהיבים, ונתרשם מהמזרקות, האגמים ומפלי המים, ונבקר בארמון מונפלזיר. בערב נשוב לעיר לאחר ארוחת הערב, נצא לצפות במופע בלט, באחד מהתיאטראות הגדולים והמפורסמים בעיר. לינה סנט פטרסבוג.

יום 9: יום ב': סנט פטרבורג – ת"א

בבוקר נצא לשדה התעופה של סנט פטרבורג ונצא בטיסה מסנט פטרבורג לתל אביב.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי נמל, דלק וביטחון (נכון נובמבר 2021).
* בתי מלון מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות טובה.
* כלכלה: ארוחות בוקר וערב + כריכים לארוחות הצהריים (למעט ארוחת ערב ביום האחרון).
* אוטובוס ממוזג לביצוע כול העברות והסיורים.
* סיורים וביקורים בסט. פטרבורג ומוסקבה – כמפורט בתוכנית הטיול.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה, פעילות בערבים מופע פולקלור, מופע בלט, סיור לילה במוסקבה, שייט על נהר מוסקבה, סיור לילה בסנט' פטרסבורג (פתיחת גשרים), שיט על נהר הנייבה, ארמון פטרהוף ועוד'.
* מדריך ישראלי מצוות "דרכים".
* מדריכים מקומיים דוברי אנגלית – במידת הצורך.
* ערכת אוזניות שמע לכל מטייל.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.

המחיר לא כולל

* ביטוח נסיעות אישי, רפואי ומטען המתאים לסוג הטיול.
* ארוחות שלא מצוינות בתוכנית.
* הוצאת/ הארכת דרכונים.
* הוצאות בעלות אופי אישי (מזכרות, משקאות קלים וכד').
* כל מס או היטל נוספים שיוטלו עד יציאת המסע.
* טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת בן 4-5 $ ליום לאדם.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 100$, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 100$ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. מטייל חולה קורונה לפני היציאה לטיול או צריך להיכנס לבידוד (נדרש אישור ממשרד הבריאות), החזר מלא על התשלומים לטיול למעט עלות כרטיס הטיסה (כ 600 דולר)/ יוחזר בהתאם למדיניות חברות התעופה.
3. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
4. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 30 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
5. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 479 $ דולר ארה"ב.
* בין 15-19 מטיילים תוספת 99$ דולר לאדם.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

רוסיה במיטבה - הלילות הלבנים - שומרי מסורת

לפרטים נוספים על הטיול