שלושה מקומות שאסור לפספס בטיול מאורגן לדרום אפריקה

דרום אפריקה היא כיום מהמדינות הבטוחות והשלוות באפריקה, למרות ההיסטוריה הסוערת שלה הכוללת את מלחמות הבורים (כינוי למתיישבים הלבנים, בעיקר הולנדים, שהגיעו למקום), הכיבוש הבריטי ושלטון האפרטהייד.

מאז בוטל האפרטהייד בשנות ה-90 ועד היום, ביססה דרום אפריקה את מעמדה כמדינה משגשגת כלכלית והיא העשירה ביותר במדינות יבשת אפריקה.

דרום אפריקה בורכה גם בשפע מבחינת החי והצומח, באקלים נוח ובנופים מהיפים ביבשת. מבחינה גאוגרפית המדינה תופסת את כל הקצה הדרומי של אפריקה ויש לה קו חוף ארוך שחלקו באוקיינוס ההודי וחלקו באטלנטי, שבו שורר אקלים ים תיכוני נעים שמאפשר גם את ייצור היין המשובח של דרום אפריקה.

גם מבחינת עולם החי זכתה דרום אפריקה ובגדול – כאן אפשר לראות את בעלי החיים הידועים של אפריקה כמו אריות, פילים, זברות, נמרים, קרנפים וגם לצאת לשייט לצפות בלוויתנים. בזכות כל אלו, טיולים מאורגנים לדרום אפריקה הם מהטיולים המבוקשים והמוצלחים בתחום הטיולים המאורגנים.

טיול מאורגן לדרום אפריקה כולל שילוב מושלם שקשה למצוא בכל מדינה אחרת בעולם, בין סיורי עיר מרתקים, ספארי משובח, מזג אוויר נהדר, דרכים נופיות, טעימות יין ועוד.

בדרום אפריקה משלבים יעדים וביקורים באתרים שונים, כולם מרתקים.אך ראוי לציין בעיקר שלושה מהם שפשוט אסור לפספס.

3 אתרי חובה בטיולי מאורגן לדרום אפריקה

מערת הנטיפים cango

זוהי מערכת של מערות נטיפים הנמצאת בקרבת העיר אודסהורן, במחוז קוואזולו-נטאל. המערה המרכזית היא הידועה ביותר ואליה מגיעים בטיול מאורגן לדרום אפריקה, וכן מבקרים עצמאיים המצטרפים לסיורים הנערכים מידי יום במערה.

  • זוהי אחת מהאטרקציות הפופולריות ביותר במדינה, והכניסה מתאפשרת רק בקבוצות ועם מדריך מורשה, על מנת למנוע נזק למקום וכדי לווסת את כמות המבקרים.
  • מערכת המערות התגלתה בשנת 1780 ע"י חקלאי מהאזור ומאז היא נחקרה ומופתה במרוצת השנים. הסיור במערות אורך כשעה ובו רואים את הנטיפים המוארים ושומעים על היווצרות המערות וההיסטוריה של האתר.

קרוגר פארק

בעיני רבים, ביקור בקרוגר פארק הוא האטרקציה מספר אחת בטיול מאורגן לדרום אפריקה.

שטחו של הפארק לא פחות מ-19,485 קמ"ר ומבקרים בו מעל מיליון אנשים בשנה. שטח הפארק כמעט כשטחה של ישראל והוא הגדול בדרום אפריקה ומהגדולים בכל העולם.

הפארק נוסד בשנות ה-20 של המאה שעברה, והוא נקרא על שמו פול קרוגר שעמד בראש הרפובליקה הדרום אפריקאית והכריז על חלק מהאזור כמוגן עוד בסוף המאה ה-19.

קרוגר פארק שוכן בצפון-מזרח דרום אפריקה בגבול עם מוזמביק והוא נהנה מאקלים סבטרופי גשום, בזכותו משגשגת בפארק צמחייה עשירה וכמובן עולם חי שוקק.

בקרוגר אפשר לראות את כל המינים הנחשבים כ"חמשת הגדולים" של אפריקה: אריה, פיל אפריקני, תאו אפריקני, נמר וקרנף ועוד מינים רבים של בעלי חיים כמו ג'ירפה, זברה, תנינים, היפופוטם ובעלי כנף מגוונים. טיול מאורגן לדרום אפריקה כולל יום ספארי בשמורה ולינה מחוץ לפארק.

יער ציציקמה

יער ציציקמה הוא פארק לאומי המהווה חלק מנתיב הגנים הידוע של דרום אפריקה.

  • זוהי שמורת חוף הכוללת יערות עד, רצועת חוף מרהיבה של 80 ק"מ, מפלים ונהרות, ומשמעות שמה הוא "מים רבים".
  • בשמורה ישנם מסלולי הליכה משובחים של כמה שעות עד כמה ימים למיטיבי לכת, ובטיולים מאורגנים לדרום אפריקה מבקרים בשמורה כחלק מסיור כולל ובלתי נשכח בדרך הגנים.